ENTEGRE PAZARLAMA İLETİŞİMİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

ENTEGRE PAZARLAMA İLETİŞİMİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

31 Mart 2023 Bütünleşik PAZARLAMA iletişimi örnekleri Entegre iletişim Ne demek 0
Ticari Düşünceler

Pazarlama Stratejileri

Şirketler satış hedefleri belirler ve bu hedeflere ulaşmak için pazarlama gerekir. Pazarlama çabalarını, ürünlerinin rekabet ettiği pazarların doğası, tüketicileri ve kaynakları hakkında yaptıkları belirli varsayımlara dayandırırlar. Daha sonra hedeflerine ulaşmaları için onlara rehberlik edecek stratejiler geliştirirler.

Stratejiler, bir duruma veya soruna nasıl yaklaşılacağına ilişkin büyük fikirlerdir; taktikler, üstlenildiği takdirde stratejileri uygulayan faaliyetlerdir. Eğer bir strateji doğru yaklaşımsa ve taktikler stratejiyi uyguluyorsa, o zaman organizasyonun hedeflerine ulaşma şansı yüksektir.

İçerik Ürünü

Dijital içeriği birçok tüketici ürününden farklı kılan ve içerik pazarlama stratejilerini etkileyen üç özelliği vardır.

ENTEGRE PAZARLAMA İLETİŞİMİ

Bütünleşik pazarlama iletişiminin (IMC) temel konsepti, reklam, satış promosyonu, halkla ilişkiler ve doğrudan pazarlama dahil olmak üzere pazarlama iletişiminin tüm yönlerinin, tek başına değil, birleşik bir güç olarak mevcut tüm medya platformlarında birlikte çalışmasıdır. İki temel bölümden oluşur: mesajlar ve medya platformları. Mesajların birbirini güçlendirmesi için birlikte çalışması gerekir.

Çoklu medya platformlarının tümü, pazarlamacının bütçesi ve amacı ile alakalı kanallardır:

■ Kitle iletişim araçları reklamcılığı ve halkla ilişkiler (televizyon, radyo, gazeteler, dergiler, internet siteleri)
■ Sosyal medya (bloglar, wiki’ler, sosyal ağlar, içerik paylaşım siteleri, Word of Net)
■ Kişisel medya (cep telefonları, PDA’lar, avuçiçi bilgisayarlar)
■ Doğrudan medya (e-posta, posta medyası, satın alma noktası materyalleri ve teşhirler)

Çoğu medya şirketi, pazarlama çabalarında IMC tekniklerini kullanır. Pazarlamacının gişe rekorları kıracağına inandığı yeni bir sinema filmi, TV şovu, video oyunu, şarkı veya kitap, çok çeşitli medya platformlarında IMC desteğine sahip olabilir.

Kampanyanın, TV ve radyo spotları ile gazete, dergi ve internet banner reklamlarının bazı kombinasyonlarını içermesi muhtemeldir. Özel bir Web sitesi, Facebook’ta ve diğer sosyal ağlarda hayran sayfaları, YouTube’da fragmanlar ve blog sitelerinde gönderiler olabilir. Mobil kampanyalar henüz yaygın olmamakla birlikte bilinmez değildir.

2008’de Universal Pictures, Forgetting Sarah Marshall ve Knocked Up’ı desteklemek için mobil kullanıcılara kısa mesajlar gönderdi; bir Paramount Pictures kampanyası, Eagle Eye’ı pazarlamak için cep telefonlarını kullandı.

2009’da Universal, indirilebilir duvar kağıtları ve bir bilet satın alma hizmetine bağlantı içeren bir mobil kampanya geliştirdi. American Idol’da yarışmacılara oy vermek için mobil teknolojinin kullanılması iyi bilinmektedir ve cep telefonu numaralarından oluşan bir veri tabanı sunarak programın milyonlarca mobil aboneye gösteriyi tanıtmaları için pazarlama mesajları göndermesine olanak sağlamıştır.

E-posta ve posta gibi doğrudan medya, eğlence pazarlamacıları tarafından nadiren kullanılır, özellikle e-posta kullanıcılarının birinin tanıtımına yönelik spam şikayetlerinden sonra yer alır.

Bununla birlikte, şirket yöneticilerine yönelik e-posta kampanyaları, şirketin ürünlerini markalamak ve konumlandırmak için tasarlanmış, şirket sponsorluğundaki ücretsiz teknik incelemeleri sıklıkla destekler. Çoğunlukla işletmeler arası pazarlama ortamında gerçekleştirilen bir şirket, genellikle bir e-posta patlaması yoluyla ücretsiz teklifi yapmak için kullanabilecekleri mevcut ve potansiyel müşterilerin bir veritabanına sahiptir.

Tanıtım yazısı veya diğer ücretsiz belge, yeni ve değerli bilgiler sağlamak için dikkatlice yazılmışsa, bu tür kampanyalar, hedeflenen sektörde fikir paylaşımı oluşturmada oldukça başarılı olabilir.


Bütünleşik PAZARLAMA iletişimi slayt
Bütünleşik PAZARLAMA iletişimi örnekleri
Entegre iletişim Ne demek
Bütünleşik PAZARLAMA iletişimi PDF
Bütünleşik PAZARLAMA iletişimi Bileşenleri
Bütünleşik PAZARLAMA iletişimi araçları
Bütünleşik PAZARLAMA Nedir
Bütünleşik PAZARLAMA iletişimi Makale


İçerik İçinde Ürün Yerleştirme

Lehu, ürün yerleştirmeyi “konum veya daha doğrusu bir ürünün veya markanın bir film veya televizyon dizisine entegrasyonu” olarak tanımlar.6 Ürün yerleştirme, teorik fikrin mesajı gizlemek olduğu bilinçaltı reklamcılıkla karıştırılmamalıdır. tüketicinin bilinçaltı üzerinde çalıştığını. Buna karşılık, popüler içeriğe bir ürün yerleştirmek, görünürlüğü en üst düzeye çıkarmaya çalışır.

Pazarlamacılar için bu teknik, potansiyel tüketicilerin zihninde ürün için olumlu, güvenilir bir çağrışım kurmanın bir yolunu sunar. Pazarlamacılar, ürün yerleştirmenin nasıl gerçekleştirileceğini tam olarak netleştirmeye çalışırlar.

Masaya belirli hedeflerle geliyorlar: Mümkün olduğu kadar uzun süre dikkat çekecek görünür bir yerleşim istiyorlar. Ve şova, ulaştığı kitleye ve yerleştirme fırsatlarının mevcudiyetine bağlı olarak maliyetlerin büyük ölçüde değiştiği bir arenada maliyeti en aza indirmeye çalışıyorlar.

Pek çok kişi, eğlencede ürün yerleştirmenin aslında ne kadar yaygın olduğunun farkında olmayabilir. İçerik endüstrilerinde, NBC ve CBS markalarını şovlara yerleştirdiler. Gazeteler ve dergiler, Adobe ve Microsoft gibi yazılımcılar ve hatta video oyunu üreticisi Activision, ürünlerini eğlence araçlarına yerleştirdi.

Tiyatrolar, tema parkları ve internet siteleri de öyle. Tüketici elektroniği üreticileri sıklıkla ürün yerleştirme stratejilerini kullanır.
Ürün yerleştirme konusunda bazı eleştiriler var. Bilinçaltı olmasa da, genellikle inceliklidir ve tüketici, malzemenin reklam içerdiğinden büyük ölçüde habersizdir. Şovun veya sinema filminin izleyicileri çocuklar olduğunda eleştiri özellikle güçlüdür.

Microsoft Office, paketlenmiş kelime işlem, elektronik tablo ve sunum masaüstü uygulamaları pazarına hakimdir. Başka bir sağlayıcı nasıl rekabet edebilir? Sun Microsystems, Microsoft’un sunucu pazarlarındaki hakimiyetinden de endişeliydi, bu nedenle Sun, masaüstü uygulamaları pazarında rekabet sağlamaya karar verdi.

MS Word’e benzer işlevler sunan ve kullanıcıların StarOffice ile MS Office arasında içe ve dışa aktarılabilen uyumlu belgeler oluşturmasına olanak tanıyan StarOffice adlı bir kelime işlemci yazılımı geliştirdi. Daha sonra, StarOffice’in adı açık kaynaklı yazılım yazarları tarafından alındı ve adlı bir uygulama paketine dahil edildi.

Hedeflenen tüketici segmenti fiyata duyarlı üniversite öğrencileriydi. OO ve MS Office arasındaki en önemli fark, OO’nun ücretsiz olmasıdır. İki ürün arasında başka birkaç anlamlı fark vardır. Müşterinin elde ettiği önemli fayda, MS Office paketi için nispeten yüksek maliyeti ödemek zorunda kalmamasıdır.

2007’ye gelindiğinde, OpenOffice yaklaşık yüzde 20’lik bir pazar payı talep edebilir. Açık pazar payını tahmin etmek zordur, çünkü OO internette serbestçe dağıtılmaktadır. Ürünün daha fazla pay almamasının iki nedeni, belgeler arasındaki çevirinin her zaman mükemmel olmaması ve yeni bir yazılım programı öğrenmenin bir maliyetinin olmasıdır.

Ayrıca Microsoft, MS Office için öğrenci fiyatını, kusurlarına rağmen öğrencilerin OO’ya geçmeyi düşünecekleri fiyat noktasının çok altında, düşürerek rekabeti ortadan kaldırmak için harekete geçti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir