FACEBOOK REKLAMLARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

FACEBOOK REKLAMLARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 Facebook reklam oluşturma Facebook Reklam Yöneticisi 0
Ticari Düşünceler

FACEBOOK REKLAMLARI

Birçok sosyal medya pazarlamacısı, sosyal medyanın ücretsiz olduğuna inanır; bu nedenle, bir kişi bir reklam yayınlamak veya gönderinizi hayranlarınızın Haber Kaynaklarının en üstüne taşımak için neden Facebook’a (veya başka bir sosyal ağa) ödeme yapsın? Buna cevabım, sosyal medyanın hiçbir zaman özgür olmadığıdır. Zamana ve kaynaklara yapılan bir yatırımdır.

Bir sosyal medya bütçesinde, belki küçük bir miktar araçlar veya yazılımlar içindir, ancak harcamaların çoğu çalışanlar, danışmanlar ve ajanslarla ilgili olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, Facebook reklamlarından başlayarak ücretli sosyal medyayı en üst düzeye çıkarmak, hedeflerinize ulaşmayı hızlandırmak için harika bir yol olabilir.

Kullanma olasılığınızın en yüksek olduğu üç ana reklam türü vardır: sayfa reklamları, sayfa gönderisi reklamları ve tanıtılan gönderiler. Sayfa ve sayfa gönderisi reklamları, bir kullanıcının Facebook sayfasının sağ tarafına yerleştirilen reklamları kullanarak insanları sayfanızı beğenmeye veya belirli bir gönderiyi beğenmeye veya bu gönderiyle etkileşime geçmeye yönlendirir. Bir Facebook ekranının sağ tarafının yalnızca Facebook’un web sitesi sürümünde göründüğüne dikkat edilmelidir.

Mobil bir bakış açısından, gönderilerinizin Haber Kaynağında görünmesini sağlamak için tercih edilen yaklaşım, gönderilerinizden birinin tanıtımını yapmaktır; bu, EdgeRank’i yenmenin ve gönderilerinizin maksimum görünürlük elde etmesini sağlamanın nihai yoludur. Gönderinizi tanıtmak, daha fazla hayranınızın gönderinizi Haber Kaynaklarında görmesini sağlamak için para ödemek anlamına gelir. Basitçe ifade etmek gerekirse, tanıtım gönderileri daha fazla etkileşim sağlar ve gönderinizin daha fazla hayranınız tarafından görülmesini sağlar.

Sayfa reklamları, daha fazla Facebook sayfası beğenisi elde etmek için kullanılır. Bu, yeni bir sayfa açarken son derece etkili olabilir; belki 10 gün içinde 500 veya 1.000 beğeniye ulaşmak gibi yeni bir hedefiniz var ve çok az kaldı.

Sayfanıza sponsor olmak, iş hedeflerinize ulaşmanın ucuz ve hızlı bir yolu olabilir. Aylık veya üç aylık hedeflere ulaştığınızdan emin olmak ve Facebook sayfanızın ulaştığı organik büyümeyi desteklemek için sayfa sponsorluğunu da kullanabilirsiniz.

Sayfa gönderisi reklamları, insanları belirli bir gönderiye yönlendirmeniz açısından benzersizdir. Bu, Facebook’ta bir kampanyanız veya yaklaşan bir etkinliğin reklamını yapan belirli bir yayınınız varsa kullanılabilir. Facebook kullanıcıları, belirli promosyon içeriğinin bağlantısını görmek için Facebook sayfanıza gitmek yerine potansiyel olarak doğrudan reklamdan tıklayabilir.

Bunu, insanların Facebook’ta veya web sitenizde tanıttığınız belirli bir şeye ulaşmak için ekstra adımlar atmasına gerek kalmaması için yardım sağlamak olarak düşünün.

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortalama tıklama başına maliyet (TBM) yakın zamanda 0,26 ABD Doları ile 0,33,8 ABD Doları arasında belirtilmiştir. küresel olarak. Facebook TBM reklam kampanyaları uyguladım çok daha ucuza geldi ama fiyatlama bir takım değişkenlere göre değişiyor.

Facebook reklamları, işletmenize hedeflenen bir toplulukta 50 veya 100 ABD Doları gibi düşük bir ücret karşılığında muazzam bir marka bilinirliği oluşturma yeteneği sağlar. Bazı insanlar Facebook hisse senedi fiyatlarının düşmesiyle ilgili endişelere sahipti, ancak Facebook reklamlarının geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum, özellikle şirket mobil reklam gelirlerini artırmanın yollarını ararken geçerlidir.


Facebook reklam oluşturma
Facebook reklam Verme
Facebook Reklam Yöneticisi
Facebook reklam görsel boyutu
Facebook Sponsorlu reklam verme ücretleri
Facebook reklam hesabı
Facebook reklam Verme 2022
Facebook Sponsorlu reklam nasıl Verilir


Facebook reklamlarını işletmeniz için son derece değerli kılan bir başka şey de, onları mikro hedefleme yeteneğidir. Bunu tanıtılan bir gönderiyle yapamazsınız, ancak bir sayfa reklamı veya sayfa sonrası reklam kampanyasıyla yapabilirsiniz.

Belirli ölçütler kullanarak, reklamlarınızı bir dizi farklı bölge veya kategoriye yönlendirebilirsiniz: yaş, cinsiyet, konum ve kesin ilgi alanı. Geniş kategorilerden seçim yapmanın yanı sıra, belirli Facebook sayfalarını beğenen kişileri de hedefleyebilirsiniz.

Örneğin, bir rakibin sayfasını veya benzer bir sayfayı beğenen veya belirli satın alma alışkanlıkları olan kişiler hedeflenebilir. Sayfanızın hayranı olan veya sayfanızı beğenenlerin arkadaşları olan kişileri hedefleyebilirsiniz. Burada, çevrimiçi reklam dünyasında başka hiçbir yerde bulunmayan çok fazla güç var.

Herhangi bir sosyal medya kullanımında olduğu gibi, Facebook reklamları için de en iyi uygulamalar vardır. Facebook, muhtemelen üzerlerine tıklayacak ve kullanıcı deneyimleri üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu düşünmeyen kişilerle alakalı olacak reklamlar yayınlamak istiyor.

Bu nedenle, Facebook’un reklamınızın başarısında bir payı vardır, çünkü reklam geliri elde etmeleri bir kazan-kazan-kazan durumudur, kullanıcı tıklama kararından memnundur ve siz sonuçtan memnunsunuz. Reklamlarınız ne kadar çok etkileşim alırsa, zaman içinde ortalama olarak o kadar ucuzlar. Daha yüksek bir tıklama oranı (TO) olasılığını artırmak için, yayınlanmak üzere birden fazla reklam seçeneği sağlayın.

Bir reklam oluşturmayı, dokuz farklı kombinasyondan oluşan bir matris olarak düşünün. En üstte, her biri farklı yaş ve cinsiyeti temsil eden üç farklı sütun vardır: örneğin, 18 ila 25 yaş arası erkekler, 26 ila 30 yaş arası erkekler ve 31 ila 45 yaş arası kadınlar. Bu kategoriler, daha önce değerlendirilen hedef demografik verilerden gelir.

Her demografik grup için üç farklı metin ve resim grubu oluşturabilmeniz için görseli ve metni tamamen özelleştirebilirsiniz. Bu, uygun kitlelere dağıtılacak olan dokuz farklı reklamla sonuçlanır. Ardından Facebook, TO açısından hangi reklamın en başarılı olduğuna bakacak ve bunu daha sık göstererek TBM’yi zaman içinde aşağı çekecektir.

Bu, hedeflenen bir demografik gruba uygun maliyetli bir şekilde ulaşmak için Facebook reklamlarını kullanmanın çok özel bir yoludur ve tavsiye doğrudan kaynaktan gelir.

Sayfa sonrası reklamları kullanmak için rakiplerinizin sayfalarından birini beğenenleri hedefleyin. Beş farklı sayfayı beğenen kişiler için beş farklı reklam oluşturun. Facebook, en iyisini yapanı bulacaktır, hangisi daha fazla görüntülenecek ve muhtemelen daha az maliyetli olacaktır.

Şu anda terfi ettirilen gönderi maliyetinin sayfa gönderisi reklamlarından daha ucuz göründüğüne dikkat etmek önemlidir çünkü bu, sizi zaten tanıyan ve bu nedenle gönderilerinizle yabancılardan daha fazla etkileşim kurması gereken hayranlara gidiyor.

Facebook varlığınızı en üst düzeye çıkarmanın bir parçası olarak reklamlardan yararlanmak istiyorsanız, farklı durumlarda hangi tür reklamların kullanılacağını anlamak önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir