Pazar Araştırması

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazar Araştırması

12 Mayıs 2023 0

Pazar Araştırması

Pazar Araştırması

Size pazar hakkında bir sır vereyim. Normal bir günün fiyat hareketi aralığının ötesine geçen aralar satın alarak büyük para kazanabilirsiniz. Bunlara “volatilite kırılmaları” denir. Bir tacir volatilite patlamalarıyla milyonlar kazanmasıyla ünlüdür. 

İlk olarak, dünün fiyat aralığını alırsınız. Dün ile bir önceki gün arasında bir boşluk varsa, o zaman aralığı aralığa ekleyin – buna “gerçek aralık” denir. Şimdi, dünün gerçek aralığının yüzde 40’ını alın ve bugünün fiyatını bu miktara göre destekleyin. Üst değer, satın alma sinyalinizdir ve düşük değer, satış sinyalinizdir (yani, açığa satış için). Değerlerden herhangi biri vurulursa, piyasaya girin ve yarın yüzde 80 para kazanma şansınız olacak. Ve uzun vadede büyük para kazanacaksınız.

Bu belirli perde size ilginç geldi mi?  Binlerce spekülatörü ve yatırımcıyı kendine çekti. Ve satış konuşmasında doğruluk payı olsa da -piyasada büyük para kazanmanın temeli olabilir- kesinlikle başarının sihirli bir sırrı değildir. Pek çok insan bu tavsiyeye uyarak parasız kalabilir çünkü bu, sağlam bir metodolojinin yalnızca bir parçasıdır.

Örneğin, size şunu söylemez:

Piyasa size karşı çıkarsa sermayenizi nasıl korursunuz?
Kârınızı nasıl veya ne zaman alıyorsunuz?
Bir sinyal aldığınızda ne kadar alır veya satarsınız?
Yöntem hangi pazar için tasarlandı veya tüm pazarlarda işe yarıyor mu?
En önemlisi, kendinize sormalısınız, tüm bu parçaları bir araya getirdiğinizde, yöntem size uyuyor mu?
Ticaret yapabileceğiniz bir şey mi?
Yatırım hedeflerinize uygun mu?
Kişiliğinize uyuyor mu?
Bu kitap tacirlerin ve yatırımcıların kendileri hakkında daha çok şey öğrenerek ve ardından kendi kişiliklerine ve hedeflerine uygun bir metodoloji tasarlayarak daha fazla para kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. 

Tüccar, daha tarafsız bir yaklaşıma sahip olma eğilimindedir – hem kısa satın almaya hem de satmaya isteklidir. Yatırımcı, aksine, satın alınabilecek ve daha uzun süre elde tutulabilecek bir yatırım arıyor. Her ikisi de karar vermelerine rehberlik edecek sihirli bir sistem arıyor.

Piyasalarda mevcut karları bulma yolculuğu genellikle başka bir şekilde başlar. Aslında, tipik bir yatırımcı veya tüccar, ticaret yapmaya hazırlanırken evrimsel bir süreçten geçer. İlk başta çok para kazanma fikrine kapılır. Belki bir komisyoncu ona piyasada oynayarak ne kadar para kazanabileceği konusunda bir fikir verir.

Tüccar, ilk 5.000 dolarını taahhüt ettiğinde, bağımlısı olur. Her şeyi kaybetse bile -ki çoğu durumda kaybeder- şu inancını sürdürecektir: “Piyasa oynayarak çok para kazanabilirim. 1.000 doları 100.000 dolara çevirmedi mi? O yapabiliyorsa, ben de kesinlikle yapabilirim.” Sonuç olarak, yatırımcımız ona ne alıp satacağını söyleyecek birini bulmak için çok zaman harcayacak – sıcak beklentinin ne olacağını belirleyecektir.

Pazar araştırması nedir
Pazar araştırması örnekleri
Pazar araştırması nasıl Yapılır
PAZARLAMA araştırması örnek ödev
Pazar araştırması neden yapılır
Pazar araştırması yöntemleri
Pazar araştırması aşamaları
Pazar araştırması örneği pdf

İster komisyoncuların ister yatırım danışmanlarının tavsiyeleri olsun, başkalarının tavsiyelerine uyarak para kazanan pek çok insan tanımıyorum. Bunun en büyük istisnası, 1982’den beri birinin tavsiyesi üzerine iyi hisse senetleri satın alan ve onları elinde tutan insanlardan oluşuyor. Bu senaryo bile dramatik ve hızlı bir şekilde değişebilir Başka istisnalar da vardır – ancak bunlar çok nadirdir. Genel olarak, çoğu insan ya tüm sermayesini kaybeder ya da cesareti kırılır ve resmin dışına çıkar.

Birkaç kişi mucizevi bir şekilde “Nasıl yapacağımı söyle” olan bir sonraki aşamaya geçer. Aniden, onlara çok para kazandıracak sihirli metodoloji için çılgın bir arayışa girerler. Çoğu insanın arayış dediği şey budur. Bu arayış sırasında tüccarlar, evrenin sırlarını çözdüğü için onlara anlatılmamış zenginlikler sağlayacak her şeyi arıyorlar.

Diğer akademisyenler, Kâse arayışını mükemmeliyetçilik, aydınlanma, birlik ve hatta Tanrı ile doğrudan birlik arayışı olarak görürler. Yatırımcının Kutsal Kâse arayışı, bu arayışlar bağlamında çerçevelendiğinde tamamen yeni bir anlam kazanabilir.

Çoğu yatırımcı, piyasalarda sihirli bir düzen olduğuna inanır. Piyasadan büyük servetler kazanan birkaç kişinin bunu bildiğine inanıyorlar. Sonuç olarak, bu insanlar da zengin olabilmek için sürekli sırrı keşfetmeye çalışıyorlar. Böyle bir sır var. Ancak çok az insan onu nerede bulacağını biliyor, çünkü cevap onların olmasını en az bekledikleri yerde.

Bu çalışmanın daha fazlasını tamamladıkça, piyasalarda para kazanmanın sırrını gerçekten anlayacaksınız. Ve bu sır ortaya çıktıkça, görevin gerçek anlamını anlamaya başlayacaksın.

Bu nedenle, karşıt çiftler (yani, karlar ve kayıplar gibi) arasındaki manevi bir yolu temsil eder. Arazi (veya en azından ilgili bölge) bir çorak arazi haline geldi. Çorak arazinin çoğumuzun yaşadığı gerçek olmayan hayatı simgelediğini iddia ediyor. Çoğu insan genellikle diğer insanların yaptığını yapar, kalabalığı takip eder ve bize söyleneni yapar. Bu nedenle çorak arazi, kişinin kendi hayatını sürdürme cesaretinin eksikliğini temsil eder. Sonuç olarak, kişinin kendi yaşamını sürdürmesinin, yani insan ruhunun nihai potansiyeline erişmesinin simgesi haline gelir.

Bir yatırımcı olarak kalabalığı takip ederseniz, uzun trendlerde para kazanabilirsiniz, ancak genel olarak muhtemelen kaybedersiniz. Bunun yerine, yatırımcılar bağımsız düşünerek ve benzersiz olarak para kazanırlar. Örneğin, çoğu yatırımcı başkalarından (komşuları dahil) tavsiye ister. Yine de kendi fikirlerinizi geliştirerek ve size uyacak şekilde tasarlanmış bir yöntemi izleyerek para kazanılır.

Çoğu yatırımcı, her ticarette haklı olma konusunda güçlü bir arzuya sahiptir ve bu nedenle, onlara piyasa üzerinde kontrol hissi veren bazı ateşli giriş teknikleri bulurlar.

Örneğin, siz piyasaya girmeden önce piyasanın tamamen sizin teklifinizi yapmasını isteyebilirsiniz. Yine de gerçek para, tacirin zararlarını kısa kesmesine ve karlarının akmasına izin veren akıllı çıkışlar yoluyla kazanılır.

Bu, tüccarın piyasanın ne yaptığıyla tamamen uyumlu olmasını gerektirir. Özetle insanlar piyasada kendilerini bularak, potansiyellerini gerçekleştirerek ve piyasaya uyum sağlayarak para kazanıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir