Düşük Maliyet – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 Düşük Maliyet – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

16 Aralık 2022 Maliyetlerin Sınıflandırılması Sınai Maliyet nedir 0
Ticaret Disiplini

Telefon Görüşmesi

Çalışmanızın doğası, tüketicinin sergilere veya ürün örneklerine maruz kalmasını gerektirmiyorsa, telefonla görüşme yapabilirsiniz. Veri toplama sürecinin kontrolünün ve denetiminin zor ve pahalı olduğu yüz yüze görüşmenin aksine, telefonla görüşme merkezi bir konumdan gelen otlar büyük bir kontrol sağlar.

Telefon görüşmesi, üç soru sorma tekniği arasında en az zaman alan yöntemdir. Postadan daha pahalı olmasına rağmen (yanıt oranına bağlı olarak) genellikle yüz yüze görüşmeden daha az maliyetlidir.

Görüşmeciler, bir bilgisayar terminalinde otururken anketi yürütebilir, ekrandan soruları okuyabilir ve yanıtları doğrudan yazabilir. Bu doğrudan girdi, zaman alan anket verilerini kodlama ve tuşlara basma işini ortadan kaldırır.

Telefonu kullanarak, kısa bir süre içinde nispeten çok sayıda insanla anket yapabilirsiniz. Bu, telefon sorgusunu özellikle müşterilerin ürününüze ve bir rakibin tepkisini ölçmek için uygun hale getirir.

Telefon görüşmesi ile yanıt oranı iyidir ve geri aramalar kolaydır. Ayrıca seyahat ortadan kalkar ve görüşmeci önyargısı azalır. Bununla birlikte, insanların telefonu yüzünüze kapatması riski olmadan, telefonda karmaşık veya mahrem sorular soramazsınız.

Bir kişinin bir görüşmeci ile telefonda geçirmeye istekli olduğu maksimum sürenin 30 dakika olduğu tespit edildiğinden, bu şekilde elde edebileceğiniz bilgi miktarının elbette bir sınırı vardır. Aslında konuya göre çok daha kısa olabilir. Cevap verenler görüşmeyi bitirmek için eksik veya yanlış bilgi verebilirler.

Bununla birlikte, yönetim kolaylığı, yanıt verme hızı, esneklik ve geniş kapsama alanı nedeniyle, telefon görüşmeleri pazarlamacılar arasında hızla popülerlik kazanıyor.

 Düşük Maliyet

Saha çalışması aşamasındaki en yavaş teknik olmasına ve dahili anket yanlılığına en açık teknik olmasına rağmen, postayla anket araştırması mevcut olan en uygun maliyetli yöntemi sunar ve potansiyel olarak nispeten düşük bir maliyetle birçok kişiden girdi üretir. nispeten ulaşılması zor yerlerdeki insanlara ulaşmak için herhangi bir eğitim veya seyahat masrafı yapılmaz.

Katılımcı anketi dilediği zaman yanıtlayabilir ve gerekli bilgilere bakmak için zamanı olur. saç boyaları, kontraseptifler veya kadın hijyen ürünleri) isimsiz posta anketleri yoluyla daha kolay yanıtlanır.

Muhtemelen posta anketleriyle ilgili en ciddi sorun, insanları anketleri doldurmaya motive etmektir. Yanıt oranı %20’den azsa, sonuçlarınızın temel nüfusa göre ne kadar doğru temsil ettiğine dair soruları gündeme getirecektir.

Yanıt oranınızı artırmak için, anketinizin başka bir kopyasını farklı bir ön yazı ile göndererek orijinal örneğinizin devamını getirmelisiniz. Bu eylem, getirileri önemli ölçüde artırma eğilimindedir.

Postayla görüşmenin bir diğer dezavantajı, anketin gerçekten hedeflenen yanıtlayıcı tarafından doldurulup doldurulmadığından asla emin olamamanızdır.

Bu görev, bazı soruları yanlış anlayabilecek veya yanlış yorumlayabilecek başka bir aile üyesine veya bir sekretere verilebilir.

Bu dezavantajlara rağmen, posta anketleri, binlerce katılımcıya makul bir maliyetle ulaşabilmeleri, geniş bir coğrafi kapsam sunabilmeleri ve aksi takdirde çok hassas olabilecek sorunları ele alabilmeleri nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.


Sınai Maliyet nedir
Maliyet Nedir
Eş maliyet doğrusu
Sabit maliyet Nedir
Maliyetlerin Sınıflandırılması
Sabit maliyet örnekleri
Geçerli maliyet nedir
Maliyet türleri


Odak Grup Görüşmeleri

Odak grup görüşmeleri, karar vericiler için esnek, çok yönlü ve güçlü bir araçtır. Bu görüşmeler size çeşitli rekabet ve pazarlama sorunları hakkında kısa sürede ve nominal bir maliyetle değerli bilgiler sağlayabilir.

Ancak sınırlamalarını aklınızda bulundurmalısınız. Odak grupları nitel bir araştırmadır, nicel bir teknik değildir ve kişi sayımı için bir araç olmamalıdır. Odak grup görüşmelerinin sonuçları, hedef pazarınızın geneline yansıtılamaz.

Temsili bile olmayabilirler ve kesinlikle size gerekli sayıları sağlayacak nicel araştırmanın yerini alamazlar. Ancak görüşmeler, nicel araştırmanızın kalitesini önemli ölçüde artırabilir.

İyi planlanmış resmi bir proje için zaman olmadığında, aksi takdirde yalnızca yönetici dairesi varsayımına dayanmak zorunda kalacak olan gerekçeli kararlar almak için olgusal ve algısal girdi sağlamak için bu tekniği kullanabilirsiniz.

Odak grup görüşmesi, bir grup bireyle (doktorlar, ev hanımları, yöneticiler, satın alma temsilcileri veya pazarınızı temsil eden diğer herhangi bir potansiyel alıcı veya belirleyiciler grubuyla) eş zamanlı görüşmeyi içerir.

Bir oturum genellikle altı ila on katılımcının yer aldığı gündelik bir yuvarlak masa tartışması olarak yürütülür. Altı kişiden daha azı, katılımcıların çekingen hissetme tehlikesi taşır. Ondan fazla, bazı üyelerin duyulmamasına neden olabilir. Fikir, tabii ki, herkesten bilgi almaktır. Odak grup görüşmesinin uzunluğu değişkenlik gösterse de ortalama bir oturum yaklaşık iki saat sürer.

Bir hafta içinde bir bölgeyi veya ülkeyi dolaşarak, iyi bir demografik ve coğrafi kesitler toplayabilirsiniz. Bu nedenle, odak grupları hızlı ve nispeten ucuz bir araştırma tekniği sunar.

Odak grup görüşmelerini şu amaçlarla kullanın:

• Rakibinizin güçlü ve zayıf yönlerini teşhis edin.
• Pazarlama sorunlarının kaynağını tespit edin.
• Yeni ürün hatlarını harekete geçirin.
• Nicel araştırma için anketler geliştirin.
• Ürünleriniz için yeni kullanımlar bulun.
• Yeni reklam veya paketleme temaları belirleyin.
• Alternatif pazarlama yaklaşımlarını test edin.
• Ürününüzün konumlandırmasını kolaylaştırın.

Bir odak grup görüşmesinde anahtar figür, konuyu tanıtan ve tartışmayı önceden belirlenen konu üzerinde tutan moderatördür. Moderatör siz veya dışarıdan bir pazarlama araştırma firması tarafından istihdam edilen biri olabilir.

Moderatörün işi kolay bir iş değildir ve çok fazla hazırlık gerektirir, ancak elde edilen bilgiler önemli olabilir ve çabaya değer.

Rakip İstihbaratından (CI) tam olarak yararlanmak için aşağıda belirtilen bu yönergeleri izleyin:

1. CI doğru olmalıdır: para, insan kaynakları ve zaman harcamalarını etkileyen kritik kararlar söz konusudur.
2. CI zamanında olmalıdır: olayların zaman döngüleri vardır. Belirli bir noktadan sonra, bir fırsat bir daha ortaya çıkmayabilir veya rakipler bu fırsatı değerlendirebilir.
3. CI kullanılabilir olmalıdır: uygulaması olmayan veriler önemsiz hale gelir.
4. CI anlaşılır olmalıdır: Ortalama bir yönetici tarafından nispeten kolaylıkla yorumlanamayan ve daha sonra strateji ve taktik geliştirmeye uygulanamayan bilgiler neredeyse işe yaramaz.
5. CI anlamlı olmalıdır: strateji senaryolarına çevrilemiyorsa, sadece bilmek güzel bir bilgidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir