Araştırma Hipotezi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Araştırma Hipotezi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

29 Kasım 2022 Araştırma hipotezi Örnekleri Araştırma sorusu ve hipotez Örnekleri 0
Güvenilirlik Önyargısı

Araştırma Hipotezi

Bu bölüm, İnternet’e uygulandıkları şekliyle reklamcılığa yönelik tutumları ele almaktadır. Mevcut teoriye ve geçmiş araştırmalara dayanarak, bir tüketicinin İnternet reklamcılığına/bir Web sitesine (AAD veya AWeb sitesi) yönelik tutumunun, tüketicinin Web sitesinde (AB) reklamı yapılan markaya yönelik tutumunu etkileyeceği tahmin edilmektedir.

Bu marka tutumu, sırayla, tüketici satın alma niyetlerini (PI) etkileyecektir. Satın alma niyetleri, hem tüketicinin geçmiş satın alma davranışından (PPB) hem de tüketicinin reklamı yapılan markayı satın alma hakkında diğerlerinin ne düşündüğünden (SN) doğrudan ve olumlu bir şekilde etkilenecektir. Aşağıdaki hipotezleri test ediyoruz.

Manipülasyon

Daha önce tartışılan tüketici şikayetlerinin aslında Web siteleriyle (Web reklamcılığı) ilgili başlıca sorunlardan bazıları olduğunu doğrulamak için bir pilot çalışma yapıldı. İnternete aşina olan 80 kişiden oluşan bir kolaylık örneklemi ankete tabi tutuldu.

Pilot çalışmadan elde edilen bulgular, önceki araştırmalarla tutarlıydı ve bu İnternet kullanıcılarını rahatsız eden en sık alıntılanan üç Web sitesi özelliğinin (1) uzun indirme süreleri olan sayfalar, (2) bir Web sitesindeki alakasız bilgiler ve (3) olduğunu gösterdi. 

Ek olarak, yanıt verenler bir Web sitesini ziyaret ederken en çok takdir ettikleri üç özelliğin (1) Web sitesinin bilgilendirici olması, (2) sitenin kullanımının kolay olması ve (3) metne ek olarak grafiklerin kullanılması olduğunu bildirdiler.

Bu bulgular aynı zamanda tatmin ediciler (İnternet ortamında esas olarak kullanıcı memnuniyetine katkıda bulunan faktörler ve özellikler) ve tatmin olmayanlar (İnternet ortamında esas olarak kullanıcı memnuniyetsizliğine katkıda bulunan faktörler ve özellikler) olarak tanımlanmaktadır.

Yukarıda belirtilen niteliklere dayanarak, çalışmanın amaçları için hem iyi hem de kötü bir Web sitesi geliştirilmiştir. Birlikte, siteler AAD’yi (reklamcılığa yönelik tutumlar) temsil edecektir.

Spor ayakkabılar çoğu tüketici için tanıdık bir ürünü temsil ettiğinden, bu Web sitelerinin odak ürünü olarak seçildiler. İki Web sitesinde reklamı yapılan spor ayakkabılar, Zikes adlı hayali bir koşu ayakkabısı markasıydı.

Bu ayakkabıların İnternet üzerinden temin edilebildiği ve stil ve fiyat açısından Reebok ve Nike gibi diğer marka spor ayakkabılarla karşılaştırılabilir olduğu söylendi. Bununla birlikte, mevcut markaların aksine, Zikes’in her bireyin ayağına uyacak şekilde özel olarak üretildiği söylendi. Tüketiciler Zikes Web sitesine gittiklerinde çıktısını alabilecekleri bir ayak haritası buldular.

Ayak haritasını yazdıran tüketiciler, ayaklarını harita üzerinde izleyebilirler. Tüketiciler spor ayakkabı stilini ve rengini seçebiliyordu ve Zikes (şirket) ödeme ve ayak haritasını aldığında, varsayımsal olarak özel bir çift spor ayakkabı üretilecekti.

Ayak haritası, Zikes markasını rakip markalardan ayırt etmek ve tüketicilerin ürüne ve dolayısıyla çalışmaya ilgi duymasını ve dahil olmasını sağlamak için kullanıldı.

Çalışmanın amacı, bir Web sitesi/Web sitesi reklamının tüketicinin bir ürüne/markaya karşı tutumunu etkileyip etkilemediğini belirlemek olduğundan, sitede reklamı yapılan ürünü olabildiğince ilgi çekici hale getirmek gerekiyordu.


Araştırma hipotezi nedir
Araştırma sorusu ve hipotez Örnekleri
Araştırma hipotezi Örnekleri
Makalede hipotez örneği
Hipotez örnekleri
H0 H1 hipotez örnekleri
Hipotez Örnekleri ve çözümleri
Basit hipotez Örnekleri


İyi Web Sitesi

İyi Web sitesi beş Web sayfası içeriyordu. Nispeten hızlı bir şekilde indirilen her sayfa, yalnızca Zikes spor ayakkabılarıyla ilgili bilgileri içeriyordu ve deneklerin her sayfanın altındaki bir gezinme menüsü aracılığıyla bir sayfadan diğerine geçmesi kolaydı.

Ana sayfada bir Zikes spor ayakkabı resmi ve ürün hakkında bilgilendirici bir paragraf yer alıyordu. Kopyanın altında, Hakkımızda, Sneaker Stilleri, Ayak Haritası ve Sipariş Formu olmak üzere dört gezinme düğmesi bulunuyordu.

Hakkımızda düğmesine tıklandığında, kullanıcılar, sayfanın üst kısmında “Zikes Koşu Ayakkabıları Hakkında” yazan bir grafik ve ardından şirketin geçmişini açıklayan bir anlatımdan oluşan bir sayfaya yönlendirildi.

Kullanıcılar Sneaker Stilleri düğmesini tıkladıklarında, sayfanın üst kısmında “Sneaker Stilleri” yazan bir grafikten oluşan bir sayfaya yönlendirildiler ve ardından çeşitli spor ayakkabı stillerinin iki inçlik ve bir inçlik altı resmi ve özelliklerin, renklerin ve fiyatların açıklaması.

Diğer sayfalarda olduğu gibi, bu sayfanın alt kısmında dört gezinme düğmesi vardı. Tüketiciler Ayak Haritası sayfasını tıkladıklarında, sayfanın üst kısmında “Ayak Haritası” yazan yazdırılabilir bir grafiğin yanı sıra gerçek boyutlu bir ayağın soluk bir anahattı olan bir ızgara resminden oluşan bir sayfaya yönlendirildiler.

Yine sayfaların altında sonuncusu Sipariş Formu düğmesi olmak üzere dört gezinme düğmesi vardı. Tüketiciler Sipariş Formu butonuna tıkladıklarında, sayfanın üst kısmında “Sipariş Formu” yazan bir grafik ve müşterilerin doldurması için geleneksel bir sipariş formundan oluşan bir sayfaya yönlendirildiler.

Özetlemek gerekirse, Web sitesine tanıtım açısından onu iyi yapan üç temel özellik yerleştirilmiştir. İlk olarak, her sayfanın düzeni tutarlıydı ve kullanıcının kolayca gezinmesine izin veriyordu. İkincisi, her sayfa Zikes spor ayakkabılarıyla ilgili yeterli miktarda bilgi sağladı, ancak doğrudan ürünle ilgili olmayan gereksiz bilgileri içermiyordu.

Spesifik olarak, diğer sitelere ek bağlantı yoktu, diğer şirketler için reklam afişleri yoktu ve kırık bağlantı yoktu. Son olarak, bu sitede kullanılan grafikler ve metinler, indirme sürelerinin nispeten hızlı olması için uygun şekilde boyutlandırılmıştır.

İnternet kullanıcılarını/tüketicilerini en çok rahatsız eden özelliklerden kaçınılıp, tüketicilerin genel olarak hoşuna giden özelliklere yer verildiği için bu site iyi site/reklam olarak belirlenmiştir.

Kötü Web sitesi. Kötü Web sitesi, iyi Web sitesinin zıttı olacak şekilde tasarlanmıştır. Temel bilgi içeriği iki site arasında benzer olmasına rağmen, kötü sitedeki çeşitli sayfalar, doğrudan Zikes ile ilgili olmayan ek tanıtım bilgileri içeriyordu.

Bu da, daha uzun indirme süreleriyle sonuçlandı. Kötü sitedeki ana sayfa, iyi sitedeki ana sayfayla aynı giriş paragrafını içermesine rağmen, kötü site sayfası ayrıca Zikes tarafından yapılan altı spor ayakkabının resimlerini de içeriyordu. Bu resimlerden üçü spor ayakkabı stilleri sayfasına (spor ayakkabılarının tanımlandığı yer) bağlandı ve üçü hata mesajlarıyla sonuçlanan ölü sayfalara yönlendirdi.

Sayfada ayrıca koşuyla ilgili dergiler için (ör. Atletizm ve Koşucular Dünyası) hata mesajlarına yol açan afiş reklamları da yer alıyordu. Koşuyla ilgili kitapların yer aldığı çevrimiçi bir kitapçının reklamı vardı; kullanıcılar kitabevi sayfasına erişmeye çalıştıklarında yine bir hata mesajıyla karşılaştılar. Son olarak, kullanıcıların koşuyla ilgili makalelere erişebilecekleri bir Öne Çıkan Makale sütunu vardı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir