Blog Yazmaya Başlamak – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Blog Yazmaya Başlamak – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Şubat 2023 Blog yazısı örnekleri Blog yazmak için siteler 0
Seo Faktörü – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Blog Yazmaya Başlamak

Bir platform seçtikten sonra, bir sonraki adımınız blog yazmaya başlamaktır, ancak bundan henüz kimseye bahsetmeyin. Seçtiğiniz blog aracı, blogunuzu parolayla korumanıza izin veriyorsa, bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Herhangi bir yeni girişimde olduğu gibi, ilk birkaç hafta en zor zamanlar olabilir, çünkü bu haftalarda hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı öğreneceksiniz.

Blogunuzu yazmaya başladığınız ilk iki hafta boyunca, yazılımı nasıl kullanacağınızı, blogları nasıl bağlayacağınızı ve takip edeceğinizi, yorumlardan nasıl yararlanacağınızı ve blogla ilgili diğer her türlü etkinliği nasıl gerçekleştireceğinizi öğreneceksiniz.

Ek olarak, blog yazmak yaratıcı yazarlığa çok benzer olduğundan, sesinizi bulmakta zorlanabilirsiniz. Yine de tüm bunlar olağandır: blog yazmak birçokları için yeni bir ortamdır ve bir blog yazarı olarak sesinizin blog kariyeriniz boyunca tutarlı kalması mümkün olduğundan, sesinizi bulma süreci önemlidir.

Her gün 15 ila 20 dakikadan fazla blog okumaya, bloglara yorum yapmaya ve kendi gönderilerinizi yazmaya ayırmaya çalışın. Deneyimlerime göre, her gün 15 dakika okumak için birkaç dakika, yorum yapmak için birkaç dakika ve blog yazmak için birkaç dakika sunduğundan, çoğu yeni blogcu için ideal süredir.

Pek çok yeni blog yazarı, günde düzinelerce yazı yazma, yüzlerce blog okuma ve neredeyse her biri hakkında en az bir kez yorum yapma zorunluluğu hissediyor. Bu iyi niyetli kişiler kısa sürede tükenir ve blog yazmayı bırakır.

Bunun yerine, yeni bir blog yazarı olarak yavaş başlayın. Bir kerede çok fazla şey almayın. Ne kadar çok şey yapabileceğinize şaşırmamaya çalışın. Blog yazmaya neden başladığınıza ve sizin ve işletmenizin blog yazarken hangi değerleri bulduğuna odaklanın.

İki hafta özel olarak blog yazdıktan sonra, iş blogu sitenizi başlatmayı düşünün. Bir blog başlatmak oldukça basit bir süreçtir: sadece onu herkese açık hale getirir ve birkaç müşteri ve arkadaşınıza bundan bahsedersiniz. Bu noktada, trafik oluşturmak isteyebilirsiniz. Ancak ilk başta önemli olan trafik değildir; bunun yerine sesinizi bulmak, blog yazmanın stratejik hedeflerinizle örtüştüğünden emin olmak ve gönderileri dinlemek ve yanıtlamak çok önemlidir.

Tartışıldığı gibi, blog oluşturma, İnternet aracılığıyla birbirine bağlanan benzer düşünen insanlardan oluşan bir topluluk olarak başladı. Başkalarıyla bağlantı kurmanın yanı sıra, yorum bırakmak ve ara sıra e-posta yazışmaları göndermek, okuyucu ağınız üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir.

Blog yazarken güveninizi, itibarınızı ve otoritenizi kendi değerlerinize göre inşa edersiniz. Sürekli olarak doğru bilgilere dayanan görüşler yayınlarsanız, sitenize bağlantı veren blog yazarlarının sayısı ve etkiniz istikrarlı bir şekilde artacaktır.

İDEAL BLOG PLATFORMUNU SEÇMEK

Bilmeniz gereken ilk şey, “ideal” bir blog platformu olmadığıdır. Bir durumda yararlı olabilecek bir şey, başka bir durumda yeterli olmayabilir. Hangi platformun sizin için doğru olduğu ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Kullanılabilir birçok platform olmasına rağmen, en popüler üçünden bahsetmek ve özelliklerinden birkaçını özetlemek istiyorum.

Tip Ped

Daha çok kişisel kullanım için tasarlanmış olsa da bu platform, onu iş uygulamaları için de yararlı kılacak kadar çok yönlülük sağlar. Yorumlar, kategoriler ve geri izlemeler gibi tüm standart blog platformu bileşenlerini içerir.

WYSIWYG düzenleme arayüzü, kullanımı çok kolaylaştırır ve HTML bilgisi gerektirmez, ancak kaynak koduna erişmeniz gerekiyorsa bir HTML düzenleme seçeneği vardır. Buna ek olarak, TypePad’in en çekici özelliklerinden biri, fotoğraf albümleri oluşturma ve bunları bloga dahil etme yeteneğidir.

TypePad platformu, 5,00 ABD Doları ile 15,00 ABD Doları arasında değişen bir aylık ücret gerektirir. Ek bir tasarruf için ücret bir yıl önceden ödenebilir.

TypePad bir dizi standart şablon sunar, ancak sihirbazlarını kullanarak büyük ölçüde özelleştirmeye izin verir. Bununla birlikte, barındırılan bir çözüm olarak bilindiğinden, platformu mevcut web sitenizin görünümüne ve hissine göre tamamen özelleştirmek, en deneyimli tasarımcı dışında zor olabilir. 

TypePad’in büyük kardeşi Movable Type, özellikle ticari kullanım için tasarlanmıştır. Platform, sunucunuza oturur ve sitenizin görünümüne uyacak şekilde tamamen özelleştirilebilir. Aslında, esasen sitenizin başka bir dizini haline gelir.

Arayüz, TypePad kadar kullanıcı dostu değildir ve biraz HTML bilgisi gerektirir. Platformun kullanım şekline ve kullanıcı sayısına göre değişen, bir defaya mahsus lisans ücreti vardır.


Blog yazısı örnekleri
Blog yazmak için siteler
Blog yazma örnekleri
Blog örneği
Blog yazmak istiyorum
Blog örnekleri oku
Kısa blog yazıları
En çok Okunan blog yazıları


WordPress

Bu platform, uygulama için belki de en gelişmiş düzeyde teknik bilgi gerektirir. Ancak, açık kaynaklı bir yazılım olduğu için WordPress’in kullanımı ücretsizdir. Bu, özelliklerden yoksun olduğu anlamına gelmez.

Birçok profesyonel blog yazarı platforma yemin eder ve yalnızca onu kullanır. Yönetim arayüzünün kullanımı son derece basittir ve belki de mevcut en çok yönlü platformlardan biridir. Movable Type gibi, sunucunuzda bulunur ve bir MySQL veritabanının kullanılmasını gerektirir.

Blog İzleme Sistemleri

Bloglardan topladığınız tüm bilgileri yazıya dökmek için bir milyon veri girişi uzmanı tutabilir veya bugün mevcut olan birçok blog izleme hizmetinden birini kullanabilirsiniz. Bunlara daha ayrıntılı olarak gireceğim. Şimdilik, blogunuzda neler olup bittiğini takip edebileceğiniz yöntemlerden birkaçına göz atalım:

• Blog izleme sistemleri
• Yem takip sistemleri
• Trend olan sistemler

Technorati gibi blog izleme sistemleri, genellikle blogların birbirine ne sıklıkta bağlandığını izler. Bu, hem blog yazarına hem de blog okuyucusuna blog trafiği hakkında daha net bir fikir verir. Daha fazla bağlantı yalnızca daha fazla okuyucu değil, aynı zamanda daha fazla güvenilirlik anlamına gelir.

Besleme izleme sistemleri benzerdir ancak çoğu blogun yayınladığı beslemelere dayanır. Besleme izleme sistemleri ve besleme okuyucuları gibi bilgisayar programları, bir blogda nelerin yeni olduğunu belirlemek için beslemeleri kullanır; besleme izleme sistemleri bu nedenle size günlük olarak bağlanan tüm blogları söyleyebilir veya belirli terimlerden bahseden blogların bir listesini döndürebilir.

Bunların en büyüğü, her gün yeni sonuçlar aramanıza gerek kalmaması için arama sonuçlarının size günlük olarak beslemeler olarak döndürülmesine izin veren gösterilen PubSub ve milyonlarca arama yapmanıza izin veren Feedster’dır. Google benzeri bir şekilde sunulan yayınların sayısı önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir