Dijital Medya Yapısı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dijital Medya Yapısı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

19 Nisan 2023 Geleneksel medya ve dijital medya farkları Medya sektörü meslekleri 0
Güvenilirlik Önyargısı

Dijital Medya Yapısı

Müşteri, parçalanmış dijital medyayı bir arada tutan kraldır. Promosyon medyası on yılı aşkın bir süredir parçalanıyor ve dijital ağlar sorunu daha da kötüleştirecektir.

Dijital ağlar, müşterilerin kendilerini farklı ortamlarda tanımlamalarına izin vererek, parçalanmış medya sorununu çözer. Kişiselleştirilmiş promosyonlar, gerçekten kişisel tekliflerle değiştirilebilir ve kişisel fiyatlandırma, mevcut arza ve müşterinin şirketle olan ilişkisine bağlı olarak gerçeğe dönüşebilir.

1990’ların başından beri pazarlamacıların hedef kitlelerini bulması giderek daha zor hale geldi. Dergi sayısı kadar televizyon ve radyo kanallarının sayısı da çoğaldı.

Sonra internet geldi. Elbette bir seyircisi vardı ama yapı neredeydi? Aynı zamanda İnternet, diğer iletişim ortamlarına yansıyan pazarlamacılara sorular sormaya başladı. Pazarlamanın bir şirket için ne yapmasını istiyorsunuz? Pasif mi yoksa aktif mi, farkındalık mı yoksa doğrudan satış mı yaratıyor?

Kampanyalar farklı kanalları entegre mi etmeli, bir satış gücünü desteklemeli mi yoksa tek başına mı olmalı? Bu çeşitli hedefler göz önüne alındığında, mevcut her kanaldan en uygun şekilde nasıl yararlanılabilir? İletişim medyası sayısallaştıkça, televizyon reklamcılığı, doğrudan pazarlama faaliyeti ve müşteri ilişkileri yönetimi faaliyetleri üzerindeki olası etkiler nelerdir?

KİTLELER TANITIMLARA DAHA AZ ÖNEM VERİYOR

Hedeflenen tüketicilere ulaşmak için, marka mesajının odağını kaybetmeden bir medya kanalları girdabını aşması gerekir. Geçmişte, kampanya planlayıcısının zihninde, müşterinin farklı ortamlarda bir kampanyayla karşılaşacağı sıra hakkında bir kesinlik vardı.

Kampanyalar artık müşterinin her ortamda, her zaman, her siparişte karşılaşabileceği varsayımıyla planlanmalıdır. Bu eğilim gelişmeye devam edecek. Örneğin, teyp ve kaset sistemlerine kıyasla dijital video kaydedicisi olan televizyon izleyicilerinin yarısından fazlasının, bunları reklam aralarını kurgulamak veya anında atlamak için kullandığı söyleniyor.

Aynı odada hem interneti hem de televizyonu olan televizyon izleyicilerinin yarısı televizyon ‘izlerken’ sörf yaptı. Bunun yerleşik bir uygulama haline gelip gelmeyeceğini söylemek için muhtemelen çok erken ama bu, yayın yapan reklamcı için endişe verici bir düşünce söz konusudur.

İzleyicilerin dikkati yarı yarıya tükettikleri kanalların kendileri parçalanırken dağılırsa, şirketlerin reklam mesajlarını düşük maliyetli bir şekilde duyurmaları daha da zorlaşabilir. Yayın medyasına daha fazla harcamak kesinlikle bir çözüm değildir.


Geleneksel medya ve dijital medya farkları
Geleneksel medya ve yeni medya
Geleneksel medya ve yeni medya arasındaki Farklar
Medya sektörü meslekleri
Sosyal medya ve geleneksel medya
Dijital medya araçları
Geleneksel medya özellikleri
Geleneksel medya makale


İsteğe bağlı videonun izin verdiği esneklik, mantıksal olarak, programın geleneksel olarak programlanmış veya gerçekten görüntülenmiş olmasına bakılmaksızın programların kendi izleyici paketlerini ve medya ücret listelerini taşımasına izin vermelidir.

İnsanlar bir düzen duygusuna sahiptir, bu nedenle geleneksel karasal televizyon kanallarının günlük program programlarının tamamen ortadan kalkması olası değildir, ancak izleyicilerin programları geleneksel program tarafından belirtilen zamanlarda veya uygun saatlerde izleme olasılığı giderek azalacaktır. kanal planlayıcılarının önerdiği sıra. Oldukça makul bir şekilde izleyiciler, bugünün heyecan verici taksitini izlemeden önce bir dizinin dün kaçırılan bölümünü izlemelerine olanak tanıyan bir sistemi tercih edecekler.

Medya kanalları bölündükçe ve teknoloji, potansiyel izleyicinin çok daha büyük bir kısmına hem seçici hem de kişisel olarak kontrol edilen izlemeye izin verdikçe, mesaj tutarlılığı elde etmek de daha zor hale geliyor. Boston Consulting Group, bu etkiyi tanımlamak için “medya hiperarşisi” ifadesini icat etti.

YENİ MEDYA VE KİTLELER YENİ ÜCRET KARTLARI OLUŞTURACAK

Geniş bant program dağıtımı, yalnızca program ücret listelerinin, günlük programlarından bağımsız olarak, onları tüketen kitlelere dayalı olarak geliştirilmesini teşvik edebilir. Teorik olarak, bir program kendi paketlenmiş reklam alanlarını, demografisini ve beraberindeki ücret listesini taşıyabilirken, izleyicilerin kendi demografik profili de gerçekte gördükleri reklamları etkilemek için kullanılabilir.

Bunun reklamverenler için bazı açık faydaları vardır: Üreticinin farklı demografik segmentlere veya bütçelere yönelik bir ürün yelpazesi varsa, izleyicilerin olası alışveriş profillerine göre gördükleri reklamları şekillendirmek çok pratik hale gelir.

Bu nedenle, bir otomobil üreticisi lüks markasını lüks evlere gösterir ve süt ürünleri reklamcısı yeni premium tatlı ürününü uygun hanelere sunmayı seçebilir. Televizyon kanalları bu düzeyde bir izleyici segmentasyonu sunmayı seçerse, bu, reklamverenler için oldukça uygun maliyetli olabilir, çünkü çok fazla israf önlenebilir. Bu durumda reklamlar, belirli bir ürünle ilgilenmeyen bir kitleye yönelik değildir.

İzleyici demografisi, bir programdaki terfi maliyetinin hesaplanmasında çok daha önemli hale gelir. Daha saf bir mesajın daha saf bir izleyici kitlesine iletilebileceği düşünülebilir.

Televizyon haberleri, geleneksel yayıncılığın etkileşimli hale gelen ilk alanı olmuştur. İzleyiciler, planlanmış yayını izlemeyi, seçtikleri konudaki toplu vurguları görüntülemeyi veya ayrıntılı metin hikayelerini okumayı seçebilirler.

Aynı zamanda, Web tabanlı haber hizmetleri daha fazla etkileşim, daha uzun metin hikayeleri ve daha kısa video paketleri sunar. Her iki medya da bant genişliği ile sınırlandırılmıştır, ancak bant genişliği arttıkça her iki platformda da aynı içeriği görmeyi bekleyin.

Ardından etkileşimli televizyonda görünmek için Web’in içerik kişiselleştirme standartlarını ve medya kanalları arasında hareket etmek için kişisel tercihleri arayın. Bu özelleştirmeyle birlikte, daha önce televizyon reklamverenleri için mevcut olmayan bir hedefleme derecesi gelecek ve rızaya dayalı veriler platformlar arasında taşınacaktır.

Karmaşık ürünler herhangi bir dijital platformda kullanıma sunulabilir. Nasıl dijital ürünler kendilerini müşteri fikirleri etrafında yeniden şekillendiriyorsa, ürünlere erişim de müşterinin tercih ettiği platformda olmalıdır.

Şirket, müşteri kimliklerini birleştirerek ve müşterilerinden alınan kullanım bilgisi miktarını en üst düzeye çıkararak fayda sağlar. Şirketin ürünlerini her platformda ve dolayısıyla her yerde kullanmayı kolaylaştırarak, müşterilerinin mobil ticaret alışverişlerinde banka ürünlerini kullanma olasılığı daha yüksektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir