Beklentileri Müşterilere Dönüştürmek – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Beklentileri Müşterilere Dönüştürmek – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

23 Eylül 2022 Bir ürün veya hizmetin müşterinin beklenti ve gereksinimlerini karşılayabilmek yeteneği Müşteri beklentileri Müşteri istek ve beklentilerinin işletme tarafından karşılanma oranı nedir 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Beklentileri Müşterilere Dönüştürmek

İyi pazarlama programları birçok potansiyel yaratır. Ancak tüm beklentiler müşterilere dönüşmez ve olmamalıdır. İşte potansiyel müşterileri müşterilere dönüştürmenize yardımcı olacak fikirler.

Hemen Harekete Geçin

Beklentileri hemen takip etmemek, onların soğumasına neden olur. O zaman başladığınız yere geri dönersiniz. Potansiyel müşteri muhtemelen sizinle tanışmayı unutacaktır. Veya potansiyel müşteri, ona hizmet etmekle ilgilenmediğinizi düşünebilir. Ayrıca, bir müşteri adayının talebine yanıt verme süreniz, o müşteriyken yanıt verme sürenizin bir göstergesidir. Bu nedenle, bir telefon talebi, bir ticari fuar lideri, bir tavsiye veya başka bir müşteri adayı aldığınızda hızlı bir şekilde harekete geçin.

Yönlendirmelere Odaklanma

Yönlendirilen beklentiler en değerli olanlardır. Yönlendirilen bir müşteri adayı aldığınızda, satış zaten yapılmıştır. Yönlendirilen potansiyel müşteriler üzerinde hızlı hareket ederseniz, bu kaynağınıza iyi yansıyacak ve sizi tekrar yönlendirmeye meyilli olacaktır. Yönlendirilen bir müşteri adayını geciktirirseniz veya kötü bir şekilde ele alırsanız, değerli yönlendirenizden daha fazla potansiyel müşteri almayı beklemeyin.

Lideri Değerlendirin

Her ipucunu biraz takip etmek iyi bir fikirdir. Şüphelileri olasılardan ayırmak istiyorsunuz. Potansiyel müşteriyi değerlendirmek, daha iyi beklentilerle daha hızlı takip etmenizi sağlayacaktır. Lidere veya sevk kaynağına sorunlar, ihtiyaçlar ve istekler, karar süreci ve ücretlerinizi ödeme kabiliyeti hakkında sorular sorun. Bu soruları mümkün olduğunca sürecin başında sorun.

Bir Takip Planına Sahip Olun

Otomatik bir takip sistemi, her seferinde aynı şekilde takip etmenizi kolaylaştıracaktır. Yeni bir potansiyel müşteriyle iletişime geçmek ve kur yapmak için kesin bir zaman ayırın. Takviminize zaman ayırmazsanız, onu yerleştirmede sorun yaşayabilirsiniz. Beklenti değeri hızla kaybolabilir. Tamamen doluysanız, buluşmak için belirli bir zaman belirlemek için bir mektup gönderin veya müşteri temsilcisini arayın.

Potansiyel Müşteriyi Posta Listesine Ekleyin

Her profesyonelin bir pazarlama veri tabanı olmalıdır. Bir müşteri adayı elde ettiğinizde, bilgiler veri tabanınıza kalıcı olarak kaydedilmelidir. “A” adayları düzenli ve kişisel ilgi görmelidir, oysa “C” adayları posta yoluyla ele alınabilir.

Beklentiyi Başkasına Verin

Potansiyel müşteriyi takip edemiyorsanız veya liderlik sizi pek ilgilendirmiyorsa, bunu firmanızdaki başka birine verin. Satış bir ekip işidir. Görevlendirdiğiniz kişiden sizi olası müşterinin ilerleyişi hakkında bilgilendirmesini isteyin. Potansiyel müşteri kapanmaya yaklaştığında yardım teklif edin.

İyi beklentilerle dolu bir boru hattı, bir firmanın istikrarlı büyümesi için kritik öneme sahiptir. Dolu bir boru hattı, seçici olmanızı ve en iyi müşteri adaylarını takip etmenizi sağlar.


Müşteri beklentileri
Idıc Modeli nedir
Bir ürün veya hizmetin müşterinin beklenti ve gereksinimlerini karşılayabilmek yeteneği
Müşteri isteklerini tespit etme
Müşteri istek ve beklentilerinin işletme tarafından karşılanma oranı nedir
Müşterilerle ilişkileri geliştirmek
Somut beklenti Nedir
Müşteri beklentisi Nedir


Nihai olarak kabul etmediğiniz sürece reddetme, gerçekten reddetme değildir! Pek çok araştırma, bir potansiyel müşteriyi temastan sözleşmeye taşımanın firmanızla yaklaşık dokuz olumlu pazarlama etkileşimi gerektireceğini göstermiştir. İlk sekiz denemeyi ret olarak düşünebilirsiniz, ama değiller. Gerçek şu ki, denediğiniz etkileşimlerin çoğu potansiyel müşterileriniz tarafından kaçırılıyor. Ve şimdi satın almadıkları için daha sonra almayacakları anlamına gelmez.

EDS için ilk satışını yapmadan önce 68 satış görüşmesi aldığını söyledi. Bu süreçte iki büyük şirket kurdu. Albay Sanders (KFC), 1000’den fazla restoranla konuşana kadar bir “franchise” satmadı.

Bir potansiyel müşteri sizi erken işe almadığında, sizi reddetmiyor demektir. İnsanların karar vermek için farklı koşulları ve farklı zaman çizelgeleri vardır.

Başarısızlık İle Başa Çıkabilirsiniz

Reddedilme korkusunun üstesinden gelmenize yardımcı olacak bir teknik şudur: İlk görüşmede öldürmeye çalışmayın. İlk etkileşim için hedefi çok düşük bir seviyede belirleyin, belki sadece farkındalık yaratın. Ardından, her ardışık çağrıyı kademeli bir satış stratejisine dönüştürebilirseniz, reddedilme korkunuz sizi durduramaz.

Başka bir teknik, reddedilmeye tepkinizi planlamaktır. Bağlantınızın şu anda sizinle iş yapmamak için mantıklı bir nedeni olabilir. Bağlantınız kötü bir gün geçiriyor olabilir ve cansız tepkisi sizin suçunuz değil.

Kalıcılık

Sabit, tutarlı bir yaklaşım her zaman kazanacaktır. Amerikan ticaretinde ortalama satış, beşinci satış görüşmesinde yapılır, ancak ortalama profesyonel yalnızca iki veya üç görüşme yapar. Satın alma döngüsü uzun ve öngörülemez olduğundan, ortalama profesyonel hizmet satışı bir düzineden fazla kişiyi kapsayabilir. Yine de birçok profesyonel reddedilme korkusunun onları işe başlamaktan alıkoymasına izin veriyor!

Profesyoneller hata yapmaktan kaçınmak için eğitilmiştir. Ancak pazarlamayı bir sayı oyunu olarak gördüğünüzde reddedilmenin etkisi daha az olacaktır. Biri sizi hemen işe almadığında yaşadığınız reddedilme duygusu iç karartıcı olabilir. Ancak, pazarlama faaliyetinizin %90’ından fazlasının bugün karşılığını alamayacağının farkına vararak pazara yaklaşırsanız, daha gerçekçi bir bakış açısı kazanırsınız.

Bugün başarılı olmayan pazarlamanın yarın başarılı olabileceğini kendinize hatırlatın. Etkinlik, iyi bir müşteri ilişkisi kurmaya yardımcı olacaktır. Olumlu kendi kendine konuşma yapın ve egonuzu satıştan ayırın. Geçici başarısızlığı kabul ettiğinizde, pazarlama yapabilen daha güçlü bir profesyonel olacaksınız.

Son olarak, pozitif müşteri etkileşimi ile yeni potansiyel aktivite arasında sağlıklı bir denge sağlayın. Müşteri ilişkileri, potansiyel müşterilere güvenmenizi sağlayacaktır.

Maden Arama

Yeni müşteriler aramak düzenli ve sürekli bir çaba gerektirir. Tutma oranınız ne kadar iyi olursa olsun, bir miktar yıpranma olacaktır ve müşteri tabanınızı yükseltmeniz gerekecektir.

Maden arama, golf vuruşunuzu yapmak veya egzersiz yapmak gibidir. İşiniz düz gidene kadar ihmalin farkında değilsiniz. İşte maden aramanın yedi ölümcül günahı. Veba gibi onlardan kaçının:

1. Arama için Sistem Yok
Çoğu profesyonel firma, faturaları ödemek için sistemlere ve alacak hesaplarını tahsil etmek için sistemlere sahiptir. Her firma, beklentileri toplamak ve takip etmek için bir sisteme ihtiyaç duyar.

2. Beklentilerin Nitelikli Olmaması
İlgilenen ancak sizinle iş yapmak için yeterli niteliklere sahip olmayan potansiyel müşteriler, zamanınızı ve paranızı boşa harcayacaktır. Potansiyel müşterinin karlı bir müşteri olmasını sağlamak için gerekli soruları sorarak potansiyel müşteriyi nitelendirin.

3. Aramada Tutarlılık Yok
Başarılı arama disiplin gerektirir. Profesyoneller, tüm rakiplerinin araştırma yaptığı aynı anda yoğun bir şekilde araştırma yapma eğilimindedir. Tutarlı araştırma sistemleri, bileşik izlenimlerin gücünden yararlanmanıza ve satın almaya hazır olduklarında potansiyel müşterilerin önünde olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir