YOUTUBE

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

YOUTUBE

12 Mayıs 2023 0

YOUTUBE

YOUTUBE

YouTube, 2005 yılında üç eski PayPal çalışanı ve yalnızca 21 ay sonra tahmini 1,65 milyar dolara Google’a satıldı. Bir platform olarak video, herhangi bir sosyal medyanın en ilgi çekici biçimlerinden biridir. Bir resim bin kelimeye bedelse, o zaman bir video milyonlara bedel olabilir.

Birçok kişi YouTube’u bir sosyal ağ veya hatta bir arama motoru olarak düşünmez, ancak YouTube, arama motoru olarak yalnızca Google’dan sonra ikinci sırada yer almıştır. YouTube’un sosyal ağ özellikleri, kullanıcıların diğer video yayıncıları ve izleyicileriyle bağlantı kurmasına olanak tanır. Yüz milyonlarca kullanıcısı olan YouTube, çevrimiçi olarak en büyük sosyal ağlardan biridir.

• Kullanıma sunulduğundan sonraki bir yıl içinde, YouTube’un 65.000’den fazla videosu ve ayda 20 milyon tekil kullanıcısı vardı
• YouTube’a her dakika 24 saatten fazla video yükleniyor.
• Tahmini olarak 27,9 milyon erkek, 34,7 milyon kadın ve 21,6 milyon genç YouTube ile düzenli olarak etkileşime giriyor.
• YouTube’un kullanıcı tabanı 25 ülkeyi ve 43 dili kapsamaktadır.
• YouTube, her ay ortalama 800 milyon tekil kullanıcı ziyareti gerçekleştirir.

Markalar ve Kuruluşlar İçin Fırsatlar

YouTube, tüketici markaları için harika bir platform olduğunu kanıtladı: Orabrush, Blendtec ve Old Spice milyonlarca görüntüleme elde etti ve satışlarını artırdı. 2009 yılında şişelenmiş su şirketi Evian, “Roller Babies” adlı bir video yayınladı ve videonun ABD ve uluslararası versiyonları 68 milyondan fazla izlendi.

B2B markaları da başardı; örneğin, 10.000’den fazla YouTube kanalı abonesi var ve “Alışverişin Geleceği” videosu 6,5 milyondan fazla izlendi. B2C ve B2B kitleleri için yaratıcı, yararlı ve eğlenceli videolar, YouTube topluluğunun yanı sıra site dışı sosyal ağlarda paylaşıma ilham veriyor.

Şirketler, yalnızca daha ilgi çekici bir biçimde müşterilere ulaşmak için değil, aynı zamanda genel bir sosyal ağ topluluğunu tamamlayan aboneleri çekmek için içerik pazarlama karmalarında videodan yararlanabilirler.

YouTube’da barındırılan optimize edilmiş video, Google gibi arama motorları ve YouTube’un kendi dahili arama motoru aracılığıyla video keşfine yardımcı olur. Yeni izleyiciler bir iş video kanalını veya bireysel videoları keşfettikçe, abone ağı büyüyecek ve tüketmek ve paylaşmak için daha büyük bir topluluk yaratacaktır.

youtube’u aç
www.youtube.com tr
youtube.com google
ana sayfa – youtube
izle – youtube
www.youtube.com web
YouTube video
YouTube MP3

Twitter

Twitter’ın 2006 yılında lansmanı, kitlelere mikroblog kavramını (tweet olarak bilinen kısa, 140 karakterlik mesajlar) tanıttı. Doğal afet haberlerinin ardından siyasi olaylar ve ünlüler Twitter ortamına girdi.

Twitter’ın basitliği ve bilgisayardan tablete ve akıllı telefona kadar herhangi bir cihazda kullanım kolaylığı, milyonlarca insanın kısa mesajlar yoluyla bağlantı kurmasını, paylaşımda bulunmasını ve etkileşime geçmesini sağladı. Videolar ve resimler de Twitter’da paylaşılabilir.

Pek çok şirket, 140 karakterlik bir mesajın yararlılığı ve hatta yatırım getirisi ile boğuşurken, başarılı çevrimiçi pazarlamacılar, tweet paylaşmanın kümülatif etkisinin, bir sonraki adımda ne paylaşılacağını görmek için bekleyen aktif bir izleyici kitlesi oluşturabileceğini öğrendi. Twitter içeriği herkese açıktır ve geçmişte Google tarafından sosyal arama görünürlüğünü etkilemek için kullanılmıştır.

• 2011 yılında Twitter 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.
• Mobil cihazlarda Twitter kullanımı geçtiğimiz yıl yüzde 187 arttı.
• 28 Ağustos 2011’de saniyede 8.868 tweet ile rekora ulaşıldı.
• 2011’de en çok retweet edilen tweet, Wendy’s tarafından teşvik edilen ve koruyucu çocuklar için 50.000 $ toplayan tweet oldu.
• Kullanıcıların yalnızca yüzde 5’i, Twitter içeriğinin yüzde 75’ini oluşturuyor.

Twitter’da en çok takip edilen 10 hesap markalar değil ünlüler. Twitter, tutkularınızı paylaşmak, iş bulmak ve arkadaşlarınızla ve sektördeki meslektaşlarınızla etkileşim kurmak için harika bir kaynak haline geldi. Haber öğelerinin paylaşımı, birçok Twitter kullanıcısı için yeni ve güncel olanlardan haberdar olmanın bir yolu olarak RSS akışının yerini aldı.

Bazı durumlarda, bireyler Twitter’da çalıştıkları markalardan daha geniş ağlara ulaşmışlardır. Örneğin, web barındırma sağlayıcısı Rackspace’in Twitter’da yaklaşık 20.000 takipçisi var, ancak brandividual çalışanı Robert Scoble’ın 230.000’den fazla takipçisi var.

Bireyler, yararlı, zamanında ve iyi yazılmış tweet’leri teşvik ederek ve mesajlarını retweetleyecek diğer etkili Twitter kullanıcılarıyla bağlantı kurarak Twitter’daki ağlarını büyütebilirler. Diğer sosyal ağ ortamlarında olduğu gibi, Twitter’da da bariz bir şekilde kendini tanıtma hoş karşılanmaz.

Twitter’ın yerleşik arama işlevi, markaların ve kuruluşların potansiyel müşterileri daha verimli bir şekilde hedeflemesini kolaylaştırır. Twitter Arama’nın bir başka harika kullanımı da rakiplerinizi bulmak ve Twitter’ı nasıl kullandıklarını ve kimlerle bağlantı kurduklarını da gözlemlemektir.

Daha önce bahsettiğim gibi, Twitter sohbetleri aynı zamanda kuruluşunuzdaki uzmanların olası müşterilerin sorularını gerçek zamanlı olarak yanıtlaması için harika bir fırsattır. Pazarlama, SEO ve sosyal medya konularında çok sayıda Twitter sohbetine katıldım ve Twitter’daki sohbetlerin nasıl önemli bir erişim sağlayabileceğini ilk elden deneyimledim.

Aslında, Ekim ayının sonlarında, BlogWorld Expo öncesinde canlı blog konferanslarının nasıl yapılacağı hakkında konuşmalar yer alır. Sohbetimiz 800’den fazla katılımcı, 4.000 tweet ve 29 milyon gösterim aldı. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerinin kullanımı yoluyla oldu.

Sadece birkaç yıl sonra Twitter’da 20.000’den fazla takipçisi var. Tüketicilere günlük olarak nerede olacağını bildirmek için Twitter hesabını kullanmaya devam ediyor. Küçük, yetersiz bir araba olarak başlayan şey, şimdi San Francisco’nun kalbinde gelişen bir catering ve yemek arabası işi haline geldi. Yararlı içeriği tanıtmak ve ağınızla etkileşim kurmak, Twitter’da bir ağ kurmanın da en etkili yoludur.

Bir iletişim ve ağ oluşturma kanalı olarak Twitter, bir haber kaynağı, blog gönderileri için bir sendikasyon kanalı, Facebook için bir çapraz tanıtım aracı ve fikir almak için topluluğunuzu araştırma veya yoklama yolu olabilir. Bahsedilen taktikler, Twitter ile başarılı olmuş şirketler için bu ve daha pek çok açıdan faydalı da olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir