BLOG TÜRLERİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

BLOG TÜRLERİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

10 Şubat 2023 Blog Yazıları Temasal blog Nedir Topluluk blog Nedir 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

BLOG TÜRLERİ

Bu profillerin her birinin olumlu ve olumsuz yanları vardır ve büyük olasılıkla bloglarınızda bu türlerin tümünden parçalar kullanacağınız için biraz soyut olabilir. Bazen bilgilendirmek, bazen tartışmak, bazen de olup biten ilginç şeylere dikkat çekmek isteyeceksiniz. Sağlıklı bir blog dengeli bir blogdur.

Bazı popüler blog türlerine ve bunların bu profillerle nasıl eşleştiğine bir göz atalım. Blog örneklerine bakarak, nerelerde güçlü olduklarını ve o kadar da güçlü olmadıklarını görmek için bazı ilginç şeyler öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki bölümlerde, aşağıdaki blog türlerine bakacağız:

• CEO blogu
• Pazarlama günlüğü
• Toplama blogu
• Personel blogu
• Uzmanlaşmış blog (pazarlama, iş geliştirme vb.)

CEO

CEO blogu yaygın bir türdür ve bir şirket içinde üst düzey liderlik pozisyonundaki herkes tarafından oluşturulan bir blogu ifade eder. İlk CEO blogları ortaya çıktığında, onlara pek çok sinizmle bakılıyordu. Ne de olsa, blog yazarları ve okuyucular, bir CEO ne zamandan beri otantik veya dürüstçe konuştuğunu düşündüler.

Ancak CEO’ların ve şirket liderleri gibi üst düzey yöneticilerin somut örnekleri sayesinde artık yalnızca nasıl başarılı bir şekilde blog yazılacağına değil, aynı zamanda neden blog yazılacağına dair de sağlam örnekler var. Bu liderlerin her biri, pazarlama uzmanları ve gazeteciler yerine kamuoyunu şekillendirme, müşterilerle doğrudan konuşma ve endüstri ve şirket sorunlarını doğrudan ele alma şansını kucakladı.

CEO, yönetici ve işletme sahibi blogları, bir şirketin önemli bir parçası olan tek bir blog yazarının çoğunlukla filtrelenmemiş görüşlerini sundukları için güçlüdür. Onlar gerçek insanlar ve en azından başarılı olanlar insan.

En başarılı CEO blogları, demirci (şirketi iyi tanıyan biri tarafından yazılır), köprü (insanlarla bağlantı kurarlar) ve pencerenin (şirketin dışarıyı görmesine izin verirken insanların şirketin içini görmesine izin verir) birleşimidir.

Başarılı CEO’lar, yöneticiler ve işletme sahipleri, her üç türün de güçlü yönlerinden yararlanarak yakınlık ve güven kurabilir, önemli şirket haberlerini iletebilir, sektör hakkında geri bildirim sağlayabilir ve şirket içinde olup bitenler hakkında insanları bilgilendirebilir.

CEO blog yazarlarının sabun kutusunun üzerinde durup kitlelere vaaz verme dürtüsüne direnmeleri önemlidir. Başarılı CEO blog yazarları, örnek yoluyla, en iyi blogların “sabun kutusunda” değil “koltukta” bir bakış açısıyla yazıldığını öğrendiler. Müşteriler, liderlerle şirketin sözcüsü olmaktansa insan olarak etkileşim kurmayı tercih ederler.


En iyi blog siteleri
Blog yazısı örnekleri
Blog örneği
Topluluk blog Nedir
Blog sayfaları
Temasal blog Nedir
Blog açmak
Blog Yazıları


OTANTİK BİR PAZARLAMA

Otantik pazarlama sesi kavramı yeni değil; ancak yine de dikkat çekiyor. Bazı popüler pazarlama profesyonelleri blog yazarken, biz burada özellikle pazarlama amaçlı oluşturulmuş bloglarla ilgileniyoruz. Bazı şirketler blogları tek pazarlama araçlarından biri olarak kullanır.

Blogları pazarlama için kullanan şirketlerden biri, popüler pazarlama düşünürü ve blog yazarı Hugh Macleod’un yardım ettiği English Cut’tır. Londralı terzi epey heyecan yarattı; Aslında, büyük ölçüde blogu sayesinde, düzinelerce dergi ve gazetede yer alan Savile Row tarihinin en iyi tanıtılan terzilerinden biridir.

Bu blogun gücü basit: genellikle ulaşılamaz olarak kabul edilen şeylerden, 5000 dolarlık ısmarlama takım elbiselerden, sanki bu tür şeyler tamamen normal ve tamamen gerekliymiş gibi bahsediyor. Mahon ve Macleod yumruk atmaz: takım elbise pahalıdır. Okuyucuların ilgisini çeken şey, terzinin zanaatını ve en basit eğlenceyi içtenlikle sevdiklerini söyleyebilmeleridir: bir müşterinin yüzünü gülümsetmek.

The English Cut, takım elbiselerin nasıl yapıldığı, pazarlandığı ve öğrenilen dersler hakkında konuşmalarla dolu. Bu nedenle, bu genç blog, berber (sektörü hakkındaki bilgeliğini sunuyor), demirci (ticaretinin sırları hakkında herkesin önünde konuşması) ve pub’ın (insanların hakkında konuşması ve ilişki kurması için bir yer sağlayan) harika bir karışımı. ısmarlama takım elbise ile ilgili deneyimler).

Başarılı pazarlama blogları oluşturmanın anahtarı, vermeyi öğrenmektir. English Cut, yalnızca değerli bilgileri değil, aynı zamanda (bazen) takım elbiseleri de verir. Terzilik endüstrisinde bir anormallik olsa da, bu blog ilişkiler oluşturmak ve Mahon’un şirketini çok insani ve gerçekçi göstermek için kullanılıyor. Pazarlamacıların benzer projeler yürütmesi, bu pazarlamacılar bloglama ortamını anladıkları sürece harikadır.

Toplama, birden çok kaynağı tek bir hedefe çekme eylemidir ve birden çok blogu bir araya getiren bir toplama blogu, şirketlerin kendi sektörlerinde bir bilgi kaynağı haline gelmeleri için basit olsa da güçlü bir yol olabilir.

Sektörünüzde çeşitli şekillerde fikir lideri olabilirsiniz ve en etkili yol kendi düşüncelerinizle liderlik etmek olsa da, birçok şirket en azından müşterilerine lider fikirler sunmanın bir yolu olarak toplama bloglarına yönelmeye başladı. 

Başarılı bir toplama blogu, sektörde neler olup bittiğine dair bir genel bakış sağlamak için çeşitli beslemelerden (resmi ana akım medya, önde gelen bloglar ve şirket blogları) bilgi alır. Buna web sitenizin “Sektörel Haberler” bölümü diyebilirsiniz.

Bir berber veya demirci bloguna sahip olmak kadar güçlü veya güven oluşturucu olmasa da, bu gazete/tabela direği tarzı blog yazmanın bir şirket için değeri olabilir. Sektörünüzü tanıdığınızı, oyuncuları tanıdığınızı ve geri bildirimlere değer verdiğinizi gösterir ki bu, özellikle sektörü gerçekten tanıyorsanız, oyuncuları tanıyorsanız ve geri bildirimlere değer veriyorsanız iyidir.

Başarılı bir toplama blogu oluşturmaya ilişkin bazı ipuçları:

• Kaynaklarınızı iyi seçin. Bu blog tarzında, içerik üzerinde sahip olduğunuz tek gerçek kontrol, kaynaklarınızdan ayrı ayrı gönderiler yayınlamayı seçip seçmemenizdir. Dolayısıyla, bu kaynaklar ne kadar kaliteli (ve değerlerinizle ne kadar uyumlu) ise o kadar iyidir.
• Diğer blogları yapın. Bir toplama bloguna sahip olmak iyi bir başlangıçtır, ancak belirli hedef kitlenizle etkileşim kurmanıza gerçekten izin vermez. Suyu test etmenin ve yazılımın çalıştığından emin olmanın iyi bir yolu, ancak blog yazmayı benimsemek için yalnızca bir bilgi kaynağı olmaktan çok daha güçlü yollar kullanabilirsiniz.
• Kişisel bir bakış açısı sağlayın. Müşterilerinize bilgi sağlamak için blogları kullanacaksanız, kendi bakış açınızı da sağlamalısınız. Bu nedenle, CEO blogları ve personel blogları, toplama blogunuzu büyütmek için güçlü araçlardır ve şirkete ait bu harika kaynaklardan gelen en iyi gönderiler, toplama bloguna dahil edilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir