E-Ticaret Dezavantajları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

E-Ticaret Dezavantajları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Ocak 2023 E ticaretin satıcı Açısından Avantajları E-ticaret faydaları ve zararları 0
Ticari Düşünceler

E-Ticaret Dezavantajları

Web sitelerinin birçok avantajı olmasına rağmen, dikkate alınması gereken bazı dezavantajlar da vardır. Bir web sitesi, ne kadar gelişmiş olursa olsun, diğer pazarlama iletişimi yöntemlerinin yerini almak veya hatta diğer medya türlerinin kullanımını azaltmak için bir sebep olarak kullanılmamalıdır.

Bu kısmen tüketicilerin sadık medya ve alışveriş alışkanlıklarından, ama aynı zamanda başarılı bir web sitesinin kullanıcıların ona erişmesine bağlı olmasından da kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, web sitesinin diğer çevrimiçi ve çevrimdışı medya kullanılarak tanıtılması gerekir. Bu aslında en azından kısa vadede genel iletişim bütçesini artırabilir. Bu nedenle, web sitesinin kendisi ucuz bir şekilde oluşturulabilse de, ziyaretçileri siteye çekmenin ek maliyetleri önemli olabilir.

Web sitelerinin düzenli olarak güncellenen ve değişen içerik ve özelliklerle bakımının yapılması gerekir. Güncel olmayan bilgiler veya nadiren değişen içerikler kurumun imajını olumsuz etkileyebilir.

Bu nedenle, siteyi sürdürmek için kaynaklar mevcut değilse, mevcut olana kadar sahip olmamayı tercih etmek daha iyi olabilir. Geçen yılki etkinliklerle ilgili bilgiler bu yılki potansiyel müşterilerin kafasını karıştırabileceğinden, gerektiğinde web sayfalarını silmek de önemlidir.

Diğerlerinin yanı sıra birçok yerel yönetim etkinlik web sitesi, festivalleri için her yıl yeni sayfalar açıyor ancak eskilerini silmeyi ihmal ediyor. Bunlar, potansiyel müşteriler tarafından İnternet aramaları yoluyla kolayca bulunur, tarihler ve içerik üzerinde yanlış anlamalara yol açar ve profesyonel olmayan bir imaja yol açar.

Web siteleri kamu malıdır ve bu nedenle üzerlerinde yayınlanan herhangi bir bilgiye (kullanıcı kaydı yoluyla korunmadığı sürece) herkes erişebilir. Bu, genel olarak daha açık bir iş felsefesine ve tüketiciler ve çalışanlar için olumlu sonuçlara yol açtı, ancak aynı zamanda rakiplerin stratejik olarak kullanılabilecek bilgiler için web sitelerini düzenli olarak tarayacakları anlamına da geliyor.

Bu nedenle, hassas materyalleri gönderirken dikkatli olurken aynı zamanda ihtiyacı olanlara açık ve dürüst bilgi sağlamak önemlidir. Ana müşterilerin ticari müşteriler olduğu etkinlik düzenleyici web sitelerine hızlı bir genel bakış, fiyatlandırma bilgilerinin genellikle hassas olarak görüldüğünü gösterir.

Bununla birlikte, aynı siteler etkinlik fikirlerini ve hatta iş planlarını ve rakipler tarafından avantaj elde etmek için kullanılabilecek gelecek stratejilerini halka açıklamaktan mutluluk duyar. Genel olarak, stratejik niyet özel olarak ayrıntılı olmamalıdır, ancak fiyat ve ürün bilgileri gibi taktik yönler müşteri tarafından gereklidir ve rakipler için çok az faydalıdır.

Ürün ısmarlama olduğunda bile, daha önce gerçekleştirilen etkinlik örnekleri ve genel fiyatlar aracılığıyla fiyat seviyeleri hakkında bir fikir verilebilir. Ana hedef kitlesi tüketiciler olan etkinlik şirketleri, fiyatları genellikle web sitelerinde listeler ve böylece çevrimiçi rezervasyonları kolaylaştırır. Ancak bu, tüm etkinlik ürünleri için uygun değildir.

Örneğin, etkinlik web sitelerinde kullanılan proforma ‘kaydol ve öde’ türü yaklaşımlara sahip sponsorluk paketi ayrıntıları, etkinlik sponsorluğunun sunması gereken kişiye özel fırsattan uzaklaşır.

İnternet sitesini bir istihbarat kaynağı olarak kullanan rakiplerden gelen tehdidin yanı sıra, internetin bir başka dezavantajı da kuruluşun ürünlerini çok sayıda rakip ürüne karşı sergilemesidir. Arayan müşteri için mevcut olan alternatiflere kolayca ulaşılır ve karşılaştırılır.

İlk internet şirketlerinin çoğu için bu, fiyat savaşlarına ve ardından başlangıçta başarılı olan birçok şirketin başarısızlığına yol açtı. Ancak bu, yalnızca fiyat dışındaki faktörler aracılığıyla sürdürülebilir bir rekabet avantajı geliştirme ve iletme ihtiyacını vurgulamaktadır.

Örneğin niş pazarlama, uzmanlaşma, yenilik, kalite veya hizmet seviyelerine dayalı rekabet avantajının sürdürülmesi çok daha kolaydır ve diğer tekliflere karşı ayakta duracaktır.

İnternetteki çok büyük bilgi hacmi, web sitesi içeriğinin etkisini azaltabilir, ancak, kullanıcılar neye erişeceklerini kendileri seçtikleri için İnternet dağınıklığı geleneksel medyadakinden daha az sorundur.


E-ticaret faydaları ve zararları
E-ticaret çeşitleri
E-ticaret Nedir
E-ticaret araçları
E ticaretin satıcı Açısından Avantajları
E-ticaretin satıcı Açısından Dezavantajları
E-ticaret zorlukları
Geleneksel ticaret avantajları ve dezavantajları


Buna rağmen, İnternet kullanıcısı kararsızdır ve değerli zamanını dikkat çekmeyen, indirme işlemi hızlı ve gezinmesi kolay bir sitede harcamaz. Ana sayfanın tasarımı, kullanıcıyı siteye çekmek ve siteden daha fazla bilgiye erişmeye ikna etmek için çok önemlidir.

İnternet, geniş bir uluslararası pazara ulaşma avantajına sahip olsa da, bu durum gerekli kitlenin hedeflenmesinde sorunlara yol açabilmektedir. Bu, arama terimi listelerinin, diğer web siteleriyle olan bağlantıların ve web dizinlerinin dikkatli kullanımıyla aşılabilir. Bunlar bu bölümde daha sonra ele alınacaktır.

Son bir uyarı sözü, İnternet’in yönetilmeyen doğasıyla ilgilidir. Diğer medyalarda olduğu gibi web sitesi içeriğinin doğruluğunu, kabul edilebilirliğini ve etiğini sağlayan denetleme organları veya dernekleri yoktur.

Bunun İnternet halkla ilişkileri ve ağızdan ağza iletişim için daha büyük etkileri vardır, ancak aynı zamanda web sitesi içeriğini de etkiler. Belki de kasıtsız olarak rahatsız edici veya yanıltıcı olan içerik, web sitesi sahibinin dikkatine sunulmadan site ziyaretçilerini olumsuz yönde etkileyebilir.

Bu, etkinliklerinin hedef kitlesi olduğundan, ancak daha genç İnternet kullanıcıları tarafından erişilebildiğinden, yetişkinlere uygun içeriğe sahip siteler için geçerli olabilir. Örneğin, bazı müzik etkinliklerine ilişkin web siteleri, müstehcen şarkı sözlerini yeniden üretebilir veya sanatçının imajına uygun olarak cinsel veya şiddet içeren görüntüler kullanabilir. Etkinliğin kendisinde olduğu gibi, web sitesinin içeriğine ve uygunluğuna ilişkin uyarılar taşıması gerekebilir.

Diğer İnternet araçları

İnternet, web sitelerinin kullanımının yanı sıra başka iletişim olanakları da sunmaktadır. Bunlar genellikle interneti ve başkalarının web sitelerini barındırıcı olarak kullanan reklam biçimleridir. İnternet reklamcılığı, afiş reklamları, açılır pencereler ve tıklamalar dahil olmak üzere çeşitli teknikler kullanır.

Ayrıca, ziyaretçileri web sitesine teşvik etmek için arama motoru listelerinin ve dizinlerin kullanımını da kapsar. İnternetin başka bir yönü, ortak veya konsorsiyum web siteleri, yönlendirme siteleri ve çevrimiçi acenteler veya e-satıcılar aracılığıyla ortaklık pazarlama fırsatıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir