Ortalama Hakkında Hipotez Testleri – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ortalama Hakkında Hipotez Testleri – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

11 Aralık 2020 0

Ortalama Hakkında Hipotez Testleri – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

19.  Montaj Süresi: 40 yetişkinin bulunduğu bir örnekte, kutulu salıncak seti için ortalama montaj süresi 1,78 saat ve standart sapma 0,75 saattir. Bu salıncak setinin yapımcıları, ortalama montaj süresinin 2 saatten az olduğunu iddia ediyor.
(a) İddialarını 0,01 anlamlılık düzeyinde test edin. (b) İddialarını 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(c) Bu iki neredeyse çelişkili sonuç aynı veriler için nasıl bir arada var olabilir?

20. AM -vs- PM Yükseklik: İnsanların sabahları geceye göre daha uzun oldukları iddiasını test etmek istiyoruz. 30 yetişkinden oluşan bir örnekte, sabah yüksekliği ile akşam boyu arasındaki ortalama fark 0,72 cm (insanlar sabahları daha uzundu) ve standart sapma 0,35 cm idi. Bu iddiayı 0,01 anlamlılık düzeyinde oluşturun ve test edin ve anlamlı bir sonuç yazın.

21. Matematik SAT: Geçen yıl, matematikte ulusal ortalama SAT puanı 515’ti. SAT’a hazırlanmadıklarını söyleyen 50 öğrenciden oluşan rastgele bir örneklemde, ortalama 35 standart sapma ile 508 idi. Hazırlık yapmayanlar ile ulusal ortalama arasında ortalama puanlarda fark olmadığını iddia etmektedir. 0,05 anlamlılık düzeyi kullanın.

22. Gerçek Meyve Suyu: Popüler bir meyve içeceğinden 32 onsluk bir kutu% 20 gerçek meyve suyu içerdiğini iddia ediyor. Bu 32 onsluk bir kutu olduğu için, aslında kutunun 6,4 ons gerçek meyve suyu içerdiğini iddia ediyorlar. Tüketici koruma kurumu, bu meyve içeceğinden bu tür 60 teneke kutudan örnekler. Bunlardan ortalama meyve suyu hacmi, 0.21 ons standart sapma ile 6.32 ons’dur. 32 onsluk teneke kutulardaki ortalama gerçek meyve suyu miktarının 6,4 ons olduğu iddiasını test edin. İddiayı 0,01 anlamlılık düzeyinde test edin.

23. ∗ Benzer Testler: Facebook Arkadaşları Üniversite öğrencileri için Facebook arkadaşlarının sayısına baktığınızı varsayalım. Aşağıdaki iddiaları test etmek istiyorsunuz. (1) Üniversite öğrencisi kullanıcıları için ortalama Facebook arkadaşı sayısı 254’ten fazladır. (2) Üniversite öğrencisi Facebook kullanıcılarının çoğu 254’ten fazla Facebook arkadaşına sahiptir. Bu iki neredeyse eşdeğer iddia için kurulum nasıl farklıdır? İkisinden biri doğru bulunursa, her iki iddianın da doğru olmasını bekler misiniz?

24. Benzer Testler: Montaj Süresi Kutulu salıncak setleri üretiyorsunuz ve müşterileri birini monte etmenin 2 saatten az sürdüğüne ikna etmek istiyorsunuz. Salıncak setlerini bir araya getiren ve onları zamanlayan bir yetişkin örneğiniz var. Yetişkinlerin yaklaşık% 78’i 2 saatin biraz altında bitiriyor, ancak diğer% 22’si 2 saatten çok daha fazla sürüyor. Test etmek için iki iddia düşünüyorsunuz.

• İddia 1: Çoğu yetişkin, montajı 2 saatten daha kısa sürede tamamlayabilir.

• İddia 2: Ortalama tamamlanma süresi 2 saatten azdır.
Hangi iddia daha iyidir ve verilerinizle büyük olasılıkla hangisini destekleyebilirsiniz ve neden?

Hipotez testi örnekleri
Hipotez testi Nedir
Hipotez testleri nelerdir
Hipotez testleri Sınav Soruları
Ortalama için Hipotez testi nedir
Hipotez testi aşamaları istatistik
Evren oranı hipotez testi
Hipotez testleri SINAV SORULARI

Ortalama Hakkında Hipotez Testleri

25.Math SAT: SAT testleri başlangıçta ortalama 500 ve standart sapma 100 olacak şekilde tasarlandı. Geçen yıl ortalama matematik SAT puanı 515 idi, ancak standart sapma rapor edilmedi. 76 öğrenciden oluşan bir örneklemde SAT hazırlık kursu için bir makale okudunuz, ortalama matematik puanı 534’tü, ancak standart sapmayı açıklamadılar.

(a) Tüm hazırlık kursu öğrencileri için popülasyon standart sapmasının (σ) 100 olduğunu varsayın ve hazırlık kursu öğrencileri için ortalama puanın 515 olan ulusal ortalamanın üzerinde olduğu iddiasını test edin. 0,05 anlamlılık düzeyi kullanın.
(b) Şimdi σ bilmediğimizi varsayalım, ancak 76 hazırlık kursu öğrencisi için örnek standart sapmanın / sapmaların 100 olduğunu biliyoruz ve hazırlık kursu öğrencileri için ortalama puanın 515 olan ulusal ortalamanın üzerinde olduğu iddiasını test ediyoruz. 0.05 anlamlılık düzeyi kullanın.
(c) İki farklı cevabınızı karşılaştırın. Neden aynı fikirde değiller?

26. Somon: Columbia Nehri’nde yumurtlayan Chinook Somonunun ağırlıklarının normal olarak 4,5 poundluk bir popülasyon standart sapması (σ) ile dağıldığını varsayalım. Rastgele 20 somon balığı yakalar ve tartarsınız. Örneğinizin ortalama ağırlığı 25,2 pound’dur. Bu problem setinde daha önce örnek standart sapmanın 4,5 pound olduğunu varsayarak bu problemi yaptık. Şimdi popülasyon standart sapmasının 4,5 pound olduğunu varsayıyoruz.

a) Columbia Nehri somonunun ortalama ağırlığının 23 pound’dan fazla olduğu iddiasını test edin. 0.10 anlamlılık düzeyi kullanın.
(b) Aynı iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(c) Aynı iddiayı 0,01 anlamlılık düzeyinde test edin.
(d) Problem # 18’de benzer testler yaptık, sadece popülasyon standart sapmasını bilmiyorduk. Bu problemin sonuçları bu problemde elde edilen sonuçlarla nasıl karşılaştırılır?

Hipotez Testi – İki Örnek

Son bölümde, tek bir popülasyon parametresi (oran veya ortalama) hakkındaki iddialar üzerine hipotez testleri gerçekleştirdik. Bu modülde, iki popülasyonla ilgili iddialar üzerine hipotez testlerini ele alacağız. Bu, aşağıdaki gibi birçok iddiayı nasıl test edebiliriz?

• İlaç A gerçekten kolesterol seviyelerini düşürür.
• Büyük kardeşlerin küçük kardeşlere göre daha yüksek bir IQ’su vardır. • Müzik okuyan öğrenciler matematikte daha başarılıdır.
• İnsanlar sabahları geceye göre daha uzundur.
• Motive edici konuşmacılar çalışan memnuniyetini artırır. • Hafta sonları hafta içi olduğundan daha fazla yağmur yağar.

İlgili testler elle yapılabilir ve bunu nasıl yapacağımızı araştırıyoruz, ancak hesaplamalar çok karışık oluyor. Bu nedenle, bu testlerin çoğu yazılımla yapılmalıdır. El ile gerçekleştirmesi en kolay olanla başlayacağız çünkü zaten çok benzer bir test görmüştük.

 Ortalama Farklar için Hipotez Testleri: Eşleştirilmiş Veriler

Burada iki ilgili popülasyon arasındaki ortalama değerler farkını ele alacağız. Veriler çiftler halinde gelmelidir ve çiftlerin ortalama farkı hakkında bir iddiada bulunuruz. Bir örnek bu kavramı açıklayacaktır.

• Gösteri Örneği: İşte yüksek kolesterol teşhisi konmuş erkeklerin kolesterol seviyeleri için veriler. İlk sıra, belirli bir ilacı almadan önce erkeğin kolesterol seviyelerini verir (x). İkinci sıra, x – y için bir yıllık düzenli ilaç tedavisi sırasından sonra alınan aynı kişilerin seviyeleridir; bu, analiz ettiğimiz gerçek veriler ve problemimiz çözülür testimiz olacaktır. Buradaki tek popülasyon farklılıklardır.

• Açıkça bu örnek için ortalama fark sıfırdan büyüktür (32.0’dır). Bunun, tüm erkeklerdeki ortalama farkın sıfırdan büyük olduğu iddiasını desteklemek için yeterli kanıt olup olmadığını bilmek istiyoruz.
• Ayrıca, tüm erkeklerdeki ortalama farkın 20 mg / dL’den büyük olduğu iddiasını test etmek isteyebiliriz.
• Bir test istatistiği (t-değeri) hesaplayacağız ve iddialarımızı desteklemek için yeterli veri olup olmadığına karar vereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir