Bağlantı Stratejisi Geliştirme

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Bağlantı Stratejisi Geliştirme

9 Temmuz 2023 Strateji GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI Tarım Strateji geliştirme Başkanlığı meb 0
Ticari Düşünceler

Bağlantı Stratejisi Geliştirme

Web siteniz için en iyi bağlantı kurma stratejisi, tanıtmanız gereken içerik, hedeflediğiniz anahtar kelimeler, kategorinizin rekabet gücü, gittiğiniz yeni içeriğin miktarı ve kalitesi gibi çeşitli faktörlere dayalı olacaktır. Yayınlamak ve tanıtmak, sosyal ağ katılımınız ve boyutunuz, dahili kaynaklarınız ve beklenen bağlantı edinme oranı oldukça önemlidir.

Bağlantıları tek tek veya tek tek elde etmek çok zaman alabilir, bu nedenle bir bağlantı stratejisi, yüksek değerli hedeflenen bağlantıların doğru karışımını ve bağlantı edinimini ölçeklendirecek taktikleri bulmayı hesaba katmalıdır. Nihayetinde, bağlantı kurmanın amacı, doğrudan trafiği yönlendirmenin yanı sıra, web sayfalarını taramaya ve sıralamaya yardımcı olmak için arama motorlarına ilgili miktarda sinyal sağlamaktır.

Bağlantı stratejileri bu hususlara göre değişebilir. Örneğin, 50 web sayfası olan yeni bir web sitesi, ilk bağlantı oluşturma için çevrimiçi PR taktiklerinin bir karışımını kullanmaya karar verebilir.

Bu taktiklerden bazıları şunları içerebilir:

• PRWeb veya PRNewswire gibi çevrimiçi haber dağıtım hizmetleri aracılığıyla gönderilen basın bültenleri
• Diğer bloglarda yayınlanan konuk gönderileri
• Sektör yayınlarında katkıda bulunulan makaleler
• Endüstri yayınlarından bağlantılar
• Önde gelen, iyi ağa sahip bireylerin veya kaynakların derecelendirilmiş listeleri
• İlgi çekici görünümleri veya ilgili verileri temsil eden infografikler hedef piyasa
• Sektörde trend olan haberlere aykırı görüşler veya karşıt noktalar (blogdaki yorumlar kapatılarak, başkaları kendi bloglarından yanıt verirken sizinle bağlantı kurmaya zorlanır)

Köşe yazıları da çok değerli olabilir, çünkü gazeteler ve benzer yayınlar genellikle yetkili ve güvenilir bir içerik kaynağı olarak görülür. Bir haber sitesinin çevrimiçi versiyonundan gelen bağlantılar trafik ve önemli bağlantı popülaritesi sağlayabilir.

Yukarıdaki ikinci örnekte, bağlantıların bulunduğu ancak odaklanmadığı bir siteyi ele aldık. En fazla bağlantıya sahip içeriği güncellemek ve bu bağlantı kaynaklarına ulaşmak ve hedef sayfaların optimizasyonu ile daha tutarlı kelimeler kullanmak için bağlantı metnini değiştirip değiştirmeyeceklerini sormak için çaba gösterilebilir.

Bağlantı metninin başarılı bir şekilde değiştirilmesi, web sitenize önemli sayıda hedeflenen, konuyla ilgili gelen bağlantılarla sonuçlanarak Google’a ve kullanıcılara hedef sayfanın ne hakkında olduğu konusunda çok net bir fikir verebilir. “Daha fazla bilgi” gibi bağlantı metni belirsizdir ve hedef sayfanın konusunu anlamada okuyuculara veya arama motorlarına yardımcı olmaz.

Çok sayıda riskli bağlantıya sahip site için strateji, bağlantı portföyündeki hoş olmayan bağlantıların belirlenmesi ve bu bağlantıların satın alınmasından kurtulma çabasıyla başlayabilir. Web sitenize bağlantı veren “kötü mahalleler” olması durumunda, site sahiplerine bağlantıların kaldırılması için istek gönderilebilir.

Arama motorları, sitelerin kendilerine kimlerin bağlantı verdiğini kontrol edemediğini bilir, bu nedenle, iyi olmayan bağlantıların yüzdesini veya oranını artırmaya odaklanmak, belirsiz kazıyıcı web sitelerinden bağlantı kaldırma peşinde koşmaktan daha iyi bir yatırımdır.

 Bağlantı Kaynakları Nasıl Değerlendirilir?

Bireysel bağlantıların avlanması nadiren ölçeklenebilirdir, ancak iş iyi bir bağlantının değerlendirilmesine geldiğinde bazı şeylerin bilinmesi önemlidir.

İyi bir bağlantıyı neyin oluşturduğuna dair örnekler şunları içerir:

• Genel etki alanı yetkisi
• Kaynak sayfaya gelen bağlantıların miktarı ve kalitesi
• Kaynak sayfa ne kadar konuyla ilgili
• Bağlantının tam eşleşen bağlantı metni içerip içermediği
• Bağlantının yanında bir ek açıklama veya açıklayıcı metin
• Aynı sayfadaki diğer giden bağlantıların sayısı
• Bağlantının yaşı
• Bağlantının sayfadaki konumu
• Bağlantının takip edilip edilmediği veya takip edilmediği
• Bağlantının sosyal paylaşımları

İyi bir bağlantı, ilgili ziyaretçileri web sitenize ulaştırmalı ve arama motorlarına kaynak ve hedef sayfalar arasında net ve odaklanmış bir konu bağlantısı sağlamalıdır.


Strateji GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI Tarım
Strateji geliştirme Başkanlığı meb
Strateji geliştirme başkanlığı Adalet Bakanlığı
TARIM SGB.Net giriş
SGB. Net TARIM gov tr
SGB. TARIM
sgb. net tarim edys
Sgb Giriş


Bağlantı değerlendirmesi için bazı önemli hususlar şunları içerir:

• Bağlantı alaka düzeyi. Bağlantı, konunuzla alakalı bir siteden geliyorsa, konunuzla ilgisi olmayan bir bağlantıdan çok daha değerlidir.
• Bağlantı yetkisi. Bu, bağlantının kaynağının ne kadar yetkili olduğuna bağlıdır. Birkaç tür yetkili kaynak vardır. Bir örnek, New York Times’ınki gibi bir site olabilir. New York Times geniş çapta dağıtılan bir medya kaynağı olduğu için, gerçek kontrolü söz konusu olduğunda ayrıntılara dikkat edildiği varsayılır. Başka bir yetkili site türü, searchenginewatch.com gibi niş bir konuda uzman bir kaynak olabilir. Bu iki tür site çok farklı olsa da, saygı duyulmaları ve kaliteli bilgi yayınlamalarıyla tanınmaları bakımından benzerler.
• Bağlantı güveni. Bu, bir bağlantı kaynağının ne kadar güvenilir olduğu ile ilgilidir. Spam yaptığı bilinen bir kaynaktan gelen çok sayıda bağlantınız varsa, bu bağlantılar güvenilir bir hedeften gelenler kadar değerli olmayacaktır.

Temel Bağlantı Kurma Taktikleri

Mevcut bağlantılarınızı denetledikten ve kaliteli bir bağlantıyı neyin oluşturduğunu belirledikten sonra, hedeflenen bağlantı kaynaklarını arama zamanı. Bu bölümde daha önce tartışılan erişim, içerik ve sosyal tanıtım farkındalık, trafik ve bağlantılar sağlayacaktır, ancak çoğu durumda tanıtılan içerikten gelen bağlantılarla bağlantı metni üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur.

İçeriğinize bağlantı yetkisi oluşturmak için web sayfalarınıza bağlantı vermek için kullanılan hedeflenen ve belirli metinle birlikte içerik açısından çeşitli bağlantı kaynaklarının ve bağlantı metninin bir kombinasyonu, kazanan kombinasyondur.

Bağlantı kurma ile ilgili olduğu için, içerik vaattir ve içerik müşterilerin önemsediği şeyle doğruysa ve tanıtım dili alakalıysa ve düzgün bir şekilde yürütülürse, bu söz sonucunda oluşturulan bağlantılar SEO stratejiniz için faydalı olacaktır. Harika içeriğin tanıtımının ötesinde, özellikle hedeflenmiş anahtar kelime öbekleri ile temel bağlantı oluşturma için çok fazla değer olabilir.

Sayfalarınızdan daha yüksek sıralamalara sahip rekabet eden arama sonuçları, genellikle sitenize bağlantı vermeyen belirli sitelere bağlantı verir. Geri bağlantı analizi, rekabetçi bağlantı fırsatlarını belirlemek için sıkıcı ama gerekli bir bağlantı araştırma taktiğidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir