Analitik – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Analitik – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

19 Mayıs 2023 Dijital PAZARLAMA Analitiği PAZARLAMA Analitiği Eğitimi 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Analitik

Facebook’a benzer şekilde, YouTube’da da gelecekte videolarınızı nasıl iyileştirebileceğinize dair ipuçları aramak için videolarınızın nasıl gittiğini anlamanıza yardımcı olacak bir analiz panosu vardır.

Bir YouTube videosunun performansını anlamak için çok yararlı olan birkaç özel istatistik vardır ve abone sayısını, video görüntülemelerini, yorumları ve favorileri analiz etmek için bunları diğer YouTube ölçümlerinize eklemeyi düşünmelisiniz.

Şu anda YouTube kontrol panelinizde göründükleri yerde yukarıdan aşağıya doğru sıralanmışlardır:

• Oynatma konumu: Videolarınız başka web sitelerine gömülüyorsa, bu bilgi burada, oynatma konumu sütununda “Diğer web sitelerindeki gömülü oynatıcı” altında görünecektir. Ne yazık ki, katıştırılmış sayfalar için belirli URL’ler görünmüyor, ancak alan düzeyinde bir bakış açısından videolarınızın, videolarınızı katıştıran diğer web sitelerinin yanı sıra sosyal platformlarda paylaşıldığında nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz.
• Trafik konumları: Bir arama motoru olarak, Google Analytics aracılığıyla web sitenize hangi anahtar kelimelerin ziyaretçi getirdiğini analiz etmeye benzer şekilde, “YouTube” aramasını seçerek, hangi anahtar kelimelerin YouTube arama sorgularını videonuzu izlemeye getirdiğini görmek için tam olarak aynı bilgileri toplayabilirsiniz. trafik kaynağı sütunu.
• İzleyiciyi elde tutma: Bu size, izleyicilerin her bir videoyu izlemek için harcadıkları ortalama süreyi dakika ve saniye cinsinden ve videonun gerçekten izledikleri yüzdesini gösterir. Ayrıca, insanların videoyu izlemeyi bıraktığı noktada bir grafik gösterilir. Bu, daha iyi, daha ilgi çekici videolar oluşturmak için kullanılabilecek yararlı bir tavsiyedir. İnsanların neden videodan ayrıldığını anlamak için belirli bir zamanda videonun ne içerdiğini görmek için bu istatistiği kullanın. Bunu, akılda tutma oranı daha yüksek olan ve o kadar ilgi çekici olmayan videolarla karşılaştırın.
• Aboneler: Hangi videolar daha fazla YouTube kullanıcısını kanalınıza abone olmaya sevk etti? Cevap burada!
• Paylaşım: Bu, hangi videolarınızın en çok sosyal paylaşım aldığını gösterir. Sosyal medyanızı en üst düzeye çıkarmanın bir parçası da paylaşılabilir içerik oluşturmaktır, bu nedenle ideal olarak sosyal medyada paylaşılan videolar oluşturmak istersiniz. Bu, bu hedefe ulaşıp ulaşmadığınızı görmek ve videolarınızın ne kadar popüler olduğunu belirlemek için izleyebileceğiniz doğrudan bir istatistiktir.

Video pazarlama, pazarlamanın en çok zaman ve emek yoğun biçimlerinden biridir ve sosyal medya pazarlamasına yeni başlayan şirketler için video en büyük yatırımı gerektirir.

Yine de video, aşamalı bir yaklaşımın parçası olarak daha uygun bir şekilde kurulabilmesine ve daha sonra pazarlama karmasına entegre edilebilmesine rağmen, sosyal medya varlığınızı en üst düzeye çıkarmak için önemli bir bileşendir. Bununla birlikte, video kullanmanın şirketiniz için akıllı bir stratejik hareket olduğunu fark ederseniz, sosyal medya stratejisinin başlarında zaman ve bütçeye yatırım yapmaya değer olabilir.


PAZARLAMA Analitiği
Dijital PAZARLAMA Analitiği
PAZARLAMA Analitiği Eğitimi
Pazarlama araştırması ve ANALİTİĞİ pdf


STRATEJİK YOUTUBE PAZARLAMASI

YouTube genellikle unutulan ancak stratejik bir platform olduğundan, YouTube varlığınızı gerçekten en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bir YouTube uzmanından biraz daha tavsiye vermek istedik.

Sosyal medya söz konusu olduğunda, çevrimiçi videonun gücü yadsınamaz. Video, metnin yapamayacağı şekilde kişisel bir bağlantı oluşturur. Görünüşe göre çoğu işletme bu gerçeği anlıyor, ancak arada bir kendimi, hedef pazarının çevrimiçi video izlememesi konusunda ısrar eden bir yöneticiyle toplantı yaparken buluyoruz.

Forbes dergisi kısa süre önce, yöneticilerin yüzde 75’inin en az haftada bir kez işle ilgili videolar izlediğini ve bunların yarısından fazlasının YouTube’da işle ilgili videolar izlediğini bildiren bir makale yayınladı. Birçok pazarlamacı, YouTube’u programının yalnızca bir uzantısı olarak görmez, ancak gerçek şu ki, YouTube son birkaç yılda büyüdü.

Videolarınızı saklayabileceğiniz bir yerden daha fazlasıdır; bir sosyal medya platformudur ve müşterileri ve müşterileri ile video kullanarak sohbet başlatmak isteyen şirketler için oyun alanını eşitleme yeteneğine sahiptir. Dışarıda birçok video paylaşım sitesi var, ancak sosyal medya amaçları için YouTube, strateji planınızın en üstünde yer almalıdır.

Videoyu sosyal medya pazarlama stratejinizin bir parçası olarak kullanmaya nasıl başlarsınız? Tıpkı en sevdiğiniz TV programı için yaptığınız gibi bir programlama programı frekansı oluşturun. İçerik oluşturacaksanız, bunu haftada bir yapmayı planlayın ve insanların ne zaman izleyeceklerini bilmesi için her hafta aynı gün ve saatte yayınlayın.

Haftada bir video oluşturamıyorsanız, ayda bir çekim yapmaya ne dersiniz? Bu göz korkutucu geliyorsa, aynı gün birkaç tane kaydedin ve zamanla yayınlayın. Bu aynı zamanda size blogunuz için içerik, tweet atacak bir şey ve Facebook’ta paylaşacak bir şey verir.

Destek amaçlı programlama oluşturabilirsiniz, bu da tatillerle ilgili özel bir video oluşturmak anlamına gelir. Bu, TV dünyasında iyi çalıştı. İlki 1965’te yayınlandı ve insanlar hala her yıl onu izlemek için toplanıyor. YouTube, tıpkı diğer sosyal medya platformları gibi bir topluluktur. YouTube izleyiciliğinizi ve abonelerinizi oluşturmaya yardımcı olması için diğer kullanıcılarla bağlantı kurmanız zaman alır.

YouTube, son birkaç ayda abonelere daha fazla önem verdi. Etkileşimde bulunmanız ve yalnızca gönderi paylaşmanız gerekmez. Başkalarının videolarını beğendiğinizden, kanallarına abone olduğunuzdan ve videolarına yorum yaptığınızdan emin olun. Videolarına yanıt vermek için videoları bile kullanabilirsiniz.

Bu, 180 video yanıtı oluşturdu. Lansmanlarının ilk gününde 5,9 milyon YouTube görüntülemesi aldılar. Şirketinizin bu tür bir kampanya için kaynakları olmayabilir, ancak önemli olan nokta, izleyicilerin ilgisini çekmek için videoyu kullanmış olmalarıdır.

Şirketlerin düştüğü tuzaklardan biri, bu video internette yayınlandığı için iyi olması gerekmediğini düşünmektir. Bu, YouTube’un ilk günlerinde doğru olabilirdi, ancak artık durum böyle değil. Kabul edilebilir olarak kabul edilen tek amatör içerik, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriktir. Bunun istisnaları vardır, ancak amatör pazarlama yapan profesyonel bir şirketseniz, izleyiciler onları umursamadığınızı düşünebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir