Değerlendirme Yöntemleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Değerlendirme Yöntemleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

18 Ocak 2023 Kişisel pazarlama teknikleri Satış PAZARLAMA teknikler 0
Ticaret Disiplini

Değerlendirme Yöntemleri

Değerlendirme yöntemleri, yeterince ayrıntılı olarak ele alınmıştır ve bunlar etkinlik yöneticisi için birer araç olarak düşünülürken, sponsor için de aynı şekilde geçerlidir.

Yaygın olarak uygulanan bir uygulama olmadığı için endüstride değerlendirmenin bir gerekçesi olması gerektiği açıktır. Bunun, sponsorluğun gerçek maliyetinin belirlenmesinin zor olmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını sorar. Değerlendirme, özellikle etkinlik sonrası değerlendirme yapmamanın bir başka nedeni de, etkinlik yöneticilerinin bir sonraki etkinliklerine ayırmaya istekli olduğu kaynakları gerektirmesidir.

Daha uzun vadeli bir görüş açıkça gereklidir ve değerlendirmenin eksikliğinin başarıyı engelleyebileceği açık olduğundan, değerlendirme maliyetinin etkinlik bütçesine dahil edilmesi gerekir. En önemli noktanın yatırım getirisi olduğu bir sektörde, bu yalnızca uygun şekilde belirlenmiş hedeflerden elde edilebilir.

Ölçme veya değerlendirme hedeflere aykırıdır ve değerlendirme hem yinelemeli hem de uçtan uca ise, gelecekteki performansı iyileştirmeye yardımcı olmak için sonuçlar geri beslenebilir. Örneğin, sponsorların belirlenmesi ve ardından işe alınması/yenilenmesi için değerlendirme kritik olabilir.

Net hedefler belirlemede başarısız olan veya bu hedeflere göre değerlendirmede başarısız olan sponsorların sponsorluk ilişkileri daha kısa ve daha az başarılı olma olasılığı daha yüksektir.

Bu üç kritik faktöre ek olarak, sponsorluk kararlarını etkileyebilecek güncel ve dış güçler de mevcuttur. Daha alakalı olanlardan bazıları daha sonra ele alınacaktır.

Tuzak Pazarlamalar

1990’ların başından bu yana, tuzak pazarlama ortaya çıktı ve etkinlik endüstrisi için önemli bir sorun haline geldi. Etkinlik yöneticileri için temel endişe her zaman sponsorluk değerine yönelik tehdit olmuştur ve sonuç olarak sponsorlar daha az ödeyecektir, ancak şimdi sponsorluk haklarının pusu taktiklerinden korunması için sponsorların beklentilerini karşılamanın maliyeti vardır.

Pusu tehdidi ne kadar büyükse, sponsor bulma işi o kadar zorlaşır. Sponsorluk değerine yönelik tehdit elbette sponsorlar için de bir endişe kaynağıdır ve eğer haklarını kötüye kullanıyorlarsa aslında rakiplerinin rekabet etmesi için yeni platformlar yaratmaktadırlar.

Sponsorlar, pusu kuran rekabetlerini vicdansız taktikler kullanan işverenler olarak göstermekle iyi bir iş çıkardılar. Bu, etkinlik tuzağı pazarlamasını herhangi bir sponsorluk ücreti ödemeden bir etkinlikle bağlantı kurmaya çalışan şirketlerin taktikleri olarak gören yorumcular tarafından bir dereceye kadar destekleniyor.

Serbest piyasaların adil bir oyun olduğuna dair başka bir görüş daha var. Şimdiye kadar, olay tuzağı pazarlamanın çoğunun yasa dışı olmadığı göz önüne alındığında, bunun tersi, pazarlama iletişiminin yalnızca aktif ve rekabetçi kullanımı olduğu yönündedir. Pazarlama iletişiminin yenilikçi kullanımı bile diyebiliriz.

Sponsor bir pazar konumu oluşturmuştur ve rakipleri bunu rekabetçi bir kampanyayı yönetmek için meşru bir fırsat olarak görmektedir. Gerçekten de, Nike’a kendisini düzen karşıtı olarak konumlandıran ve pusuda pazarlama taktikleri bu duruşa çok iyi uyan bir şirket olarak bakın. Şirketin sürekli olarak aldığı bir duruş.

Etkinlikler için artan tehlike, daha fazla şirketin pusu taktiklerinin daha başarılı olduğuna karar vermesi ve ardından etkinlik sponsoru olmaması veya sponsor olarak devam etmemesidir. Araştırmaları, Nike’ın UEFA’nın Euro 2000 futbol şampiyonasına katılan taraftarlarda birçok sponsordan daha fazla hatırlanma elde ettiğini gösterdi.

Hayranlardan bir listeden sponsorları belirlemeleri istendiğinde, hem bira üreticisi Carling hem de Nike yer aldı ancak yine de etkinlik sponsoru değillerdi. Nike yüzde 71 geri çağırma kaydederken, sponsorlar Mastercard (yüzde 56), JVC (yüzde 48) ve Fuji (yüzde 48) biraz geride kaldı.


Etkili pazarlama teknikleri
Bir ürünü pazarlama teknikleri
Güncel PAZARLAMA yöntemleri
Doğrudan pazarlama teknikleri
Pazarlama teknikleri örnekleri
Satış PAZARLAMA teknikleri
Kişisel pazarlama teknikleri
PAZARLAMA yöntemleri Ders Notları


Spor giyim üreticisi ve spor giyim sponsorluğu kategorisinin etkinlik sponsorları olan Adidas da yüzde 70 oranında daha az geri çağırma kaydetti. Etkinlik sırasında en çok hatırlanan televizyon reklamcıları Nike (yüzde 18), Adidas ve Carling oldu.

Procter and Gamble’ın sahibi olduğu atıştırmalık markası Pringles, daha önce UEFA ve Euro 2000’in sponsoruydu, ancak UEFA’nın Euro 2004 Şampiyonasında pusu taktikleri kullandı. Bir dizi oyuncuyla sözleşme imzaladılar ve görsellerini pakette kullandılar.

Oyuncular, ulusal federasyonlarından izin alınmadan milli takım formaları ile görülemez ve kulüp formaları aynı etkiyi yaratmaz ve benzer izinler gerektirirdi. Bu nedenle oyuncular paket üzerinde farklı renkli düz gömlekler giymiş olarak tasvir edildi.

Örneğin, forvet, etkinlikte giydiği milli takım formasının renginden sadece bir pantone numarası uzakta olan turuncu bir forma ile gösterildi. Anlaşma, UEFA, ev sahibi ülke ve etkinlik organizatörleri, Portekiz Futbol Federasyonu veya ulusal Hükümet hariç, 12 oyuncu ve oyuncu temsilcileri dahil olmak üzere yararlanıcılarla 2 milyon £ değerinde kabul edildi.

Etkinlik, Avrupa genelinde sponsor olmayan bir dizi marka için hemen hemen “adil bir oyundu”. Absolut votka markası, turnuvadan bir ay sonra pan-Avrupa bazında tanıtım kartpostalları dağıttı.

Kartın bir tarafında, takım takım, grup grup gerçek turnuva müsabakası çekilişinin bir temsili ile birlikte ‘Mutlak başlama vuruşu’ sloganı vardı ve markanın ayırt edici şekliyle tasvir edildi. 

Absolut bir etkinlik sponsoru olmadığı için Euro 2004’e hiç atıfta bulunulmadı. Yine de olayla algılanan ilişkileri çok açıktı. Yine, organizatörlerin endişesi, ödeme yapan sponsorların gözünde ürünlerinin değerinin düşmesidir.

Pusu taktiklerinde reklam reklamlarının kullanılmasına ek olarak, televizyon yayın sponsorluğunun alınması 1990’larda bir zamanlar bir fırsattı. İkincisi, pazarlamayı pusuya düşürme girişimlerinde büyük olaylarla büyük ölçüde ortadan kaldırıldı.

Etkinlikler, sponsorlara yaklaşmadan önce yayın ortaklarıyla müzakere ederek, nihai sponsorluk programları için birleşik yayın ve etkinlik sponsorluğu haklarını güvence altına alabildi.

Etkinliklerin korunmasının zor olduğu alanlardan biri, etkinliklere sızmanın bir yolu olarak bireysel veya takım sponsorluğunun kullanılmasıdır. Bir spor takımına veya bireysel bir oyuncuya bir spor giyim üreticisinin sponsor olması ve ardından o takımın farklı bir spor giyim kategorisi sponsorunun olduğu bir etkinlikte yarışması aslında hiç denetlenmiyor.

Gerçekten de, bazı durumlarda etkinlik sponsorlara bir dizi haklar sunar. Futbola ve özellikle Nike’a devam etmek için, FIFA Dünya Kupası’nın şu anda Adidas’ta resmi bir spor giyim üreticisi var ve bunun Brezilya’nın Nike sponsorluğundaki takım formasını giyerken rekabet etmesini ve genellikle rekabette çok iyi performans göstermesini engelleyemeyeceğini hemen kabul ediyor.

Almanya’daki 2006 FIFA Dünya Kupası için de durum böyle olacak. Şirket ayrıca Brezilya ve Portekiz’i Nike takım formasında ve tüm Avrupa’da ve UEFA Euro 2004 Şampiyonası’na giden yolda gösteren televizyon reklamını da yaygın olarak kullandı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir