E-POSTA PAZARLAMANIN ZORLUKLARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

E-POSTA PAZARLAMANIN ZORLUKLARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Mart 2023 e-posta pazarlama nedir ? e-posta pazarlama örnekler 0
Ticari Düşünceler

E-POSTA PAZARLAMANIN ZORLUKLARI

E-posta pazarlamasının potansiyeli açık olmasına rağmen, pazarlamacılar için dik bir öğrenme eğrisi sunar. Bunlar, bu çalışmada önerilecek çözümlerden bazılarıdır.

İzin Zorlukları

İstenmeyen ticari e-posta olan SPAM, e-posta pazarlamasının kabul edilmesinin önündeki ana engeldir ve iyi bilinir ve kötülenir. Aynı şekilde, izne dayalı bir yaklaşıma duyulan ihtiyaç iyi bilinmektedir.

Bu iyi bilinen sorunları tekrarlayarak çok fazla yer kaplamak yerine, izinli pazarlamanın nasıl başarılacağı konusunda ayrıntılı rehberlik sağlamaya odaklanacağız. Müşteri ihtiyaçlarını toplamak için çevrimiçi bir form tasarlarken bu tam olarak ne anlama geliyor? Seçenekler nelerdir: hangileri yasal, hangileri etik ve hangileri en yüksek yanıt oranlarıyla sonuçlanacak?

İzinli pazarlama kapsamındadır. İçinde, sürekli artan SPAM dalgası ve bununla mücadele etmek için hükümetler, endüstri ve tüketici örgütleri tarafından alınan önlemler göz önüne alındığında e-postanın geleceğine bakıyoruz.

E-posta Pazarlama Stratejisi

Odaklanmadan bir kampanyadan diğerine geçme yaklaşımını teşvik eden bireysel kampanyalara odaklanmak yerine, pazarlama hedeflerini ve e-pazarlama hedeflerini farklı e-posta pazarlama biçimlerine bağlayan entegre bir e-posta stratejisi yaklaşımı tanımlıyoruz.

Kampanya tasarım stratejileri

E-posta pazarlaması, daha karmaşık e-posta kampanyaları için potansiyel sağlar. Hedeflerimize ulaşmak için en iyi kampanya biçimini nasıl geliştirebiliriz? Müşteri kazanmaya yönelik kampanya tasarım stratejileri açıklanmıştır.

Satın alma listeleri

Doğrudan pazarlama için satın alma listelerine aşina iseniz, e-posta listeleri satın almanın benzerlikleri ve farklılıkları nelerdir? Bir listenin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını nasıl anlarsınız? Liste satın alırken liste komisyoncularına veya liste sahiplerine sorulacak sorular nelerdir?

E-posta pazarlaması, pazarlamacılar için yeni zorluklar da sağlar. Listeleri yönetmek, yeni bir kreatif formu oluşturmak, yanıt oranları ve gizlilik konularının tümü geleneksel doğrudan pazarlamada olduğu gibi dikkate alınmalıdır.

Yaratıcı geliştirme

E-posta kampanyalarının yanıt oranları etkileyici olabilir, ancak bunları başarmak için en iyi tasarım uygulaması nedir? Konu satırı için farklı alternatifleriniz nelerdir? “Gönderen” adresi neden önemlidir? Bir promosyon e-postası nasıl yapılandırılmalıdır? Etkileyici metni nasıl yazarsınız? Harekete geçirici mesaj web sitesine nerede ve nasıl bağlanmalıdır?

Test ve ölçüm

E-posta pazarlaması, pazarlamacıya kampanyalarının nasıl performans gösterdiğine dair çok daha net bir görüş sağlar, ancak ayrıntılar kritik noktaları belirsizleştirebilir. Test yaklaşımlarını açıklıyoruz ve şu soruyu soruyoruz: Önemli olan önlemler nelerdir? Raporlama sistemleri hangi seçenekleri içermelidir?

Liste karşılama ve e-posta yönetimi

E-posta pazarlamasına ilk girişleriniz için, uzman bir e-posta gerçekleştirme evi kullanmaya karar verebilirsiniz. Ancak e-postaları şirket içinden gönderen şirketler büyük maliyet tasarrufu sağlayabilir. Dikkatsiz kişiler için e-posta gönderirken pek çok tuzak vardır. Liste karşılama ve e-posta yönetimi ölçülür.


e-posta pazarlama nedir
e-posta pazarlama örnekleri
E-posta pazarlama Kampanyası
E-Mail Marketing Eğitimi
satış e-posta örnekleri
Mailchimp
Kurumsal satış mail Örnekleri
E pazarlama Örnekleri


E-POSTA PAZARLAMANIN DOĞRUDAN POSTADAN NEDEN BU KADAR FARKLI DEĞİLDİR?

Bu bölümü e-posta ile pazarlamanın faydalarını özetleyerek bitiriyoruz ve e-posta ile pazarlamanın doğrudan postadan çok da farklı olmadığını görüyoruz. Her ikisinin de doğrudan pazarlama biçimleri olduğu göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değildir. İşin püf noktası, ya bunları birlikte kullanmak ya da daha iyi olan yerlerde seçici olarak kullanmaktır. E-posta pazarlaması, doğrudan postanın birçok avantajına dayanmaktadır.

E-posta pazarlaması:

. hesap verebilir: reklam veya halkla ilişkilerden farklı olarak, her kampanya için müşteri edinme maliyetini ve yatırım getirisini kolayca hesaplayabiliriz; bunu hesaplamak için bir araç Bölüm 5’te incelenmektedir.
. kesin olarak hedeflenmiştir: e-posta pazarlamasında yaş ve cinsiyet gibi segmentasyon kullanarak hedefleme yapmak hala mümkün olsa da, kaydolmak daha fazlasını sunar
. ucuz: edinme ve elde tutma maliyetleri genellikle doğrudan postadan daha ucuzdur.

Toplam e-posta pazarlaması, sizi e-posta için bu fırsatlardan yararlanmaya hızlı bir başlangıç yapmak için arka plan bilgisi ile donatmayı amaçlamaktadır. Aşağıdaki örnek olay incelemesi, güçlü bir teklifin ve yüksek etkili reklam öğesinin nasıl başarılı bir edinme kampanyası sağlayabileceğini göstermektedir.

Başarılı bir viral unsur da dahil edildi. Son olarak, e-posta pazarlamasının farklı çevrimdışı ve çevrimiçi medya biçimlerini nasıl entegre edebileceğini göstermektedir. Kampanyada kullanılan e-postalardan birini gösterir.

Burada, izinli pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimi kavramlarının pratikte ne anlama geldiğine bakar. İzinli pazarlama, “katılma”nın ötesinde ne anlama geliyor? E-posta pazarlamacıları hangi yasal kısıtlamalar altında faaliyet gösteriyor?

Bu bölümün sonunda şunları yapabileceksiniz:

. izinli pazarlamanın tüm özelliklerini tanımlayın
. e-posta üzerindeki yasal kısıtlamaları değerlendirin ve güncel tutulacak kaynakları bilin
. müşteri ilişkileri yönetimini desteklemek için e-posta pazarlamasının nasıl kullanılabileceğini değerlendirin.

Bu bölümde, e-posta stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik yaklaşımları açıklayan sonraki bölümlerde ayrıntılı yönergelerin temellerini atıyoruz. Burada açıklanan e-posta pazarlamasının temelini oluşturan köklü kavramlar, izinli pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimidir.

İzinli pazarlama veya alınacak pazarlama iletişimleri için onay alma, başarılı e-posta pazarlamasının temelidir. İzinli pazarlama konseptinin gelişimini inceleyeceğiz ve pratikte bunun ne anlama geldiğini soracağız.

Örneğin, izinli pazarlama ile dahil olma ve devre dışı bırakma arasında nasıl bir ilişki vardır ve e-posta pazarlamasına ilişkin yasal kısıtlamalar nelerdir? Bu arada, CRM kavramı, müşteri odaklılığı ve müşteri sadakatini geliştirmeye yönelik bir yaklaşım olarak popülerliğini kanıtladı.

Şirketler, müşteri edinme, elde tutma ve genişletmeden oluşan müşteri yaşam döngüsünün, farklı pazarlama stratejileri ve araçları oluşturmaya odaklanmak için yararlı bir çerçeve sağladığını keşfettiler. İzinli pazarlama ve CRM kavramlarına zaten aşina iseniz, bir e-posta pazarlama stratejisi geliştirmenin ayrıntılarına baktığımız yere hızlıca ileri sarmak isteyebilirsiniz.

Ancak, izinli pazarlama ve CRM hakkındaki bazı geleneksel bilgileri sorgulayacağız ve ayrıca e-postanın web sitesi ve geleneksel iletişimle birlikte nasıl kullanılabileceğini açıklayacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir