Blog Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Blog Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 Blog yazma örnekleri Blog Yazma siteleri 0
Pazar Araştırması

Blog Pazarlaması

Blog yazma, iş dünyasında genellikle yalnızca kişisel tartışmalar için bir şey olarak algılanır, ancak istatistikler, Fortune 500 şirketlerinin yüzde 28’inin zaten bloglara sahip olduğunu1 ve kişisel olduğu kadar işletmeler için de bir iletişim aracı haline geldiğini gösteriyor. . Sosyal medya hedeflerinizi belirlemekten bahsettim ve işletmelerin bir sosyal medya programı oluştururken sahip oldukları ortak hedeflerden biri web sitesi trafiği oluşturmaktır.

Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi platformlar web sitenize trafik çekmeyi başarabilse de, bu sitelerdeki içeriğin size ait olmaması gibi küçük bir dezavantaj vardır; yani, web sitenizden başka bir yerde bulunan içeriktir. Bir blog kullanmak, sosyal medya kanalları aracılığıyla paylaşılabilen ve genişletilebilen ve ideal olarak insanları web sitenize geri getirecek içerik oluşturmada rasyonel bir strateji haline gelir.

İşletmeniz sosyal medyada aktif olacaksa, ne söyleyecek ve insanları satın alabilecekleri, ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri veya sahip olabilecekleri başka bir amaç için hareket edebilecekleri web sitenize nasıl çekeceksiniz? 

Twitter gibi sosyal medya kanalları, şirketinizin yaptıklarını iletmek için çok fazla alan sağlamaz, bu nedenle blogunuz ana üssünüz, merkeziniz ve web sitenizin otoritenizi veya sesinizi oluşturan parçası haline gelir.

Blogunuzda içerik oluşturarak şirketinizin bakış açısını aktarabilir ve ardından bu içeriği sosyal medya aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Ana üssünüzden paylaştığınız için, çeşitli sosyal ağlarınızdan insanları “evinize” getirirsiniz.

Sosyal medyada tartışmak istediğiniz şeyleri nasıl konuşacaksınız? İnsanlarla onların şartlarına göre iletişim kurmalısınız. Daha önce de belirtildiği gibi, sosyal medya işletmeler için değil insanlar için yapılmıştır, bu nedenle blog içeriğinin paylaşılması işletmelere hayranlarla insan düzeyinde etkileşim kurma fırsatı sağlar.

Bir blog, normal web sitesi içeriğiniz için kullanıyor olabileceğiniz katı ticari ses yerine, daha sosyal bir sesle iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Blog yazmak aynı zamanda sosyal sesinizi geliştirmek ve hayranlarınızla çevrim içi iletişim kurmanın en iyi yollarını öğrenmek için iyi bir uygulamadır.

Bir şirket olarak değil, bir kişi olarak bakış açılarınızı blog aracılığıyla paylaşmak, insanların sizinle daha uzun, daha derinlemesine konuşmalarına olanak tanır. Sosyal sesinizi oluşturmak için bir blog kullanarak, sosyal ağlardaki genel sesinizin artacağı ve genişletilebilir içeriği daha verimli bir şekilde oluşturabileceğiniz açıktır.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU VE PAZARLAMA

İstatistikler, insanların artık internette televizyon izledikleri kadar çok zaman geçirdiklerini gösteriyor. Çevrimiçi geçirilen zamanın en popüler eylemleri bilgi aramak, başkalarıyla iletişim kurmak için e-posta ve sohbet uygulamalarını kullanmak (işletmelerin e-posta pazarlamasına devam etmeleri de bu yüzden önemlidir) ve harcama yapmaktır.

Sosyal medyada zaman geçirin. Bir blog, yalnızca sosyalliğinizi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda SEO’nuzu da en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olması bakımından benzersizdir.

Bir e-ticaret siteniz varsa, web sitenizde yönettiğiniz yüzlerce hatta binlerce sayfanız vardır. Ancak birçok şirketin, özellikle küçük işletmelerin toplam web sitesi sayfası sayısı yalnızca 10, 20 veya 30’dur. Bir blog ekleyerek, sitenize ek bir içerik ana bilgisayarı eklemiş olursunuz. Diyelim ki sitenizde 20 sayfa içeriğiniz var, bizimle iletişime geçin, ürünler ve hizmetler vb. 20 kadar sayfayla sonuçlanır.

Her biri Google tarafından ayrı ayrı dizine eklenir. Tavsiye edeceğim minimum sıklık olan haftada bir blog yazmaya başlarsanız, sitenize bir yıl boyunca 52 sayfa yeni içerik eklersiniz.


Blogger
Blog yazma örnekleri
En iyi blog siteleri
Para ile blog yazmak
Blog Yazma siteleri
WordPress blog yazma
Blog Yazıları
En çok Okunan blog siteleri


Bu, web sitenizdeki sayfa sayısını 20’den 72’ye üç katına çıkarır ve dolayısıyla Google tarafından şu anda dizine eklenen içerik miktarını üç katına çıkarır; özünde bu, işinizle ilgili herhangi bir anahtar kelime kombinasyonu için içeriğinizin arama sonuçlarında görünme şansını üçe katlar.

Bir blog, şirketinizin sosyalliğini en üst düzeye çıkarmasına ve ayrıca arama motorları tarafından bulunmasına yardımcı olma konusunda muazzam bir potansiyele sahiptir. Bazı insanlar blog yazmaya ücretsiz arama motoru pazarlaması demeyi sever.

Açıkçası, içeriğinizin ne kadar iyi yazılmış ve alakalı olduğu ve Google+ ve Google PageRank ile birlikte sosyal içeriğinizden ne kadar sosyal sinyal aldığınız, yayınlarınızın ne kadar keşfedilebilir olduğunu etkiler.

İstatistikler, blogları olan şirketlerin yüzde 55 daha fazla web sitesi ziyaretçisi, yüzde 97 daha fazla gelen bağlantı (gelen bağlantılar, Google PageRank puanınızı ve içeriğinizin etkisini belirlemeye yardımcı olan, İnternet’teki web sitenize olan bağlantılardır) ve yüzde 434 daha fazla dizine eklendiğini gösteriyor. blogları olmayan şirketlerden daha fazla sayfa.

Bu, blog yazmanın burada belirtilen diğer avantajlara ek olarak SEO’nuza ve gelen pazarlamanıza yardımcı olduğu fikrini destekleyen güçlü bir kanıttır.

WordPress

Umarım şimdiye kadar sosyal medya stratejiniz ve gelen pazarlamanız için bir bloga sahip olmanın önemini yeniden teyit etmişimdir. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli bileşen de blogunuzun altyapısıdır. Dışarıda birçok içerik yönetim sistemi (CMS) var, ancak deneyime dayalı bir blog için her zaman WordPress’i en iyi CMS olarak öneriyoruz.

Mevcut kurumsal web sitenizde zaten blog oluşturma işlevi varsa, değiştirmenize gerek yoktur. Ancak, bu işlevselliğe sahip olmayan bir sitedeyseniz veya yepyeni bir blog başlatmak istiyorsanız, WordPress’in sağladığı kullanım kolaylığına ve ücretsiz açık kaynak teknolojisine bakmayı düşünün.

Birçoğu, WordPress’in en iyi CMS olduğu konusunda hemfikirdir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, web’deki en iyi milyon web sitesi arasında WordPress’in yüzde 63,71 pazar payına sahip olduğunu gösterdi. Çoğu durumda, piyasada gerilla ile çalışmak en iyisi olmayabilir; ancak bu durumda WordPress şiddetle tavsiye edilir.

İstikrarlıdır ve eklentilerle genişletilebilir bir mimariye sahiptir, yani ne zaman yeni bir sosyal medya sitesi ortaya çıksa, onu sitenize dahil etmek için kolayca bir eklenti indirebilir ve bu sosyal ağdan yararlanabilirsiniz. Aslında, bir CMS olarak WordPress, küçük işletmeler için eksiksiz bir web sitesi haline gelebilir. Yıllardır sitelerini güncellemeyen birlikte çalıştığım birçok küçük işletme, yeni bir WordPress sitesine basit bir geçiş yaptı.

Web sitem MaximizeSocialBusiness.com, blog da dahil olmak üzere tamamen WordPress üzerinde çalışan bir siteye harika bir örnek. Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta da, WordPress’in iki farklı sürümünün olmasıdır: WordPress.org ve WordPress.com.

WordPress.com’da bulunmayan eklentiler de dahil olmak üzere sağladığı kapsamlı mimari ve eklentilerden yararlanabileceğiniz için WordPress .org önerilir. Örneğin bu eklentilerden bazıları, kendi XML site haritanızın otomatik olarak oluşturulmasına ve içeriği indeksleyen arama motorlarına dağıtılmasına izin verir. Diğer eklentiler, optimum SEO için meta başlıkları, meta açıklamaları ve anahtar kelimeleri kolayca optimize etmenize olanak tanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir