Akıllı Pazarlama

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Akıllı Pazarlama

12 Haziran 2023 Dijital pazarlama Yapılır Mobil pazarlama türleri 0
Ticari Düşünceler

Akıllı Pazarlama

Araştırma, Denetleme ve Dinleme

Bir ordu savaşa girmeden çok önce, istihbarat örgütleri karşıt tehdit hakkında bilgi toplamak ve analiz etmekle meşgul. Doğru bilgi ve içgörü çok daha avantajlı bir sonuca yol açabilir. Yanlış bilgi veya rekabetçi araştırma eksikliği felakete yol açabilir.

İçerik pazarlama, arama ve sosyal medya optimizasyonunun rekabetçi dünyasında, her boyuttan ve sektörden şirketin bir iş avantajı elde etmek ve bir rekabet stratejisi geliştirmek için çevrimiçi pazarlarını anlaması çok önemlidir. Bu bölüm, arama ve sosyal manzara ve web sitesi SEO hazırlığı dahil olmak üzere birkaç temel değerlendirme alanını kapsar.

Rekabetçi arama ve sosyal medya araştırmasına yaklaşım, duruma göre büyük ölçüde değişebilir, ancak esasen her zaman bir tür bilgi toplama, değerlendirme ve karşılaştırma içerecektir.

Olgun İnternet pazarlama programlarına sahip şirketlerle rekabetçi bir pazara giren yeni bir işletmenin, rekabet tarzı için rakiplerinin pazarlama çabalarındaki temel zayıflıkları ortaya çıkarması gerekebilir. Çok benzer İnternet pazarlama kaynaklarına ve çabalarına sahip şirketlerin olduğu bir durumda, rekabetçi araştırma, avantaj yaratabilecek zayıflıkları veya gerçekleşmemiş fırsatları ortaya çıkarabilir.

Her durumda, rekabetçi arama ve sosyal medya ortamını anlamak, içerik pazarlamacılarının müşterileri daha iyi çekmek ve onlarla etkileşim kurmak için farklılaşmalarına yardımcı olacaktır.

Uzun yıllara dayanan çevrimiçi pazarlama deneyimimde, çok çeşitli şirketlerin web pazarlama alanına neyin mümkün olduğuna dair farklı fikirlerin yanı sıra rekabetlerinin gerçekte ne veya kim olduğuna dair farklı anlayış düzeyleriyle girdiğini gördüm.

Örneğin, içerik olarak çevrimiçi bulmacalar sunan bellek ve IQ geliştirme konularında kendi kendine yardım alanında çalışan bir girişimci, “beyin” terimi için Google’da en üst düzeyde görünürlük elde etmeye yardımcı olacak bir SEO programı istedi. Yeni bir web sitesi ve arama terimi için rekabet eden yaklaşık 700 milyon arama sonucuyla, ilk bakışta yapılan bir değerlendirme, istenen sonucun herhangi bir makul bütçe ve zaman çerçevesiyle olası olmadığını gösterdi.

Arama ortamına yönelik daha fazla rekabetçi araştırma, girişimci tarafından rakip olarak kabul edilen çevrimiçi bulmaca ve öğrenme web sitelerinin listesini ortaya çıkarmadı, bunun yerine Wikipedia, üniversite, endüstri yayınları ve çok sayıda web sayfası ve uzun bir liste içeren kaynak web sitelerinin bir karışımını ortaya çıkardı. konuyla ilgili arama alaka geçmişidir.

Arama ve sosyal medya pazarlama dünyasında, rekabet her zaman düşündüğünüz kişi değildir. Şirketler, çevrimiçi rekabetin yalnızca iş dünyasında pazar payı için rekabet eden şirketlerden ibaret olmadığını, aynı zamanda arama motoru ve sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmek için rekabet eden çeşitli kaynaklardan yayınlanan bilgi ve içeriklerden oluştuğunu anlamalıdır.

“Beyin” müşteri söz konusu olduğunda, arama ve sosyal medya manzarasının dikkatli bir analizi, hedef web sitesi ziyaretçisinin neyi faydalı bulacağıyla ilgili konulara odaklanan popüler forumları ve sosyal ağ gruplarını ortaya çıkardı.

Bulmacalarla ilgili daha çeşitli ancak daha alakalı bir anahtar kelime karışımının daha erişilebilir olduğu ve daha da önemlisi hedef topluluktaki ilgi alanlarını daha iyi yansıttığı kanıtlanmıştır.

İçerik ve sosyal medya kanallarının optimizasyonu ile tanıtılan daha geniş bir anahtar kelime hedefi grubu, girişimcinin web sitesinin ayda 300.000’den fazla tekil ziyaretçiye ulaşması ve trafik hacmi nedeniyle iş modelini ürün satışı yerine reklamcılıkla değiştirme kararı almasıyla sonuçlandı.

Girişimci, rekabetçi ve pazar araştırması yapmadan yalnızca “beyin” terimine odaklanmış olsaydı, şirket, aktif bir sosyal topluluk ve güçlü arama motoru trafiği tarafından desteklenen başarılı bir web sitesine sahip olmak yerine, ayda yalnızca birkaç öğretici oyun ve bulmaca satıyor olabilirdi.


Dijital pazarlama örnekleri
Mobil pazarlama örnekleri
Dijital pazarlama Nedir
dijital pazarlama nedir, nasıl yapılır
Dijital pazarlama Maaşları
Dijital pazarlama Nasıl Yapılır
Mobil pazarlama türleri
Dijital pazarlama alanları


ARAMA SONUÇLARINDA İŞ VE İÇERİK RAKİPLERİ

İyi bir SEO programıyla nelerin başarılabileceğine dair pek çok önyargılı fikir vardır ve şirketler önemli miktarda kaynak ayırmadan önce, rekabet ortamını anlamak için çaba gösterilmelidir.

Arama motorlarında rekabet, arama sonuçları, reklamlar, sosyal öneriler, dijital varlıklar ve bağlantılar dahil olmak üzere çeşitli şekillerde olabilir. Esasen rekabet, potansiyel müşterilerinizin ve müşterilerinizin dikkatini içeriğinizden uzaklaştıran her şeydir.

Bu çalışmanın amacı ve içerik pazarlamasına yaptığı vurgu için, arama sonuçlarıyla ilgili olarak rekabetçi araştırmaya yönelik iki yaklaşımı tartışıyorum. İlki, peşinde olduğunuz anahtar kelime karmasına ilişkin sonuç sayfalarını temel alır.

Arama motoru sonuç sayfaları (SERP’ler), hedeflediğiniz anahtar kelime öbekleri için ilk sayfada hangi işletme rakiplerinin ve ne tür içerik rekabetinin göründüğü sorusunun yanıtlanmasına yardımcı olur. Bu, eğilimleri veya sapmaları belirlemek için aylık olarak gerçekleştirilen sürekli bir görevdir.

Diğer yaklaşım, gerçek dünyadaki rakiplerin arama görünürlüğünü izlemektir. Gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmelerde, çevrimdışı rakipler genellikle hedef anahtar kelime öbekleri açısından sıralaması iyi olan çevrimiçi rakiplerden oldukça farklıdır.

Konumlarından bağımsız olarak çevrimdışı rakipleri izlemek, SEO’nun değerini yakalayıp yakalamadıklarını ve arama görünürlüğünde bir sıçrama yaşayıp yaşamadıklarını görmek için yararlı olabilir. Tabii ki, internet tabanlı bir işletme için tüm rakipler çevrim içidir. Google’da rakip organik anahtar kelime görünürlüğünü izlemek için kullanışlı bir araç SEMRush’tur.

Markanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz için emlak arama sonuçlarını izlemek anahtar kelimelerle başlar. Ürün ve hizmet karışımınızı temsil eden en alakalı ifadeler hakkında bir fikriniz varsa, çevrimiçi rakiplerinizden bazılarını ortaya çıkarmak için Google veya Bing gibi bir arama motorunda sorguları test edin.

Anahtar kelime araştırmasında çok daha derine iniyoruz, ancak ön çabalarınız için, aramadaki anahtar kelime rakiplerine ilişkin kategori düzeyinde bir anlayış yararlı bir başlangıç noktası olacaktır. Google AdWords Anahtar Kelime aracı gibi bir araç, anahtar kelime öbekleri hakkındaki varsayımlarınızın popülerlik ve rekabet edebilirlik açısından hedefe ulaşıp ulaşmadığını netleştirmenize yardımcı olabilir.

Anahtar kelime öbeklerinden oluşan bir isabet listesi belirledikten sonra, ne tür iş ve içerik rakiplerinin göründüğünü belirlemek için giriş yapmamışken Google veya Bing’deki arama sonuçları sayfalarını inceleyin. Gmail, Google Analytics, Google veya başka bir Google hizmetine giriş yaptıysanız, gördüğünüz arama sonuçları kişiselleştirme nedeniyle web geçmişinizden ve arkadaşlarınızın Google paylaşımlarından önemli ölçüde farklı olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir