Bebeklerin Yasal Olarak Kullanılması – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Bebeklerin Yasal Olarak Kullanılması – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

25 Temmuz 2021 0

Bebeklerin Yasal Olarak Kullanılması – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Bebeklerin Yasal Olarak Kullanılması

Skinner ve Berry (1993) de literatür incelemelerine dayanarak AD bebeklerinin yasal bağlamlarda kullanımında aşırı dikkatli olunmasını teşvik etmektedir. Eylül 1993’ün son haftasında, Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’dan bir grup uzman, çocuk cinsel istismarının etkili bir şekilde nasıl soruşturulacağı konusunda bilinenleri değerlendirmek için İsveç’teki Satra Bruk’ta bir araya geldi.

Katılımcıların yirmisi (ilginçtir ki hiçbiri Orta Doğu’dan değil), diğerlerinin yanı sıra, bebeklerin kullanıldığı röportajların mümkün olduğunca videoya kaydedilmesi gerektiğini ve potansiyel tüketicilere “anatomik olarak hiçbir şeyin olmadığını” hatırlatan bir fikir birliği bildirisi imzaladı. bir çocuğun cinsel istismara uğrama olasılığını ölçen kesin puanlar veren ayrıntılı oyuncak bebek “testi” vardır.

DeLoache (1995), oyuncak bebeklerin 3 yaş ve altındaki çocuklarda kullanılmasına ikna edici bir şekilde karşı çıkmaktadır. Literatür incelemelerine dayanarak, Pipe ve ark. (2002), “çocukların bildirdiği doğru bilgileri önemli ölçüde artırmadıkları” için bebeklerin 5 yaş ve altındaki çocuklarla kullanılmaması gerektiğini belirtmektedir.

Boru et al. herhangi bir oyuncağın kullanımı hakkında aynı sonuca varın. Son olarak, çocuk cinsel istismarı soruşturma görüşmelerinde AD bebeklerinin kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın, McGough (1995) ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ve diğer ortak hukuk ülkelerindeki) yasaların bunu gerektirmemesine rağmen, zorunlu olduğu konusunda hemfikir olamazsınız. Bu tür röportajların videoya kaydedilmesidir.

Böyle bir uygulama, “çocuk istismarı soruşturmalarının kalitesini, çocuk tanık ifadelerinin güvenilirliğini ve nihayetinde Amerikan [ve diğer ülkelerdeki] hukuk davasının adaletini” iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Son olarak, fotoğrafların kullanımı söz konusu olduğunda Pipe ve ark. (2002), hem kısa hem de uzun gecikmelerin ardından, fotoğrafların çocuklarla yapılan görüşmelerde etkili erişim ipuçları olabileceğine dair ampirik kanıtlara atıfta bulunmaktadır.

türkiye’de çoçuk hakları nelerdir
Çoçuk Hakları Sözleşmesi Türkiye ne zaman imzaladı
Çoçuk Hakları Nedir
çoçuk hakları sözleşmesi’nin amacı nedir
Çoçuk Hakları Sözleşmesi nedir
Çoçuk Hakları sözleşmesi nedir Eodev
Çoçuk hakları ihlalleri Nelerdir kısaca
20 kasım 1989’da birleşmiş milletler tarafından kabul

Sonuçlar

Bu bölümde ele alınan ampirik kanıtlar, yaşı nedeniyle yetersiz olan çocukların tanık olarak değerlendirilmesinin hiçbir gerekçesi olmadığını göstermektedir. Edelstein ve ark. (2002), yasal katılımın çocuklar üzerindeki etkilerine ilişkin tartışmalarını, ‘Genel olarak, çocukların hukuk sistemine tepkileri üzerine yapılan araştırmalar, adli görüşmenin, genel olarak mahkeme katılımının ve özel olarak ifade vermenin ve/veya bunun öngörülmesini önermektedir. , çocuklar için stresli deneyimler olabilir’.

Çocukların tanıklığını iyileştirmek için, jüri üyelerinin, yargı görevlilerinin ve polis memurlarının çocukların ve ergenlerin görgü tanığı olarak güvenilirliklerine ilişkin algılarını aydınlatmanın yanı sıra çocukların güçlü ve zayıf yanlarını ve yasal düzenlemelerin onlara nasıl davrandıklarını belirlemeye odaklanması önemlidir. sistem, yasal temsilciler ve çocuk tanıklarla etkileşime giren diğer profesyoneller vardır.

Polis personelinin, avukatların ve adli görevlilerin çocuklarla yaşa uygun dilde iletişim kurmasına ihtiyaç vardır. Mahkemelerde ifade veren çocukların sayısındaki artış göz önüne alındığında, ilgili psikolojik bilgiler polisi, hukuk ve yargı eğitimini ve ayrıca istismar iddiaları bağlamında çocuklarla görüşmeyi gerektiren diğer profesyonelleri (örneğin, çocuk koruma hizmetleri çalışanları) bilgilendirmelidir. 

Doris et al. (1995), bununla birlikte, bu tür profesyoneller için bir eğitim programının uygulanmasının tek başına onların yetkin görüşmeciler oldukları anlamına gelmediğini belirtmektedir. Benzer şekilde, mevzuatta reform yapmak da yeterli değildir.

Flin bize kapalı devre televizyonun bir çocuğu mahkemede bir suçluyla yüz yüze yüzleşmek zorunda kalma travmasından kurtarabileceğini, ancak uzun duruşma öncesi gecikmeler, avukatların çocuklarla iletişim kurarken uygunsuz dil kullanmaları konusunda hiçbir şey yapmadığını hatırlatıyor. , bir çocuğu tanık olarak korkutmayı ve itibarını zedelemeyi amaçlayan bir avukat tarafından çocuğun çapraz sorgusuna tabi tutulması veya son olarak, davalının veya ortaklarının adliye çevresinde bir çocuğu korkutmasını engellemek gerekir.

Bu bağlamda, Yargıç Piggot’un komitesinin tavsiyelerinden birinin, çocukla her iki taraf adına ve mahkemenin yararına olmak üzere çocukla görüşme konusunda uzman bir çocuk denetçisi olduğunu belirtmek ilginçtir. Bu öneriye karşı çıkan baro temsilcisiydi.

AD bebeklerinin çocuk cinsel istismarı değerlendirmelerinde kullanımı söz konusu olduğunda, 5 yaş ve üzeri çocuklarla yeterince eğitimli profesyonel bir görüşmeci tarafından kullanıldığında yararlı bir iletişim aracı olabilirler. AD bebeklerinin çocukların hafızası ve telkin edilebilirliği üzerindeki etkisi ile ilgili sorular henüz keşfedilmeyi bekliyor veya yeterince araştırma yapılmadı.

Batı İngilizce konuşulan örf ve adet hukuku ülkelerindeki hukuk sistemi, mahkeme tarafından atanan çocuk müfettişleri gibi anakara Avrupa’daki engizisyon hukuk sistemlerinin bazı özelliklerini benimseyerek çocukların tanıklığı için daha iyi bir sosyo-hukuki bağlam oluşturabilir.

Atlantik’in her iki yakasında ve Antipodlar’da çocukların kanıtlarını duymak ve test etmek söz konusu olduğunda yenilik ihtiyacının zamanı çoktan geçmiştir. Bu tür reformlar hem yukarıdan aşağıya hem de aşağıdan yukarıya çözümleri kullanmalıdır.

Bu arada bazı araştırmacılar, çocukların kimliklerinin doğruluğunu, çocukların sırlarının doğruluğu, çoklu görüşme ve hakimlerin çocukların mahkemede avukatlar tarafından sorgulanmasını düzenleme yollarını incelemiştir.

Diğer birçok araştırmacı için, bir sonraki bölümün konusu olan jüri üyelerinin/jürilerin davranışları dikkatlerinin odak noktası olmaya devam ediyor. Hukuki karar verme üzerine araştırma, hukuk psikolojisi yapısının üzerine inşa edildiği başka bir sütundur.

Revizyon Soruları

1 Batı örf ve adet hukuku ülkelerindeki çocukların görgü tanığının hukuki durumu nasıl iyileşmiştir?
2 Kapalı devre televizyon, bir davada ifade verirken cinsel istismar mağduru bir çocuğu korumada ne kadar etkilidir?
3 Çocukların görgü tanığı olduğuna dair yaygın inanışlar ne kadar geçerli?
4 Okul öncesi çocukların hafıza performansı hakkında ne biliyorsunuz?
5 Çocukların bir olayla ilgili belleklerinin doğruluğunu hangi faktörler olumsuz etkiler?
6 Ampirik kanıtlar, çocuklara yanlış bilgi yerleştirmekle ilgili neyi gösteriyor?
7 Çocuklar hangi koşullarda yetişkinler kadar iyi tanık olurlar?
8 Bilişsel görüşme, çocukların tanıklığının doğruluğunu ve eksiksizliğini artırmada ne kadar etkilidir?
9 Adli bağlamda, telkine açık olma riskini azaltmak için bir çocukla nasıl görüşülmelidir?
10 Çocuklara yönelik cinsel istismar iddiası olduğunda çocuklarla görüşmenin bazı tehlikeleri nelerdir? Nasıl önlenebilirler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir