Dijital Medya Çözümleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dijital Medya Çözümleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Nisan 2023 Dijital medya Nelerdir Dijital Medya ve PAZARLAMA 0
Piyasalar ve Ticaret

Dijital Medya Çözümleri

Dünya çapındaki dijital medya çözümleri uygulamasından sorumlu  “Arayüz tarafından sağlanan gezinme her şeydir” dedi. “Oyunun adı son arayüz yarışıdır. İster Google, ister TiVo, bir kablo veya uydu şirketi, bir yayın ağı olsun her oyuncu, tüketici ile doğrudan ilişkiyi kontrol edebilmek için o son arayüzü arıyor.”

İletişim cihazlarının artan karmaşıklığı, birçok tüketici için sorun teşkil etmektedir. Televizyondan iPod’a veya cep telefonuna kadar hemen her cihazda müşteriler için navigasyon sağlayan bir arayüz olmazsa olmazdır.

Açtıkları andan itibaren oturum boyunca “giriş” veya karşılama ekranını gördüklerinde nerede olduklarını, bundan sonra nereye gideceklerini ve başka nerede olabileceklerini bilmek isteyeceklerdir. Ve beceri seviyeleri esneyen TV izleyicileri için daha da önemlidir.

Cep telefonu operatörleri bu stratejinin iyi örneklerini sunar. Artık sesli mesajlar, e-posta, iş haberleri, yerel yaşam, mobil eğlence, alışveriş, oyunlar, finansal bilgiler ve birinci sınıf bir hizmet olarak İnternet erişimi dahil olmak üzere çok çeşitli içerik ve hizmetler sunuyorlar.

Operatör, arayüzün her yönünü, görünümü ve hissi, mevcut tüm programları, içeriği, uygulamayı, ürünleri ve hizmetleri ve abonelerin hizmeti kullanırken gerçekleştirdikleri tüm işlemleri kontrol eder.

İş açısından bakıldığında, bu, operatörün her fırsatta para kazanmaya hazır olduğu anlamına gelir. İçerik sağlayıcılardan müşterilere ulaşmak için ücret alabilirler ve müşterilerden içerik ve hizmetlere erişim için ücret alabilirler. Şirket ayrıca herhangi bir işlemin bir yüzdesini yönetir.

Ekran Modeli

Bu, arayüz modelinin bir varyasyonudur. Arayüzü kontrol eden şirkete sağlanan avantajların çoğu, ekran gayrimenkulünün kontrolü için de geçerlidir.

Bu model, arayüzün tamamında en değerli iki parçanın şunlar olduğunu varsayar:

■ Kullanıcıların cihazlarını açtıklarında karşılaştıkları ilk ekran olan karşılama veya açılış ekranı (açılış ekranı olarak da adlandırılır). Bazı arayüzlerde açılış sayfası ana sayfa olarak adlandırılabilir; müşteriler, bir görüntüleme oturumu boyunca ona tekrar tekrar geri döner.
■ Veri eldiveni, ekranın üst kısmı (afiş veya kayan yazı), altı ve ekranın ana bölümünden veya tüketicinin talep ettiği bir web sayfasının ortasından ayrı olarak sağ veya sol taraf bilgiler görüntülenir.

Tüketicilerin içeriğe erişimini ve sağlayıcıların tüketicilere erişimini kontrol etme konseptinin mucidi, usta masaüstü gayrimenkul stratejisi, İnternet tarayıcısının ortaya çıkışına kadar Microsoft’ta önemli bir ok olan Bill Gates’ti: önce Netscape, şimdi Internet Explorer ve Firefox’tur.

İnternetten önce, kişisel bilgisayarlar Windows’ta açılıyordu ve hepsi bu kadardı. Netscape İnternet tarayıcısının Windows masaüstü hegemonyasına yönelik tehdidinin muazzamlığı netleştiğinde, Microsoft kararlı bir şekilde kendi Internet Explorer tarayıcısını Windows işletim sistemiyle paketlemek için harekete geçti.

Bununla birlikte, kişiselleştirilmiş bir ana sayfa oluşturmak çok az uzmanlık gerektirdiğinden, tarayıcı bir ekran emlak stratejisinin yürütülmesine izin vermez.

Web’de bir ekran emlak stratejisinin ilginç bir çağdaş uygulaması, Google’ın neredeyse tüm sayfanın kontrolünü kullanıcıya veren ve kullanıcının Google’da oturum açmasını ve tasarlanan sayfaya erişmesini sağlamaya yardımcı olan iGoogle özelleştirilmiş sayfasıdır. Aynı zamanda Google, kullanıcının öğelerini çevreleyen çok önemli veri eldivenini de kontrol etmeye devam ediyor.


Dijital medya Nedir
Dijital medya Nelerdir
Dijital Medya ve PAZARLAMA
Dijital medya örnekleri
Dijital medya okuryazarlığı Nedir
Dijital Medya Bölümü
Dijital Medya Tarihi
Dijital medya araçları


Geliştirilmiş TV Modeli

Gelişmiş TV’nin anlamı değişmeye devam ediyor. Bu modelin temel fikri, birden fazla ekrandan gelen bilgilerin evdeki büyük ekranda, genellikle televizyon ekranında birlikte sunulmasına izin vermektir.

Başlangıçta, TV şovları ve filmler gibi doğrusal programlama sahiplerinin içeriklerini etkileşimli hale getirmelerine izin verdi. Videodaki tıklanabilir alanlar olan sıcak noktalar, görüntüleyenlerin video üzerinden ekranda genellikle metin olmak üzere daha fazla içerik almasına olanak tanıyordu. Etkin nokta tıklandığında, bir Web sitesi penceresi açabilir ve onu hareketli videonun üzerine yerleştirebilir.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan Model

Kullanıcı tarafından oluşturulan tüm içeriği YouTube, Facebook, Twitter, Bloggeri düşünün. Sonra, tüketici ve kullanıcı puanları isteyen her İnternet e-ticaret sitesi gibi, ona büyük ölçüde güvenen siteler var.

1998 dolaylarında, grafiksel açıdan zengin İnternet’in gelişiminin başlarında, bir Web sitesini içerikle doldurmanın zahmetli ve pahalı olduğu aşikar hale geldi.

Aynı zamanda birçok insan kendini ifade etmek ve başkalarıyla paylaşabilecekleri materyaller yaratmak ister. Halk için materyal yayınlayan siteler, genellikle içeriğinin büyük bir kısmında bu materyali öne çıkarır. Bu modeli izleyen içerik sağlayıcılar, bunun bir miktar yönetim gerektirdiğini fark eder.

Materyal gönderme prosedürleri açık olmalıdır. Benzer şekilde, kurallar belirgin bir şekilde gösterilmeli ve güçlü bir şekilde uygulanmalıdır. Genel halka yönelik siteler genellikle pornografiye ve diğer rahatsız edici grafiklere ve dile karşı koruma sağlar.

Kullanıcı tarafından oluşturulan materyal, İnternet için en anlamlı olanıdır. Bu tür içerik, kablosuz TV, kablo TV ve hatta geniş bant TV gibi dijital televizyon mekanlarında çok daha fazla ince ayar gerektirir.

Örneğin, Amerika’nın En Komik Videoları gibi ev videosu derleme şovları, bir ekibin videoları aramasını, bir araya getirmesini, bir özet haline getirmesini ve düzenlemesini gerektirir. Yapımcılar daha sonra şovu, her videoyu ve kapanışı tanıtan kamera üzerindeki parçaları yaparak şovu sunması için (nispeten) pahalı yeteneklerle sözleşme yapar. Stüdyo izleyicileri, programa canlı izleyicilerin ek enerjisini verir.

Kullanıcı tarafından yaratılan içeriğe dayalı formatlar radyoya veya dergilere taşınmadı, ancak müzik, podcast’ler, slayt gösterileri ve fotoğraflar milyarlarca kanallı İnternette her yerdeler.

Doğal olarak, kullanıcı tarafından yaratılan içerik, kişisel Web sitelerinin birincil sunumudur ve pek çok heyecan verici içerik yaratıcısı, sanatçı, müzisyen, yazar, film yapımcısı, yaratıcı insanların bir izleyici kitlesine ulaşmasının nihai yolu olarak İnternet’i coşkuyla sundu.

Ancak bu pozisyonla ilgili bazı anlaşmazlıklar var. Karşı argüman, İnternette kimsenin görülemeyeceği veya duyulamayacağı kadar çok miktarda materyal olduğu yönünde. Aslında, bu insanlar, her yerde hazır ve nazır İnternet’in tüm avantajı yıldızlara ve hit etiketlere sahip olanlara verdiğini söylüyor çünkü yalnızca bilinen ve tanınabilir bir marka karmaşayı aşabilir.

Bazı gözlemciler, sinema filmleri, televizyon ve müzik gibi diğer medyaların hepsinde gişe rekorları kıran filmlerin olduğu gibi, İnternette hiçbir zaman gerçek hit olmayabileceğine inanıyor. Bu görüşe göre, insanların istek ve ihtiyaçlarını kesin olarak eşleştirme yeteneği, herhangi bir süre için çok sayıda tüketiciyi bir araya getirme yeteneğinin altını oyar.

Bir sitenin hedef kitle oluşturabilmesinin tek yolu, çok sayıda kişinin ilgisini çekecek kadar yeterli içeriği bir araya getirmektir; bu strateji, genellikle kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin dahil edilmesini içerir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir