Dijital İçerik Oluşturma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dijital İçerik Oluşturma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Nisan 2023 Dijital içerik üreticisi Eğitimi Dijital içerik üreticisi Nedir 0
Güvenilirlik Önyargısı

Dijital İçerik Oluşturma

Medya şirketlerinin baştan sona dijital olarak içerik oluşturmasına olanak tanıyan bir dijital montaj hattı fikrini tanıttı. Fiziksel dünyada yalnızca canlı aksiyon üretimi gerçekleşir ve aksiyon giderek artan bir şekilde dijital ekipmanda yakalanır.

Film çekildiğinde bile (analog bir teknoloji), görüntü hızla, neredeyse anında dijital formata aktarılır. Ayrıca, ortalama gişe rekorları kıran bir film çok sayıda dijital efekt içerebileceğinden, başlangıçta filmin yalnızca bir yüzdesi filme çekilir. Örneğin, Avatar filminin yüzde 60’ı foto-gerçekçi bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler (CGI) ve yalnızca yüzde 40’ı canlı aksiyondu.

Dijital içerik kitaplarının, dergilerin, gazetelerin, müziklerin ve televizyon programlarının çoğu için dijital montaj hattının ötesinde, içerik endüstrisindeki pek çok bölüm oluşturma, pazarlama, dağıtma, teslim etme ve ödeme alma ve ödeme fırsatına sahiptir. Başka bir deyişle, faaliyetlerinin çoğu ve belki de tümü için çevrimiçi olarak çalışabilirler.

Medya endüstrisi faaliyetlerini desteklemek için son on yılda gelişen uçtan uca dijital platformu gösterir. Şimdi iki taraflı pazar fikrine geri dönelim. Pazarın bir tarafı medya tüketicilerinden oluşuyor. Bu değer zincirinde medya gösterildiği gibi yaratılır, pazarlanır ve fiziksel ve elektronik olarak tüketicilere sunulur. Bu senaryoda, insanlar tüketici elektroniği cihazlarında görüntülemek veya dinlemek için satın aldıkları medya için ödeme yaparlar.

Ancak televizyon ve radyo yayını söz konusu olduğunda tüketiciler ödeme yapmıyor. Dolayısıyla medya şirketleri, pazarlarının ikinci tarafına, reklamverenlere yöneliyor. Medya tüketicilerine erişimi reklamverenlere satmak için değer zincirini gösterir. Bu modelde, programlama, Porter’ın bu ikinci değer zincirinin hammaddesi olarak adlandırdığı gelen lojistiğin bir parçasıdır.

Değer zinciri analizi en sonunda pazarla başlar. Yönetici, genel pazarın özelliklerini ve şirketin müşterilerinin (veya potansiyel müşterilerinin) belirli demografik, psikografik ve yaşam tarzı özelliklerini belirlemek için pazar araştırmasına bakar. Bu anlayışa dayanarak, analizin geri kalanı, nihai tüketiciler tarafından belirlendiği şekliyle, kuruluşun faaliyetlerinin pazara nasıl değer getirebileceğine işaret edebilir.

Analiz, değer zincirinin oluşturulmasıyla devam eder: kuruluşun üstlendiği, alttaki beş sütunda açıklanan beş faaliyetin her birinin benzersiz ayrıntılarını sağlar.

Her bir jenerik aktivitenin yerini nihai ürünleri hazırlama, pazarlama ve satma çabalarını senkronize eden iş birimlerinin ve ayrıca şirkete ürün ve hizmet sağlayan satıcı şirketler ve şahısların adları alır.

Liste, büyük bir sinema filminin jeneriğinde oturan yüzlerce birimi, kuruluşu ve kişiyi içermesi muhtemeldir ve bu, yaratılışına doğrudan kaç kişinin dahil olduğunu gösterir.

Yönetici, değer zincirindeki tüm unsurları anladıktan sonra, bunların birlikte nasıl çalıştığını analiz etmek mümkündür. Porter, yapısal faktörleri ve dinamik faktörleri belirledi. İlk yapısal faktör olan son pazarlar zaten incelenmiştir. Analiz, açıklandığı gibi diğer faktörlere bir bakışla devam eder.

Analizin bu noktasında yönetici, organizasyonun ürünleri pazara nasıl sunduğu hakkında önemli miktarda bilgiye zaten sahiptir. Porter ayrıca, değer zinciri faaliyetlerinin kârlılığı nasıl etkilediğine baktı ve analizin başarıya götürebileceği iki temel yola işaret etti: maliyet avantajı ve farklılaştırma.

Daha düşük bir fiyat, bir ürünü tüketiciler için daha çekici hale getirir; Farklılaştırma, bir ürünü benzersiz kılar, bu belirli özellikleri başka türlü benzer ürünlerden alamayacak müşterileri çekebilir.


Dijital içerik üreticisi Eğitimi
Dijital içerik üreticisi Nedir
Dijital içerik üreticisi Nasıl Olunur
Dijital içerik üreticisi ne yapar
Dijital içerik üreticisi nedir Instagram
Dijital içerik Nedir
Dijital içerik üreticisi Instagram
Video içerik üreticisi Nedir


Kuruluşlar, mümkün olan her noktada harcamaları azaltmaya çalışarak değer zincirini dikkatlice inceleyebilir. Tedarik toplayarak, tesislerini daha verimli kullanarak, satıcılar ve tedarikçilerle daha düşük fiyatlar için müzakere ederek ve diğer birçok maliyet düşürücü eylemle tasarruf etmeyi düşünebilirler. Örneğin, bir stüdyo toplu indirim talep ederek tüm DVD üretimini tek bir şirkette merkezileştirebilir.

Değer zincirinin çeşitli noktalarında benzersiz özellikleri nasıl tanıtabileceklerine bakarak aynı türde analizler yapabilirler. Bu strateji, hitler ve gişe rekorları kıran filmler nedeniyle içerik endüstrilerinde özellikle önemlidir.

Başrolde oynadığı bir sinema filminin, bilinmeyen bir aktörün oynadığı bir sinema filminden daha fazla kâr elde etme olasılığı daha yüksektir. Teknoloji ve yeni medya gurusu Esther Dyson tarafından hazırlanan yüksek fiyatlı bir pazar tahmini raporu, karar verme aşamasındaki yöneticilere, küçük bir üniversiteden bilinmeyen bir pazarlama profesörü tarafından yazılan benzer bir rapordan daha fazla hitap edecektir.

DEĞİŞEN DEĞER ZİNCİRİ

Teknolojik yeniliğin çoklu etkileri, medya değer zincirine dönüşümün birincil kaynaklarıdır. İnternet, kablosuz ve mobil dahil olmak üzere iletişim ağlarının erişimi ve hızı; iPhone ve avuç içi bilgisayarlar gibi daha güçlü taşınabilir cihazlar; ve bilgisayarlarda, video kameralarda ve ses kayıt cihazlarında daha hızlı, daha güçlü işlemler bir araya gelerek medya endüstrilerinin işleyişinin neredeyse her yönünü etkiler. Çeşitli teknolojik gelişmelerin medya değer zincirinin içerik oluşturma bölümünü nasıl etkilediğini gösterir.

Kelime işleme, senaryo yazımı ve düzeltmeyi biraz daha verimli hale getirir, ancak geliştirme aşamasında orijinal içerik oluşturmak için yapılan sıkı çalışmayı değiştirmek için çok az şey yapar. Previz olarak bilinen ön görselleştirme yazılımı, geçmişte elle tamamlanan senaryo dökümü ve film şeridi süreçlerinin yerini alıyor. Üretim öncesi görevlerin verimliliğini artırır ve üretimin bir sonraki aşaması için sağlam bir temel sağlar.

Ancak değer zinciri üzerindeki gerçek etki henüz ortaya çıkmadı. Kameralar, ses kayıtları, masaüstü düzenleme ve dijital efekt yazılımları, üretim araçlarını tüketicilerin ellerine teslim ederek medya şirketlerinin ekonomisini değiştiriyor.

Yirmi yıl önce, bu ekipman yüzbinlerce hatta milyonlarca dolara mal oluyordu. Vasıflı işçiler, hem ses hem de video prodüksiyonu ve post prodüksiyon için gerekli olan çeşitli makine türlerini çalıştırmak için özel beceriler kazanmak için ömürlerini harcadılar.

Bugün yüzbinlerce insan, gelişmiş AV içeriği oluşturmalarına olanak tanıyan donanıma sahiptir. Yapımlarının kalitesini tekrarlayamayabilirler, ancak bir sonraki bölümde gösterileceği gibi, çıta eskisi kadar yükseğe ayarlanmamış olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir