E-posta Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

E-posta Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Mart 2023 e-posta pazarlama nedir E-posta pazarlama Örnekleri 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

E-posta Pazarlaması

Burada, e-posta pazarlamasının gücünü vurgulamaktayız. E-posta pazarlaması geleneksel doğrudan pazarlamaya göre değerlendirilerek yararları ve zararları gösterilmektedir.

Bu bölümün sonunda şunları yapabileceksiniz:

. E-posta ile pazarlamanın yararlarını ve risklerini değerlendirmek;
. Bir e-posta kampanyasının tipik yapısını ve ölçümlerini açıklamak;
. Farklı e-posta pazarlama türlerini ve bunların diğer pazarlama ve e-pazarlama biçimleriyle nasıl bütünleştiğini özetlemek.

TİPİK E-POSTA PAZARLAMA SORULARI

“Bir satıcıdan kiralanmış bir satıcı listesinden 20.000 olası müşteriye e-posta atışı için ne kadar başarı oranı bekleyebilirim ki, burada e-posta bir web sitesine köprü içerir?”

‘Müşteri tabanımızın %20’si için e-posta adresleri topladık. İşlerin tekrarlanmasını teşvik etmek için e-posta bültenlerini ve promosyonları kullanmaya başlamayı düşünüyoruz. E-posta kampanyalarımızın başarısını hangi faktörler yönetecek?’

Bunlar, e-posta kampanyaları yürütmeye hevesli, ancak elde edecekleri sonuçlardan emin olmayan pazarlamacıların tipik sorularıdır. Hepimiz çift haneli yanıt oranlarına sahip kampanya başarı hikayeleri duyduk, ancak aynı zamanda hepimiz gelen kutumuza giderek artan miktarda e-posta alıyoruz. İnternet kullanıcıları her yıl binlerce e-posta mesajı alıyor ve bunların çoğu istenmeyen, yanıt oranımızı nasıl en üst düzeye çıkarabiliriz?

Bir e-posta kampanyasına verilen yanıt oranını yönetecek faktörleri düşünün. Tanımlamış olabileceğiniz bir faktör, kampanyanın alıcıların ilgi ve ihtiyaçlarını ne kadar iyi hedeflediğidir: e-postalar hedef kitleyle alakalı mı?

Siteye tıklamayı teşvik etmek için yapılan teklif bir diğer önemli faktördür. Reklam öğesinin kalitesini de düşünmüş olabilirsiniz: Alıcıyı çekmek cazip geliyor mu? Kopya teklifi ne kadar iyi açıklıyor? Bunlar, geleneksel posta postasının başarısını yöneten faktörlere çok benzer.

E-posta pazarlamasına özgü bazı faktörleri de göz önünde bulundurmuş olabilirsiniz: Listelerdeki kişiler e-posta iletişimini almayı kabul etti mi veya kabul etti mi? Mesajın özellikleri de önemlidir: e-postanın konu satırı nedir? Haftanın hangi günü ve saat kaçta geldi?

Kimden? Düz bir metin mesajı mı yoksa resimler içeren bir HTML sayfası mı? Son olarak, alıcıların tıkladığı web sayfasının öneminden bahsetmiş olabilirsiniz: Bu sayfanın tasarımı, daha fazla eylemi teşvik etmede etkili mi? Bu nedenle, bazıları doğrudan pazarlamacılara tanıdık gelen ve bazıları yeni olan bir dizi faktör söz konusudur.

Toplam E-posta Pazarlama, yanıtı en üst düzeye çıkaran güçlü e-posta kampanyaları tasarlamanıza olanak sağlamak için tüm bu faktörler hakkında size ayrıntılı rehberlik sağlayacaktır. Bu süreci başlatmak için, başarılı e-posta tanıtımları geliştirmek için gerekli olan kritik faktörlerin aralığı anımsatıcısı kullanılarak özetlenebilir. E-posta kampanyalarınız hakkında sorulacak soruların bir kontrol listesidir.


E-posta pazarlama Örnekleri
e-posta pazarlama nedir
e-posta pazarlama nasıl yapılır
E-posta pazarlama Kampanyası
E-Mail Marketing Eğitimi
Satış mail örneği
Etkili pazarlama
Toplu mail gönderme


. Yaratıcı: Bu, düzeni, renk ve resim kullanımı ve kopya dahil olmak üzere e-postanın tasarımını değerlendirir.

. Alaka düzeyi: E-postanın teklifi ve kreatifi, alıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor mu?

. Teşvik (veya teklif): Alıcı için WIFM faktörü veya “Benim için ne var”. Alıcı, e-postadaki köprü(ler)e tıklamaktan ne fayda sağlar? Örneğin, çekiliş, işletmeden tüketiciye (B2C) markalar için yaygın bir tekliftir.

. Hedefleme ve zamanlama: hedefleme alaka düzeyiyle ilgilidir. Listedeki tüm potansiyel müşterilere veya müşterilere tek bir mesaj mı gönderiliyor yoksa listedeki farklı segmentlere özel yaratıcı, teşvik edici ve kopya içeren e-postalar mı gönderiliyor? Zamanlama, e-postanın ne zaman alındığına bağlıdır: günün saati, haftanın günü, ay içindeki nokta ve hatta yıl; ve belirli olaylarla ilgili olabilir. Diğer pazarlama iletişimleriyle karşılaştırıldığında ne zaman alındığı da entegrasyona bağlıdır.

. Entegrasyon: e-posta kampanyaları, entegre pazarlama iletişiminizin bir parçası mı? Sorulacak sorular şunları içerir: Reklam öğesi ve metin, markamla tutarlı mı? Mesaj diğer iletişimleri pekiştiriyor mu? E-posta kampanyasının zamanlaması çevrimdışı iletişim ile uyumlu mu?

. Kopya: Bu, kreatifin bir parçasıdır ve e-postadaki köprülerin konumu ile birlikte teklifin yapısını, stilini ve açıklamasını ifade eder.

. Nitelikler (e-postanın): konu satırı, adresten adrese, alındığı tarih/saat ve format (HTML veya metin) gibi mesaj özelliklerini değerlendirin.

. Açılış sayfası (veya mikro site): alıcının e-postadaki bir bağlantıya tıklamasıyla ulaşılan sayfa veya sayfalardır. Tipik olarak, tıklama sırasında, alıcıya profil oluşturması veya onlar hakkında daha fazla bilgi edinmesi için çevrimiçi bir form sunulur. Sayfayı, formun doldurulması kolay olacak şekilde tasarlamak, kampanyanın genel başarısını etkileyebilir.

E-POSTA PAZARLAMA ETKİNLİĞİNİN MODELLENMESİ VE ÖLÇÜLMESİ

E-posta ile pazarlamaya başlayan pazarlamacıların diğer yaygın soruları şunlardır:

  • Hedeflerimi karşılamak için kullanılan listenin boyutuna nasıl karar veririm?
  • Kampanyamın başarısını nasıl değerlendirebilirim?

Diğer doğrudan pazarlama biçimleriyle ortak olan e-postanın en büyük faydalarından biri hesap verebilirliğidir. Bu çalışma, hedefleri belirlemek ve farklı testlerin veya kampanyaların etkinliğini karşılaştırmak için kullanabileceğiniz basit bir Excel elektronik tablo tabanlı model sunar. Bu model için kullanılan çerçeveyi gösterir. 

Farklı e-posta kampanyalarının başarısını değerlendirmek için aşağıdaki değişkenler dikkate alınabilir.

. Gönderilen e-posta sayısı: liste üyelerine gönderilen e-posta sayısı.
. Tıklama oranı (%): bir bağlantıya tıklayarak e-postaya yanıt veren alıcıların yüzdesi.
. Açılış sayfasındaki tamamlama oranı (%): Formu doldurmak için bu sayfayı tıklayan alıcıların yüzdesi.
. Eyleme dönüştürme oranı: doğrudan pazarlama kampanyaları her zaman bir yanıt elde etmeyi amaçlar.

Açılış sayfasını tamamlayanlar yanıt verdi, ancak genellikle ek bir amacımız var, bu yanıtı bir eyleme veya pazarlama sonucuna dönüştürmek. Bu tür sonuçlar, ilk satışı veya tekrar satışı gerçekleştirerek müşteri kazanmayı içerir. Bu sonuçlara ulaşmak için genellikle bir takip yapılması gerekecektir.

Örneğin, nitelikli bir müşteri adayı elde etmek için e-posta pazarlamasını kullanan bir satış temsilcisi, alıcıyı müşteriye dönüştürmeyi amaçlayacaktır. Bu, telefon görüşmeleri ve toplantılarla birleştirilmiş takip e-postaları yoluyla başarılabilir.

Gönderilen e-posta sayısı, tıklama oranları, tamamlanma oranları ve dönüşüm oranlarının farklı kombinasyonlarını modelleyerek, bir kampanya için daha gerçekçi hedefler belirlemek mümkündür.

İyi hedeflenmiş ve alakalı, çekici bir teklifi olan tipik bir e-posta kampanyası için en iyi ve en kötü durumu gösterir. Bu tür senaryolar, gerçekçi bir hedef üzerinde anlaşmaya varmanıza yardımcı olması için e-posta pazarlama ajansınızla tartışılabilir. Gerçek sonuçlar daha sonra gösterildiği gibi tahminle de karşılaştırılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir