Etik Normlar – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Etik Normlar – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

3 Haziran 2021 Etik Kültür Nedir Etik normlar nelerdir Etik ve kültür ilişkisi Normatif etik Toplumsal etik kuralları Toplumsal etik yaklaşımı 0
Usule İlişkin Alt Sınır – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

UYGULAMA  6.1

Aşağıdaki durumları göz önünde bulundurun ve ilgili hukukçu için etik bir sorun olup olmadığını açıklayın.

Tammy ve Susanne, işin kârını ve zararını eşit olarak paylaşmayı kabul eden iş ortaklarıdır. İlk yıl zordu ve her biri üç kez işi ayakta tutmak için ek para yatırmak zorunda kaldı.

Ondan sonra, iş gerçekten başladı. Artık varlıklı bir toplulukta başarılı bir hediyelik eşya dükkanına ve öğle yemeği mekanına sahipler. Susanne “insan insanıdır”. Açık olduğunda her zaman mağazadadır ve müşterileri ziyaret ederek deneyimlerinin keyifli geçmesini sağlar. Ayrıca hediyelik eşya dükkanındaki satışları ve işletmenin restoran bölümünün mutfağını da yönetiyor.

Tammy, mağaza envanteri, yiyecek siparişini üstlenir ve tüm kitapların bakımını yapar. Her ayın yirmi birinde Tammy, Susanne’a bir önceki ay tamamlanan iş için net kar çeki düzenler.

İki ortak, işletme için üç aylık ve yıllık vergi belgelerini hazırlamak için yerel bir muhasebe firması kullanır. Her yılın sonunda Tammy, iki ortağa kâr olarak dağıtılan tutarlar da dahil olmak üzere firmaya gerekli muhasebe bilgilerini sağlar. Son zamanlarda, Tammy boşandı.

Tammy ve Suzanne için ilk ortaklık anlaşmasını hazırlayan aynı firma olan boşanmadaki çıkarlarını halletmek için bir hukuk firması tuttu. Geçen yıl, işi bir S-şirketine dönüştürdüler. Orijinal sözleşmenin şartlarını değiştirmedi, ancak hukuk firması artık işletme adına yıllık kurumsal belgeleri hazırlamak ve sunmak için geçici olarak görev yapıyor.

Boşanma için bilgi toplayan paralegalin, ortaklık sözleşmesini, S-şirket şartlarını ve Tammy’nin son üç yıldaki gelirini incelemesi gerekmektedir. Ortaklık anlaşmasında resmi bir değişiklik olmamasına rağmen, Tammy’nin gelirinin iki yıl boyunca Suzanne’ınkinin tam olarak iki katı olduğunu öğrenince şaşırdı.

Tammy’ye, ikisinin şartları değiştirip değiştirmediğini sorduğunda, Tammy, “Pek sayılmaz, ama o kadar fazla saat harcadım ki, bu sadece adil görünüyordu. Eminim Suzanne buna hakkım olduğu konusunda hemfikirdir. Ama bu boşanma yüzünden çok stresliyim, şu anda daha fazla drama kaldırabileceğimi sanmıyorum. O yüzden sussun, sorun çıkarsa Suzanne ile ben ilgileneceğim.”

Etik normlar Nedir
Etik normlar nelerdir
Etik Nedir
Etik ve kültür ilişkisi
Toplumsal etik kuralları
Normatif etik
Toplumsal etik yaklaşımı
Etik Kültür Nedir

Etik Kurallar ve Normlar

Etik davranış kuralları başlangıçta sadece avukatlar için oluşturulmuştur. Bugün, yargı mensupları ve hukuk yar- dımcıları da dahil olmak üzere diğer hukukçular için benzer türde kurallar oluşturulmuştur. Lisanslı avukatlar gibi hukukla ilgili bir mesleğin belirli bir bileşeninin üyesi olmak, mesleğin bütünlüğünü ve bu kişilerin çıkarlarını koruyan etik davranış için oluşturulmuş resmi gerekliliklere bağlı olmanın altında yatan bir kabulü içerir. kim tarafından hizmet edilir.

Bu kurallara uyulmaması, resmi bir kınama beyanından lisansın iptaline kadar çeşitli sonuçlara yol açabilir. Avukatlar için, etik mülahazaların kökü, Amerikan Barolar Birliği (ABA) tarafından ilan edilen kurallar biçimindedir.

Çoğu yargı bölgesi, avukatlar için lisans koşulları olarak bu veya benzer standartları benimsemiştir. Avukatlar için etik standartlar, tüm avukatların müvekkillerine hizmet ederken çalışmalarına dahil etmeyi amaçlaması gereken kurallar veya özelliklerden oluşur.

Bunlar aşağı yukarı en yüksek dürüstlük derecesine sahip mükemmel hukuk profesyonelinin nitelikleridir. Disiplin kuralları, ihlal edildiğinde resmi disiplinin yanı sıra davranış sonucunda zarar gören tarafların tazminat davaları ile sonuçlanabilecek temel davranış gereklilikleridir.

Sonuç olarak, tüm hukukçuların davranışları disiplin standartlarının asgari gereklilikleri ile kanunların nihai hedefleri arasındaki bir aralıkta yer almalıdır. Lisanslı bir avukatın profesyonel kariyeri, disiplin kurallarına sürekli uyumu ve etik kuralların örneklenmesi için sürekli bir çabanın kanıtını yansıtmalıdır.

Bu dizi ekleri ortak standartların daha eksiksiz bir yayınını içerir, ancak avukatların ve hukuk yar- dımcılarının günlük işlevleriyle daha ilgili olanlardan birkaçı bu bölüm bağlamında ele alınacaktır.

UYGULAMA 6.2

Sam, ev sahibinin sigortacısına karşı bir davada kendisini temsil etmesi için ABC hukuk firmasını tuttu. Birkaç ay önce Sam’in evi alev almış ve yıkılmıştı. Sigorta şirketi, soruşturmanın yangının kasten çıkarıldığını gösterdiğine dayanarak ödeme yapmayı reddetti. İtfaiye şefi yangının şüpheli olduğuna karar verdi ancak kesin bir kundaklama vakası belirleyemedi.

Güya yangın çıktığında Sam kamp yapıyordu. Hatta yangından bir gün önce, 100 mil ötedeki büyük bir dinlenme alanında kamp yapma izni için para ödemişti.

Hukuk bürosu için çalışan avukat, fotoğraf çekmek için evin kalıntılarına gönderildi. Sam yangından önce evin nasıl olduğunu anlatmak için geldi. Oradayken, avukat Sam’e sigorta şirketinin belge üretme konusunda ayaklarını sürdüğünü söyledi.

Ayrıca, sigorta poliçesinin kopyası yanmamış olsaydı, işlerin çok daha hızlı ilerleyebileceğini düşündüğünü de belirtti. Asistanı şaşırtacak şekilde Sam, poliçenin bir kopyasının karavanında olduğundan emin olduğunu söyledi. Paralegal, Sam’i karavanının bulunduğu bir depoya kadar takip etti.

Karavanda, avukat yardımcısı, aile fotoğrafları, belgeler ve bir dizi değerli koleksiyon gibi görünen şeylerle dolu bir kutu kutu gördü. Karavan, kişinin evinde normalde bulunduracağı önemli şeylerle tabandan tavana neredeyse doluydu.

Sam onun merakını fark etti ve ona evinin içini yangından önce boyamayı planladığını söyledi. Aslında, yangından sadece iki gün önce, boya yaparken tüm önemli eşyalarını depolamak için karavana taşımıştı.

Avukat, davayı yürüten avukatın davanın kazanılabileceğine inandığının ve Sam’in nihayetinde ev sahibinin sigorta poliçesinin tamamını alacağının farkındadır. Bu sonuçlar son derece yararlı olurdu çünkü Sam’in işi iflas sürecindeydi.

Avukatlar ve hukuk asistanları ile destek personeli için en yaygın sorunlardan dördü, yetkinlik, gizlilik, çıkar çatışması ve gayretli temsil taahhüdü ile ilgili olanlardır. Her biri son derece önemlidir ve avukatların veya personelinin gerekli standartları karşılayamadığı birçok davaya temel teşkil etmiştir.

Başka standartlar da vardır, ancak bu dördü hemen hemen her tür hukuk profesyonelini ve her müvekkil ilişkisini etkiler. Hukuk uzmanları için kapsamlı etik standartlar hakkında çok sayıda yayın olmasına rağmen, daha yaygın olarak karşılaşılanlardan birkaçı bu bölüm bağlamında tartışılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir