Coğrafi Pazarlamanın Kullanımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Coğrafi Pazarlamanın Kullanımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Ekim 2022 Amerikan PAZARLAMA Birliği PAZARLAMA tanımı Amerikan PAZARLAMA Derneği PAZARLAMA tanımı 2017 PAZARLAMANIN özellikleri 0
Ticaret Disiplini

Geomarketing’in Radyo Sektöründe Kullanımı

Radyo, medya yatırımlarında üçüncü sırada yer almaktadır. Fransız radyo teklifini çok sayıda istasyon oluşturur. Üstün Görsel-İşitsel Konsey, bunları, reklam makbuzları açısından kesin ve katı kuralların bir listesine karşılık gelen birkaç kategoride sınıflandırır:

– Kategori A istasyonları veya dernek radyolarının yerel reklamlara erişimi vardır.
– Kategori B istasyonları, yerel ticari hizmetleri veya bölgesel bağımsızları (Alouette, Voltage, Ado FM, Vitamine, vb.) bir araya toplar ve yerel ve ulusal reklamlara erişim sağlar.
– Kategori C ve D, yerel ticari hizmetleri veya bölgesel bayileri veya üyeleri ve tematik bir ağa bağlı FM radyolarını bir araya getirir. Bu istasyonların hizmeti ulusaldır ancak kategori C için programlama veya reklam düzeyinde yerel geçişler gerçekleştirmek mümkündür.
– Kategori E, ulusal uzman olmayan radyo ile ilgilidir. Bölgesel programlarının yayın süresi üç saatten az olduğu için yerel reklamlara erişimleri yoktur.
– Yalnızca toplu çıkar kampanyalarının veya kolektifler tarafından gerçekleştirilen kampanyaların yetkilendirildiği Radio France istasyonları.

Bir radyo programına ticari bir mesajın eklenmesi maliyeti, uzunluğuna ve konumuna göre ve ardından yayınlanacağı radyo istasyonunun gücüne ve hedefine olan yakınlığına bağlı olarak değişir. Radyonun başlıca avantajları, bir reklamın olası tekrarı, dinleyicilerin sadakati ve takvim, hedef ve coğrafi bölge açısından seçiciliğidir.

Başlıca dezavantajları, yaratıcılık düzeyinde bir eksiklik, belirli kanalların ticari tıkanıklığı ve radyo dinleyicisini ölçmek için kesin ve güvenilir çalışmaların eksikliğidir2. Bu dinleyici kitlesini değerlendirmek aslında zordur, çünkü bir yandan bildirime dayalıdır ve diğer yandan dinleme yerleri son derece çeşitlidir: evde, arabada, işte, hareket halinde (taşınabilir radyolar) ve hatta internettedir.

Çoğu zaman uzman firmalar tarafından gerçekleştirilen izleyici araştırmalarının sonuçları, ticari etkinliğini (GRP) göstermesi nedeniyle radyo kanalları için çok önemlidir. Geomarketing’in yerel reklam yayınlamaya yetkili ve yeterli finansal imkâna sahip radyo istasyonlarında yavaş yavaş ortaya çıktığı performans ölçüm araştırması bu bağlamdadır.

Sosyo-demografik kriterler, yakın zamana kadar, reklamcıları cezbetmede radyo desteğinin başlıca satış argümanlarıydı. Her istasyon dinleyicilerinin ortalama profilini bilir, örneğin France Inter ve France Info için yöneticiler, Fun Radio için 15-25 yaş arası vb. Yerel geçişler arttığından, bu bilgi yararlı coğrafi verilerle ilişkilidir. yerel iletişim eylemlerini gerçekleştirmek isteyen müşteriler.

İlke, reklamverenin iletişim hedefini tanımak, ardından ilgili coğrafi bölgede yayın yapan ağ istasyonlarını önermek için uzayda nerede bulunduğunu belirlemektir. Ancak bu uygulamanın sınırlamaları vardır, çünkü sunulan istasyonlar reklamcı için yararlı olan tüm alanlarda yayın yapmak zorunda değildir.

Ayrıca, teklifin ulusal düzeydeki bu parçalanması, yerel olarak hareket etmek isteyen bir müşteri için alan satın almayı zorlaştırıyor.


Pazarlamacı Nedir
Pazarlama ne demek
Pazarlama Örnekleri
Pazarlama Çeşitleri
PAZARLAMANIN özellikleri
Amerikan PAZARLAMA Derneği PAZARLAMA tanımı 2017
Amerikan PAZARLAMA Birliği PAZARLAMA tanımı
pazarlama nedir, nasıl yapılır


Uygulamada, radyo şirketleri, reklamcı tarafından seçilen iki, üç veya birkaç coğrafi alanda bir istasyon grubunu bir araya getiren ve reklamverenin mesajını tüm ulusal bölgede yayınlamasını kısıtlayan çok az ürün önerir veya hiç önermez.

Ayrıca, daha önce bahsedilen bir diğer sınırlama, yerel reklamların yayınlanmasına izin vermek için üç saatten fazla olması gereken bölgesel programlamanın uzunluğu ile ilgilidir.

Hisse senetlerinin bu coğrafi pazarlamasının yanı sıra, akışların coğrafi pazarlaması, ev dışında dinlenen radyo benzeri bir ortam için eşit derecede ilginçtir. Dinleyicinin nereden geldiğini ve nereye gittiğini bilmek, yolculuğunun başlangıcını ve varış yerini bilmek vb., distribütörler, lokantacılar ve otel işletmecileri gibi reklamcılar için önemli verilerdir.

Gerçekte, her dört Fransızdan biri, arabasında günde ortalama bir saat 15 dakikadan fazla radyo dinliyor. Bu, dinleyicilerin işten eve döndükleri akşam 5 ile 8 arasında hipermarketleri ve süpermarketleri radyoya çekmek için bir nimettir.

Bu, onları, gittikleri güzergaha yakın bir mağazaya doğru dolambaçlı yoldan gitmeye teşvik etmek ve böylece mağazada trafik yaratmak için ideal bir an. Radyo yatırımlarının güçlü bir mevsimsellik ile işaretlenmesiyle (en yüksek yıl sonu), akışların coğrafi pazarlaması da bu tıkanıklığı sınırlamanın ve ticari mesajların yayınını yaymanın umut verici bir yoludur.

Bunu yapmak için, radyo ticari alanı satıcıları, tatilcilerin tatil yerlerine göç ettiklerinde, restoran ve otel zincirlerine yönelik promosyon ekleri için satış argümanları sağlayan Temmuz ve Ağustos aylarında Fransızların hareketlilik davranışlarını analiz eder.

Ayrıca, bu uygun zamanlarda, ticari teklifler tüketicileri seyahat ettikleri bölgelere kadar takip edebilir. Böylece yaz sezonunda özel ticari ürünler piyasaya sürülmektedir. Temmuz/Ağustos döneminde en çok ziyaret edilen departmanlarda farklı istasyonlarda yayınlanan reklam mesajlarını bir araya getiriyorlar. Bu tür mevsimsel teklifler ayrıca bazı basın, teşhir ve sinema şirketleri tarafından da önerilmektedir.

Televizyon Alanında Coğrafi Pazarlamanın Kullanımı

Televizyon, kitle iletişim araçlarında reklam harcamaları açısından yalnızca basından sonra ikinci sıradadır. Başlıca avantajı etkisidir (Fransızlar günde ortalama 3 saat 52 dakika televizyon izliyor). Televizyon kanallarının elinde bu kitleyle ilgili çok kesin veriler var, panellerden gelen verilerdir.

İzleyici sayısı ve sosyo-demografik profilleri, belirli bir yayınla bağlantılıdır ve bu, bu ortamda başlatılan reklam kampanyalarının daha iyi hedeflenmesine olanak tanır. Başlıca dezavantajları, reklam alanının yüksek maliyeti ve ekrandaki reklamların sıkışıklığıdır, bu da şüphesiz kampanyaların etkinliğini engeller.

Geomarketing, TV kanalları tarafından çok az kullanılmaktadır, çünkü bir reklamın yayın alanının coğrafi seçiciliği nadiren mümkündür, ancak Fransız görsel-işitsel sahnesindeki gelişmeler büyük olasılıkla bunu değiştirecektir.

Uzmanlaşmamış ulusal kanallar şu anda baskın ise, uydu, kablo ve dijital ekipmanın ilerlemesi yakında bu ortamın daha karmaşık bir şekilde parçalanmasına izin verecektir. Tematik, yerel ve yabancı kanalların ortaya çıkışı, bu nedenle, giderek daha fazla TV ticari alanı satıcısının kendilerini coğrafi kodlu bir bilgi sistemi ile donatmasına yol açmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir