Doğrudan Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Doğrudan Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

1 Aralık 2022 Doğrudan pazarlama ile ilgili harcamaları Doğrudan pazarlama yöntemleri Ödevcim Akademik 0
Piyasalar ve Ticaret

Doğrudan Pazarlama

Hepimiz pazarlamaya aşinayız. Her gün arabalardan bilgisayarlara ve kolalara kadar sonsuz gibi görünen bir ürün yelpazesinin reklamlarıyla karşılaşıyoruz. Televizyonda, radyoda, yazılı basında, bilgisayarlarımızda; pazarlamacılar bizi hemen hemen her yerde bulabilir.

Doğrudan pazarlama, pazarlama endüstrisinin uzmanlaşmış bir alanıdır. Pazarlama gibi, doğrudan pazarlama da hedef kitlenin ihtiyaçlarını analiz etmeyi ve bu ihtiyaçları karşılayan bir ürün veya hizmetin en iyi nasıl tasarlanacağını, paketleneceğini ve pazarlanacağını düşünmeyi içerir.

Bir pazarın büyüklüğünü tahmin etmeyi, rekabet ortamını düşünmeyi, müşteri tercihlerini belirlemeyi, bir müşteri profili oluşturmayı ve bu müşteriye ürün veya hizmeti tanıtmak için bir strateji geliştirmeyi içerir.

Birincil ayrım, doğrudan pazarlamada, müşteri iletişim sürecinin, doğrudan pazarlama ürünlerinin gerçekte alıcıya ulaşma yolunda sıklıkla olduğu gibi, çok farklı olmasıdır.

Geleneksel reklamcılık, pazarlama ve satış sürecinde, bir ürün perakende mağazası gibi bir dağıtım noktasına gönderilir. Reklam ve promosyon, ilgili müşterileri, satış görevlilerinin satışı kapatabilecekleri mağazaya çeker.

Doğrudan pazarlama, genellikle tüketiciden bir katalog veya web sitesi aracılığıyla doğrudan sipariş vererek ayrı, mağaza dışı bir dağıtım kanalı aracılığıyla satın almasını isteyen bir mesajı iletmek için medyayı kullanır. Mesaj ayrıca, daha fazla bilgi için bir talep (satış fırsatı olarak adlandırılır) veya belirli bir ürün veya hizmeti satın almak için bir mağazaya veya başka bir iş yerine ziyaret (trafik oluşturma denir) oluşturmak için tasarlanabilir.

Doğrudan Pazarlama Derneği’nden elde edilen en son istatistiklere göre, 2001 yılındaki toplam doğrudan pazarlama satışlarının (1,86 trilyon dolar), 1,05 trilyon doları olası satış yaratmayı amaçlayan reklamlardan kaynaklanmıştır. Doğrudan siparişle sonuçlanması amaçlanan reklamlar 560,5 milyar dolar, mağaza trafiği oluşturmak için kullanılanlar ise 250 milyar dolarlık doğrudan pazarlama satışıyla sonuçlandı.

Tüketicilere geleneksel olarak doğrudan posta yoluyla ulaşılırken, siparişlerin yaklaşık yüzde 70’i doğrudan posta ve telefon yoluyla verilirken (işletmeden işletmeye doğrudan pazarlamada, telefonla pazarlama genellikle tüm satışların neredeyse yarısını oluşturur), çevrimiçi doğrudan pazarlama sektörünün önemli bir bileşeni haline gelmiştir.

Etkileşimli pazarlama ve satış harcamaları 1990’larda 1994’te yalnızca 11 milyon dolardan 1999’da 1 milyar doların üzerine çıktı. 2004’te, Web odaklı satışlarda 52.5 milyar dolar üretti.

2004 yılında katalog satışları 143.3 milyar doları buldu ve doğrudan, etkileşimli ve veri tabanı pazarlamasından elde edilen toplam satışlar 2.3 trilyon doları aştı.

Kobs Strategic Consulting’in başkanı Jim Kobs, Profitable Direct Marketing adlı çalışmasında, doğrudan pazarlamayı şu şekilde tanımlıyor: “Doğrudan pazarlama, reklam mesajınızı bir tür acil eylem üretmek için doğrudan müşteriye veya potansiyel müşteriye ulaştırır. Genellikle yanıt verenlerden oluşan bir veri tabanı oluşturmayı içerir.”

Doğrudan ve Etkileşimli Pazarlama Nasıl İşler?

Müşteriye veya potansiyel müşteriye “doğrudan” bir mesaj ulaştırmak, aynı anda milyonlarca kişiye hitap eden televizyon gibi bir ortam yerine, belirli özelliklere sahip belirli bir tüketici grubunu hedefleyebilen doğrudan posta, telefon veya İnternet gibi bir ortamın kullanılması anlamına gelir. bir zaman. Doğrudan pazarlamada, mesaj her zaman üretmeye çalıştığı “acil eylem” yanıtını talep eder.

Yanıtlar çeşitli şekillerde olabilir. Bir katalog veya doğrudan posta paketi, alıcılardan posta veya telefon siparişi vererek veya çevrimiçi sipariş vererek ürünleri satın almalarını ister. Alıcıları cömert bir katkıda bulunmaya ikna etmek için doğrudan postayla bağış toplama çağrısı dikkatlice oluşturulur.

Ancak pahalı bir güvenlik sistemi gibi maliyetli mal ve hizmetler, arayan veya bir mesaja yanıt olarak tıklayan kişilere ek bilgilerin verildiği, incelenmek üzere basılı bir malzeme paketinin gönderildiği “iki aşamalı” tekliflerle satılır. evde ve daha sonra bir satışı kapatmak için bazen birkaç kez tekrar aranırlar.


Doğrudan pazarlama Çeşitleri
Doğrudan pazarlama ürünleri
Doğrudan pazarlama yöntemleri
Dolaylı pazarlama Nedir
Doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar
Doğrudan pazarlama Örnekleri
Doğrudan PAZARLAMA PDF
Doğrudan pazarlama sektörleri


Yanıtlar, ister telefon, ister posta veya İnternet yoluyla gelsinler ölçülebilir. Bu, her doğrudan pazarlama teklifinin başarısının, tüm yanıtlar gelir gelmez ortaya çıktığı anlamına gelir. Çok sayıda yanıt, başarılı bir teklif anlamına gelirken, tahmin edilenden daha az yanıt, teklifin başarısız olduğu anlamına gelir.

Uzmanların çoğuna göre, doğrudan pazarlama başarısının klasik formülü, memnun müşterilerden oluşan bir liste oluşturmak ve ardından tekrar satış yapmak için bu listeye geri dönmektir. Bu nedenle, bir müşteri bir çift ayakkabı veya kanepe sipariş ettiğinde, bir hayır kurumuna bağışta bulunduğunda veya bir güvenlik sistemi kurulumu yapmaya karar verdiğinde, bir veritabanı isim ve satın alma bilgilerini yakalar.

Bu ev dosyası, bir doğrudan pazarlama şirketinin en önemli varlığıdır. Ek mal ve hizmetler satmak veya bu isimleri rakip olmayan doğrudan pazarlamacılara kiralayarak gelir elde etmek için kullanılabilir. Paket ürün üreticileri gibi daha geleneksel pazarlamacılar bile bir müşteri veri tabanıyla iletişim kurmanın mağaza içi satışları önemli ölçüde artırabileceğini öğrendi.

Sonuç olarak, doğrudan pazarlama satıştır, saf ve basittir. Bazı pazarlamacılar sonuçlarını imaj açısından ölçseler de, araba sigortasını tartışan bir kertenkele veya çamaşır sepetinde zıplayan sevimli bir oyuncak ayı tartışan geleneksel imaj reklamcılığından hala kökten farklıdır.

Bunlardan farklı olarak, doğrudan pazarlama, bir satış yapmak için posta yoluyla, bir dergide, radyoda veya televizyonda ve internette faaliyet gösteren yanıt reklamcılığıdır. Yanıtında başarılı veya başarısız: Kaç kişi el kaldırıyor ve ürünü satın alıyor.

İlişki Pazarlamasının Yükselişi ve Düşüşü 

Eski Dünya’da ve yeni dünyanın ilk günlerinde tüccarlar, müşterilerinin zevklerini ve alışkanlıklarını içten dışa biliyorlardı.
Ancak yirminci yüzyıl döndüğünde, imalata artan bir vurgu, Amerika Birleşik Devletleri’nde perakendeciliğin çehresini değiştirmeye başladı.

Küçük mağazalar ve bire bir satış, daha düşük fiyatlı mallar sunan ve hacim üzerinden para kazandıran büyük zincirler tarafından bir kenara itildi. Ülkenin her yerindeki tüketiciler tarafından tanınan Quaker Yulaf gevreği veya Fildişi sabunu gibi ulusal markaların kişisel olarak satılmasına gerek yoktu. Marka sadakati, ağ radyo ve televizyonu sayesinde uygun maliyetli olan ulusal reklam kampanyaları ve ulusal tirajlı dergiler tarafından inşa edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir