Ayrıntılı Çözümler – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ayrıntılı Çözümler – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

24 Ocak 2021  İstatistiksel Veri Analizi İstatistik örnek Soruları ve Çözümleri üniversite olasılık ve istatistik : vize ve finalde çıkabilecek sorular spss'te çözümleri ile istatistik yöntemler 1 0
Varsayımlar – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

11. Siyasi Parti Tarafından Geçmiş Kontrollerinin Desteklenmesi: Nisan 2013’te, ABD Senatosu, fikrin yaygın olarak onaylanmasına rağmen, geçmiş kontrollerini tüm silah satışlarını kapsayacak şekilde genişletmek için bir tasarıyı kabul etmedi. Gallup bu konuda şu soruyla bir anket yaptı: Tüm silah satışları için geçmiş kontrolleri yapılmasını zorunlu kılan bir yasaya karşı mı yoksa bu yasaya karşı mı oy kullanırsınız? Siyasi bağlantıya göre sonuçlar aşağıdaki acil durum tablosunda özetlenmiştir.

Test: Parti üyeliği ile genişletilmiş arka plan kontrolleri hakkında fikir arasında bağımlı bir ilişki olup olmadığını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.

12. Pro-Choice / Pro-Life and Region of the Country: Aşağıdaki bölge tablosuna göre insanların kürtaj (yaşam yanlısı veya yanlısı tercih) konusundaki konumu hakkında 2013 Gallup anketinin sonuçları.

Test: Kursun bölümleri ve notlar arasında önemli bir bağımlı ilişki olup olmadığını test edin. Bu testi 0,05 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.

13. Hokey Takımları: NHL’nin kuzeydoğu konferansında beş takım var. 2012/2013 sezonu için galibiyet / mağlubiyet kayıtları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Test: Bu sezon için galibiyetler / mağlubiyetler ve takım arasında önemli bir bağımlı ilişki olup olmadığını test edin. Bu testi 0.10 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.

ANOVA Testleri 

15. Bekleme Süreleri: Yerel bakkalda üç kasa var. Kayıtlar için ortalama bekleme sürelerinin farklı olduğundan şüpheleniyorum. Örnek veriler aşağıda tasvir edilmiştir. İkinci tablo, yazılımla bu veriler üzerinde yapılan bir ANOVA testinin sonuçlarını gösterir. Kayıtlar arasında ortalama bekleme sürelerinde bir fark olduğunu iddia ediyorum.

(a) İddiamı 0.10 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) Kararınız 0.05 anlamlılık düzeyinde değişiyor mu?

16. Domates Ağırlıkları ve Gübre: Çiftçi Carl’ın üç tarlası var, birinde gübre kullanmamış, diğerinde organik gübre, üçüncüsü ise kimyasal gübre kullanmış. Farklı tarlalardan domateslerin ortalama ağırlıklarında bir fark olup olmadığını görmek istiyor. Örnek veriler aşağıda verilmiştir. İkinci tablo bir ANOVA testinin sonuçlarını vermektedir. Carl, farklı gübreleme yöntemleri arasında tüm domateslerin ortalama ağırlıklarında bir fark olduğunu iddia ediyor.

(a) Carl’ın iddiasını 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) Sonuç 0.01 anlamlılık düzeyinde değişiyor mu?

17. Yardım Masası: Bilgisayar Yardım Masasında dört öğrenci çalışanı bulunmaktadır. Süpervizör, dört çalışan arasında saat başına hizmet verilen ortalama müşteri sayısında bir fark olup olmadığını belirlemek ister. Rastgele seçilmiş saatlerden elde edilen veriler aşağıda tasvir edilmiştir. İkinci tablo, yazılımla bu veriler üzerinde yapılan bir ANOVA testinin sonuçlarını gösterir. Süpervizör, bu çalışanlar için saat başına hizmet verilen ortalama müşteri sayısında bir fark olduğunu iddia ediyor.

(a) Denetleyicinin iddiasını 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) Sonuç 0.01 anlamlılık düzeyinde değişiyor mu?

18. Seyahat Süreleri: Sabah işe gitmenin üç farklı yolu var. Üç farklı yol arasında ortalama seyahat süreleri arasında bir fark olup olmadığını görmek istiyorum. Örnek veriler aşağıda tasvir edilmiştir. İkinci tablo, yazılımla bu veriler üzerinde yapılan bir ANOVA testinin sonuçlarını gösterir. Üç farklı rota arasında ortalama seyahat süreleri arasında bir fark olduğunu iddia ediyorum.

olasılık ve istatistik : vize ve finalde çıkabilecek sorular
İstatistik SORULARI PDF
spss’te çözümleri ile istatistik yöntemler 1
İstatistik örnek Soruları ve Çözümleri üniversite
İstatistik Olasılık Soruları ve Çözümleri PDF
Veri İstatistik Çıkmış Sorular TYT
İstatistik Soru çözümü programı
Olasılık ve İstatistik

(a) İddiamı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) Sonucunuz 0.10 anlamlılık düzeyinde değişiyor mu?

19. Haftanın Gününe Göre Kusurlar: Bir şişeleme tesisi çok miktarda soda şişeler. Sık sık hatalı şişelere neden olan hatalar vardır. Fabrika yöneticisi, bu kusurların haftanın farklı günlerinde daha sık olup olmadığını bilmek istiyor. Çok fazla verisi var (buraya koymak için çok fazla) ancak örnek boyutları ve ortalamaları aşağıdaki tabloda verilmiştir. İkinci tablo, tam veri setinde bir ANOVA testinin sonuçlarını gösterir. Yönetici, üretim günleri arasındaki ortalama kusur sayısında bir fark olduğunu iddia ediyor.

(a) Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) Sonuç 0.01 anlamlılık düzeyinde değişiyor mu?

20. Eyalete Göre Gelir: New England’daki özel bir kolejdeki bir öğrenci, çeşitli New England eyaletlerinden gelen öğrenciler için ortalama hane halkı gelirlerinde bir fark olup olmadığını görmek istiyor. Aşağıdaki tablolar, çalışmasının örnek boyutlarını ve ortalamalarını ve bu veriler üzerinde yapılan bir ANOVA test çalışmasının sonuçlarını vermektedir. Farklı eyaletlerden tüm öğrenciler için ortalama hane gelirinde bir fark olup olmadığını test etmek istiyor.

(a) Testi 0,05 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.
(b) Sonuç 0.01 anlamlılık düzeyinde değişiyor mu?

Özet Çalışma Sayfalarına Ayrıntılı Çözümler

Çalışma Sayfası – Çözümler

1. Verilen bilgi parçasının büyük olasılıkla bir istatistik veya parametre olup olmadığını belirleyin.
(a) Kampüs sincapları, ormanda yaşayan sincaplardan% 20 daha ağırdır.
Bu, örnek verilere dayanmalıdır ve bu nedenle bir istatistiktir.
(b) Orange County’deki kayıtlı seçmenlerin yarısından azı demokrattır.
Kayıt olurken parti üyeliğinizi belirtmeniz gerektiğinden, Orange County’deki tüm kayıtlı seçmenlerin parti üyeliğinin bilinmesi oldukça olasıdır. Bu nedenle, bu rakam muhtemelen nüfus verilerinden geldi ve bu nedenle bir parametredir.
(c) Bir yatı olan çoğu insan yılda 100.000 $ ‘dan fazla kazanıyor.
Bu muhtemelen doğru olsa da, kesinlikle örnek verilere dayanmaktadır. Bu haliyle bir istatistiktir.

2. Verilen değerin kesikli mi yoksa sürekli verilerden mi geldiğini belirleyin.
(a) Larry’nin en yüksek bowling puanı 287’dir.
Bu, ayrı bir veri kümesinden gelir çünkü bowling skorları yalnızca tam sayılarla gelir.
(b) Scott’ın en hızlı mil süresi 4 dakika 35 saniyeydi.
Bu, sürekli bir veri kümesinden gelir çünkü herhangi iki zaman arasında başka bir zaman vardır. Bu, ölçüm cihazının sınırlamalarına rağmen sürekli kabul edilir.
(c) Amerikan hanelerindeki ortalama çocuk sayısı 2.4’tür.
Bu, ayrı bir veri kümesinden geldi – ortalama bir tam sayı olsa (ve muhtemelen olmayacak) olsa bile, çocukların sayısı bir tam sayı olmalıdır.

3. Dört ölçüm seviyesinden (nominal, sıra, aralık, oran) hangisinin en uygun olduğunu belirleyin.
(a) Sınıftaki her öğrencinin doğum durumu.
Bu, sıralanamayan, eklenemeyen veya ortalaması alınamayan nitel verilerdir. Bu nedenle, nominal bir ölçüm seviyesini temsil eder.
(b) Sınıftaki her öğrencinin doğum yılı.
Bu, sıralanabilen, farklılıklar ölçülebilen nicel verilerdir, ancak sıfır keyfi ve oranlar anlamsızdır. Bu nedenle, bu bir ölçüm aralığı seviyesini temsil eder.
(c) Sınıftaki her öğrencinin kardeş sayısı.
Bu, sıralanabilen nicel verilerdir, farklılıklar anlamlıdır, sıfır keyfi değildir ve oranlar anlamlıdır. Bu nedenle, bu oran ölçüm seviyesini temsil eder.
(d) Sınıftaki her öğrenciye verilen harf notları.
Bu, düzenin önemli olduğu ancak farklılıkların anlamsız olduğu nitel verilerdir. Bu nedenle, bu sıralı bir ölçüm seviyesini temsil eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir