Coğrafi Analiz – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Coğrafi Analiz – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

14 Ekim 2022 Coğrafi Analiz Sistemi Coğrafi Analiz Sistemi Kullanımı Coğrafi Analiz Sistemi Özellikleri 0
Ticaret Disiplini

Coğrafi Hassasiyet Seviyesi

Bölgenin nasıl tanımlandığına göre esnekliği ve verilerin sürekli değişen koşullara göre bir araya getirilmesi ihtiyacı ile karşı karşıya kalındığında, mikro bölgeleri tanımlamaya yönelik bir eğilim vardır.

Doğrudan pazarlamanın özel alanında, posta koduyla kapsamlı çalışmalar yapıldığından, adres artık bilginin coğrafi referansı için tercih edilen birim haline geldi. Bu posta adresi seçiminin avantajlarını ve dezavantajlarını tartıştıktan sonra, doğrudan mikro coğrafi pazarlama açısından alt toplum ölçeğinde analiz ele alınacaktır.

Coğrafi Analiz Birimi

Adresli iletişim broşüründe posta adresinin iki özelliği vardır. Birincisi, sistematik olarak mevcut olan verilerdir. Mümkün olan en özlü derleme dosyası bile, kullanımı başlangıçta bağlantı kurma işleviyle sınırlı olan bu verileri içerir. İkinci kalite, hem kesin hem de rafine coğrafi veri olmasıdır.

Her posta adresinin özel bir yere tekabül ettiğini bilerek, bireyleri karıştırmak normalde imkansızdır. Ayrıca, doğru tanımlanmış bir posta adresi (yalnızca sokak numarasını değil, aynı zamanda konut numarasını da içerir), mümkün olan en yüksek kaliteli üniter coğrafi ölçektir.

Bu nedenle, coğrafi referanslı verileri olası tüm konfigürasyonlarında posta adresine toplamak kolaydır, bu da ticari ikilemlerin çeşitliliğine yanıt vermeyi mümkün kılar.

Bu niteliklerle birlikte posta adresinin coğrafi biriminin üç eksikliği vardır. Birincisi, işletmelerin dosyalarında adreslerin saklanmasının normalleşme ve standardizasyon sorunlarıyla bağlantılıdır.

Uzun bir süredir, farklı kaynaklardan alınan koordinatların aynı veri tabanında entegrasyonunu denemek için adresleri normalleştirmeye yönelik bütün bir teknoloji geliştirilmiştir. Nihai operasyonel hedef, mükerrerlikleri ortadan kaldırmak ve istenirse posta dağıtım kuruluşlarının sunduğu ayrıcalıklı fiyatlardan yararlanmaktır.

Koordinatları standartlaştırabilen ve posta adreslerinden oluşan bir dosyayı otomatik olarak “tekrarlayan” bir yazılım mevcut olsa bile, verilerin her zaman yönetilemez bir kısmı kalacaktır ve bu, firmanın hata oranı ve tipinin bir fonksiyonu olacaktır. kabul eder.

Benzer gibi görünen tek tek koordinatları silerek (overkill stratejisi) ve böylece potansiyel hedefleri kaybederek yanlış tekrarları ortadan kaldırmak mı daha iyidir yoksa gerçek tekrarları korumak mı (“yetersiz öldürme” stratejisi), böylece aynı kişiyle birkaç kez iletişim kurma riskini almak daha mı iyidir? kişi ama adreste yazım farklılıkları ve küçük hatalar var mı?

Bunu önlemek için, mükerrerlerin yönetiminden önceki aşamada posta adresi değişkeni doğrulanmalı ve düzeltilmelidir. Aslında, bu verilerin bilgisayar ortamında toplanması sırasında, bir hatanın gizlice geçmesi her zaman mümkündür.

Ancak, düzeltmeleri otomatik olarak gerçekleştirmek için, Fransız posta kodları, sokak numaralarının indeksi vb. için güvenilir bir referans çerçevesine sahip olmak gerekir. Ancak, şu anda yalnızca 5.000’den fazla nüfuslu Fransız kasabalarında, tüm şehirler için sokak kodlarının sistematik olarak kaydedilmesi yönünde bir eğilimdir.


milli coğrafi analiz sistemi (cas) indir
Coğrafi Analiz Sistemi
Coğrafi Analiz Sistemi Kullanımı
Coğrafi Analiz Sistemi Özellikleri
Coğrafi Analiz Sistemi nedir
Coğrafi Analiz Sistemi Harita Genel Komutanlığı
CAS Harita


Adrese göre ayarlanan coğrafi analizin ikinci eksikliği, bireysel mahremiyetin korunmasıyla ilgili yasal kısıtlamalarla ilgilidir.

Fransız nüfus sayımı sırasında (şimdiye kadar her dokuz yılda bir yapılan ancak giderek azalan bir periyodikliğe doğru ilerleyen), CNIL’in tavsiyelerine uyarak Insee, insanların anonimliğini korumak için yola çıktı. Nüfus sayımını takiben verilerin işlenmesine ilişkin) ve hassas verilerin (uyruk ve göçler) yayılmasını sınırlar.

Bu nedenle, en rafine seviyelerde mevcut olan veriler sınırlıdır. “Rivolized” kasabaların adresleri ile bloğun kodlaması arasındaki yazışma tablolarını elde etmek mümkündür. Bu nedenle, alt topluluk bölgelerinin niteliklerini gerçekleştirmek için blok düzeyinde mevcut verilerin kullanımına izin verir.

Bununla birlikte, tüm nüfus sayımı maddelerini içeren verilerin yalnızca İris ölçeğinde (bloklar halinde gruplandırılmış) mevcut olması nedeniyle, bilgi yayılımı gizli bir istatistiğe erişememektedir (sonuçlar yaklaşık 2.000 nüfusu ilgilendirmektedir). Dolayısıyla, tüketicilerle bireysel olarak iletişim kurmaya çalışmak için kentsel alanları nitelemek mümkün olsa bile, bu bireyler hakkında belirli bir istatistiksel belirsizlik hala devam etmektedir.

Belirli bir mahallede ikamet etmesine rağmen, tüketici kendi mahallesinin tipik profilinden çok uzak olabilir. Sonuç olarak, ticari teklif dikkatini çekmeyecek ve firmanın umduğu davranışı getirmeyecektir.

Bu tür durumlarla başa çıkmak için, alt toplum düzeyinde doğrudan pazarlama operasyonlarına katılmak isteyen firmalar, operasyonlarının başarı oranını artırmaya devam etmelerini sağlayacak bilgileri başka yerlerde aramalıdır.

Posta adresinin üçüncü eksikliği, bu veri koruma mevzuatının sonucudur. Bu ölçekte az sayıda değişken bulunduğundan, firmalar niteleyici bilgiyi kolayca elde edemezler. Kamu kuruluşları bilginin yayılmasını sınırlandırırsa, araştırmaları yürütmek için uzmanlaşmış işletmeleri işe alma olasılığı devam eder.

Bu nedenle, özel kuruluşlar tarafından yürütülen alt topluluk mahalleleri ve imar tipolojileri genellikle bir firmanın bilgi ihtiyacına cevap verir. Bu tipolojiler yetersiz olduğunda, hedef bölgeler için kısıtlı mega bazlarda mevcut olan davranışsal verilere güvenmek mümkündür.

Firmalara ilişkin diğer veriler de bu seviyelerde mevcuttur. Ancak, gereken kesinlik düzeyi nedeniyle, analiz her seferinde uyarlanmalıdır. Ancak, “analizin ayrıntı düzeyi ne kadar rafine olursa, o kadar az otomatik analiz formatı vardır”. Alt toplum düzeyinde faydalı bilgiler elde etmek için, firma bu nedenle kendi analiz aracını oluşturmalıdır.

Otomatik olarak mevcut verilerin yokluğunda, bu ısmarlama alt toplum analizleri, en karmaşık ölçeklerde bölgesel yeterlilik için bir engel oluşturabilen yüksek bir maliyeti temsil eder. Bu, sonuç olarak, optimum analiz düzeyi, Iris veya kasabadan daha ayrıntılı bir ölçekte analizlerin uygunluğu ve karlılığı ile ilgili sorunların olduğu anlamına gelir.

Toplumsal düzeyde veya daha yüksek düzeyde hedeflenen potansiyel müşterilerin konumunun kullanılması, hedeflenen bir doğrudan pazarlama operasyonunun performansında %15’ten %20’ye bir iyileşme sağlıyorsa, bu iyileştirme, bir kişi daha fazla düzeyde çalışırsa iki katına çıkarılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir