Dolandırıcılığın Önlenmesi  – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dolandırıcılığın Önlenmesi  – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

1 Temmuz 2021 Banka dolandirma taktikleri Banka dolandırıcılığı şikayet Banka hesabının dolandırıcılıkta kullanilmasi Bankaları dolandırma Yöntemleri internet bankacılığı dolandırıcılığı para iadesi 0
Ulusal Uygulama – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Dolandırıcılığın Önlenmesi 

Yetersiz Büyük Harf

Yetersiz kapitalizasyon durumunda, kurumsal peçenin ne zaman delineceği o kadar net değildir. Hissedarların genellikle yalnızca şirkete yatırılan miktardan sorumlu olduğu doğru olsa da, orijinal kurumsal yapının kurumsal amacın gerçekleştirilmesine izin verecek yeterli yatırımı sağlaması gerektiği de doğrudur.

Örneğin, bir ayakkabı mağazası işletmek için bir şirket kurmak isteyen bir aile, envanter, demirbaş ve mağazanın faaliyet göstermesi için bir yer satın almak için yeterli para yatırmak zorunda kalacaktı. Ayrıca, devam eden bir şirketin karının yeterli bir miktarı, hissedarlar onu feshetmeyi kabul edene kadar şirketin devam etmesini sağlamak için yeniden yatırılmalıdır.

Bu yapılmazsa, şirket başarısızlığa mahkumdur ve kanıtlar, meşru iş yapmak amacıyla yasal bir şirket kurmak için hiçbir zaman gerçek bir niyetin olmadığını göstermektedir.

Kurumsal Formaliteleri Tanıma Reddi

Son olarak, kurumsal formaliteleri tanımayı reddeden bir şirketin kurumsal statüsü göz ardı edilecek ve hissedarlar, sıradan bir ticari girişimde ortaklarmış gibi bireysel olarak sorumlu tutulacaktır. Kurumsal formalite eksikliği nedeniyle kurumsal peçeyi delmenin bir temeli, alter ego talep etmektir.

Spesifik olarak, bu, şirketin kendi gerçek amacı olmadığı, sadece başka bir organizasyonun aracı olduğu anlamına gelir. Bir şirket düzgün bir şekilde kurulmuş ve amacı olarak belirtilen işi fiilen yürütebilse de, yakından bir inceleme, işin sadece başka bir iş için bir paravan olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Bir işletmenin bir alter ego şirketi olup olmadığını belirlerken, mahkeme işletmenin çalışanları, fonları, ekipmanı ve genellikle yalnızca bir ticari işletme tarafından kullanılan diğer herhangi bir unsuru paylaşıp paylaşmadığını değerlendirebilir.

internet bankacılığı dolandırıcılığı para iadesi,
Bankaları dolandırma Yöntemleri
Mobil bankacilik dolandırıcılığı
Banka dolandırıcılığı nasıl yapılır
Banka havalesi dolandırıcılığı
Banka dolandırıcılığı şikayet
Banka hesabının dolandırıcılıkta kullanilmasi
Banka dolandirma taktikleri

Bir tür alter ego şirketi, genellikle tamamı şirketin işinde aktif olan, genellikle yalnızca birkaç hissedardan oluşan çok küçük veya yakın şirketleri içerir. Sorun, hissedarların şirketin mülküne kişisel mülk gibi davranmaya başladıklarında ortaya çıkar.

Örneğin, hissedarlar özel borçları ödemek için kurumsal fonları kullanabilir, ayrı kurumsal muhasebe kayıtları tutmayabilir veya uygun prosedürleri izlemeden kurumsal fonları veya mülkleri alabilir veya kullanabilir. Hissedarlar bu tür faaliyetlerde bulunuyorlarsa, bir mahkemenin şirketin gerçek bir kurumsal varlığa sahip olmadığını tespit etmesi muhtemeldir.

Alter ego teorisinin uygulanabileceği bir diğer durum, ana ve yan şirketleri içerir. Bir şirketin başka bir şirkete tamamen sahip olması ve onu kontrol etmesi tamamen de yasaldır.

Ancak, her iki şirket de bağımsız olarak faaliyet göstermedikçe, yasal kurumsal formalitelere ayrı ayrı uymadıkça ve kendilerini kamuya ayrı ve farklı olarak temsil etmedikçe, mahkemeler onları tek bir şirket olarak kabul edebilir ve tek bir şirket şirketin alter egosu olarak hareket edebilir. diğer. Bu durumda, genellikle daha büyük varlıklara sahip olan ana şirket veya sahibi şirket, bağlı ortaklığın borçlarından sorumlu da tutulabilir.

Daha az rastlanan ancak yine de alter ego teorisine temel teşkil eden bir durum, ortak mülkiyet durumudur. Bir hissedarın birden fazla şirkette büyük bir çıkarı varsa ve çeşitli şirketlerin politikalarını ve eylemlerini güçlü bir şekilde etkiliyorsa ve böylece bu hissedarın işinin manipüle edilmesi için ortak araçlar haline geliyorsa, şirketler dikkate alınabilir. – alt benlik şirketlerini kurdular ve birbirlerinin eylemlerinden sorumlu da tutulacaklardır.

Tarafların Sorumluluğu

Büyük veya küçük bir şirket sürekli olarak bu tür bir davranışta bulunduğunda, mahkeme muhtemelen tarafların amacının bir şirket olarak işi sürdürmek olmadığını tespit edecektir. Ayrıca, hissedarların, yetkililerin veya yöneticilerin davranışlarının dışarıdan kişilere adaletsizliğe yol açtığı tespit edilirse, mahkeme şirket statüsünü tanımayı reddedebilir. Bu, hissedarları yaralanmalardan kaynaklanan zararlardan yaralanan yabancılara karşı bireysel olarak sorumlu olmaya da zorlar.

Mahkeme kurumsal yapıyı göz ardı ettiğinde ve hissedarları sorumlu tuttuğunda, tüm hissedarların işin zararlarını üstlenmesi gerektiği anlamına gelmez. Bir şirket çok sayıda hissedardan oluşuyorsa, yalnızca haksız fiilde aktif olarak yer alanlar sorumlu tutulacaktır. Şirketin yönetiminde yer almayan masum hissedarlar, kontrolde bulunan kişilerin eylemlerinden olağan olarak sorumlu da tutulamazlar.

Peçenin Delinmesiyle Sonuçlanan Hak Talepleri

Belirli türdeki iddialar en yaygın olarak kurumsal peçenin delinmesiyle sonuçlanır. Bir tür, şirketin bazı ihmalkar veya kasıtlı eylemleri nedeniyle kişi veya malları zarar görmüş kişiler tarafından yapılan haksız fiil iddialarıdır. Genellikle, bu tür kişilerin şirketle hiçbir ticari ilişkisi de yoktur.

Kurumsal peçe aşılamazsa, haksız yere zarar görenler, hak talebinde bulunabilecek hiçbir varlığı olmayan bir kabuktan başka bir şey olmayan bir şirketi dava etme pozisyonuna getirilebilir. Örneğin, bir kişinin otobüsle trafik kazası geçirdiğini de varsayalım.

Ayrıca otobüs şirketinin hiçbir varlığı olmadığını ve üç eski otobüsü kiralamak için kiralamaktan başka bir işi olmadığını varsayalım. Ayrıca, otobüs şirketinin otobüslerde sigorta yapmadığını varsayalım. Otobüs şirketi sahiplerinin daha önce tartışılan yollardan biriyle hareket ettikleri gösterilebilirse, otobüs sahipleri otobüs şirketinden kâr etmeye devam ederken, yaralanan kişiyi yaralanmaların toplam maliyetini üstlenmeye zorlamak haksızlık da olur.

Şirket peçesini delmenin ikinci bir örneği, sözleşme taleplerinde ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda, bir tarafın şirketle ticari ilişkileri olur, ancak daha sonra şirketin bir sahtekarlık olduğunu da öğrenir.

Çoğu durumda, mahkemeler, dışarıdan birinin, şirketle iş yapmadan önce şirketin güvenilirliğini araştırma fırsatı bulduğunu görecektir. Ancak durum buna müsait değilse ve makul kişilere uygun görünüyorsa, kurumsal peçe de delinecektir.

Örneğin, medyada inandırıcı görünen bir reklam çıkarsa ve insanlar daha sonra dolandırıldıklarını öğrenmek için buna yanıt verirse, kurumsal peçe de delinebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir