B2B Siteleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

B2B Siteleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Nisan 2023 En iyi B2B siteleri Ücretsiz B2B siteleri 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

B2B Siteleri

B2B siteleri genellikle eğlence için fazla çaba sarf etmez. İçeriği okunabilir ve eyleme geçirilebilir hale getirmek için tipik olarak göstermelik bir çaba olmasına rağmen, materyale herhangi bir açıkça çekici unsur eklemeyebilirler. B2B çabaları, ürün bilgisi ve satışa yöneliktir. Hizmetler ve uygulamalar sunma, doğrudan satma veya kullanım başına veya abonelik temelinde sunma olasılıkları giderek artıyor.

Çevrimiçi hizmetler, dosya paylaşımı (belgeler, videolar, müzik, sunumlar dahil), belge ve dosya depolama, 7/24 kullanılabilirlik, fiyat karşılaştırmaları, çevrimiçi sipariş, müşteri hizmetleri, hediye kayıtları, canlı kişisel alışveriş asistanı gibi ürünler veya ücretsiz tekliflerdir. 

Uygulamalar, arama motorları, haritalama, ödeme hesaplama, para birimi dönüştürme, fotoğraf veya video düzenleme gibi bir görevi gerçekleştirmek için çevrimiçi bir programın kullanılması, elektronik tablo manipülasyonu ve diğer birçok etkinliktir.

Burada yine, tüketiciye bir hizmet sağlayan bazı örtüşen aramalar var, ancak bunu gerçekleştirmek için bir program uygulamasını çağırıyor. Öte yandan, canlı bir kişisel alışveriş asistanı, hizmeti sağlamak için bir dizi programı çağırır.

Uygulamalar, ASP’ler veya uygulama hizmeti sağlayıcıları olarak adlandırılan yeni bir çevrimiçi içerik sağlayıcıları sınıfına yol açmıştır. Bu sağlayıcılar, müşterilerine hedeflerine ulaşmak için yazılım kullanma yeteneği sunar.

Bir ASP, gelişmiş kurumsal kaynak programları (ERP) veya dijital video düzenleme kullanarak borsa senedi sembollerinin hızlı aranmasından uzun oturumlara kadar her şeyi sağlayabilir. ASP pazarının önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli ölçüde büyüyerek milyarlarca dolarlık bir pazara ulaşacağı tahmin ediliyor, ancak çevrimiçi uygulama sağlama işi çok yeni olduğu için tahminler büyük farklılıklar gösteriyor.

İster tüketicilere ister işletmelere hitap etsinler, içerik modellerinin üç geniş kategorisi vardır: gösterildiği gibi içerik toplama, kitle toplama ve izleyici segmentasyon modelleri.

İçerik Toplama Modelleri

Muhtemelen her dijital içerik sağlayıcı, planlarını yaparken bu modellerden birkaçını dikkate alır. Bunları kolayca birleştirebilirler. Tüketici deneyimini seçen bir şirket, arayüzün sürecin en önemli parçası olduğuna ve açılış sayfasının arayüzün en önemli parçası olduğuna da karar verebilir ve içeriklerini sendikalaştırmaya veya bu tür materyalleri onların sitesidir. Gösterildiği gibi, içerik birleştirme modellerinin ortak noktası, önce içeriğe odaklanmayı gerektirmesidir. 

Tüketici Deneyimi Modeli

Bu model, nasıl sunulduğu, satın alındığı, gezinildiği ve erişildiği dahil olmak üzere içeriğin hep birlikte ele alındığında tüketiciye yalnızca bilgi, veri veya hizmet değil, benzersiz ve hoş bir deneyim sunması gerektiğini savunur.

Bu fikrin özü, tıpkı mallar ve hizmetler gibi tüm deneyimlerin de birer ürün olduğu ve bunların geleneksel ürün kategorilerinden farklı olduğudur. Bu görüşe göre, endüstriyel ekonominin yerini, artık deneyim ekonomisi tarafından taşınan hizmet ekonomisi almıştır.

Bu yaklaşımı kullanan medya ve eğlenceyi şekillendirenler, müşterinin tüm bulma, geri alma, görüntüleme veya oynatma, örnekleme, sipariş verme, satın alma ve satın alma süreçlerinden kafasının karışmamasını, kızmamasını, hüsrana uğramamasını veya başka şekilde olumsuz etkilenmemesini sağlamak isteyeceklerdir. Sonuçta ürünü veya siteyi kullanmak gerekir.

Olumlu bir deneyim tasarlamanın hafife alınabileceğini düşünmek kolaydır, ancak araştırmalar, İnternet üzerinden bir satış işlemi başlatan kişilerin yarısından fazlasının bunu tamamlamadığını göstermektedir.


Türkiye B2B siteleri
Europages
En iyi B2B siteleri
Tekstil B2B siteleri
B2b siteleri ekşi
B2B sitesi kurmak
Ücretsiz B2B siteleri
B2B hazır site


Süreci geçmek için birçok tıklama gerektiğinden, böyle bir sonuç şaşırtıcı değildir. Kullanılabilirliğin ve odak grup araştırmasının yüksek maliyeti, yalnızca en büyük sitelerin ayrıntılı kullanılabilirlik araştırmalarını karşılayabileceği anlamına gelir, ancak mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmayı uman içerik sağlayıcı kesinlikle bunlara ihtiyaç duyacaktır.

Kâr amacı gütmeyen dünyada, oldukça memnun olan bir site ziyaretçisi bağış yapmaya, gönüllü olmaya, siteyi kullanmaya, siteye geri dönmeye, tavsiye etmeye, kuruluşu tavsiye etmeye ve gösterildiği gibi kuruluş hakkında olumlu bir izlenimle ayrılmaya daha isteklidir.

Tasarım tüketiciye bırakıldığı için iGoogle, kullanıcının deneyimiyle ilgili kaygının site tasarımına nasıl çevrildiğine dair iyi bir örnek sunuyor. Kullanıcı birçok tasarım, hizmet ve uygulama seçeneğine, widget’ların sayfadaki konumuna ve diğer sayfalara (GoogleTalk, GoogleMaps, Facebook ve diğerleri) bağlanan widget’lara sahiptir.

Paketleme 

Paketleme, birçok farklı türde içeriği bir araya getirmek anlamına gelir. İçerik farklı kaynaklardan gelebilir ve birçok farklı türü yansıtabilir. Kablo, uydu ve PC yazılım endüstrilerinde, tüketiciler genellikle paketlenmiş içerik için tek bir fiyat öderler. Çevrimiçi içerik genellikle ücretsizdir.

Ancak büyük Web siteleri, trafik oluşturmak için birçok kişiye hitap etmeleri gerektiğinin farkındadır. Bunu yapmanın bir yolu, bir sayfaya, dinamik olarak sağlanan malzemenin görüneceği boş bir alana kovalar yerleştirmektir.

Kova bir haber akışı, Twitter veya Facebook akışı veya üçüncü taraflarca geliştirilmiş başka bir içerikle doldurulabilir. Site tarafından üretilebilir veya yaptırılabilir, telif hakkı sahiplerinden lisanslanabilir veya diğer Web sitesi operatörleriyle ortaklık veya yakınlık anlaşmaları yoluyla görüntülenebilir. Tipik olarak, ya doğası gereği kullanışlı olan ya da insanların kesin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için gözden geçirebilecekleri içeriklerdir.

Arayüz Kontrol Modeli

Bu modele göre asıl önemli olan tüketici arayüzüdür: arayüzü kontrol edin, içeriğe erişimi kontrol edin. İçerik sağlayıcı çok sayıda ürün sunuyorsa, iyi tasarlanmış bir arayüz olmadan kullanıcılar istediklerini bulmakta zorlanırlar.

Bu model, arayüzün aynı zamanda içerik olduğunu, tüketiciyi bir Web sitesinde, bir televizyonda veya müzik programlama hizmetinde veya hatta Amazon.com gibi yayınlanmış eserlerin bir listesinde oturum boyunca meşgul eden çok özel bir içerik türü olduğunu kabul eder.

Arayüzün kontrolü, müşterinin deneyimini çeşitli şekillerde manipüle etme yeteneği sağlar. Arayüz, içeriğin bağlamını ayarlar; tematik bir tasarım oluşturur, izleyicinin yapabileceği seçimleri yapılandırır ve gezinme için mekanizmalar sağlar. Müşterilerin yapabileceği seçeneklerin sayısını ve türlerini ve bunları gerçekleştirmek için izlemeleri gereken prosedürleri tanımlar. Arayüz tutarlılık unsuru ekleyebilir.

Güçlü iş teşvikleri, şirketleri kullanıcı arabirimi sağlamaya yönlendirir. İnsanların içerik bulmasına izin vermenin ötesinde, operatörlerin yeni satış fırsatları sunmasına da olanak tanır. Daha karlı içerik, daha az karlı içeriğe göre öne çıkarılabilir.

Ayrıca, arayüz sahibi, tüketicinin ürünleri sipariş ettiği veya siparişi alana ulaştığı araç olduğu için gelirin bir kısmına sahip olma fırsatına sahiptir. Son olarak, tüketici davranışı günlük dosyalarına, pazarlamacıların tüketicileri daha iyi hedeflemesini sağlayan verilere ve tüketici iletişim bilgilerine erişim sağlayabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir