Dış Büyüme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dış Büyüme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

30 Temmuz 2022 Dikey dış Büyüme nedir Dış büyüme Yöntemleri Yatay ve dikey büyüme örnekleri 0
Pazarın Doğası

Dış Büyüme Yolunda Teknoloji Yetkinliğini Geliştirme

Yeniden Etiketleme

Yeniden etiketleme, daha sonra şirketin markası altında satılan bitmiş ürünlerin veya bileşenlerin satın alınmasıdır. Örneğin, Dell 1999’da yüksek kaliteli depolama sunucuları satmak için NetworkAppliance’ı kullandı. Daha yakın zamanda Hewlett-Packard, rakip ürünlerini yeniden satmak için Procom ile bir ortaklık imzaladı.

Lisanslama

Lisanslama, başka bir şirket tarafından geliştirilen teknolojilerin kullanımına izin verir. Lisansların satın alınması, diğer şirketler tarafından geliştirilen teknolojilerin kullanımına izin verir. Örneğin Yahoo, 2003 yılına kadar Google tarafından geliştirilen ve lisanslanan Web arama teknolojisini kullandı.

İlaç endüstrisinde, genellikle küçük yenilikçi biyoteknoloji şirketlerinden lisans hakları satın almak, büyük firmaların kendi geliştirme hatlarını tedarik etmeleri için tercih edilen yollardan biri haline geldi. Örneğin, 1988’den beri endüstri lideri GlaxoSmithKline (GSK), kendi ürünlerinin fiyaskosundan sonra diğer şirketlerden 80 ilacı pazarlamak için lisans aldı.

Lisansların yarısından fazlası 1998’den beri satın alındı. Benzer şekilde Johnson & Johnson, Roche ve Abbot gibi diğer büyük oyuncular 2001 ve 2003 yılları arasında 20’den fazla lisans anlaşması yaptı. Bugün lisanslı ürünler yılda 60 milyar dolardan fazla katkıda bulunuyor. Danışmanlık firması Wood Mackenzie’ye göre, toplam gelirlerinin neredeyse %25’ini temsil eden ilk 20 ilaç şirketinin gelirlerine eşittir.

Bazen bir lisans sahibi, teknolojiyi, lisans verenin teknolojisinin yerini alacak ve lisans verene telif ücreti ödemeyi durduracak şekilde değiştirmeyi başarır. Intel, AMD’nin Intel’in Pentium mikroişlemcisinin klonu olan K5 mikroişlemci için AMD ile böyle bir tartışmaya girdi. Intel, K5’in kendi teknolojisinden türetildiğini ve 80286 mikroişlemcinin üretimi için orijinal olarak AMD’ye lisans verildiğini iddia etti, ancak AMD, K5’in şirket içinde geliştirilen bir mikro kod kullandığını ve sonuç olarak herhangi bir eski sözleşmeyle ilgili olmadığını savundu.

Sun Microsystems, İnternet tabanlı uygulamalar için yeni bir programlama dili olan Java konusunda Microsoft ile hâlâ anlaşmazlık yaşıyor. Java’yı yeni bir teknolojik standart haline getirmek için Sun, yeni programını herhangi bir bilgisayar mimarisine açık hale getirilmesi şartıyla çeşitli gelişmekte olan şirketlere kapsamlı bir şekilde lisanslıyor. Ancak Microsoft, Java’yı kendi tescilli Windows NT ortamına dahil etmek için lisans satın alarak Java’yı açık olmayan standart bir program haline getirdi.

Harici Araştırma Sözleşmeleri

Teknik geliştirme bir araştırma laboratuvarına, araştırma danışmanlarına veya bir üniversiteye ihale edildiğinde dış araştırma sözleşmeleri mevcuttur. Amerika Birleşik Devletleri’nde, tüm şirketlerin %49’u, endüstriyel araştırmalara göre (ortalama olarak) dört kat daha fazla patentin üretildiği üniversitelerdeki araştırmaları finanse ediyor.

1980’den 1997’ye kadar teknolojileri lisanslayan üniversitelerin sayısı 20’den 200’ün üzerine çıktı. Fransa’da, bilgi ve iletişim bilim ve teknolojisine adanmış bir kamu araştırma kurumu olan INRIA, 600’den fazla araştırma ve geliştirme sözleşmesi imzalamıştır.


Dış büyüme Yöntemleri
Dikey dış Büyüme nedir
Yatay ve dikey büyüme örnekleri
Yatay büyüme nedir
Dikey büyüme örnekleri
Geriye doğru dikey büyüme
İç büyüme Nedir
Yatay büyüme örnekleri


Sektörden İşe Slım

Hughes Electronics’in DirecTV’si, geleneksel iletişim uyduları işinden çok farklı, gelişmekte olan bir pazar olan “doğrudan eve” yayın pazarına girmek için kullanılan bir çözümdü.

Başarılı olmak için Hughes Electronics’in programlama içeriği satın alması, ev uydu çanakları üretip dağıtması, müşteri faturalandırmasını yönetmesi ve bir müşteri hizmetleri ağı kurup çalıştırması gerekiyordu. Benzer şekilde, 1989’da Microsoft bir işletim sistemi çözümüyle profesyonel pazara girmek istediğinde, 2,5 yıl sonra Windows NT’nin ilk sürümünü geliştirmek için Digital Equipment’tan altı uzmandan oluşan bir ekibin yetkinliklerini topladı.

İttifaklar

İttifaklar, stratejik özerkliklerini kaybetmeden ve kendi özel çıkarlarından vazgeçmeden, ortak bir amaç için iş yapma şeklini değiştirmeyi kabul eden iki veya daha fazla partiyi içerir.

Bugün, tedarikçilerle işbirliği yapmaktan öğrenilen dersler, daha düşük bir maliyetle pazar payı elde etmek için benzer şirketler, kanallar ve müşterilerle yapılan ittifaklara uygulanıyor. Örneğin, otomasyon kontrol çözümlerinde dünya lideri olan Allen Bradley, yalnızca mikroişlemciler için Motorola gibi tedarikçilerle değil, aynı zamanda emsal şirketler ve ana distribütörlerle de 80’den fazla ittifaka da sahiptir.

Yüksek teknoloji endüstrilerinde, bazı ittifaklar pazar temelliyken, önemli bir kısmı teknoloji temellidir. Gerçekten de, bir ittifak, teknolojik bir standart etrafında teknoloji odaklı bir ittifak kurarak artan getiriler elde etmenin bir yolu olarak giderek daha sık görülmektedir. Bu genellikle, hızlı ürün değişiklikleriyle kendini gösteren bir yeniliğin erken aşamasında da gerçekleşir.

Sonuç olarak firmalar rekabet eder ve teknolojilerini baskın tasarım olarak kurmaya çalışırlar. Teknolojiye dayalı ittifaklar, belirsizlik ve değişimin yarattığı kafa karışıklığından doğar. Bireysel firmalar için çok yüksek ve maliyetli olabilen riskleri dağıtır ve azaltır, esnekliği artırır, yenilik kapasitesini geliştirir ve karmaşıklığı azaltır. İyi bir örnek, Bluetooth’un arkasındaki ittifaktır.

Teknolojiye dayalı ittifaklar genellikle bir teknoloji artık yıkıcı veya radikal olmadığında, ancak büyüme aşamasına girdiğinde gerçekleşir. Bu tür ittifaklar, uzmanlık yaygın olarak bulunmadığında ilk başta ihtiyaç duyulan şirket entegrasyonunun dikey entegrasyonunun yerini aldı. Bilgisayar endüstrisinin başlangıcında IBM, donanımı ve yazılımı icat etmek ve dağıtım, kurulum ve bakım yapısının yanı sıra bir üretim süreci oluşturmak zorunda da kaldı.

Bilgi, müzakere, karar ve uygulama maliyetleri kadar alıcı ve satıcı bulmanın maliyeti de çok büyüktü. Uzmanlık genişledikçe, işlem maliyetleri (yani, operasyonu dahili olarak değil harici olarak gerçekleştirme maliyetleri) düşer.

IBM, değer zincirinin tüm operasyonlarında en iyisi olamayacağı ve her yenilikçi kategoriyle rekabet edemeyeceği için, en verimli model, teknoloji ittifaklarına girmekti: bazı şirketler, mikroişlemciler ve yarı iletkenler; diğerleri baskılı devre kartları veya çevre birimleri üretirken, bazıları işletim sistemi yazılımı, bazıları ise uygulama yazılımı da geliştirir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir