Bilgi Çağı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Bilgi Çağı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

8 Aralık 2022 İnternet çağı nedir Teknoloji çağı ne zaman Başladı Teknoloji çağı nedir 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Bilgi Çağı

Bilgi çağının gelişi beraberinde bir bilgi paradoksu getiriyor. Sürdürdüğümüz yoğun zaman baskısı ve artan miktarda bilginin üstesinden gelme ihtiyacımız göz önüne alındığında, artık bize sunulan her bir kanıtın sağlamlığına karar vermek için daha az zaman harcayabileceğimizi umabilirdik. Ama durum böyle değildir.

Çok daha fazla bilgiye sahip olduğumuz bir zamanda, bu bilginin bize tam olarak ne anlatmaya çalıştığını araştırmak için daha az değil, daha fazla zaman harcamalıyız. Bunun nedeni, modern iş bilgi dünyasının bir özelliğinin, sayısız nispeten bilinmeyen bilgi kaynağından alınan ‘mükemmel’ olmayan geniş bir bilgi yelpazesinin ortaya çıkması olmasıdır.

Geçmişte, pazarlama dünyasında karar vericiler az sayıda metodolojik olarak sağlam pazarlama verisi kaynaklarına güvenebiliyorlardı. Ancak bugün, giderek daha fazla bilgiyle karşı karşıya kalıyoruz ve bunların çoğu sağlamlığı konusunda soru işareti bırakacaktır.

Bazı yönlerden, Bilgi Yönetimi gibi kavramların gelişi, bu yeni pazarlama bilgileri dizisinden haberdar olmamıza yardımcı oluyor. Ancak bu -ve bilgisayar teknolojisinin imdadımıza koşacağı ve bilgiyi daha iyi sıralamamıza, sınıflandırmamıza ve hatta ‘yorumlamamıza’ yardım edeceğine dair umut- ancak bir yere kadar gider.

Karşı karşıya olduğumuz zorluğun merkezinde, bu yeni çok kaynaklı, “kusurlu” veri dünyasını ele almak için yeni bir yirmi birinci yüzyıl bilgi yeterlikleri setine ihtiyacımız olduğunun kabul edilmesi yatıyor. Şu anda işgücünün büyük bir bölümünün ‘bilgi işçileri’ olduğundan söz ediliyor, ancak bu bilgi işçilerinin yeni ticari bilgi kaynaklarını anlamlandırmalarına nasıl yardımcı olunacağına dair nispeten az yeni fikir var.

Öyle görünüyor ki, bireyler, osmoz yoluyla, etrafta dönen tüm yeni bilgileri incelemeyi ve özümsemeyi öğrenecek ve bunu etkili karar verme için kullanacak. Ancak bu kitapta, bu bilgi çalışanlarının yeni bir yirmi birinci yüzyıl “bilgi becerileri ve yeterlilikleri” dizisine ihtiyaç duyacaklarını tartışıyoruz.

Bilgiyi karar vermeye uygulamaktan bahsettiğimizde, bir kararı “alternatifler arasında yapılan bir seçim” olarak tanımladığımızı vurgulamalıyız.

Ve bu ‘karar’ tanımı göz önüne alındığında, bu kitapta bilginin yalnızca bir organizasyonun genel yönü hakkındaki büyük stratejik kararlara uygulanma biçimine değil, aynı zamanda bilginin daha taktik odaklı, günlük kararlar.

 Bilgi Becerileri

Öyle görünüyor ki, eğer birisi eğitim sistemini başarılı bir şekilde müzakere ettiyse, o zaman otomatik olarak bilgileri ‘tarama’, ‘bağırsak’ ve ‘eylem’ bilgileri için gerekli temel zanaat becerilerini edinmiş olacağı varsayılır.

Ancak iş ve ticaret alanındaki insanların çoğunluğu – seçtikleri akademik disiplinde göstermiş olabilecekleri hünerlere rağmen – modern pazarlama ve iş bilgilerini maksimum rekabet avantajı sağlayacak şekilde nasıl etkili bir şekilde işleyecekleri ve eyleme geçirecekleri konusunda hâlâ özel, pratik rehberliğe ihtiyaç duyuyor.

Spesifik olarak, pazarlama bilgilerinin yeni dünyasında etkili bir şekilde ustalaşmak istiyorlarsa, pazarlamaya yeni girenlerin öğrenmesi gereken beş temel beceri alanı olduğuna inanıyoruz.

Gelen bilgileri anında sınıflandırma ve azaltma yeteneği. Mevcut pazarlama ortamı ile sadece 10 yıl önceki ortam arasındaki açık fark, uygulayıcıların hangi bilgileri kabul edecekleri, reddedecekleri ve depolayacakları konusunda hızlı karar verebilme ihtiyacıdır. Bu nedenle, bu çalışmada, okuyucunun gelen pazarlama bilgilerinin hacmini takip etmesine yardımcı olacak bir dizi pratik ipucu sağlayacağız.


İnternet çağı nedir
Teknoloji çağı nedir
Bilgi çağı Koleji kimin
Teknoloji çağı ne zaman Başladı
Bilgi çağı nedir
Bilgiçağı Koleji Sultanbeyli
Bilgiçağı Koleji şikayet
Dijital çağ


Kanıtın altına girmek. Günümüzün pazarlama ortamında, gelen kanıtların tüm açılardan güçlü yanlarını ve sınırlamalarını anlamak önemlidir. Bu, sonraki yorumlamaları için etkileri olabilecek herhangi bir “hata kaynağını” belirlemek için verilerin arkasına ve altına inmek anlamına gelir.

Bu, verilerin yalnızca istatistiksel bir yoldan ziyade bütüncül bir şekilde analiz edilmesini savunanlarla örtüşen bir yaklaşımdır. Burada “hata” derken bir hatayı kastetmiyoruz, araştırma sürecinin bir tür “önyargı” -bizi “gerçekten” uzaklaştıran herhangi bir özelliği- ortaya çıkarmış olabilecek herhangi bir özelliğini kastediyoruz.

Verilerin bu daha yumuşak (daha niteliksel) değerlendirmesi, verilerin sonraki, daha istatistiksel temelli sorgulamaları için bir platform sağlar. Bu kitapta, okuyucuya farklı kanıt türlerinin kökenleri hakkında hangi soruların sorulması gerektiğine dair bir dizi içgörü sağlayacağız. Kısacası, okuyucuya gelen verilerin “tam hizmet geçmişini” kontrol etmesi için gereken becerileri vereceğiz.

Sezgiyi kucaklamak. İş dünyası, başarıları göz kamaştırıcı “sezgi” kıvılcımları üzerine kurulmuş kişilerin öyküleriyle doludur. Bu, Jung tarafından “bir duruma içkin olasılıkların algılanması” olarak tanımlandı ve Spinoza sezginin “gerçeğe giden kral yolu” olduğunu iddia etti.

Ve mantığın ve titiz analizlerin zorlu görev yöneticilerinin nasıl “büyük” kararlar aldıklarının yalnızca bir parçası olduğuna tanıklık edecek çok sayıda endüstri kaptanı var.

1980’lerin ortalarında havayolu işine girme kararının “saf ekonomik açıdan en yakın arkadaşlarım da dahil herkesin çılgınca olduğunu düşündüğü bir hareket” olduğunu, ancak benim diğerlerinin katamayacağı bir şey getirebileceğimi hissettiğimi anlatıyor.

Psikologlar bize bildiklerimizin yalnızca küçük bir kısmının bilincinde olduğumuzu söylerler ve sezginin bilinçsiz bilgimizden – kişinin bilinçli veya bilinçaltı olarak deneyimlediği veya öğrendiği her şeyden – yararlanmamıza izin verdiğine işaret eder. Ancak bu, sezgiyi “mistik” bir fenomen yapmaz.

Sezgi yoluyla bir çözüme ulaşırsak, bu basitçe, tam olarak nasıl yaptığımızı bilinçli olarak bilmeden oraya ulaştığımız anlamına gelir. Bu, bir ‘süreç’ izlemediğimiz anlamına gelmez. Bu, olayların otomatik olarak, yüksek hızda, bilinçli düşünmeden, tanımlanması zor bir süreçte gerçekleştiği anlamına gelir.

Bir Büyük Satranç Ustası, bir hamle yaparken amatör bir oyuncuya göre çok daha az alternatif düşünür. Satranç Büyük Ustası, örtük belleğine, farklı hamlelerin başarı veya başarısızlık olasılıkları bilgisini dahil etmiştir.

Bu, zengin bir bilgi deposu sağlar; bu, Büyük Üstadın resmi olarak tüm alternatif hamleleri araştırmak zorunda olmadığı anlamına gelir. Grand Master, uygulanamayanları hızla ortadan kaldırabilir ve yalnızca potansiyel olarak kazanan hamlelere odaklanabilir. Bu nedenle sezgiye sıkıştırılmış uzmanlık adı verilmiştir.

Elbette, “zımni sezgisel bilgi”yi formel olarak kodlamaya ve açık hale getirmeye çalışma fikri bir paradokstur. Ancak bu kitapta yazarlar, verilerin “bütüncül” analizinin değerine olan inançlarını sürdürürken herhangi bir karar verme sürecinde sezgisel kavrayışların daha resmi olanların yanında hak ettikleri yeri almasını sağlamaya yardımcı olan çeşitli çerçeveler sunarlar. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir