Bilgi Kaynakları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Bilgi Kaynakları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Aralık 2022 PAZARLAMA araştırması ile PAZARLAMA Bilgi Sistemi arasındaki farklar Pazarlama bilgi sisteminin 5 Alt Sistemleri 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Bilgi Kaynakları

Tüketiciler hakkında bilgi almak kolaydır. Başlıca kaynaklar, hükümet nüfus sayımı verileri, araba kayıtları ve sürücü belgeleri ve telefon rehberi bilgileridir. Ek kaynaklar, garanti kartlarına ve tüketici anketlerine verilen yanıtlardan elde edilen veriler ve tüketiciler mağazalar tarafından sağlanan indirim kartlarını kullandıklarında elde edilen bilgilerdir.

Tümü, tüketiciler hakkında demografik ve psikografik bilgiler sağlama konusunda uzmanlaşmış şirketler tarafından kaydedilir.

. Örneğin Donnelley Marketing gibi bir şirket, seksen beş milyondan fazla hane hakkında bilgiye sahiptir ve müşterileri, kendi müşteri kayıtlarının üzerine yaşam tarzı verilerini yerleştirerek ulaşmak istedikleri tüketicileri hedefleyebilir.

Demografik ve psikografik bilgiler üç düzeyde mevcuttur:

• Posta kodu veya nüfus sayımı düzeyi
• Zip artı dört katlı, tek bir konut bloğuna veya binaya karşılık gelir
• Hanehalkı veya bireysel düzey

Bire bir pazarlama, hanehalkı veya bireysel düzeyde bile mümkündür, çünkü pazarlamacılar bir hane halkı hakkında ekonomik açıdan uygun bir kişisel satış konuşması yapacak kadar bilgi sahibidir.

Ancak pazarlamacılar için açıkça benzersiz bir fırsat olan bu durum, yine de diğer insanları endişelendiriyor. ABD ve Kanada yasama organları, tüketici gizliliğini korumak için yasalar çıkarmıştır ve bazı Avrupa ülkelerinde kişisel bilgilerin kullanımını denetleyen ulusal ajanslar bulunmaktadır.

Veritabanı teknolojisi ve dijital medya, çevrimiçi bilgi rezervuarları oluşturduğundan, halk, bilgilerin nasıl toplandığı ve kullanıldığı konusunda daha fazla endişe duymaktadır.

Kimlik hırsızlığı ve kişisel bilgilerin genel güvenliği konusunda sürekli artan endişeyle, veritabanı pazarlamacıları, tüketici bilgilerini korkulacak değil, hoş karşılanacak şekilde uygulamak konusunda sürekli bir zorlukla karşı karşıyadır.

Veritabanı Kariyer Fırsatları

Bu kitabın her bölümünde, kısaca da olsa, veritabanı fırsatları tartışıldı. Çünkü veritabanı pazarlaması, doğrudan pazarlamanın vazgeçilmez bir parçasıdır. Hatta veritabanı pazarlamasının hem endüstri hem de teknik için terim olarak doğrudan pazarlamanın yerini alacağını tahmin edenler bile var.

Veri analisti, programcı, veri tabanı yöneticisi gibi pozisyonlar istatistik ya da bilgisayar programcılığı altyapısı gerektirirken, veri tabanı alanında teknik olmayan pek çok iş bulunmaktadır. Ve mevcut teknolojiyi anlamak ve analiz ve modelleme teknikleri konusunda temel bir kavrayışa sahip olmak önemli olsa da, çeşitli veri kaynakları bilgisi ve çok keskin pazarlama becerileri daha da önemlidir.

Bir zamanlar veritabanı teknolojisi, veritabanı uygulamalarını geride bırakmıştı. Ancak şirketler ev dosyalarını bir e-ticaret sitesine bağlamak için acele ettikçe, daha fazla pazarlamacı veri tabanına dayalı pazarlama ve yaratıcı programlar için yeni uygulamalar geliştirdi. Analitik beceriler, veri bilgisi ve pazarlama anlayışının bir karışımını sunan kişiler, bu alanda başarı için başlıca adaylardır.

Veritabanı pazarlamasındaki pozisyonlar şu şekilde mevcuttur:

• Dot-com’lar
• Doğrudan pazarlama ve katalog şirketleri
• Paketleme şirketleri
• Bankalar ve finansal hizmetler firmaları
• Doğrudan pazarlama ajansları
• Veri toplama şirketleri
• Yönetim danışmanlığı firmaları
• Veritabanı ajansları
• Yazılım şirketleri ve veri tabanı satıcıları


PAZARLAMA Bilgi Sistemi
PAZARLAMA araştırması ile PAZARLAMA Bilgi Sistemi arasındaki farklar
Pazarlama bilgi Sistemleri nelerdir
Pazarlama bilgi sisteminin 5 Alt Sistemleri
PAZARLAMA araştırması örneği
Pazarlama bilgi Sistemi unsurları
PAZARLAMA planlamasında bilgi kaynakları
PAZARLAMA Araştırması ders notları


Dot-Com’lar

Veri tabanı uzmanı”Geleneksel dünyada şirketlerin veritabanı pazarlamasına ihtiyacı yoktu, ancak Web dünyasında onsuz yapamazlar” diyor. Her çevrim içi işlem, müşteri bilgileri üretir ve her nokta-com, bu adları ve demografik verileri alıp ek iş yaratmak için kullanacak veritabanı bilgisine sahip kişilere ihtiyaç duyar.

Dot-com’lar veritabanını şu amaçlarla kullanır:

• Müşteri adlarını ve verilerini yakalayın ve bunları etkili bir şekilde yönetin
• Birçok web sitesinden müşteri bilgilerini entegre edin
• Yüksek değerli müşterileri belirleyin ve geri gelmelerini sağlamak için sadakat programları oluşturun
• Müşterileri hedef pazarlara ayırın ve geliştirin
belirli hedefler ve hatta bireyler için ilişkisel pazarlama programları
• Mevcut alıcılar arasındaki korelasyonları bulmak ve gelecekte satın alma olasılığı yüksek potansiyel müşterilerin profillerini geliştirmek için istatistik analizini kullanın

Doğrudan Pazarlama ve Katalog Firmaları

Doğrudan pazarlama ve katalog şirketleri, çok sayıda işleme dayalı bilgiye erişebilir. Bir müşteri, örneğin, bir çift pantolon sipariş ettiğinde, satın alma miktarı, kalitesi, rengi, boyutu, ödeme şekli gibi ayrıntılar kaydedilir. Zeki pazarlamacılar, pazarlama trendlerini incelemek ve satış yaklaşımlarını geliştirmek için bu müşteri kayıtlarını kullanabilir.

Şirket içi dosyaları tutan veri uzmanları, odaklanmaya ve şirketin pazarlama stratejilerini geliştirmeye yardımcı olan bilgileri çıkarabilir. Bir ürün müdürü veya bir mal müdürü, her birine en iyi nasıl satış yapılacağını belirlemek için veri uzmanlarından iki farklı müşteri tipinin profillerini karşılaştırmasını isteyebilir.

Doğrudan pazarlama firmaları veritabanlarını şu amaçlarla da kullanabilir:

• Etkin olmayan alıcılarla iletişim kurun ve bunları etkinleştirin
• En iyi alıcılarına özel promosyonlar gönderin
• Dökme ürün alıcılarına tekrar sipariş verme zamanının geldiğini hatırlatın
• Müşterilere siparişleri için teşekkür edin, müşteri olarak görev sürelerini onaylayan ve şirket ile müşteriler arasında istikrarlı bir iletişimin sürdürülmesine yardımcı olan yıldönümü postaları gönderin

Paket Ürün Firmaları

Kitlesel pazar düşmeye başlayınca, ambalajlı ürün şirketleri bile veri tabanı ateşine yakalandı. Onlarca yıl boyunca ürünlerini satın alan pazar segmentleri hakkında çok şey bilmekle yetindiler, ancak satın alma kararlarını veren kişiler hakkında çok az şey biliyorlardı. Bugün en büyük şirketlerin çoğu aktif olarak tüketici isimlerini topluyor ve yeni alıcılar çekmek ve sadık kullanıcıları ödüllendirmek için pazarlama programları oluşturuyor.

Procter and Gamble gibi büyük pazarlamacılar veritabanlarını şu amaçlarla kullanıyor:

• Yeni müşterilere hoş geldiniz
• Kullanıcı olmayanları ve rakip kullanıcıları müşterilere dönüştürün
• Light kullanıcılarının satın alma sıklığını artırın
• Ağır kullanıcıları ödüllendirin

Sigara üreticileri, artık onlar için yayın reklamlarına izin verilmediğinden ve basılı sigara reklamlarının yasaklanması düşünüldüğünden, büyük ölçüde veritabanlarına güvenmektedir. Kupon tekliflerini kullanarak, iletişim kurabilecekleri büyük sigara içen veritabanları oluşturuyorlar.

Bu uygun maliyetli “özel pazaryerine” sigara içmeyenler için hiçbir emek harcanmadan ulaşılabilir. Dergi ve gazetelerdeki kupon kampanyalarının kaçınılmaz olarak yaptığı gibi, veritabanına yönelik tanıtımlar da rakip markaları hemen uyarmadan yapılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir