Basında Coğrafi Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Basında Coğrafi Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

22 Aralık 2020 0

Basında Coğrafi Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Coğrafi Pazarlamanın Kullanımı

Sinema, reklam yatırımı açısından beş ana kitle iletişim aracının en küçüğüdür. Bu, kendisine ulusal düzeyde sınırlı bir güç veren çok güçlü seçiciliği ile açıklanmaktadır. Anketten önceki yedi gün içinde sinemaya giden tüm bireylerin oluşturduğu izleyici kitlesi ağırlıklı olarak 15-24 yaş arası gençlerden, yüksek eğitimli bireylerden ve üstün sosyo-profesyonel kategorilerden oluşmaktadır.

Bu medyanın özel profili ve sinemada bulunma güdüsü (kendini eğlendirmek için) nedeniyle, gösterilen reklamlar genellikle düşündürücü, göz alıcı ve yüksek duygusal içeriklidir.

Bu nedenle sinema mecrası, geniş bir hedef kitleye, açıklayıcı bir iletişim tonuna ve mesajlarını tekrarlama ihtiyacına sahip reklamcıların pek ilgisini çekmez. Sinemanın başlıca avantajı, mesajı alan potansiyel alıcının cezbedilmesi ve ulaşılabilir olması nedeniyle çok yüksek oranda reklam mesajını ezberlemesidir.

Ayrıca, bu destek sosyo-demografik ve coğrafi seçicilik düzeyinde iyi performans göstermektedir. Bu ortamın önerilen fiyatları, sinemanın sunduğu hedefleme olasılığı nedeniyle nispeten zahmetlidir.

Burada gerçekleştirilen yatırımlar, kitlesel pazar filmlerinin (gişe rekorları kıran filmler) projeksiyonu ve hedefi daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak olan multiplekslerin geliştirilmesi sonucunda son yıllarda güçlü bir ilerleme kaydetti. Kentsel alanların eteklerinde inşa edilen bu multipleksler, tüm aileyi memnun edebilecek çeşitlendirilmiş filmler gösteriyor.

Geomarketing, sinemada ticari alan satan şirketler tarafından çeşitli nedenlerle kullanılmaktadır. İlk olarak, sinematografik kompleksleri bir bölgede konumlandırmaya yardımcı olur.

Teşhir firmalarının veya dağıtımcıların desteklerinin veya mağazalarının yerini belirlerken kullandıkları mantığın aynısı sinema inşaat şirketleri tarafından da benimsenmektedir. Çok sayıda potansiyel sinema izleyicisini çekmek için sinema için doğru noktayı belirleme sorunudur.

Sinemaların toplama alanları daha önce kentsel aglomerasyonların sakinlerinin sayısına göre değerlendiriliyordu; Analiz edilen sinemalara araçla yarım saatten daha az mesafede ikamet eden kişi sayısı bazında şirketler yatırım yapılan yerlere.

Görüntülemede olduğu gibi, coğrafi olarak kodlanmış sayısallaştırılmış bir bilgi sistemi, sinemanın müşterilerine sunduğu ticari ağları görselleştirme imkanı sunar. Böylece noktalı haritalar, seyirci profilleriyle ilişkili tiyatro desteklerinin ve bunların gücünün belirlenmesine olanak tanır.

Sinema, bir coğrafi pazarlama aracını devreye sokarak, onu sık sık kullanan kişiler hakkında daha spesifik bilgilere de sahip olur. Bu, eski bir sinemanın ilgi alanını multipleks ile karşılaştırarak yeni reklamcıları çekmeyi mümkün kılar.

Distribütörler, son zamanlarda büyük ekranda reklam mesajları yayınlayan müşteriler arasındadır. Marka ve yakınlık iletişimi ile ilgilenen hipermarketler bu nedenle sinematografik desteğe giderek daha fazla yatırım yapıyor.

Aşırı KONUMLANDIRMA nedir
Ürün KONUMLANDIRMA örnekleri
Konumlandırma Nedir
KONUMLANDIRMA Stratejileri
Marka konumlandırma Nedir
Pazarlamada konumlandırma örnekleri
Pazarlama konumlandırma örnekleri
Yeniden konumlandırma nedir

Bu başarı, diğer şeylerin yanı sıra, sinema izleyicilerinin artık profil, nereden geldikleri ve tüketim davranışları açısından tanımlanmasıyla açıklanabilir. Bu tür göstergelere dayanarak, tatmin edici bir çerçevede bir sevgi ilişkisi kurmayı amaçlayan kampanyalarla ilgilenen distribütörler, sinemayı bir mağazanın hizmet alanından müşterilere hitap etmek için kullanırlar.

Görüntü firmalarında olduğu gibi, ticari alan satan bazı şirketler, reklam arzlarını bölümlere ayırmak için stok coğrafi pazarlamaya güvenirler. Takip eden nitelikli kartografik temsillere dayanarak, reklam verenler tarafından değer verilen hedeflere ulaşmak için belirli ürünler geliştirilir.

Son olarak, belirli bir sinemaya (veya hisse senedi geomarketing) sık sık giden sinemaseverlerin özelliklerinin daha kesin bilgisi, ticari ürün yelpazesinin genişlemesine izin verdi.

Bu, sinemanın ticaret alanına karşılık gelen coğrafi alanda bir nüfus kategorisini hedefleyen reklamcılara önerilen olgusal sistemlerin kurulmasıyla sonuçlanmıştır. Fiziksel olarak bir sinemada numune dağıtımı, koltuk kişiselleştirme, tat testi ve hatta sinemaların sunduğu dergilerde bir reklamın yayılması gibi ticari işlemler yapmak mümkündür.

Bu farklı kullanımlar boyunca, coğrafi pazarlama, sinema gibi belirli reklamcılar tarafından ihmal edilen bir ortam için bir fırsatı temsil eder. Diğer şeylerin yanı sıra, daha önce sinemayı nadiren kullanan bir müşteri olan hipermarket şirketlerinin büyük ekran reklamlarında daha fazla yer almasına neden oldu.

Sonuç olarak, bu destek satışlarında bir artışa neden oldu. Bu potansiyele rağmen, coğrafi pazarlamanın görüntülü medya tarafından kullanımına ilişkin gelişmelerde bahsedilenlere benzer belirli sayıda sınırlamalar olduğu gerçeği devam etmektedir.

Basında Coğrafi Pazarlamanın Kullanımı

Reklam alanı satışları açısından Fransız medyası arasında ilk sırada yer alan basın, uzmanlaşmamış ulusal günlük basın, uzmanlaşmış ulusal günlük basın, okunduğu için Fransa’da geniş bir güce sahip olan bölgesel günlük basın gibi çeşitli desteklerden oluşan heterojen bir topluluktur.

Nüfusun %50’sinden fazlası tarafından ve tüm bölge genelinde mevcuttur, bölgesel haftalık basın, süreli yayınlar veya genel kamu magazin basını, uzmanlaşmış veya profesyonel basın ve son olarak, sınıflandırılmış ve emlak ilanlarıyla ücretsiz olarak yerel olarak dağıtılan gazeteler yer alır.

Bazı şirketler tarafından geliştirilen tüketici dergileri de bu ücretsiz kategoriye dahildir. Bu farklı basın medya desteklerinin başlıca avantajları, sosyo-profesyonel ve coğrafi kriterler ve kabul edilebilir oranlar temelinde iletişim hedefinin iyi bir seçiciliği iken, dezavantajlar, zaman zaman vasat, yetersiz bilgi olan baskı kalitesi ile ilgilidir. belirli başlıklar (özellikle ücretsiz ve günlük gazeteler) için izleyici kitlesi ve zaman zaman yüksek bir reklam ücreti vardır.

Bir nüshanın kaç defa alınıp okuyucu tarafından okunduğunu ölçmenin zorluğu da bu listeye eklenmelidir. Fransız pazarındaki farklı markaların reklam alanlarının satışını belirli firmalar yürütür. Ayrıca basın başlıklarında satılan ekleri de yönetirler. Önerilen oranlar seçilen yere (ön sayfa, siyasi bölüm vb.), boyutuna (yarım veya tam sayfa) ve mesajın rengine (siyah beyaz, renkli) bağlıdır. Farklı basın kategorilerinin reklam gelirleri farklılık gösterir.

Bazı unvanlar için hayatta kalmaları bu makbuzlara bağlıdır ve bu nedenle bu unvanların onları korumak veya artırmak için mümkün olan her şeyi yapması çok önemlidir. 1990’ların başından bu yana, basında reklam alanı satın alma düşüşte, bu da reklamcıları çekmek için sağlam argümanlara ihtiyaç olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir