Evlilik Gereksinimleri – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Evlilik Gereksinimleri – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

10 Haziran 2021 Evlilik doyumu nedir Evlilik nedir Evlilik şartları İslam Görücü usulü evlilik Edebiyat Görücü usulü evlilik nedir 0
Mikroekonomik Analiz – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Evlilik Gereksinimleri

Evlilik süreci hukuki anlamda oldukça karmaşık bir hal almıştır. Birçok eyalette, evlenmek isteyen iki kişi, sulh mahkemesinde bir ruhsat alıp aynı anda evlenemez.

Evlilik, ilgili kişilerin hayatlarını çok derinden etkilediğinden ve birçok evlilik başarılı olmadığından, evlilik için mümkün olan en iyi ortamı oluşturmak için yasalar oluşturulmuştur. Bu yasalar ayrıca halk sağlığı konularını ve vatandaş refahı ile bağlantılı diğer çeşitli endişeleri de ele almaktadır. Her eyalet, tanınmış bir evliliğin var olabilmesi için yerine getirilmesi gereken belirli gereksinimleri ortaya koyan yasalar çıkarmıştır.

Kapasite ve Rıza

Bir evliliğin geçerli olabilmesi için ehliyet ve rıza olması gerekir.5 Daha önce belirtildiği gibi ehliyet, tarafların her birinin reşit olmasını ve kanunen ehliyetsiz ilan edilmemesini gerektirir. Taraflardan her biri böyle bir anlaşmaya girme kararını verebilmelidir.

Birçok eyalet, evliliğe taraf olan birinin reşit olmaması veya yasal olarak evliliğin sonuçlarını ve sorumluluklarını kavrayamayacak durumda olduğunun tespit edilmesi durumunda ebeveyn veya mahkeme onayına ilişkin hükümlere sahiptir. Eğer ehliyet varsa, her iki tarafın da açık ve gönüllü olarak evliliğe rıza göstermesi gerekir.

Evlilik Cüzdanı

Her devletin evlilikler için bir ruhsat hükmü vardır.6 Resmi bir evlilik gerçekleşmeden önce taraflar evlilik ruhsatı başvurusunda bulunmaya yönlendirilir. Ruhsat genellikle, evliliğin eyalet kanunlarına göre yasal olmasını engelleyecek bir faktör olmadığı sürece verilir.

Bu tür faktörlere örnek olarak (1) tarafların yakın kan bağı olan aile üyeleri olması (her eyalet geçerli bir evliliği önleyecek akrabalık derecesini belirtir), (2) tarafların aynı cinsiyetten kişiler olması (ancak bu eyalet ve federal düzeylerde oldukça değişken bir hukuk konusu ve bazı eyaletler temel hakları ev içi ortaklar olarak veriyor), (3) bir veya her iki taraf da yasal kapasiteye sahip değil ve (4) taraflardan biri halihazırda mevcut bir evlilik.

Evlilik doyumu nedir
Evlilik şartları İslâm
Görücü usulü evlilik aşamaları
Görücü usulü evlilik Edebiyat
Evliliğin işlevleri nelerdir
Evlilik şartları İslam
Görücü usulü evlilik nedir
Evlilik nedir

Evlilik cüzdanı almak için genellikle kan testleri ve bir bekleme süresi gerekir. Kan testlerinin arkasındaki amaç iki yönlüdür. İlk olarak, evliliğin her bir tarafının, diğerinin, tarafı riske atabilecek cinsel yolla bulaşan herhangi bir hastalık taşıyıp taşımadığını bilme hakkına sahip olduğu varsayılmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki AIDS krizi ışığında, bazı eyaletler tüzüklerini, HIV’in varlığına ilişkin bilgi sağlayacak ek bir kan testi veya ifşası gerektirecek şekilde değiştirmiştir.

Kan testi yaptırmanın ikinci nedeni ise, kan grupları arasında sağlıklı çocuk sahibi olmalarını zorlaştırabilecek bir çelişki olması durumunda tarafların bilgilendirilmesi gerektiğidir. Tıp ve tıp teknolojileri, çoğu sorunun etkin bir şekilde tedavi edilebileceği noktaya gelmiş olsa da, tarafların hala bu bilgilere sahip oldukları varsayılmaktadır.

Bir bekleme süresi (genellikle birkaç gün meselesi) gerektiren yasalar, sonuçları yeterince düşünülmeden yapılan evlilikleri caydırmaya çalışır. Bu nedenle, ruhsatın verilmesi ile bir hakim veya bakan tarafından onaylanabileceği zaman arasında kısa bir gecikmenin istenmesi, tarafları eylemlerinin sonuçlarını düşünmeye teşvik eder.

Evlilik Yemini

Son olarak, tarafların normal olarak evliliği resmileştirmeleri gerekir. Bu, evliliği yasal olarak kabul etmesine izin verilen birinin huzurunda yemin alışverişini (evlenme anlaşması) içerir.

Genellikle bu, tarafların gerçekten evlenmeyi kabul ettiklerini belgeleyerek lisansı onaylayacak olan bir bakan veya yargıçtır. O zaman bakan veya hakim ve taraflar ruhsatı imzalayacak. Evliliğe ek tanıkların da genellikle ruhsatı imzalaması gerekir.

Bir devletin vatandaşları evlenmek isterlerse, ancak kendi devletlerinde buna izin verilmezse, sadece evlenmek için başka bir devlete gidemezler. Artık birçok eyalette, ilk eyaletin yasalarından kaçınmak amacıyla başka bir eyalette yapılmışsa evliliği geçersiz ilan eden yasalar var.

Bu nedenle, bazı eyaletlerde, aksi takdirde yasal olarak evlenemeyecek taraflar artık evlenmek için eyalet sınırını geçemezler. Evlilik törenini başka bir eyalette yapmak için geçerli nedenleri olduğunu gösterebilmelidirler.

İptal

Yasal bir iptal, geçerli bir evliliğin yasal gereklilikleri yerine getirilmediği için bir evliliğin hiçbir zaman var olmadığının yargısal beyanıdır.8 Bu, dini bir iptalden ayırt edilmelidir. İkincisi, dini prosedürler nedeniyle ve bunlara uygun olarak bir kilise otoritesi tarafından verilir. Dini bir iptalin hiçbir hukuki anlamı veya etkisi yoktur. Buna göre, yasal bir iptalin dini bir önemi yoktur.

Hukuki iptaller çeşitli nedenlerle alınabilir. İptalin temeli ne olursa olsun, herkes için ortak olan bir gereklilik vardır. Evliliğin geçersiz sayılmasının nedeni, tarafların evliliğe girdiği tarihte mevcut olmalıdır.

Bu nedenle, taraflardan birinin veya her ikisinin reşit olması veya akıl ehliyetinin bulunmaması nedeniyle iptal talep ediliyorsa, ehliyetsizliğin tarafların evlenmeye teşebbüs ettikleri tarihte mevcut olması gerekir.

İptal için diğer yaygın nedenler arasında yakın kan ilişkileri, ensest veya iki eşlilik sayılabilir. Genel kural, iptal nedeninin daha önce açıklanmış olsaydı, tarafların evlenmelerini hukuken engelleyebilecek olması durumunda iptalin kabul edilebileceğidir.

İptal talebinde bulunan taraf, evlilik ilişkisini kabul etme ve kabul etme yönünde herhangi bir adım atmışsa, talebi reddedilebilir. Teori, bir evliliği resmileştirmeye çalışan birinin, o zaman evliliğin asla var olmadığı pozisyonunu alamayacağıdır.

Bu, özellikle, sözleşmenin ihlali için koşulların yaratılmasına yardımcı olan bir tarafın, ihlal nedeniyle yaralandığını iddia edemeyeceğini kabul eden kirli ellerin sözleşmeye dayalı savunmasına benzer. Bununla birlikte, neden çift eşlilik veya ensest gibi ciddi bir nedense mahkemeler yine de iptal kararı verebilir.

İptal için daha az sıklıkla karşılaşılan davalar arasında eğlence, baskı veya dolandırıcılığa dayalı eylemler yer alır. Taraflar bir tür şaka veya oyun olarak evlenirse ve hiçbir zaman gerçekten bağlayıcı bir evlilik niyetinde değilse, mahkeme iptal kararı verecektir.

Çoğu sözleşmeye dayalı anlaşmada olduğu gibi, geçerli bir evliliğin var olması için niyet gereklidir. Örneğin, nikâh anında sarhoş olan ve fiilen evlenme niyetinde olmayan tarafların nikâhı geçersiz olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir