Yasaklanmış Savaş Yöntemleri – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Yasaklanmış Savaş Yöntemleri – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

3 Eylül 2021 0

Yasaklanmış Savaş Yöntemleri – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Yasaklanmış Savaş Yöntemleri

Savaş suçları hukuku, belirli savaş araçlarının (silahların) yasaklanmasına ek olarak, belirli savaş yöntemlerini de yasaklamaktadır. Bu hükümlerin çoğu, kökenlerini şövalyelik geleneklerinde, yani savaşçılar arasında bile saygı duyulması gereken adil davranış kurallarında bulur. Bu tür kurallar, yalnızca onur ve insanlık kavramlarına değil, aynı zamanda düşmana karşı avantaj elde etmek için IHL kurallarının kasıtlı olarak kötüye kullanılmasını önlemeye de dayanmaktadır, çünkü bu, IHL’ye uyumu hızla baltalayacaktır.

Lahey Düzenlemeleri ve AP I’den çıkarılan bir yasak olan, teslim olmuş veya başka bir şekilde savaş dışı kalmış bir savaşçıyı öldürmek veya yaralamak bir savaş suçudur. Muharebe ve savaş esiri olarak gözaltına alınma anı söz konusudur.

Bu norma uyum, yalnızca IHL’ye ve teslim olan savaşçının insanlığına saygı göstermekle kalmaz, aynı zamanda ölümüne savaşmaktan ziyade teslim olmayı teşvik etmeye yardımcı olur.

Savaş suçu, ‘meşruiyet verilmeyeceğini ilan etmek’, esir alınmayacağına ve kurtulan olmayacağına dair emir veya duyuruları ifade eder. Bu tür emirler, savaş dışı olan veya sivil olan kişileri koruma görevini ihlal eder. Açıklamanın alenen, yani düşmanı tehdit etmek için mi, yoksa özel bir düzen olarak, yani sağ kurtulan yok diye düşmanlık yapmak için mi yapıldığı suçtur.

‘Savaşan bir düşmanı haince öldürmek veya haince yaralamak’ savaş suçu, Lahey Tüzüğü’nden alınmıştır. Bu köhne dil, düşman kuvvetleri birbirini kandırmak ve öldürmek için bütün çabayı sarf ederken, muharebe sırasında “haince” öldürmenin ne olduğu sorusunu gündeme getiriyor.

Cevap, ihanet kavramında, yani ‘bir düşmanın güvenini, onu IHL kuralları uyarınca korumaya hak kazandığına veya buna uymak zorunda olduğuna inandırmak için davet etmek’ ve bu güvene ihanet etmek niyetinde bulunur. Dolayısıyla, bir eylemi haince yapan şey, başlı başına aldatma değildir. Aldatma ve hileler, askeri strateji ve taktiklerin sağlam bir yönüdür. Kamuflaj kullanımı, tuzaklar, sahte operasyonlar ve yanlış bilgilendirme gibi hileler, düşmanı yanıltır, ancak IHL’nin korunması konusunda rakibin güvenini kazanmaz.

Savaş suçları Nelerdir
Uluslararası savaş kuralları
Uluslararası savaş suçları
Uluslararası savaş hukuku
Savaş suçları örnekleri
Savaş kuralları
Uluslararası savaş suçları Mahkemesi
Uluslararası hukukta silahlı çatışma türleri

Bununla birlikte, Perfidy, koruma sağlamak için yanlış bir vaat veya bu güvene ihanet etme niyetiyle koruma sağlamaya yönelik bir davet içerir. Bir ateşkes bayrağı altında müzakere etme niyetindeymiş gibi davranmak, teslim olma niyetindeymiş gibi davranmak, yaralar veya hastalık nedeniyle iş göremez durumdaymış gibi yapmak, sivil veya savaşçı değilmiş gibi davranmak ve Birleşmiş Milletlerin işaret veya amblemlerini kullanarak korunuyormuş gibi yapmak, ihanet örnekleridir, tarafsız devletler veya Cenevre Sözleşmelerinin tanınan amblemleri de kullanılırdı.

Böylece, düşmana güya saldırmak için teslim oluyormuş gibi davranmak, silahlarını bıraktıktan sonra insanları katletmek üzere esir almayı vaat etmek gibi bir savaş suçudur. Perfidy sadece bir namus kuralını ihlal etmekle kalmaz, aynı zamanda düşmanlar IHL’ye uyumun kendilerine karşı kullanılacağını öğrendikleri için, savaşta acıyı azaltma çabaları için ciddi sonuçlar doğurduğundan, IHL’ye uyumu da baltalar.

Bir ateşkes bayrağını, bayrağını veya düşmanın veya Birleşmiş Milletlerin askeri amblemini ve üniformasını ve ayrıca Cenevre Sözleşmelerinin ayırt edici amblemlerini uygunsuz şekilde kullanmak, ölüm veya ciddi ölümle sonuçlanan savaş suçu. kişisel yaralanma’ aynı zamanda ihanet sorununu da ele alır.

“Hain öldürme” sonuca (herhangi bir hain yolla yaralama veya öldürme) odaklanırken, “uygunsuz kullanım” suçları, belirli semboller, amblemler veya üniformalar kullanarak belirli bir araca da odaklanır.

Örneğin, savaş yasaları, muhariplerin ICRC amblemi altında çalışanlara saldırmamalarını veya bozmamalarını gerektirir, böylece diğerlerinin yanı sıra yardım malzemelerinin sağlanmasına ve tutukluların kontrol edilmesine yardımcı olabilirler. Savaşanlar bu sembolleri askeri operasyonları gizlemek için kullanırlarsa, bu sembollerin koruyucu gücü büyük ölçüde aşınır, bu da düşmanın bu sembollere güvenmemesine veya kendi tehlikelerinde onlara saygı duymasına da yol açar.

Bu tür sembollerin, bayrakların, amblemlerin ve üniformaların izin verilen ve izin verilmeyen kullanımlarında ilgili UHL kurallarına başvurulmalıdır. Rejimler yoruma açık olabilir, bu da kişileri kötüye kullanımdan cezai olarak sorumlu tutmanın ne zaman adil olduğu konusunda sorulara yol açabilir ve gerçekten de ICC Unsurları, taslağı hazırlayanların, ilgili durumlarda kişileri cezai olarak sorumlu tutma konusunda belirli bir tereddüt önermektedir. belirli sembol ve amblemlerin kullanımına ilişkin rejim belirsiz de olabilir.

Son olarak, ‘canlı kalkanlar’ kullanmak, yani ‘belirli noktaları, alanları veya askeri kuvvetleri askeri operasyonlardan muaf kılmak için bir sivil veya başka bir korunan kişinin varlığını kullanmak’ da bir savaş suçudur.

Cenevre Sözleşmeleri bu davranışı açıkça suç saymaz, ancak ICC Statüsünde, savaş suçlarını tespit etmek için Tadi’nin testine uygun olduğu gerekçesiyle, ciddiyeti nedeniyle suç olarak kabul edilmiştir. Mahkeme içtihatlarında savaş suçu olarak da kabul edilmiştir.

Canlı kalkanların kullanılması, meşru hedeflere yönelik saldırıları engellemek için orantılılık ilkesi de dahil olmak üzere, düşmanın IHL’ye saygısını uygunsuz bir şekilde kötüye kullanır. Yasak, hem sivilleri askeri hedeflere getirmeyi hem de askeri hedefleri sivillere götürmeyi kapsıyor. Bir rakibin yasa dışı olarak canlı kalkan kullanması, saldıran gücü aşırı tesadüfi hasara neden olan saldırılar yapmama görevinden de kurtarmaz.

ICC Statüsü, uluslararası silahlı çatışmalarda yukarıdaki suçların her birini tanırken, iç silahlı çatışmalarda, hain öldürmeyi ve savaş dışı bir savaşçıyı öldürmemeyi, savaş dışı öldürmeyi, bayrak ve sembollerin uygunsuz kullanımını ve canlı kalkan kullanımını da tanır. 

Diğer değerleri koruyan savaş suçu hükümleri

Son olarak, yukarıda sıralananlar dışındaki çıkarları ve değerleri koruma olarak nitelendirilebilecek iki savaş suçu hükmü de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir