EdgeRank – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

EdgeRank – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 Edge rank edgerank formula 0
YOUTUBE

EdgeRank

Google arama algoritması Google için ne ise EdgeRank, Facebook için odur. Google, her bir anahtar kelime için hangi içeriğin sıralamanın en üstüne çıkacağına karar veren gizli bir algoritmaya sahiptir ve ortalama bir şirket, içeriğini Google arama sonuçlarının ilk sayfasına çıkarmak için çok para harcar. Arama özelliğinin gelişiyle ve tartışacağım Sizin Dünyanızla birlikte, arama sonuçları daha da kişisel hale gelecektir.

Buna karşılık, araştırmaların insanların en çok vakit geçirdiği yer olan2 Facebook Haber Kaynağınız, burada hangi içeriğin gösterileceğini belirlemek için bir algoritma kullanıyor. Google’a benzer şekilde, kullanıcılar tarafından istismar edilemeyecek şekilde sürekli değişen gizli bir algoritmadır, ancak bunun ne olduğuna dair Facebook’un sunduğu bazı bilgilere sahibiz.

Edge Rank, içeriklerinizden hangilerinin görüldüğünü ve bu nedenle mümkün olduğunca çok kişinin etkileşime girmesine neden olacağını belirlemeye yardımcı olur, bu nedenle Facebook varlığınızı en üst düzeye çıkarmak için bunu öğrenmek çok önemlidir.

Facebook, EdgeRank’i belirleyen faktörleri üç bölüme ayırdı: yakınlık, ağırlık ve zaman düşüşü.

Yakınlık, içeriğin yaratıcısıyla olan ilişkinizdir. Şöyle ifade edelim: Arkadaşlarımıza marka sayfalarından daha yakın olduğumuz herkesçe bilinen bir gerçektir; bu nedenle arkadaşlarla olan ilişki, onlardan gelen içeriğin marka sayfalarından gelen içerikten daha iyi bir EdgeRank’e sahip olacağı anlamına gelebilir.

Bu nedenle, tanıdığım bazı küçük işletme sahipleri sayfalarında gönderi paylaşmayı bıraktılar ve kişisel profillerinin sahip olduğu EdgeRank’ten yararlanarak kişisel profillerini yarı işletme sayfasına dönüştürdüler. Bu herkes için işe yaramayabilir, ancak yakınlığın EdgeRank için ne kadar önemli olduğunun bir örneğidir.

Affinity ayrıca belirli bir kişinin içeriğiyle ne sıklıkta etkileşimde bulunduğunuzla da ilgilenir. İçeriğini beğendiğiniz, yorum yaptığınız veya paylaştığınız biri varsa, bu, o arkadaşınızla daha yakın olduğunuz ve dolayısıyla o kişinin içeriğini Haber Kaynağınızda daha sık göreceğiniz anlamına gelir. Bir sonraki bölümde bahsedeceğimiz, hayranlarınızla daha fazla yakınlık kurmanıza yardımcı olacak, böylece daha fazla gönderinizi görebilmeleri ve daha sonra etkileşim kurabilmeleri için etkileşim adı verilen bir taktik var.

Diğer bir faktör, yayınlanan içeriğin türü olan ağırlıktır: fotoğraf, video, bağlantı veya durum güncellemesi. Üçüncü taraf siteler, etkinlikler vb. gibi başka içerik türleri olsa da bunlar en çok kullanılan dört ana içerik kategorisini oluşturur. Veriler, fotoğrafların ve videoların en ilgi çekici içerik olduğunu göstermiştir, ancak bu, hayranlarına ve etkileşimde bulundukları içeriğe bağlı olarak her Facebook sayfası için değişiklik gösterebilir.

Facebook bir iştir ve ana gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle, Haber Kaynağında ne kadar ilgi çekici içerik görünürse ve bu içerikle ne kadar çok etkileşimde bulunursanız, Facebook’ta o kadar çok zaman harcarsınız.

Ve Facebook’ta ne kadar çok zaman harcarsanız, o reklamlara ve Facebook’ta tanıtılan gönderilere tıklama şansınız o kadar artar. Bu, Haber Kaynağınızda fotoğraf ve videoların neden diğer içerik türlerine göre daha fazla öne çıktığını açıklıyor.

Fotoğraflar genellikle diğer içerik türlerinden çok daha iyi performans gösterdiğinden, sitenize bir bağlantı göndermek istiyorsanız, yalnızca bir bağlantı göndermek yerine bir fotoğraf paylaşmayı ve fotoğraf açıklamasına sitenize bir geri bağlantı eklemeyi düşünün. Fotoğrafın daha fazla hayranın Haber Kaynağında görünme şansı daha yüksektir ve bu nedenle etkileşim şansı daha yüksektir.


Edge rank
edgerank formula
what is facebook edgerank


Bir Facebook gönderisinin ömrü, zaman kaybı olarak adlandırılır ve ne yazık ki çok uzun değildir. Çok fazla etkileşim olmadıkça, bir gönderinin ortalama ömrünün 3 saat kadar kısa olduğu tahmin ediliyor.4 Çoğu kişi genellikle yayının ilk birkaç saati içinde gönderileri yorumluyor, beğeniyor veya paylaşıyor ve işte bu, gönderilerin yayınlandığı saattir. daha fazla hayrana ulaşma olasılığı daha yüksektir.

Gönderinizin zamanlaması çok önemlidir; bu nedenle gönderi yayınlamak için en iyi zamanları analiz eden araçlar daha da önemli hale geliyor. Çoğu şirketin Pazartesi’den Cuma’ya 8:00 – 5:00 saatleri arasında aktif olarak çalıştığını, ancak çoğu kişinin hafta içi ve hafta sonları aktif olduğunu unutmayın.

EdgeRank’i anlamak ve optimize etmek çok önemlidir çünkü aksi takdirde mesajınız çoğu hayran tarafından duyulmaz; Facebook bile ortalama olarak hayranlarınızın yalnızca yüzde 16’sının yayınladığınız herhangi bir içeriği göreceğini resmen kabul etti.

Etkileşim, sosyal medya stratejinizin hedeflerinden biri olmamalıdır. EdgeRank’inizi artırmak Facebook’ta özel bir taktiktir çünkü gönderilerde alınan daha fazla sayıda beğeni, yorum ve paylaşım, daha fazla sayıda hayranla daha fazla yakınlık kuracağınız ve onların Haber Kaynaklarında görünme şansınızın daha yüksek olacağı anlamına gelir. 

Büyük markaların ve diğerlerinin yayınladığı gönderilere bakarsanız, en çok etkileşimi oluşturanlar için bir formül var. Hedef kitleniz, marka bilinci oluşturma ve stratejiniz neyi paylaştığınızı ve nasıl paylaştığınızı belirler, ancak hangi gönderilerin en fazla etkileşimi sağladığını belirtmekte fayda var:

• Sorular: İnsanlar cevap verme ihtiyacı hissettikleri için soru sormak ilgi uyandırır. Blog gönderilerini harekete geçirici mesajla bitirmeye benzer şekilde, soru sormak da sosyal medyada, özellikle Facebook’ta işe yarar. Sorduğunuz soruların topluluğunuzla alakalı olduğundan emin olun.
• Boşlukları doldur: Boşlukları doldur gönderileri de çok fazla etkileşim alır. “Pazartesi günlerini seviyorum çünkü ______________.” Hayranların düşüncelerini ortaya koyması kolaydır. Açıkçası, topluluğunuz için ne kadar alakalı, esprili ve yaratıcıysa, insanların boşluğu doldurması olasılığınız o kadar yüksektir.
• Harekete geçirici mesajlar: Kolay harekete geçirici mesajlar da etkilidir. “Hafta sonunu dört gözle bekliyorsan bu gönderiyi beğen!” Bir blog gönderisinin sonunda yorum istemek gibi, harekete geçirici mesaj kullanmak, insanların içeriğinizle etkileşime geçmesini sağlamanın kolay bir yoludur. Açıkçası, denize girmek istemezsin. Her gönderinin “Lütfen bu gönderiyi beğenin, eğer . . ” Bu, insanları içeriğinizden kolayca uzaklaştırabilir.
• Geri bildirim talepleri: Kitle kaynak kullanımı fikirleri harikadır. Ürününüz hakkında görüş isteyin. Tüketiciler söz sahibi olduklarında kendilerini güçlenmiş hissederler ve müşterilerinize söz hakkı vermek, Facebook’ta etkileşim toplamanın yanı sıra markanız ile hayranlarınız arasındaki uçurumu daraltmanın güçlü bir yoludur.
• Görselli gönderiler: Etkileyici görseller, sorular, yorumlar ve kampanyalarla birleştirilebilir.

İlginç bir şekilde, etkileşim oluşturmaya yardımcı olan Post Planner adında bir araç var. Fikirlere ihtiyacınız varsa veya Facebook’ta etkileşim konusunda sıkışıp kaldığınızı düşünüyorsanız, ona bir göz atın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir