Anahtar Kelime Araştırması

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Anahtar Kelime Araştırması

15 Haziran 2023 Anahtar kelime örnekleri Anahtar kelime planlayıcı 0
Güvenilirlik Önyargısı

Anahtar Kelime Araştırması

Eğilimin tek boyutlu anahtar kelime değerlendirmesinden nasıl uzaklaştığını göstermek için aşağıdaki genel senaryoyu hayal edin. CRM yazılımınızın sosyal medya entegrasyon yetenekleri hakkında farkındalık oluşturmak için tasarlanmış yeni bir kampanya geliştiriyorsunuz.

Anahtar kelime araştırması yürütüyorsunuz ve “Facebook entegrasyonu” anahtar kelime öbeğinin, diğer herhangi bir sosyal platformun entegrasyonu ile ilgili anahtar kelimelerden daha popüler olduğunu keşfediyorsunuz. Yine de, ön saflardaki satış ekibiniz sürekli olarak, yazılımınızın “LinkedIn ile entegre olup olmadığını” soran aramalar yapar ve bu, kişilik gelişimi sırasında yapılan araştırmalarla yansıtılır. Anahtar kelime optimizasyon çabanızı hangi kelime öbeği sağlamalıdır? Müşterilerin sosyal ağlarda aradıkları ve hakkında konuştukları şeyler farklı olabilir.

Her iki cevap için de bir dava açabilirsiniz. Çevrimiçi dünyadaki her şey test edilip gözden geçirilebildiğinden, üzerinde karar kıldığınız yanıt muhtemelen düzgün bir şekilde doğru veya yanlış olarak etiketlenmiş bir kovaya düşmeyecek. Aslında, anahtar kelimeleri seçerken yapabileceğiniz tek yanlış yol, ilk beyin fırtınası oturumunuzda filtrelenmesi gerekenler de dahil olmak üzere önünüzdeki veri zenginliğini göz ardı etmektir.

Ancak kendimizi çok ileri götürmeden ve kişiliklerimizin zihninde çok derinlere inmeden önce, etkili bir anahtar kelime beyin fırtınası oturumu yürütmeye yardımcı olabilecek faktörleri tartışalım.

Fırtına, kendisini hedeflenen bir yerde yoğunlaştırabilirse en fazla hasarı verir. Çok ince yayılırsa, yağmur damlalarından biraz daha fazla seyrelir. Benzer şekilde, yapılandırılmamış olarak çok fazla farklı alana yayılmasına izin verilen bir anahtar kelime beyin fırtınası riski, kategorizasyon, öncelik veya müşteri alaka düzeyi pek düşünülmeden binlerce anahtar kelimeden oluşan bir sözlükle sonuçlanabilir.

Öte yandan, bir anahtar kelime beyin fırtınası oturumundan önce araştırmaya zaman harcanırsa, müşteri kişilerinin neyle ilgilendiğini ve hangi anahtar kelimelerin sizin veya rakiplerinizin web sitelerine trafik çektiğini anlayarak, güçlü bir şekilde odaklanmış bir analiz için sahne hazırlanabilir. beyin fırtınası egzersizi.

Bir anahtar kelime sözlüğü beyin fırtınasındaki ilk adımların bir kelime bulutunu gösterir. Kağıt ürünleri endüstrisine ve en büyük beş rakibe odaklanan bir web sitesinin analizini temsil eder.

Bu analizde kullanılan araçlar, şirketin web sitesini analiz etmek için Google Analytics’i ve rakip web sitelerinin Google anahtar kelime sıralamasını analiz etmek için kullanılan SEMRush’u içeriyordu. Markasız en önemli anahtar kelimeler (yani, müşteri adlarını içermeyen anahtar kelimeler), mevcut sıralama konumu, kullanım sıklığı ve toplam trafiğin yüzdesi ile ilgili verilerle birlikte belgelenir.

Belgelemeden sonra, tüm anahtar sözcükler konuya göre ve şirket web sitesinin kategorileri dikkate alınarak mantıksal kümeler halinde düzenlenir. İlk araştırma ve sınıflandırma, beyin fırtınanızın “Hangi anahtar kelimeler için bulunmasını istersiniz?” gibi genelleştirilmiş sorular sormaktan çok daha verimli bir şekilde başlamasını sağlayacaktır.


Anahtar kelime örnekleri
SEO anahtar kelime
Anahtar kelime planlayıcı
SEO anahtar kelime analizi
Google Ads anahtar kelime
Google anahtar kelime planlayıcı
Anahtar kelimeler
En çok tıklanan anahtar kelimeler


BELGE ANAHTAR KELİME METRİKLERİ

Bu kitap boyunca, daha bütünsel hale gelmek ve daha müşteri odaklı bir yaklaşım benimsemek için SEO uygulamalarını geliştirme ihtiyacı hakkında yorum yaptım. Bununla birlikte, temel olmaya devam edecek bazı temel en iyi uygulamalar vardır; bunlardan biri, anahtar kelime metriklerini araştırmak ve belgelemektir.

Anahtar kelime ölçümleri, rakip verilerini incelerken resmi bir anahtar kelime beyin fırtınasından önce ve ardından beyin fırtınası yapılan anahtar kelimelerin sonuç listesini analiz ederken tekrar analiz edilir.

Bu görev üç ölçümle sonuçlanır:

1. Popülerlik. Keyword Discovery, Wordtracker veya WordStream gibi araştırma araçları kullanılarak ikinci ve üçüncü taraf panel verilerinden toplanan bir ölçüm.

2. Küresel aylık arama hacmi. Gösterildiği gibi Google AdWords Anahtar Kelime aracı tarafından sağlanan bir metrik.

3. Rekabet edebilirlik. Google ve Bing’de döndürülen, söz konusu anahtar sözcük öbeğiyle tam bir eşleşme içeren benzersiz arama sonuçlarının yaklaşık sayısı. Arama sonuçlarının başlık etiketlerinde hedef anahtar kelimenin varlığı, arama sonuçlarının rekabet gücünü iyileştirmek için de kullanılabilir.

Bunlar, bu kitabı okuyan herkesin kullanabileceği temel, kullanımı kolay ve çoğunlukla ücretsiz araçlardır. Anahtar kelime nirvana arayışınızda ilerledikçe, daha pek çok başka, daha karmaşık araç kullanılabilir. Sürecin bu aşamasında metrikleri belgelemek, önceliklendirmeye büyük ölçüde yardımcı olur. Başlangıçta, anahtar kelime kategorileri en popülerden en az popülere doğru düzenlenebilir, bu da daha verimli bir ilk beyin fırtınası sağlamaya hizmet eder.

ANAHTAR KELİME DEĞERLENDİRME VE FİLTRELEME

Asıl beyin fırtınası aşamasına geldiğinizde, nihai anahtar kelime kategorilerinin birçoğunu zaten açıklamış olmanız çok muhtemeldir.

Bu, bir beyin fırtınası oturumu başlatmanıza yardımcı olan kolay ama kritik soruları sormanıza yardımcı olacaktır.

• Rakipleriniz tarafından kullanılan anahtar kelimeler, sunduğunuz ürünle ilgili ve önemli mi?
• Şu anda web sitenize trafik çeken anahtar kelimeler en alakalı mı?
• Bu kategorideki teklifinizi başka hangi anahtar kelimeler açıklıyor?
• Hangi anahtar kelimeler müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve hedeflerini iyi temsil ediyor?
• Satın alma döngüsündeki konumlarına göre müşterilerinizin ilgi alanlarını hangi anahtar kelimeler temsil ediyor?

Mevcut sıralamalar ve rakiplerin kullanım sıklığından arama hacmine ve rekabet edebilirliğe kadar değişen faktörleri araştırmaya zaman ayırarak, ilk beyin fırtınasını daha derin anahtar kelime kullanımı iç görüsüne dönüştürebilecek zor soruları sormak için ihtiyacınız olan temel verilerle donanmış olacaksınız.

• İlk anahtar kelime öbekleri, pazarlama yöneticilerinin veya müşterilerinizin dili mi?
• Web siteniz neden bu kategoride en yüksek görünürlüğü hak ediyor?
• İlk hedef anahtar kelime listeniz ile gerçek web sitesi içeriği arasındaki fark nedir?
• Bu kategoride başarılı olmak için gereken miktarda ve kalitede içerik oluşturmaya hazır mısınız?
• Bu kategoride sürekli olarak müşteri merkezli içerik oluşturmayı ve optimize etmeyi taahhüt edebilir misiniz?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir