Dolandırıcılık Tüzüğü – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dolandırıcılık Tüzüğü – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

29 Haziran 2021 acir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı cezası Nitelikli dolandırıcılık cezası 2021 Senet dolandırıcılığı cezası TCK 157 Yargıtay Kararları TCK 250 0
Yakın Neden Kuralı – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Sözleşmelerde Dolandırıcılık

Dolandırıcılık, biri sözleşme olmak üzere çeşitli durumlarda yapılabilecek bir eylemdir. Spesifik olarak, bir sözleşmeyi geçersiz kılmak için iki tür dolandırıcılık davası açılabilir: fiilen dolandırıcılık ve teşvikte sahtekarlık. Farklı koşullar altında ortaya çıkarlar ve kanıtlanırlarsa farklı sonuçlara sahiptirler.

Gerçekte dolandırıcılık, bir taraf diğer tarafı sözleşmenin tamamen farklı bir şey olduğuna inandırarak diğerini bir sözleşmeyi imzalaması için kandırdığında ortaya çıkar, örneğin, aslında “makbuz” olmadığı halde bir mal makbuzu üzerinde bir tarafın imzasını istemek. yalnızca bu ürünün alındığını kabul eder, ancak ek ürünler için bir satın alma sözleşmesi de içerir.

Tarafların genellikle bir belgeyi imzalamadan önce inceleme görevi olduğundan dolandırıcılığın kanıtlanması zordur. Ancak, şartların açık olmadığı veya sonradan eklendiği veya tarafın sözleşmeyi gerçekten imzaladığını tespit etmesini engelleyen başka bir durumun mevcut olduğu gösterilebilirse, mahkeme aslında sahtekarlık bulabilir.

Aslında sahtekarlık kanıtlandığında, sonuç kesinliktir – yani sözleşme hiç var olmamış gibi muamele görür. Mahkeme, tarafları sözleşmeden önceki haline döndürmek için gerekli adımları atacaktır. Örneğin, masum bir taraf sözleşme nedeniyle yükümlülükler üstlenmişse, dolandırıcılıktan sorumlu taraf bu yükümlülükleri yerine getirmek veya ortadan kaldırmak için gerekli ödemeyi yapmaya veya yapmaya zorlanabilir.

Teşvikte hilenin unsurları şunlardır:

1. Şimdiki veya geçmişteki bir gerçeğin yanlış beyanı mevcut olmalıdır.
2. Yanlış beyanda bulunan taraf, sunduğu şeyin yanlış olduğunu bilmeli ve ayrıca bunun bir başkasını sözleşmeye dayalı bir anlaşma yapmaya teşvik etme niyetinde olmalıdır.
3. Masum taraf, hem beyanın doğru olduğu inancında hem de sözleşmeye girmek için bir teşvik olarak vadeye güvenmek konusunda makul olmalıdır.
4. Yanlış beyan, sözleşmenin önemli bir unsuru olmalıdır.
5. Masum taraf, yanlış beyana makul ölçüde güvenmesi nedeniyle ölçülebilir zararlara maruz kalmalıdır.

TCK 6
TCK 250
158/1-h
Senet dolandırıcılığı cezası
Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı cezası
Telefon dolandırıcılığı Yargıtay kararı
Nitelikli dolandırıcılık cezası 2021
TCK 157 Yargıtay Kararları

Teşvikte dolandırıcılık genellikle bir tarafın kasıtlı olarak, karşı tarafın sözleşme kapsamında alacağı bedelin miktarını veya kalitesini yanlış beyan eder. Örneğin, taraf, taahhüt veya ifa karşılığında alacağı bedelin değerini belirlemek için makul adımlar atar ve sözleşmeye girme kararını verirken bedelin değerine güvenir. Gerçekte, değerlendirme önemli ölçüde daha az değerlidir ve teşvikte sahtekarlık meydana gelmiştir.

Teşvikte dolandırıcılık davası başarılı olduğunda, mahkeme bir tarafın sözleşmeyi onaylamamasına izin verecektir. Bu, her bir tarafın sözleşmeden uzaklaştığı anlamına gelir. Bedelin gerçek değerine dayalı olarak hakkaniyete ulaşmak için bir girişimde bulunulabilir, ancak taraflar orijinal durumlarına geri döndürülmeyecektir.

UYGULAMA 13.7

Her zaman New York’ta kiralık bir dairede yaşayan şehirli bir çift, çiftin şu anki ikametgahından 2.000 mil uzakta bir iş fırsatını kabul ediyor. Yerel gazetedeki ilanlar aracılığıyla satın almak için bir ev aramaya çalışırlar. Bir kişi, yedi yatak odası ve dört banyosu olan tarihi bir ev hakkında onlarla iletişime geçer.

Satıcı, evi tarihi mülklerin ulusal siciline yerleştirmek için başvuruda bulunduğunu iddia ediyor. Evin fotoğrafları, onu muhteşem bir Viktorya konağı olarak gösteriyor. Satıcı ayrıca oturma odası, kütüphane ve yemek odası gibi birkaç güzel odanın fotoğraflarını gönderir ve çifte evin “taşınma” durumunda kabul edilebileceğini söyler.

Çift, böyle bir evin değerinin ne olması gerektiğine dair araştırmalara dayanarak bir teklifte bulunur. Teklif kabul edilir ve çift varışta mülkiyeti alır. Çift, yeni boyanmış ve sokaktan harika görünen eve gelir. Eve girerler ve fırın olmadığını, sıcak su olmadığını, klima olmadığını ve mutfak lavabosunda akan su olmadığını görünce hayrete düşerler.

Lavabo ve küvetler için su, evin yaklaşık 50 fit arkasındaki bir pompadan taşınmalıdır. “Dört hamam”, ikinci kattaki bir odaya dizilmiş dört eski küvetten oluşuyor. “Yedi yatak odası”, 8 metrelik aralıklarla yerleştirilmiş altı perdeli geniş bir çatı katından oluşuyordu.

Kanalizasyon bağlantısı yoktur ve kullanılabilir tek tuvalet, hiç taşınmamış veya temizlenmemiş ve arka bahçedeki su pompasının yanında bulunan 100 yıllık bir tuvaletten oluşmaktadır. Daha fazla araştırma, evin bir sicile kaydı için başvurunun yapıldığını, ancak başvurunun yıllar önce reddedildiğini gösteriyor.

Ev, fareler ve fareler her odada gözle görülür şekilde hareket ettikleri ölçüde kemirgenlerle istila edildi. Zeminin tamamen çürüdüğü alanları kaplamak için büyük kilimler kullanılır.

Bir yandan alıcının sözleşmeye girmeden önce araştırma yapma yükümlülüğü vardı. Ancak, mülkün durumu ve nesnel bir görgü tanığının satıcının ifadelerinden ne algılayacağı ve ayrıca mülkün yaşanabilirliği konusunda önemli yanlış beyanlar olduğu için, dolandırıcılık için bir argüman ileri sürülebilirdi. 

Dolandırıcılık Tüzüğü

Tüm devletler sözlü ve yazılı sözleşmeleri kabul etse de, belirli türdeki sözleşmelerin geçerli ve uygulanabilir olarak kabul edilmeden önce yazılı olması gerektiği uzun zamandır kabul edilmiştir.

Dolandırıcılık yasası kavramı İngiltere’de ortaya çıktı. Tarihsel olarak, mahkemeler, anlaşmanın tamamlanmasındaki şüpheyi veya zorluğu en aza indirmek için yazılı olması gereken bazı önemli anlaşma konularını belirledi.

Bugün, bu teori, her eyalette, mahkeme tarafından uygulanmadan önce ne tür sözleşmelerin yazılı olması gerektiğini belirten benzer bir kanunun yürürlüğe girmesiyle takip edilmiştir. Genellikle bunlar, hata veya yanlış yorumlama olasılığını en aza indirmek için şartları açıkça belirtilmesi gereken önemli sözleşmelerdir.

Eyaletten eyalete bazı farklılıklar vardır, ancak çoğu yargı, yürürlüğe girmeden önce aşağıdaki türdeki sözleşmelerin yazılmasını gerektirir:

1. bir terekenin icracısı veya idarecisi tarafından, ölen kişinin borçları veya yükümlülükleri için şahsen cevap vereceğine dair bir söz;
2. bir tarafın diğerinin borç veya yükümlülüklerini yerine getirme sözü;
3. Evlilik vaadi karşılığında verilen söz;
4. arazide bir hisseyi satma, devretme veya aktarma vaadi (bu, mülkiyet, zilyetlik, kontrol veya başka herhangi bir menfaati içerebilir);
5. Fiyatın 500 doları aşan bir tüccar tarafından mal satışı vaadi; ve
6. Şartları gereği bir yıl içinde tamamlanamayacak bir anlaşma.

Bir sözleşmenin yazılı olması gerekmiyorsa ve aslında sözlü ise, bir sözleşmenin varlığı, tarafların davranışlarının, sözleşmenin şartlarını kastettiklerini gösterdiğine göre nesnel olarak değerlendirilecektir. Bununla birlikte, sözleşme, devlet dolandırıcılık yasası kapsamındaki durumlardan birine giriyorsa, bir mahkemenin bir sözleşmenin var olduğunu bile tanıması için yazılı olması gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir