Basın Bültenlerinin Kullanımı 

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Basın Bültenlerinin Kullanımı 

3 Temmuz 2023 Basın bülteni Nedir Basın bülteni örnek 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Basın Bültenlerinin Kullanımı 

E-posta, bloglar ve sosyal ağlar dışında en etkili içerik dağıtım yöntemlerinden biri de basın bülteni dağıtımıdır. Basın bülteni formatındaki içeriği tanıtmak için PRWeb’i kullanmaya başladım ve o zamandan beri haber dağıtımı ve haber arama alanında çok sayıda değişiklik ve zorluk gördük.

Ajansım, PRWeb’e beş yıldan fazla bir süredir SEO danışmanlığı sağlıyor, bu nedenle, çevrimiçi pazarlama alanında çalışan çoğu ajanstan daha etkili basın bülteni optimizasyonuna giden ön ve arka uçlara daha fazla maruz kaldık.

Çok sayıda araştırma, tüketicilerin ve gazetecilerin aktif olarak basın bültenlerini aradıklarını ve okuduklarını belgeledi. Basın bültenlerini belirli bir kitle için optimize etmek, bulunmalarını kolaylaştırır ve bu nedenle haberleri iletmek ve şirketin web sitesine trafik çekmek için daha fazla varlık sağlar.

Sonuç olarak, pazarlama ve halkla ilişkiler uygulayıcıları için basın bülteni içeriğinin arama ve sosyal medya yoluyla nasıl daha kolay bulunacağını anlamak anlamlıdır.

Optimize edilmiş basın bültenleri, halkla ilişkiler ve iletişim için bir içerik dağıtım ve keşif kanalı olarak hizmet vermenin yanı sıra, doğrudan SEO bağlantı kurma çabalarını artırabilir. Şirket sitesinde optimize edilmiş web sayfalarına gömülü bağlantılar içeren ve bir basın bülteni dağıtım hizmeti aracılığıyla dağıtılan iyi yazılmış bir basın duyurusu, diğer haber sitelerinde ve bloglarda içerik olarak sendikasyona sunulabilir ve kopyalanabilir.

Sürüme gömülü bağlantılar, üçüncü taraf bir haber sitesinde veya blogda barındırılan kopyada tutulduğunda, bağlantıların işaret ettiği sayfanın arama görünürlüğünü artırabilen arama motorları için bir bağlantı sinyali görevi görebilir. Basın bülteni optimizasyonu ve haber aramayla ilgili 10 yılı aşkın deneyimime dayanarak, resim veya video gibi ortamları içeren iyi yazılmış bir basın bülteni, diğer web sitelerinden 50 ila 500 gelen bağlantı çekebilir.

Basın açıklamasının ve içerdiği medyanın iyi yazılmış ve konuyla ilgili olması gerektiğine dikkat çekerek bu gözlemi nitelendirmek önemlidir. Önce insanlar için, sonra anahtar kelimeler için optimize edin.

İşte en iyi basın bülteni SEO uygulamaları için bir kontrol listesi:

• Sürümün hedefini ve hedef kitlesini açıkça tanımlayın.
• Alakalı, popüler anahtar kelime öbeklerini araştırın (her basın bülteninde bir veya iki tane.)
• Yayının başlığına, alt başlığına ve gövde kopyasına hedef anahtar kelime öbeklerini ekleyin.
• Açılış sayfalarına veya diğer kurumsal web sitesi sayfalarına bağlantı verirken anahtar kelime öbekleri kullanın — “burayı tıklayın” değil —.
• Yayına ortam (resimler, video, ses) ve yayının alternatif formatlarını (MS Word, PDF) ekleyin.
• Dönüşümleri saymak için, basın bülteninden açılış sayfalarına yönlendiren URL’lerdeki izleme kodlarını kullanın.
• Bülteni şirketin çevrimiçi haber odasında yayınlayın.
• Duyurunun bir blog yazısı versiyonunu yazın ve basın bültenine bir bağlantı ekleyin.
• Sürümü PRWeb, Marketwire, PRNewswire veya Business Wire gibi bir telsiz hizmeti aracılığıyla dağıtın.
• İsteğe bağlı: Basın bülteninin sosyal medya versiyonunu oluşturun ve dağıtın.
• Basın bülteni kayıtlarının yer imlerine eklenmesini teşvik edin.
• Sürüm sıralamalarını, sosyal ifadeleri, trafiği ve sonuçları izleyin.

Görünürlüğü ve bağlantı edinimini önemli ölçüde artırabilse de, optimize edilmiş bir basın bültenini Marketwire, PRNewswire, Business Wire veya PRWeb gibi bir hizmet aracılığıyla dağıtmanız gerekmez. Birçok şirket ayrıca basın bültenlerini bir şirket haber odasına gönderir. Basın bültenlerini kendi web sitenizde yayınlamak, biçimlendirme üzerinde daha fazla kontrol, başlık etiketine anahtar kelimeler yerleştirme, alt metin ve web sitenizdeki diğer sayfalara verilen bağlantıların sayısı gibi bazı avantajlar sunar.

Bir şirket web sitesinde basın bültenlerini arşivlerken, bültenlerin konu veya anahtar kelime kategorisine göre düzenlenmesi ve kronolojik olarak düzenlenmesi gazeteciler, tüketiciler ve arama motorları için yararlıdır. Pek çok haber odası yazılım çözümü veya WordPress gibi blog yazılımı seçenekleri, bültenleri hem tarihler hem de konularla ve ayrıca haber odasını ziyaret edenler tarafından daha kolay bulunması için anahtar kelime etiketleriyle ilişkilendirme fırsatı sunar.

Haber odaları, arama için anahtar kelime açısından optimize edilebilen resimler ve video gibi diğer medya türlerini barındırma eğilimindedir. Basın bültenleri ve haber içeriği optimizasyonu, anahtar kelime yerleştirme açısından web sayfası optimizasyonundan tamamen farklı değildir. Anlamak için önemli olan, peşinde olduğunuz kitle ve optimizasyon çabalarının haber içeriğinizin görünürlüğünü nasıl olumlu yönde etkileyebileceğidir.


Basın bülteni örnek
Halkla ilişkiler, basın bülteni
Basın bülteni Nedir
Basın bülteni Örneği word
Basın bülteni örnekleri kısa
Basın Bülteni örnekleri PDF
Basın bülteni özellikleri
Halkla ilişkiler, basın bülteni Örnekleri


Bültenler

Çoğu şirket bir tür e-posta bülteni yayınlar. Biçime bağlı olarak, haber bülteni her bir e-posta dosyasındaki tüm içeriği içerebilir veya ilgili açılış sayfaları olabilir. Her iki durumda da, haber bülteni kamu tüketimine açıksa ve web sayfaları olarak çevrimiçi olarak yayınlanıyorsa, arama motorları aracılığıyla keşfedilebilir ve genel SEO çalışmaları için değerli bir varlık haline gelebilir.

Geçmiş haber bültenlerindeki bilgiler güncelliğini yitirse bile, arama tabanlı keşif için yine de yararlı bir varlık olabilir. Bülten sayfasının yayınlanma tarihi belirli bir süreyi geçmişse, okuyucuya ana haber bülteni dizinine abone olmasını ve ziyaret etmesini söyleyen bir açılır pencere programlanabilir.

Alternatif olarak, arşivlenen haber bültenleri, ziyaretçileri en yeni içerik için ana haber bülteni dizinine yönlendiren belirgin bir mesaj görüntüleyen başlıkta biçimlendirmeyi kullanabilir. Eski içerik, kullanıcılara onları bir dizine yönlendiren mesajlar sunmak için değiştirilebilir. Bu şekilde, arşivlenen her belge, zaman içinde elde edilen bağlantı değerini korur ve okuyucuları eski bilgilere yabancılaştırmadan arama trafiğini çekmeye devam eder.

Bir web sayfası için aynı anahtar kelime yerleştirme yönergeleri, diğer tüm HTML tabanlı belgeler için geçerlidir. Haber bültenleri için, hangi anahtar kelime konularının ve yapılarının içerikle şimdi ve gelecekte alakalı olacağını düşünün.

Bu anahtar kelime ifadelerini başlık etiketinde, sayfa başlığında, görsel alt metninde, gövde kopyasında ve haber mektubundan açılış sayfalarına veya şirket web sitesinin diğer sayfalarına bağlantı metni olarak kullanın. Birçok e-posta bülteni, harici olarak işaret eden bağlantılarda izleme kodları kullanır. Bağlantıların “temiz” olması ve arama motoru botları tarafından taranabilmesi için bülteninizin web sürümünden bu izleme URL’lerini kaldırmayı düşünebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir