Araştırma Bulguları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Araştırma Bulguları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

22 Kasım 2022 PAZARLAMA araştırması çeşitleri PAZARLAMA araştırması örnek 0
Ticaret Disiplini

Araştırma Bulguları

İşletme yüksek lisans programının ardından öğrencilere anket dağıtıldı. 45 öğrencinin tamamı anketi geri verdi; doldururken birbirleriyle tartışmalarına izin verilmedi. Anketin ilk bölümünün giriş metni “Şirketlerden veya kuruluşlardan veya ürün ve/veya hizmetlerinden çok sık olarak e-postalar alıyoruz, diğer aileye, arkadaşlara ve diğer aile üyelerine ilettiğimiz e-postalardır.

E-posta yoluyla aldıysanız, çok sayıda aile, arkadaş ve iş arkadaşınıza e-posta ile ilettiğiniz bir e-postayı lütfen not edin.”

Anketin ikinci bölümünün giriş metni “Şimdi lütfen bir şirketten veya kuruluştan veya ürün ve/veya hizmetlerinden gelen veya hakkında e-posta yoluyla iletmediğiniz bir e-postayı yazınız veya yalnızca çok sınırlı sayıda kişiye ilettiğinizi.” İki bağımsız yargıç önce bulguları düzenledi ve ardından viral pazarlamada başarı faktörleri gibi görünen şeyleri kodladı.

Öğrencilerin e-postaları genellikle ya ücretsiz bir şey içeriyorsa (örneğin, ücretsiz bir bilet ya da oyun gibi bir ürün) ya da indirimli bir fiyata (örneğin, düşük maliyetli bir gezi) ya da e- e-postalar şaka veya oyun içerir. Ücretsiz oyuna bir örnek, ünlü dolandırıcılık numarasının çevrimiçi bir versiyonudur.

Seyirciden kırmızı vezir olan kartı bulmasının istendiği Three Card Monte. Gerçek hayatta seyirci asla kırmızı kraliçeyi bulamaz ve bu nedenle bahsi kaybeder. İşin püf noktası el becerisine dayandığından, izleyiciler çevrimiçi versiyonun (yani bilgisayar aracılı bir ortam) izleyicinin hangi kartı seçeceğini bildiğine ve bu nedenle ücretsiz oyunu beğeneceğini bildikleri kişilere ilettiğine şaşırıyorlar!

Yönlendirilen diğer e-postalar, bir virüs uyarısı veya belirli ürünlerin neden olduğu sağlık sorunları (veya benzeri ciddi bir şey) hakkındadır. Öğrenciler ayrıca bir e-postayı çok sayıda kişiye göndermeleri gerektiğinde uğursuzluk getirmemek (veya bu kişilere şans getirmek) için iletirler.

(Bununla birlikte diğer öğrenciler, batıl inançları olmadığı için bu tür e-postaları iletmediklerini yazmışlardır.) Ayrıca kayıp bir çocuk, bir yardım etkinliği veya benzeri şeyler (örneğin, kıyafet toplama) ile ilgili e-postaları iletirler. ve yemek). Buradaki örneklerden biri, Taliban hükümeti döneminde Afganistan’da kadınlara nasıl davranıldığına dair e-postalardır.

Buna karşılık, öğrenciler, kazanılacak hiçbir şeyin olmadığı saf reklamlar, ırkçı mesajlar veya güvenilmez mesajlar olduğunda e-postaları iletmeme eğilimindedir. Bu, gönderenin büyük miktarda para (genellikle 10 milyon dolar civarında) transfer etmek için yardım istediği belirli Afrika ülkelerinden gelen açıkça aldatıcı mesajları içerir.

Bu ön bulgular, bu nedenle, yönlendirilen e-postaların büyük bir kısmının (olumlu ama aynı zamanda olumsuz) sürpriz (örneğin, ücretsiz bir hediye, yeni bir oyun veya fiyat indirimi) ortaya çıkardığı ve bazı yararları olduğu önerisini doğrulamaktadır. 

Viral pazarlama, insanlar arasında gerçekleşen ağızdan ağza konuşmaya dayanır ve bu nedenle viral pazarlama e-postasını gönderen kişi, e-postayı alıcının yararına görmelidir. Arkadaşlar, arkadaşlarını neyin şaşırttığını bilirler, bu yüzden başarılı olacak e-postaları iletmek için en iyi kişiler onlardır.

Bir şirket şaşıran bazı müşterilere ulaşabilirse, sürpriz e-postanın daha fazla müşteriye iletilme şansı yüksektir. İnsanlar, alıcıların bundan fayda sağlayacağına inanıyorlarsa (ör. bedava oyun) veya toplumun genelinin daha iyi durumda olacağını düşünüyorlarsa (ör. Afganistan örneği) e-postaları iletirler.

Bu nedenle salt reklam amaçlı e-postalar iletilmez: yalnızca gönderene yarar sağlar; Bir ürün veya hizmetin reklamını yapan e-postaların iletilebilmesi için ekli başka bir şeyin olması gerekir.

Ayrıca bulgular, güvenin (ve bir dereceye kadar hurafenin) sürpriz-viral pazarlama ilişkisinde ek bir moderatör görevi görebileceğini öne sürüyor. Özetle, müşteriler ne kadar şaşırırsa, (a) bunun alıcıya fayda sağlayacağına inanırlarsa ve (b) mesajın kaynağına güvenirlerse, büyük bir viral ağ oluşturma olasılıkları o kadar artar.


PAZARLAMA araştırması ders notları PDF
PAZARLAMA Araştırması ders notları
Bulgu araştırma ekşi
PAZARLAMA araştırması çeşitleri
Bulgu Araştırma anket
PAZARLAMA araştırması örneği
Bulgu Araştırma kimin
PAZARLAMA araştırması türleri


Yönetim Uygulaması

Bir viral pazarlama kampanyası başlatmak için bazı yönergeler mevcuttur ve pazarlamacılar tarafından atılması gereken adımları özetler. Bu yönergelerden bazılarını tartışacağız.

Şirketler hedef kitleyi anlamalı ve bir mesajın ona, şirkete ve pazarlama stratejisine uyup uymadığını düşünmeli; yarışmaları ve promosyonları kullanın; amaçlanan bir viral pazarlama kampanyasını tam olarak uygulamadan önce test edin; kampanyayı genel pazarlama stratejisine entegre etmek; müşterilere şirketin değer teklifini anlamalarını sağlayan bilgiler sağlamak; çıkış bariyerleri inşa edin; ve müşteri savunuculuğunun oranlarını ölçün.

Şirketler spam yapmaktan ve uzun vadede teşvikler bulma ihtiyacından kaçınmalıdır. Viral pazarlamacılar, öncelikle hedef kitleleri içindeki etkili kişileri hedef alırlarsa genellikle fayda sağlarlar. Bu tür trend belirleyicilerin İnternet kullanıcılarının %8’ini oluşturduğu ve yaklaşık sekiz kişiyi etkiledikleri söyleniyor.

Ayrıca, bir kampanyanın kullanabileceği araçlar (e-posta, sohbet odaları, duyuru panoları, hediyeler, dilek listesi kayıtları veya Web sayfaları dahil) hızlı, güvenilir ve kullanımı kolay olmalıdır.

Bu, şirketlerin indirilmesi uzun süren grafiklerden (hızlı sorun) veya doldurulması uzun zaman alan formlardan (kullanımı kolay sorun) ve hatalara açık programlardan (güvenilir sorun) kaçınması gerektiği anlamına gelir. .

Bazı ürün veya hizmetlerin bir değere sahip olmadan önce ilk tüketici ve onun arkadaşları, ailesi ve meslektaşları tarafından kabul edilmesi gerekir (örneğin, insanların yalnızca bu belirli bilgisayar programını kullanmaları halinde İnternet aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurmalarına izin veren ICQ).

İnsanlar genellikle şu durumlarda viral pazarlamaya girerler:

• bedava şeyler alın (ör. yazılım programları, hizmetler);
• indirimler, kuponlar, biletler ve yarışmalar dahil olmak üzere (parasal) teşvikler verilir;
• çevre, Irak’taki savaş veya yoksul ülkelere olan borçların hafifletilmesi gibi bir konu hakkında endişe duyanlar; ve
• ağ dışsallıkları yaratma ihtiyacı.

Bir viral pazarlama kampanyasının başarısı aynı zamanda mesajın şu özelliklere sahip olup olmamasına da bağlıdır:

• komik, esprili, eğlenceli veya havalı;
• tuhaf, merak uyandıran ve hatta rahatsız edici ve tartışmalı veya aşırı durumlarda şiddet içeren veya pornografik; ve
• hem kişiye özel hem de ilgili önemli veya eşi benzeri olmayan tavsiyeler sunar.

Ürünler viral mesajın etrafında inşa edilmiş hizmetler olmalıdır, tersi değil. Açıkçası, bazı unsurlar işletmeden tüketiciye bir ortam için daha uygundur, diğer unsurlar ise işletmeden işletmeye bir ortamda iyi çalışır.

Görünüşe göre, eğlence, müzik, yazılım ve İnternet dahil olmak üzere bazı sektörler viral pazarlama kampanyaları için özellikle uygundur. Bu ilginç çünkü e-ticaret en çok kitaplar, müzik/CD’ler, elektronik, tatiller/seyahatler ve PC donanımı ve yazılımı için başarılı oldu.

Son olarak, işe yarayan bir kampanya oluşturmak için duyguların kullanılması çok önemlidir.

Bazı şirketler başarılı olurken, diğerleri kötü bir performans sergiliyor ve ürünleri veya hizmetleri için yalnızca insanlar faydaları tanımlayabilirse veya geniş bir kullanıcı tabanı oluşturulmuşsa yapmaları gereken bir ücret talep ediyor. Ayrıca ücret, temel ürün veya hizmet için değil, ürün veya hizmete yapılan eklentiler için olmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir