Eylem Stratejisi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Eylem Stratejisi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

13 Aralık 2022 Fiyatlandırma stratejileri Nelerdir Fiyatlandırma Stratejileri PDF 0
Ticaret Disiplini

Eylem Stratejisi

SAS örneğinden ve bu bölümde belirtilen ilkelerden dört ana strateji dersi öne çıkıyor:

1. Pazarlama araçları (reklam, satış tutundurma, saha satışı, pazarlama araştırması, dağıtım, fiyatlandırma) fiziksel eylemler iken, zihinsel bir süreç tarafından yönlendirilirler. Müşterilerinize, rakiplerinize, sektöre ve çevreye ne kadar çok dikkat ederseniz üstünlüğü o kadar kolay elde edersiniz ve maliyeti o kadar az olur.

2. Pazarlama uygulamalarınızı ne kadar sıkılaştırırsanız, rakipleriniz size karşı o kadar konsolide olur. Sonuç: Üstesinden gelmeye çalıştığınız direnci daha da sertleştireceksiniz. Bu nedenle, müşteriler ve tedarikçilerle uzun vadeli bağ ilişkileri kurun ve pazarlarınızın karlı büyümesi için birlikte çalışın. Peter Drucker’ın özdeyişini tekrarlayacak olursak, ‘İşin amacı bir müşteri yaratmaktır.

3. Tamamen kendi şartlarınıza göre bir piyasayı güvence altına almaya ne kadar kararlıysanız, yolunuza o kadar çok engel çıkaracaksınız. Ve ne kadar çok rakip, başardığınız şeyi tersine çevirmek zorunda kalacak. Bu nedenle, kasıtlı olarak doğrudan rakiplerle karşılaşmaya çalışmayın; bu, kaynakları tüketecek ve dikkatinizi müşterilerinizin ihtiyaç ve sorunlarından başka yöne çevirecektir. Bunun yerine dolaylı yaklaşımı kullanın.

4. Rakibinizi güçlü bir pazar konumundan çıkarmaya çalışırken, o rakibi pazardan çıkmak için hızlı bir yol bırakın. Bunu, ürün farklılaştırması ve katma değerli hizmetler yoluyla rakibinizle aranızdaki farkı artırarak yapın.

Beş strateji uygulaması hız, dolaylı yaklaşım, konsantrasyon, alternatif hedefler ve askeri tarihten türetilen rekabeti bozma, pazarlama stratejilerinin oluşumunu karakterize eder. Bu bölüm şimdi bunları üç temel bileşene yoğunlaştıracaktır: dolaylı yaklaşım, farklılaştırma ve konsantrasyon .

Bu ilkeleri anlamak, strateji ilkelerini ince işlenmiş eyleme geçirilebilir bir plana dahil etmenize ve böylece rakiplerinizden daha iyi performans gösterecek pazarlama stratejileri tasarlamanıza yardımcı olacaktır.

Dolaylı Yaklaşım

Bu bölümün önceki bölümünde tartışıldığı ve SAS örneğinde gösterildiği gibi, yerleşik bir rakibe karşı doğrudan bir yaklaşımdan kaçının. Olasılıklar tamamen size karşıdır.

Bunun yerine, mümkün olduğunda, aşağıdaki işlemlerden bazılarını yapın:

• Ürün lansmanının zamanı ve yeri, fiyatlandırma stratejileri veya promosyon yoğunluğu gibi belirli alanlarda gerçek niyetlerinizle ilgili olarak karşıt yöneticilerin zihinlerinde kafa karışıklığı yaratın.
• Hizmet verilmeyen pazar segmentlerini araştırın ve ürün boşluklarını, rakiplerin önüne geçecek ve sonuç olarak seçilen segmentte çok az veya hiç muhalefet olmadan bir yer edinecek şekilde hızlı bir şekilde doldurun.
• Ek hizmetler veya özel teşvikler yoluyla dağıtım kanallarına erişim elde edin.
• Uygunsa, bir rakibi devirmek için yasal işlemleri veya diğer alışılmışın dışında yaklaşımları kullanın.

Tüm eylemlerde, sürpriz yaratmak için hızı kullanın, bu da rakipleriniz arasında kafa karışıklığına neden olur. Ardından, rakibinizin niyetinizle ilgili zihnindeki ikilemi daha da güçlendirmek için alternatif hedefler kullanın.

Farklılaşma

Dolaylı yaklaşımı uygulamanın en etkili yolu, pazarlama karması alanlarında (ürün, fiyat, promosyon ve dağıtım) farklılaşmaya çalışmaktır. Ürününüz ayırt edilemez bir meta gibi görünse bile, onu farklılaştırmanın her zaman yolları olduğunu unutmamak önemlidir.

Harvard Profesörü şöyle diyor: “Mal diye bir şey yoktur.” Ürün ve hizmetleri farklılaştırmaya yönelik önerileri şu şekilde özetlenmiştir:

• Müşteri hizmetleri, geliştirilmiş teslimat süresi, uzatılmış garantiler, satış koşulları, satış sonrası destek, paketleme ve kendi personeliniz ile distribütörlerinizin yönetim eğitimi gibi somut alanlarda farklılaşmayı düşünün.
• Güvenilirlik, imaj, iyi iş yapmak için itibar, inanılırlık, prestij, uygunluk, değer, sorunlara cevap verebilirlik ve firmanızdaki önemli kişilere erişim gibi soyut unsurlarla farklılaştırmayı deneyin.

Rakip ürünler aynı olsa da, önerilen farklılaşma alanları, sizi emtia statüsünden uzaklaştıran ve premium fiyatlandırma için ek potansiyel ile size rekabet avantajı sağlayan toplam bir ürün paketi oluşturur.


Pazarlama stratejileri Örnekleri
PAZARLAMA stratejileri
Pazarlama stratejileri Çeşitleri
En iyi pazarlama stratejileri
PAZARLAMA stratejileri Ders Notları
PAZARLAMA stratejileri PDF
Fiyatlandırma stratejileri Nelerdir
Fiyatlandırma Stratejileri PDF


Konsantrasyon

Konsantrasyon uygulama yeteneğiniz, dolaylı yaklaşımın ve farklılaştırmanın etkili uygulamalarına bağlıdır. Konsantrasyon, rakibin dikkatini dağıtabildiğiniz ve hizmet edilmemiş, gelişmekte olan veya ihmal edilmiş bir segmentte bir fırsat arayabildiğiniz ölçüde başarılıdır.

Konsantrasyon da ancak kendinizi rakipten farklılaştırabildiğiniz ölçüde etkilidir. Bu özel bileşen, başarılı stratejiler için o kadar hayati önem taşır ki, Liddell Hart, tüm strateji tek bir kelimede özetlenebilseydi, bunun konsantrasyon olacağını belirtti.

Rakip analizi

Stratejinin bu üç temel ilkesini ancak yeterli rekabet analizi kullanılırsa uygulayabilirsiniz. Örneğin, gelişmekte olan pazarları belirlemek, rekabetinizi önleyebildiğiniz ve bu pazarların ihtiyaç ve isteklerini karşılayabildiğiniz ölçüde yararlıdır.

Ya da farklılaştırma alanlarını kullanmak, rakiplerin eyleminize yanıt veremediği veya yanıt vermeye istekli olmadığı ölçüde avantajlıdır. Dolaylı bir yaklaşımı şekillendirmek için rakip analizini kullanma konusundaki gayretli çabalarınız, stratejinizin güven düzeyini güçlendirir.

Etkili strateji geliştirme için, başarı için şu yönergeleri kullanın:

Pazarınızı bilin

Pazara giriş için kritik stratejik noktaları belirleyin. Başlangıçta coğrafi konuma, distribütörlerin mevcudiyetine ve hedeflenen alıcıların satın alma güdülerine bakın. Hangi giriş noktası size manevra yapmak için en iyi olasılığı verir?

Rakiplerin niyetlerini ve stratejilerini değerlendirin

Rakiplerin kendi pazarlarına müdahalenize ne kadar enerjik bir şekilde meydan okuyacaklarını değerlendirin. Çok agresif davranmadığınız sürece işin bir kısmını size kaptırmaya istekliler mi?

Gerekli teknoloji düzeyini belirleyin

Teknoloji ustalığı çoğu zaman günümüz pazarlarının çoğunu kazansa da, daha küçük bir şirkete açık çok sayıda düşük teknolojili niş fırsat var. Şirketiniz teknoloji konusunda nereye oturuyor?

Dahili yeteneklerinizi ve yetkinliklerinizi değerlendirin

Günümüz pazarında manevra yapmanın temel taşlarından biri, rakiplerle eşit veya onlardan daha iyi kaliteli bir ürün ortaya çıkarma yeteneğidir. Şirketinizin öne çıkan yetkinlikleri nelerdir?

Disiplini ve vizyonu sürdürmek

Pazar liderleri arasında manevra yapmaya çalışmak, güven, cesaret ve kazanan bir strateji geliştirmek için teknik bilgi gerektirir. Şirketinizin bir pazar liderine meydan okuma isteğini nasıl değerlendirirsiniz?

Güvenli finansal kaynaklar

Devam eden bir faaliyeti sürdürmek için finansman elde etmek için üst düzey yönetim desteği gereklidir. Rakipler herhangi bir zayıflık tespit ederse, mali açıdan istikrarsız organizasyonun boyun eğmesi için bekleme oyununu kolayca oynayabilirler. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir