Bilgisayar Endüstrisi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Bilgisayar Endüstrisi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

5 Ağustos 2022 Endüstri Mühendisi ne is yapar Endüstri Mühendisliği Endüstri mühendisliği mi bilgisayar mühendisliği mi 0
Güvenilirlik Önyargısı

Bilgisayar Endüstrisi

Bilgisayar endüstrisinde, 1980’lerin sonuna kadar, IBM yan kuruluşları, her biri kendi ülkesinde, tercih ettikleri pazarları ve ürünleri seçerken oldukça büyük ölçüde karar verme özerkliğine sahipti.

Bu, 1994 yılında yeni CEO Lou Gestner’in bugün hala yürürlükte olan daha merkezi bir organizasyonu tanıtmasıyla çarpıcı biçimde değişti. Benzer şekilde, Microsoft’un çok merkezi bir şirketi vardır ve istihdam Washington Eyaleti, Seattle ve çevresinde yoğunlaşmıştır. Telekomünikasyon endüstrisinde, Lucent çok merkezi bir şirkettir.

Cisco Systems ayrıca çok merkezidir, ancak büyük ölçüde pazarlama odaklıdır; örneğin, başkan yardımcılarından birine göre: “BT aslında müşteri desteğine rapor veriyor ve finansmanını, yapılmasını istediklerini düşündükleri önceliklerine göre ticari kuruluşlardan alıyor.”

Rakiplerin üst düzey yöneticilerinin kişiliği de bir rakibin hareketini tahmin etmeye yardımcı olabilecek değerli bilgilerdir. Örneğin, Oracle’dan Larry Ellison, otokratik yönetim tarzıyla tanınır; Oracle’ın stratejisini Web’e ve ardından uygulama yazılımlarına kaydırmayı başardığında olumlu olabilir, ancak kilit yöneticileri, mevcut veya gelecekteki rakiplerine yönlendirdiğinde olumsuz olabilir.

Benzer şekilde, pek çok dot-com firması gibi İnternet ve e-ticarette başarılı bir şekilde çeşitlenmeyi başaramayan Vivendi Universal’in içinde bulunduğu kötü durumun bir kısmı, CEO’su Jean Marie Messier’in kişiliğiyle ilişkilendirilebilir. Vizyonu ve hırsı olan bir adamdı, ancak çoğunlukla yüksek teknoloji sektöründe deneyimi olmayan bir anlaşma yapıcıydı ve stratejinin uygulanmasına sınırlı ilgi duyuyordu.

Jean Marie Messier’in profili, Vivendi Universal ile aynı yola giden WorldCom’un eski CEO’su Bernard Ebbers’ten çok farklı değil. WorldCom tarihi boyunca Ebbers, MCI, MFS, UUNet ve diğerleri gibi 75’ten fazla firma satın aldı, ancak bu satın almaların birlikte çalışmasıyla gerçekten ilgilenmedi. Amacı, piyasa odaklı bir şirket olmak değil, Wall Street’in bir numaralı hissesi olmaktı. Bir zamanlar, WorldCom’un büyük hesap yöneticileri, farklı teklifler ve teklifler ile kurumsal telekom teklifleri için doğrudan UUNet ile rekabet ediyorlardı.

Kurucuları (genellikle dehanın bir yeniliğini bulan kişi) kendi teknolojisinin modasının geçtiğini ve diğerlerinin geliştirilmesi gerektiğini anlamayı reddettiğinde ilerleyemeyen bazı şirketler de vardır.


Endüstri Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği sıralama
Bilgisayar Mühendisliği
Endüstri mühendisliği mi bilgisayar mühendisliği mi
Endüstri Mühendisi ne is yapar
Endüstri mühendisi yazılımcı olabilir mı
Otomotiv sektöründe endüstri mühendisliği
Yazılım mühendisliği mı endüstri mühendisliği mı


Rakibin kültürü de dikkate alınmalıdır. Örneğin, birçok ABD şirketi üç aylık kazançlarına takıntılıdır. Bu rakamlar hisse senetlerinin değerini belirler (bir düşüş finansman maliyetini önemli ölçüde artırabilir) veya değerin düşmesine neden olabilir.

Bu, en iyi bilinenleri Genentech olan bazı ABD biyoteknoloji şirketlerinin başına geldi. Wall Street’in yıldızları olduktan sonra bu biyoteknoloji şirketleri, kârlı ürünleri hızlı bir şekilde ortaya koyamadıkları için stok değerlerinin düştüğünü gördüler. Bu şirketlerden bazıları, günlük iş faaliyetlerini finanse etmekte ve sürdürmekte hala zorluk çekmektedir.

Karşılaştırıldığında, varlığı gitgide daha önemli hale gelen Japon şirketleri, kazançlarını azaltsa ve zaman alıcı olsa da, yakalama pazarlarına değer veriyor. Bu şirketler poker değil, Japon oyunu Go oyunu oynuyorlar ve sadakatle “çevreleme” uyguluyorlar.

Bu Japon şirketleri yeni bir teknolojide ustalaştığında, çok sayıda patent başvurusunda bulunurlar, hatta yan ürünlerde bile. Daha sonra bu şirketler, müşterinin ihtiyaçları için “kişiye özel” ürünler sunmayı amaçlayan sürekli geliştirilmiş ürünlerle pazarı doldurur. Bu şirketler daha düşük fiyatlar sunarak pazar paylarını artırmak için kıyasıya bir mücadeleye girişeceklerdir.

Son olarak, bir rakibin yönetim tarzı ve organizasyonu da incelenmelidir. Örneğin, büyük bir elektronik şirketi, sektördeki yöneticilerin belirli işlerde harcadıkları ortalama süreyi ayrıntılı olarak analiz etti, böylece kendi yöneticilerini sektördeki şirketlerin çoğunluğuyla aynı oranda değiştirip değiştirmediğini belirleyebildi.

Sonuç olarak, tüm bu analizler ve teknolojinin değerlendirilmesi, güçlü (kaçınılması gereken) ve zayıf yönleri (faydalanacak) belirleyerek bir rakip profili oluşturur. Bu, analizin uygunluğunun büyük ölçüde bilgi kaynaklarının kalitesine ve güvenilirliğine bağlı olduğunu akılda tutarak, şirketlerin çeşitli rekabet avantajlarını belirlemelerine yardımcı olacaktır.

Rakipler Hakkında Bilgi Bulma

Bir rakibi değerlendirmek için kullanılan mevcut en önemli bilgi kaynaklarını listeler. 20’den fazla kaynak listelenmiştir. Detaya girmeden, bir şirketin dış ve iç kaynaklarını ayırt ederek inceleyelim.

Dış Kaynaklar

Müşteriler, elbette, ayrıcalıklı bilgi kaynaklarıdır. Bu özellikle, müşterilerin genellikle az sayıda olduğu ve doğru sorular sorulduğunda her zaman konuşmaya hazır olduğu endüstriyel mal ve hizmetler için geçerlidir. Her iyi pazarlama yöneticisi, ihtiyaçlarını belirlemek için müşterileri düzenli olarak ziyaret etmelidir; Bu ziyaret, rakiplerden gelen son teklifler veya teklifler hakkında daha fazla bilgi edinmek için mükemmel bir fırsattır.

Rakipler ayrıca çok fazla bilgi sağlar. Yeterince analiz edilirse, yıllık raporları iyi bir finansal bilgi kaynağıdır. Hissedarlara gönderilen bilgiler ve yöneticilerinin yaptığı konuşmalar da şirketin stratejisi ve kilit başarı faktörleri hakkında iyi fikirler veriyor.

Reklam literatürleri, özellikle kataloglar ve açıklayıcı ürün bilgileri, bu tür belgelerin kodunu çözmeye aşina olan teknik uzmanlar için faydalı bilgiler sağlar. Şirket haber bültenleri ve basın bültenleri, henüz kamuya açıklanmamış yeni ürün lansmanlarından ve satış verilerinden de bahseder.

Bir rakip için tedarikçi olmak, pratik bilgi edinmenin başka bir yoludur. Ürün hattına ek ürünler, belirli ürünlerin üretimi için gerekli bileşenler veya satış sonrası servis için yedek parçalar tedarik etmek, bir şirketi tanımak için iyi bir yoldur.

Bir Japon şirketi olan Fujitsu, nihayet 1990’da şirketi satın almadan önce İngiliz ICL’nin uzun vadeli tedarikçisiydi.

Bir rakibin ürünlerini anlamak, açıkçası önemli bir adımdır. Bu, bir rakibin makinelerini parçalamak ve sonra onları yeniden inşa etmeye çalışmak anlamına gelen tersine mühendislik yoluyla gerçekleştirilebilir. Tersine mühendislik, özellikle I. Dünya Savaşı sırasında Almanlar ve II. Dünya Savaşı sırasında Japonlar tarafından bir yenilik kaynağı olarak çok uzun bir süredir kullanılmaktadır.

Daha yakın zamanlarda, düşük maliyetli bir Çinli şirket olan Huawei, bazı Cisco yönlendiricilerinde tersine mühendislik yaptı ve benzer ürünleri Amerikan pazarına kabaca %40 fiyatına satarak Cisco’yu dehşete düşürdü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir