Arama Motorları ve Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Arama Motorları ve Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

2 Şubat 2023 Arama motoru ile pazarlama örnek Görüntülü reklam ile pazarlama örnekleri 0
Güvenilirlik Önyargısı

Arama Motorları ve Pazarlama

Sitenizi 3.000 arama motoruna göndermeyle ilgili tüm bu e-postaları yok sayın. Yalnızca ilk ikiye göndermeniz gerekir: Google ve Yahoo!/Bing (aynı algoritmayı paylaşan). Bing’e gönderdiğinizde, Yahoo!’da da listelenirsiniz. Ancak, özellikle yerel aramalarda sonuç sayfaları her zaman aynı olmayabilir.

Sitelerinizi bu arama motorlarına nereye göndereceğinizi söyler. Bu üç arama motoru, Temmuz 2014’te tüm aramaların yüzde 96,7’sini oluşturuyordu ve Google, en yakın arama rakibi olan Bing’in üç katından fazla arama gerçekleştirdi.

Geri kalan tüm arama motorları birlikte, aramaların kalan yüzde 3,3’ünü oluşturuyordu. Bu birincil arama motorları artık web’i aralıksız taramak için örümcekler gönderiyor. Sitenizi rutin olarak yeniden göndermeniz gerekmez. Ancak, yeni içerik veya ürünler eklerseniz, yeni bir konuma genişlerseniz veya arama terimlerinizi güncellerseniz, eklembacaklılardan bir ziyareti tetiklemek için sitenizi yeniden göndermelisiniz.

Neyse ki, tartışıldığı gibi, arama motorlarına değişiklikleri otomatik olarak bildirmek için ping atabilirsiniz. Bir ping aldıktan sonra, arama motorları sitenizi tekrar tarar. Farklı arama motorları, zaman içinde hızla değişebilen arama sonuçlarını görüntülemek için farklı algoritmalar (kural grupları) kullanır. Konuları daha da karmaşık hale getirmek için, farklı arama motorları farklı hedef kitleleri çekme eğilimindedir. Kitlenizi en çok çeken arama motoru için sitenizi optimize edin.

İşte en iyi arama motorları ve hedef kitleleri hakkında bazı gerçekler:

» Bir ürün satın almayı planlayan B2B alıcılarının yaklaşık yüzde 72’si işe Google araması ile başlıyor.
» Alexa verileri, kullanıcıların Yahoo! veya okulda Bing ve evde Google.
» 18-29 yaş arasındakilerin yüzde 70’inden fazlası Google markalı arama sonuçlarını tercih ediyor; bu sayı 30 ila 44 yaşındakilerin yüzde 64’üne düştü. 45 yaşın üzerindekiler genellikle Bing sonuçlarını tercih ediyor.
» Google ile arama yapan kişiler, ortalamanın üzerinde medyan hane geliri, ortalamanın üzerinde üniversite mezuniyet oranları, daha yüksek iş büyüme oranları ve daha yaşlı nüfusa sahip eyaletlerde yaşama eğilimindedir.
» Arama için Bing’i tercih eden devletler, siyasi yelpazenin sağına doğru eğiliyor gibi görünmektedir.
» Yahoo! kullanıcılar, çok dindar durumlarla yüksek bir korelasyon gösterir, ancak daha fazla Starbucks kahvehanesi veya daha fazla üniversite mezunu olan bölgelerde daha az sıklıkla bulunur. Üniversite mezuniyeti gelirle ilişkili olduğundan, Yahoo! kullanıcılar ayrıca daha düşük bir genel kişisel gelir gösterir.
» Pazar payı ülke genelinde bile değildir. Google, hem Batı Kıyısı’na (yüzde 80’in üzerinde pazar payıyla) hem de Doğu Yakası’na (Massachusetts, New York ve Columbia Bölgesi’nde yaklaşık yüzde 85 pazar payı ile) hakimdir. ABD’deki eyaletler arasında yalnızca Delaware’in Google pazar payı yüzde 70’in altındadır.

Arama İfadelerinin Önemi

Kullanıcılar, özellikle mobil ve hareket halindeyken aradıkları bilgileri bulmak için bir arama motorundaki, web sitesindeki veya sosyal medya hizmetindeki sorgu kutusuna arama terimlerini girerler. Başarının püf noktası, potansiyel müşterilerinizin muhtemelen kullanacağı arama terimlerini belirlemektir.

Bir arama teriminde iyi görünürlük için, sitenizin veya sosyal medya profilinizin o terim için arama sonuçlarının ilk sayfasında ilk on sırada yer alması gerekir. Yalnızca akademik araştırmacılar ve obsesif-kompulsifler muhtemelen ilk sayfanın ötesini arayacaktır.

Neyse ki ya da ne yazık ki, herkesin beyni biraz farklı şekilde kablolanmıştır, bu da farklı kelime seçimlerine ve farklı bilgi düzenleme yollarına yol açar.

Bazı farklılıklar basit lehçe meseleleridir: Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyindeki biri kova ararken, kuzeydeki biri kova arayabilir. Birleşik Krallık’ta birisi ucuz benzin girebilirken, Amerika Birleşik Devletleri’nde biri ucuz benzin yazabilir.

Diğer farklılıklar sektöre özgü jargonla ilgilidir. Giysi endüstrisinde iş arayan biri için paçavranın bir anlamı vardır ve araba cilalamak için güderi almak isteyen biri için başka bir anlamı vardır.

Diğer varyasyonların yazım basitliği ile ilgisi vardır. Kullanıcılar her zaman konaklama yerine otelleri veya kamuflaj veya haki yerine ordu kıyafetlerini yazacaktır. Ve kullanıcılar nadiren beş kelimeden uzun bir cümle yazar.

Bazen uzun kuyruklu anahtar kelimeler olarak adlandırılan daha uzun arama sorgularının, insanları belirli bir sayfaya veya gönderiye yönlendirme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, bu uzun sorguların dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek olabilir.


Arama motoru ile pazarlama örnek
Görüntülü reklam ile pazarlama örnekleri
Arama motoru PAZARLAMASI
Arama motorları
Arama motoru pazarlaması Nedir


Doğru Arama Terimlerini Seçme

Web sitenizin farklı sayfalarına dağıtılabilecek en az 30 arama terimi bulmaya çalışın (büyük bir siteniz varsa daha fazla). İnsanların ürününüzü veya hizmetinizi bulmak için kullanabilecekleri terimlerle, arama sonuçlarının ilk sayfasında görünme olasılığınız arasında denge kurmalısınız.

Potansiyel anahtar kelimelerin bir listesini oluşturmak için bazı ipuçları:

» Hedef kitlenizin kullanabileceğini düşündüğünüz tüm olası terimler üzerine beyin fırtınası yapın. Müşterilerinizden, arkadaşlarınızdan ve çalışanlarınızdan fikir isteyin.
» Listenizde tüm ürün ve hizmet paketlerinizin adları ile firmanızın adının yer aldığından emin olun. Sizi duymuş biri kesinlikle sizi çevrimiçi olarak bulabilmelidir.
» Aklınıza gelebilecek tüm sektöre özgü arama terimlerini ve jargonu dahil edin.
» Yerel veya bölgesel bir bölgeye satış yapıyorsanız, şartlarınıza konumu da ekleyin: örneğin, Lancaster fırını veya Columbus OH masör. Fırın veya masör gibi tek bir kelime için sonuçların ilk sayfasında görünmek çok zordur.
» Ek fikirler için Google’a gidin, bir arama terimi girin ve Ara düğmesini tıklayın. Ardından sol kenar boşluğundaki İlgili Aramalar seçeneğini tıklayın. Kullanıcıların denediği diğer arama ifadeleri sizi şaşırtabilir.
» Halihazırda bir web siteniz varsa, insanların sitenizi bulmak için halihazırda hangi arama ifadelerini kullandığını görmek için analiz sonuçlarınıza bakın.
» Listelenen ücretsiz arama araçlarından bir veya daha fazlasını kullanarak diğer anahtar kelimeler, bunların ne sıklıkta kullanıldığı ve kaç rakip sitenin aynı terimi kullandığı hakkında fikir edinin.
»Bu araca erişmek için mevcut bir AdWords hesabında oturum açmanız veya Anahtar Kelime Planlayıcı sayfasındaki bağlantıları tıklayarak yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir