Endüstri Segmentleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Endüstri Segmentleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mart 2023 Endüstri 4.0 Örnekleri Endüstri ile ilgili cümleler 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Endüstri Segmentleri

Telif hakkı endüstrisi segmentlerinden birinde çalışan insanlar genellikle kendilerini müzik, televizyon veya film işinde görüyorlar. Başka bir deyişle, çalıştıkları belirli segmentle özdeşleşirler. Buna rağmen, diğer bölümler, özellikle yakından ilişkili olanlar, belki de aynı içerik veya yetenek havuzundan yararlananlar hakkında oldukça fazla şey biliyorlar.

Analistler, medya endüstrilerini çeşitli şekillerde segmentlere ayırırlar. Bu bölümün amaçları doğrultusunda, medya endüstrilerinin bölümleri arasında filme alınmış eğlence, yayın ve kablolu televizyon ağları, televizyon dağıtımı, kayıtlı müzik, radyo, İnternet reklamcılığı, İnternet erişimi, video oyunları, kitap, gazete, dergi ve diğer basılı yayıncılık, ve kurumsal medya. Sonraki bölümler, segmentlerin her birinin boyutuna ve yapısına bakacaktır.

Yaratıcı endüstrilerin her segmentindeki yöneticilerin, kuruluşlarının ayrıntılarını ve karşılaştıkları pazarları dikkate almaları gerekir. Tipik olarak, pazarlar geniştir ve genellikle küreseldir. Bazılarında büyüme oranı (CAGR, bileşik yıllık büyüme oranı için bu terimdeki kutuya bakın) yüksek, bazılarında ise daha ılımlıdır.

Yaratıcı endüstri segmentleri arasındaki bazı farklılıkları açıklar. Tabloda, tüm bu segmentlerin benzer zorlu bir zorlukla karşı karşıya olduğuna dikkat edin.

Los Angeles, New York, Londra, Paris, Mumbai ve Hong Kong, filme alınmış eğlencenin küresel merkezleridir. Bu kategori, sinema filmlerinden elde edilen gelirleri, sinema gişelerini, video mağazalarından elde edilen gelirleri, perakende satış kuruluşlarındaki satışları ve çevrimiçi abonelikleri (indirilen filmler ve posta yoluyla gönderilen TV programları ve DVD’ler dahil) içermektedir. TV dağıtım segmentinde yer alan kablo, uydu, telefon şirketleri aracılığıyla dağıtımdan elde edilen gelirler bu kategoriye dahil değildir.

Filme alınan eğlence, medya endüstrisinde özel bir yere sahiptir, çünkü gelirleri gişenin ötesinde medya endüstrilerindeki birçok farklı işletmeye yönlendirir. Örneğin, bir sinema filmi gişede başarılı olduğunda, DVD alımlarını ve kiralamalarını da çekmesi muhtemeldir.

Bir devam filmi, prequel veya TV dizisi üretebilir. Karakterleri başka özelliklere dönüştürülebilir. Film çocuklara hitap ediyorsa, takvimlerden çarşaflara ve anahtarlıklara kadar her şey için kazançlı satış sonrası lisanslama fırsatları olabilir. Popüler bir TV programı, aynı fırsatlardan bazılarının önünü açar ve ek olarak, yıllarca yayınlanma avantajına sahiptir.

Filme alınan eğlence, medya endüstrilerinin oldukça büyük bir bölümünü oluşturuyor, ancak televizyon ağları ve televizyon dağıtımı pazarı kadar büyük değil. Dünya çapındaki gelir tahminleri, önümüzdeki 5 yıl içinde yüzde 4,9 gibi mütevazi bir büyüme öngörüyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa en büyük pazarlar ama aynı zamanda nispeten yavaş büyüyorlar. Asya Pasifik ve Latin Amerika bölgeleri dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarıdır.

Filme alınan eğlence önemli bir gelir getirir, ancak aynı zamanda yaratılması pahalıdır. Dijital üretim araçlarına ve dağıtıma geçişle birlikte bir miktar maliyet düşüşü olsa da, yüksek maliyetler birçok üretici için önemli bir giriş engeli oluşturuyor.


endüstri nedir 
Endüstri 4.0 Örnekleri
Endüstri 4.0 Nedir
Endüstriyel nedir
Endüstri nedir Vikipedi
Endüstri ile ilgili cümleler
Endüstri Ne Demek TDK
Endüstri sanayi Nedi


Yine de, büyük gişe rekorları kıran filmlerin büyük stüdyolardan geldiği gerçeği devam ediyor. Yalnızca birkaç bağımsız stüdyo ve yapımcı dışında, çok uluslu büyük medya şirketlerinin iş birimleri olan büyük stüdyolar, dünya çapında en başarılı sinema filmlerini üretir ve dağıtır.

Bu segment için gelir tahmini yapmak zordur çünkü filme alınan eğlence, ilgi uyandıran içeriğin yayınlanmasına bağlı olan hit odaklı bir iş geliridir.

Ancak, dijital sinema, modernize edilmiş tiyatro oditoryumları, yüksek tanımlı televizyon ekranları ve DVD’ler, abonelik ve isteğe bağlı İnternet indirme hizmetleri, mobil oynatıcılar ve alıcılar ve genişleme gibi yeni teknolojilerin teşvikiyle 2010 yılına kadar büyümeye devam edecekler. 

Telif hakkı sahiplerine göre, büyümenin bir engelleyicisi, içeriğin telif hakkı sahibinin izni olmadan (ve genellikle ona ödeme yapılmaksızın) kopyalanması ve dağıtılmasıdır. Profesyonel kalpazanlar ve eşler arası ağ yoluyla rastgele kopyalama, tam olarak ne kadar paranın söz konusu olduğu konusunda anlaşmazlıklar olsa da, medya şirketlerinin bir miktar kar kaybına katkıda bulunur.

Televizyon Dağıtımı

Televizyon dağıtımı, tüketicilerin abonelikler ve izleme başına ödeme ve isteğe bağlı video erişimi gibi premium kanal erişimi için harcadıkları tutarı içerir. Ayrıca, tüketicilerin bu hizmet için abonelik ücreti ödediği Asya’da cep telefonlarında dağıtılan TV programlarının gelirlerini de içerir.

Televizyon dağıtımındaki büyüme yüksek olacaktır: 2007 ile 2011 arasında yüzde 9,3 YBBO.14 Ancak bu genel rakam, bölgesel büyümedeki büyük tutarsızlığı gizlemektedir: TV dağıtımı, özellikle Asya Pasifik bölgesinde yüzde 12,3 olmak üzere, Asya’da yüzde 18,1 YBBO büyüyecek Latin Amerika’da ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yüzde 12,3 oranlarındadır.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde büyüme mütevazı bir yüzde 5,4 olacak, çünkü tüketiciler zaten kablolu veya uydu televizyon dağıtımını seçebiliyor ve pazar doymuş durumda, abonelik penetrasyonu yaklaşık yüzde 90 seviyesinde. Diğer bölgelerdeki izleyicilerin daha az seçeneği var ve birçoğunun çok kanallı bir sağlayıcı olarak yalnızca uydu abonelik hizmeti var.

Telefon şirketleri yüksek hızlı İnternet erişim hizmetleri sunmaya başladıkça, hem dünyanın tüm bölgelerinde televizyon aboneliği hem de İnternet erişimi paket tekliflerini pazarlamaları muhtemeldir, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde, muhtemelen kablodan pazar payını alacaklardır. 

Müzik dünyanın her yerinde, dünyanın en büyük şehirlerinde kaydedilir. Konser ister Los Angeles’ta ister Lima’da gerçekleşsin, ekipman temelde de aynıdır.

Kaydedilmiş müzik segmentindeki yöneticiler, son on beş yılda tüketiciler, sanatçılar ve müzisyenler ile diğer medya endüstrilerinden yöneticileri içeren öfkeli, şüpheci, küçümseyen ve inanmayan izleyicilerle de karşılaştı.

Zayıf planlamaya ve tembel pazarlamaya, beceriksiz yetenek tespitine ve geliştirmeye ve son zamanlarda İnternet’in oluşturduğu tehdide tüketici düşmanca tepkilere de işaret ediyorlar. Sektör içinde yöneticiler, kârlılığı sağlamak için stratejiler konusunda bölünmüş durumdadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir