E-Pazarlama Gizlilik Endişeleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

E-Pazarlama Gizlilik Endişeleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

26 Kasım 2022 Gerilla pazarlama Nedir İnternet Reklam Ajansı Reklam Ajansı Hizmetleri 0
Piyasalar ve Ticaret

E-Pazarlama Gizlilik Endişeleri

Modern pazarlama, tüketicilerin çıkarlarıyla ilgili bilgilerin toplanmasını gerektirir. E-pazarlamacılar çok etkili bilgi toplayıcılar haline geldi ve tanımlama bilgileri gibi teknolojiler bir İnternet yan sanayi yarattı.

Bununla birlikte, pazarlamacıların bilgi toplama konusundaki geçerli çıkarları, hangi bilgilerin toplandığı ve nasıl yayıldığı konusunda tüketici çıkarlarının ve onların hükümetlerinin artan endişesiyle dengelenmelidir.

ABD’de e-pazarlama mahremiyeti, sayısız federal ve eyalet mahremiyet yasasıyla birlikte büyük ölçüde FTC düzenlemesinin konusudur. Son zamanlarda çocuklar, finans ve sağlık konularıyla ilgili çok hassas bilgileri koruyan geniş kanunlar çıkarıldı. Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası (COPPA), 13 yaşın altındaki çocuklardan bilgi toplanmasını sınırlar ve ebeveyn onayı gerektirir.

Gramm-Leach-Bliley Yasası, e-pazarlayıcılar ve diğerleri tarafından toplanan belirli mali bilgilerin ifşasını yasaklar ve diğer durumlarda, bilgi yayılmasını önleyerek tüketicinin vazgeçme hakkını gerektirir.

Sağlık Sigortası Taşınabilirlik Sorumluluğu Yasası (HIPAA) kapsamındaki düzenlemeler, ABD sağlık endüstrisini hedeflemektedir ve tıbbi bilgilerin, hassas tıbbi bilgilerin e-pazarlayıcılar ve diğerleri tarafından kullanılmasını önlemek amacıyla tedavi ve faturalandırma dışındaki amaçlarla aktarılmasını yasaklamaktadır.

Ayrıca, tüketici mahremiyetinin ABD hükümetinin en büyük uygulayıcısı olan FTC, yayınlanan Web sitesi gizlilik politikalarına aykırı bilgi toplamanın neden olduğu ihlallerden kaynaklanan haksız bilgi uygulamaları nedeniyle e-pazarlayıcılara karşı çok sayıda davayı agresif bir şekilde kovuşturmuştur.

Örneğin, GeoCities’e çocuklarla ilgili bilgilerin toplanması nedeniyle dava açıldı, ancak Web sitesinde bu tür bilgilerin izinsiz toplanmayacağı veya paylaşılmayacağı belirtilmişti.

GeoCities eyleminden kaynaklanan FTC, (1) bildirim – e-pazarlamacıların bilgi uygulamalarını toplamadan önce ifşa etmesi gerekir—toplama ve kullanıma ilişkin yayınlanmış bir politikayı teşvik etmek; (2) seçim – tüketicilere, en azından bu tür bir toplamayı devre dışı bırakma seçeneğiyle birlikte, bilgilerin nasıl toplandığı konusunda seçenek sunulmalıdır; (3) erişim – tüketiciler, toplanan verilerin doğruluğunu ve eksiksizliğini inceleyebilmeli ve bunlara itiraz edebilmelidir; ve (4) güvenlik verileri toplayıcılar, tüketiciler için bilgi toplamanın doğru ve yetkisiz ifşaya karşı güvenli olmasını sağlamak için makul adımlar atmalıdır.

Küresel olarak, çeşitli kapsamlı gizlilik girişimleri oluşturulmuştur. Avrupa Birliği’nin Gizlilik Koruma Direktifi bu konudaki en önemli çabalardan biridir.

1998 yılında yürürlüğe giren direktif, E.U. üye devletler, kişisel verilerle ilgili olduğu için mahremiyeti korumak için mevzuatı kabul edecek ve çoğu durumda tüketicinin rızası da dahil olmak üzere belirli kısıtlayıcı gereklilikler karşılanmadıkça, bunların toplanmasını ve yayılmasını yasaklayacaktır.

Bu tür izin gereksinimleri, ABD gizlilik yasalarından önemli ölçüde daha katıdır. Sonuç olarak, ABD, AB ile bir Güvenli Liman anlaşmasına varmak zorunda kaldı. ABD e-pazarlamacılarının bilgi toplaması için. Güvenli Liman anlaşmasına uygunluk, e-pazarlamacıların bir gizlilik politikası sürdürmesi ve buna uyması gerektiği anlamına geliyordu. Pek çok e-pazarlayıcı, bu tür gereksinimlere uymak için üçüncü taraf mühürlerle sözleşme yapmayı seçmiştir.

E-pazarlayıcılar ayrıca, tanımlama bilgileri gibi teknoloji aracılığıyla açık rıza olmaksızın toplanan bilgiler için (bir gizlilik politikası izlendiğinde bile) dava açmanın devam edeceğini anlamalıdır.

ABD’de, en büyük çerez satıcısı DoubleClick’e karşı, In Re DoubleClick Gizlilik Davası da dahil olmak üzere çeşitli toplu davalar, önemli mali uzlaşmalarla sonuçlandı ve gizlilik grupları, tüm istem dışı veri toplamanın yasaklanması için yasa çıkarılması için hâlâ baskı yapıyor.

Son olarak ve açık bir şekilde, e-pazarlamacılar, yalnızca hukuk davasını değil aynı zamanda cezai kovuşturmayı da destekleyen bilgisayar korsanlığı ve elektronik dinleme gibi açıkça yasa dışı yollarla kasıtlı toplama yapmaktan kaçınmalıdır.


Gerilla pazarlama Nedir
Profaj
Reklam Ajansı Hizmetleri
İnternet Reklam Ajansı


Siber İftira

Yayınlanan, itibara zarar veren gerçek dışı bir beyan, bir kişiyi karalama veya bir işi, ürünü veya hizmeti küçük düşürme olarak kabul edilebilir. E-pazarlamacılar genellikle yayıncı olarak kabul edilecek ve iftira, çevrimiçi iftira olarak değerlendirilecek ve diğer kitle iletişim araçlarını kullanan pazarlamacılar gibi değerlendirilecektir.

Siber iftira ifşa için geniş bir temel sunuyor ve yabancı ülkelerde dava açılmasına yol açtı. Örneğin, Avustralya Yüksek Mahkemesi, Dow Jones’a karşı açılan bir hakaret davasının, bir Barron’s dergisi makalesinin çevrimiçi olarak yayınlanmasına dayanarak Victoria’da devam etmesine izin verdi.

Mahkeme, yaralanma kuralının yerini uygulayarak yargı yetkisinin uygun olduğu sonucuna varmıştır. Kamuya duyurulan başka bir davada, Fransız iftira önleme grupları Fransa’da San Diego merkezli Yahoo.com’a, Nazi hatıra koleksiyoncuları tarafından Yahoo!’nun müzayede sitesinde yayınlanan reklamlar ve tamamlanan işlemlerden kaynaklanan Fransız grup iftira yasasını ihlal ettiği için dava açtı.

Fransız mahkemesi, Yahoo!’nun Fransa’daki erişilebilirliğinin orada yargı yetkisi oluşturduğuna karar verdi ve Yahoo! Fransız sivil grup iftira yasasını ihlal etmekten sorumluydu.

Fransız davacılar Kaliforniya’da kararı almaya devam ederken, Yahoo! dava açtı ve bir ABD mahkemesi kararı aldı, temyizde onaylandı ve Yahoo! ve kullanıcılarının Birinci Değişiklik hakları, Fransız kararının ABD’de uygulanması durumunda ihlal edilmiş olacaktır. Yahoo davası, İnternet’te tanıtım, reklam veya başka bir şekilde konuşmanın yapıldığı her yerde küresel teşhir potansiyelini göstermektedir.

Ancak bu dava, gelecekte açılacak pek çok davadan sadece biri ve dünya genelinde iftira konusunda çok daha fazla davacı yanlısı bir yaklaşım benimseyen iftira yasalarının ortaya koyduğu riski çözmekten çok uzak. Böyle bir yasa, Birleşik Krallık’ın 1996 tarihli Hakaret Yasası, birçok müşterinin ve benzer şekilde e-pazarlayıcının Birleşik Krallık’ta iftira davaları açmasına neden oldu.

Örneğin McDonald’s, İngiltere’de internet sitesi iftira atanlara karşı önemli bir sonuç elde etti. Tüzüğe göre, İngiliz mahkemeleri de yargı yetkisi bulmakta tereddüt etmiyor.

E-pazarlayıcılar, reklam ve tanıtım kampanyalarının hedef aldığı ülkelerin ulusal yasalarını dikkate almalı ve ihlallerden uzak durmalıdır. Örneğin, tüketiciler için yararlı bir bilgi kaynağı olarak uzun süredir FTC tarafından teşvik edilen karşılaştırmalı reklamcılığı ele alalım.

Ürün karşılaştırma siteleri artık e-pazarlama için en hızlı büyüyen kategorilerden biridir. Siteler tüketicilere yan yana ürün ve fiyat karşılaştırmaları ile tüketici incelemeleri sunar ve son derece popülerdir. Bununla birlikte, karşılaştırmalı reklamcılık başka bir yerde ticari aşağılama olarak kabul edilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir