Çevrimiçi Satın Alma  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çevrimiçi Satın Alma  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

11 Nisan 2023 Çevrimiçi mağaza ne demek? Kompülsif Çevrimiçi Satın ALMA ölçeği 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Çevrimiçi Satın Alma 

Çevrimiçi satın alma ve satmanın ortaya çıkışı, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak müşterilerin etkisini değiştiren üç önemli değişiklik getirdi:

• Mesafe fikirleri önemli ölçüde değişti. Satıcıların fiziksel konumu, karar verme sürecinden kayboldu. Bir çevrimiçi mağazanın nerede olabileceğiyle ilgilenmiyoruz.

• Dijital markalar, kuruluşların algı oluşturmasında ürün ve hizmetleri kadar önemli hale geldi. Şirketler ve müşterileri markaları çok faydalı buluyor. Ürünleri rakiplerinkinden ayırmaya ve somut ve soyut ürün niteliklerini belirlemeye yardımcı olurlar. Markalaşmanın, ürünü müşterilere ulaştırmanın tüm yönlerini içermesi gerektiği kabul edilmektedir.

Çevrimiçi ortam, iletişimin etkileşimli hale gelmesini gerektirir ve etkileşim, ürünün kişiliğiyle tutarlı bir şekilde gerçekleşmelidir. Müşterilerin algılarını yönetme görevi – her zaman önemli olsa da – özellikle etkileşimli dijital ortamlarda böyledir.

• ‘Gizlilik’ anlayışımız geri dönülmez şekilde değişti. Dijital müşteriler artık kayıtlı programlar sırasında TV reklamlarını izleyip izlememeyi seçebilirler. İzlemek istedikleri programların profilini oluşturabilirler. Kendilerini en çok ilgilendiren bilgileri göstermek için Web sitelerini yeniden düzenleyebilirler.

Ancak bu esnekliğin bedeli, kişisel bilgileri kanal denetleyicileri ile paylaşmak zorunda olmalarıdır. Dijital müşteriler bilgi paylaşmaya daha isteklidir ancak iş yaptıkları şirkete güvenmeleri gerekir ve bilgilerin kendi çıkarları için kullanılmasını beklerler.

Ürün ve hizmetlerin sunumu, hızla değiş tokuş edilen bilgilerle gelişir. Gerçek zamanlı ortamlarda bu, pazarlama programlarının uygulamasını ve yönünü değiştirir. Satış, dağıtım ve servis fonksiyonları daha yakından bağlantılı olacaktır. Kısa bir süre içinde değişen pazarlama faaliyeti yönü, ürün ve hizmet tasarımına geri dönmelidir.

Şirketlerin çevrimiçi müşterilerinden alabilecekleri bilgilerin kalitesi çok yüksektir. Sonuç olarak, gelecekteki ürün ve hizmetlerin çevrimiçi müşterilerin gereksinimlerine göre tasarlanma olasılığı daha yüksek olacaktır.

GERÇEK ZAMANLI MÜŞTERİ BİLGİLERİ VE GİZLİLİĞİ

Dijital ağlar daha yaygın hale geldikçe, gizli tutulmasını beklediğimiz bilgiler hakkındaki fikirlerimiz ve paylaşmayı seçtiğimiz bilgilerin kullanımı hakkındaki fikirlerimiz değişmeye devam edecektir. Pazarlamacılar, müşteri bilgilerini toplamaya yönelik görünüşte doymak bilmez iştahları ile müşterilerin bu bilgileri sağlama istekliliğini nasıl dengeleyeceklerini öğrenmelidir.

Dijital müşterinin bir çevrimiçi mağaza aracılığıyla kaydettiği ilerlemeyi düşünün. Mağaza iyi yönetilmedikçe, potansiyel müşteriler gelir, mağazayı ararlar, fiyatları, teslimat sürelerini, desteği vb. karşılaştırırlar ve bunların hepsini mağaza sahipleri kişisel bilgilerini bilmeden yaparlar. Bir sipariş verilene kadar isimsiz kalırlar.

Bununla birlikte, müşteriler kuruluş tarafından tanınmalarına izin verirse, tüm satın alma süreçleri kaydedilebilir ve kaydedilebilir. Daha sonra mağaza, işletme için ziyaretin değerini en üst düzeye çıkarmak üzere “yeniden düzenlenebilir”. Müşterinin gördüklerinin bu gerçek zamanlı yönetimi, geçmişteki ziyaretçiler için mağazanın en etkili organizasyonunun analizine dayanmalıdır.

Bu, kontrolün müşterilerinden ziyade dijital esnafta olduğunu gösterir. Bununla birlikte, siteleri ziyaretçiler için çok daha kullanışlı ve ilgi çekici hale getirmek için kullanılan köprüler, dijital bir belge üzerinden ziyaretçinin rotasını kontrol etmeyi zorlaştırır. Dijital ziyaretçilerin bir perakende mağazayı ön sayfada görmeye başlayacaklarının veya mağazaya ön kapıdan gireceklerinin garantisi yoktur.


Kompülsif Çevrimiçi Satın ALMA ölçeği
Çevrimiçi mağaza ne demek
Çevrimiçi ticaret nedir
Çevrimiçi alışveriş Nedir
Çevrimdışı nedir
Çevrimiçi Ne Demek


Ziyaretleri herhangi bir yerden başlayabilir ve kendilerine ilginç gelen herhangi bir köprü rotasını takip edebilir. Bunu dergi eklerinin, doğrudan posta gönderilerinin ve hatta alıcıların mesajları oluşturuldukları sırayla görüntülemesi gereken yayın reklamlarının özenle hazırlanmış yapısıyla karşılaştırın. Dijital pazarlamacılar, müşterilerinin bu derecede kontrole sahip olduğunu anlamalı ve bununla çalışmalıdır.

Dijital pazarlamacılar ayrıca, bu ziyaretçiler izin vermediği sürece çevrimiçi ziyaretçilerle iletişim kurmanın hiçbir yolunun olmadığını da kabul etmelidir. Bu, ziyaretçilerin izledikleri yollar, okumaya en çok zaman ayırdıkları sayfalar ve ne sıklıkta geri döndükleri hakkında isimsiz olarak toplanabilecek büyük miktarda bilgiyle çelişir.

Dijital ziyaretçiler iz bırakacaktır, ancak bunlar kişisel olarak tanımlanabilir etiketler yerine mağazayı ziyaret ettikleri cihazların izleridir. Giderek artan bir şekilde, dijital müşterilerin birden fazla cihaza erişimi vardır, bu nedenle birden fazla “kimliğe” sahip olabilirler.

Bir kişinin tek bir çevrimiçi mağazada birkaç çelişkili profile sahip olması tamamen mümkündür. Müşteriler dükkan sahibine onları bireysel insanlar olarak tanımlamanın ve geri dönmeleri durumunda onları tanımanın veya gelecekte onlarla iletişim kurmanın bir yolunun bir yolunu vermedikçe, pazarlama ilişkisi üzerindeki kontrol müşterilerde kalır.

Ziyaretçiden şirkete bilgi aktaran mekanizmalar çoğunlukla Web tarayıcılarında yerleşiktir. Kullanıcılar kişisel bilgilerini nasıl kullanacaklarına genellikle bilgisayarlarını ilk kurduklarında karar verirler. Bu davranış kalıbının değişmesi çok muhtemel görünüyor. Birbirini takip eden her Web tarayıcı yazılımı nesli, kişisel bilgi alışverişini daha şeffaf hale getirir ve kullanıcıların kişisel verilere erişimi reddetmesini kolaylaştıran araçlar oluşturur.

Tipik olarak, çevrimiçi bilgisayar kullanıcılarının kişisel bilgilerine otomatik erişimle başa çıkmak için üç seçeneği vardır:

• Kapatılmış olabilir (bu, birçok Web sitesinde gezinmeyi zorlaştırır);
• Web sitelerine bilgiye şartlı erişim izni verilebilir;
• Onlara tam erişim verilebilir.

Şu anda etkileşimli televizyon ve WAP telefon kullanıcıları, işletim sistemine gönderildikten sonra kişisel bilgileri üzerinde çok az kontrole sahiptir.

Ziyaretçileri izlemek, aktivitelerini ölçmek ve bilgisayarlarının, telefonlarının veya diğer ağ cihazlarının dijital bir mağazaya ne zaman döndüğünü anlamak için dijital kanallarda mevcut olan gelişmiş yöntemlere rağmen, satın alma ve satış süreci üzerindeki kontrol dengesi hareket ediyor. müşteriye doğru Çevrimiçi pazarlamacılar bu kontrolün bir kısmını geri kazanmak istiyorlarsa, müşterileriyle birlikte çalışmalıdırlar.

Çoğu kuruluş, veri koruma önlemleri uygular, ancak birçok pazarlama kuruluşunun dürüstlüğüne rağmen, düzenlemeler müşterinin çıkarlarından çok pazarlama şirketinin çıkarlarına göre yorumlanma eğilimindedir. Vakaların büyük çoğunluğunda şirketler, kişileri pazarlama programlarından çıkarmaktan çok onları işe almakla ilgilendiklerini kabul etmek zorunda kalacaklardır.

Müşteri hizmetleri standartlarına yönelik charter taahhütlerine rağmen birçok şirket, birbiriyle çelişen baskılar yaratan hedefler belirler. Organizasyon yapıları, müşterileri beslemek yerine ürün satmak üzerine kuruludur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir