FACEBOOK KAMPANYALARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

FACEBOOK KAMPANYALARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

16 Mayıs 2023 Facebook bağış kampanyası oluşturma Facebook Kampanyaları 0
Pazar Araştırması

FACEBOOK KAMPANYALARI

Facebook kampanyaları önemlidir çünkü başka hiçbir sosyal platform, üçüncü taraf sitelerden başka uygulamalar veya içerikler yerleştirmenize ve bununla yaratıcı bir şeyler yapmanıza izin vermez.

Belirtildiği gibi, sosyal medya hiç bitmeyen bir deneydir ve bir kampanya, hayranların ilgisini çeken ve onları harekete geçiren şeyin ne olduğunu görmek için onlarla deney yapmanın harika bir yoludur. Ayrıca, hayranlarınız için ilginç şeyler tutmanıza olanak tanır. Sosyal medya müşterilerim için, her ay bir tür kampanya yapmaları için içerik takvimleri oluşturmayı seviyoruz.

Facebook kampanyaları, bir dizi farklı taktik hedef için özel olarak kullanılabilir. Bir Facebook sayfasındaki bir sekmenin içine yerleştirilmiş bir Facebook uygulamasıyla birçok şey yapılabilir.

Bunlardan bazıları şunlardır:

• Facebook kampanyasını “beğenerek”, yani sadece sayfayı beğenenlerin girebileceği hayran kitlesini artırın. Girenler ayrıca arkadaşlarıyla paylaşabilir ve yeni hayranlar olmaları için başkalarını da işe alabilir.
• Mevcut hayranlarla etkileşimi artırın ve onların katılımını ve katılımını sağlayın.
• Bir e-posta listesi oluşturun. Çoğu şirket, Facebook hayranlarını bir posta listesine taşıyamaz. E-posta adreslerini giriş şartı olarak kabul etmek için bir kampanya oluşturabilirsiniz.
• Bir Facebook sayfasına veya web sitesine trafik çekin.
• Belirli ürün veya hizmet satışlarını teşvik edin.
• Müşteri anket verilerini toplayın. Bir Facebook stratejisini daha verimli bir şekilde uygulamak ve optimize etmek için veri toplamak üzere bir anket kullanın.
• Kitle kaynaklı fikirler toplayın ve topluluk oluşturun, böylece marka bilinirliği yaratın ve müşteriyi eğitin.

Bir kampanya başlatmadan önce, Facebook’un burada listelenen kampanya kurallarını incelediğinizden emin olun. Pek çok kişi kuralları çiğner, ancak bir kampanyaya devam etmeden önce kuralların ne olduğunu bilmek önemlidir, örneğin:

• Bir kampanyayı yalnızca üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla yürütebilirsiniz. Bir üçüncü taraf uygulaması, Facebook sayfanıza bir sekme olarak eklenen, Facebook dışındaki bir şirket (siz dahil) tarafından geliştirilen bir uygulamadır.
• Bir gönderiyi beğenmek, yorum yapmak veya sayfaya fotoğraf yüklemek giriş aracı olarak kullanılamaz. Bunun nedeni, Facebook’un EdgeRank’i kandırmanızı istememesidir; bunun yerine, kampanyanızın tanıtılması haricindeki tüm etkinliklerinin ana zaman çizelgenizden kaldırılan bir sekmede gerçekleşmesini istiyorlar.
• Kazananları Facebook dışından bilgilendirmeniz gerekir ki bu birçok kişiye ironik gelir. Bu, bir blog gönderisi, Google+ gönderisi, tweet veya doğrudan e-posta yoluyla yapılabilir. Bundan sonra, Facebook’ta duyuruya bağlantı verebilirsiniz.

Kuralları anladıktan sonra, Facebook kampanyaları için mevcut olan birçok uygulamaya bakmanız gerekir. Göz önünde bulundurmanız gereken önceden paketlenmiş seçeneklere sahip pek çok platform var ve göz önünde bulundurmanız gereken kısa bir platform listesi vardır. (Facebook kampanya veya tanıtım uygulamaları için bir arama yaparsanız, bunu yapan birkaç başka şirket bulacaksınız, ancak hangi şirketin platformunu kullanacağınızı belirlerken araştırmanızı önereceğim şirketler bunlardır.)

Bu uygulama platformlarının her biri önceden paketlenmiş seçenekler sunduğundan, tek yapmanız gereken kampanyanızı özelleştirip başlatmaktır. Facebook kampanyalarıyla nelerin mümkün olduğu hakkında bir fikir edinmek için her birinin kampanya seçenekleri açısından neler sunduğuna (yarışmalar, kuponlar, çekilişler, fotoğraf gönderimleri vb.) göz atın. Facebook denemenizin bir parçası olarak kampanyaları kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.


Facebook bağış kampanyası oluşturma
Bağış kampanyası oluşturma
Facebook Kampanyaları
Bağış kampanyası canlı İZLE
Facebook, Instagram Reklam Verme
Facebook Reklam Hizmeti
Facebook reklam Örnekleri
Facebook reklam Yöneticisi


FACEBOOK BİLGİLERİ

Facebook, Facebook sayfanız için Google Analytics tipi bir uygulama sağlar. Yönetici iseniz, giriş yaptığınızda yönettiğiniz sayfaya giderek ve Insights bağlantısının sağındaki Tümünü Gör bağlantısını tıklayarak buna erişebilirsiniz. Bu araç, Facebook’un daha fazla maksimize edilmesini sağlayan büyük miktarda veri sağlar.

Genel Bakış, gönderilerinizin her birinin gerçek performansını öğrendiğiniz yerdir. Bu, yayınlanan haftanın günü ve saati, gönderi türleri ve gönderilerin gerçek içeriği açısından neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamak için çok önemlidir. Temel olarak içeriğinizin kaç Haber Kaynağına ulaştığını gösteren erişim hakkında bilgi sağlar.

EdgeRank’i tartışırken, birçok durumda hayranların yalnızca yüzde 5 ila 10’unun içeriğinizi gördüğünü görüyorum. Gönderilerinizin her biri için yaklaşık EdgeRank’i elde etmek için erişiminizi toplam hayran sayısına bölün. Hangi gönderilerin daha fazla ve daha az erişime sahip olduğunu görün ve kendinize “Neden?” Bu cevaplar, EdgeRank olan gizemli algoritmayı anlamanın anahtarlarını elinde tutuyor.

Bunun Hakkında Konuşmak, Facebook sayfanızda etkinlik oluşturan ve daha sonra Haber Kaynaklarında bir hikaye oluşturan hayranları ifade eder. Bunlar, gönderinizi beğenen, yorum yapan veya paylaşan ya da bir etkinliğe yanıt veren kişiler olabilir.

Etkileşim için baktığınız kritik ölçü budur. Genel olarak, bunun hakkında ne kadar çok insan konuşursa, içeriğinizin genel erişimi o kadar yüksek olur. Facebook, Bu Sayının Hakkında Konuşmanın o kadar önemli olduğunu düşünüyor ki, sayıyı herkese açık olarak her sayfada beğeni sayılarının yanında gösteriyor.

Sonra meşgul kullanıcılar var. Etkileşimli kullanıcılar, bir şeye tıklama oluşturmanın yanı sıra bunun hakkında konuşan kişilerdir. Facebook bunu, gönderinize tıklayan benzersiz kişilerin sayısı olarak tanımlar. Bir gönderiye katılan veya bir gönderiye tıklayan kişiler, ilgili kullanıcılar olarak kabul edilir ve beğenmek, yorum yapmak veya paylaşmak için fazladan adım atanlar da bu şemsiyenin altına girer.

En sağda virallik için bir sütun var, kulağa önemli bir ölçü gibi geliyor ama gerçekte bu, Temelde Bu Sayının Erişim sayısına bölünmesiyle elde edilen sayıdır. Gönderinizi Haber Kaynaklarında gören kişi sayısından kaç kişinin onunla gerçekten etkileşim kurduğunu gösterir.

Bazı gönderilerin erişimi yüksek olacak, bazılarının etkileşimi yüksek olabilir ve yine de diğerleri daha viral olabilir. Tüm bu farklı şeyleri analiz etmek zor. En iyi genel değerlendirme, ne olduğunu ve nedenini anlamaya çalışırken tüm bu faktörlerin en yüksek veya en düşük olduğu gönderilere bakmak ve ardından Facebook gönderilerinizi optimize etmek için bu formülü kopyalamaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir