FİKRİ MÜLKİYET – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

FİKRİ MÜLKİYET – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

20 Haziran 2021 Fikri mülkiyet haklarının korunması Fikri mülkiyet Nedir Internet sitesi fikri mülkiyet 0
Riskin Başlamasına İlişkin Zımni Koşul – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

UYGULAMA 12.10

Ben, şampiyonluk tavşanları yetiştiren bir adamın yanında yaşıyor. Ben, tavşanların hareket etme yeteneği olmadan arka bahçede küçük kafeslerde tutulmasından dehşete düşer. Ayrıca sık sık elementlere maruz kalırlar. Komşu tavşanlardan bazılarını bir gösteriye ya da üreme randevusuna götürdüğünde, geride kalan tavşanlara bakması için Ben’e para ödüyor. Daha fazla dayanamayan Ben, tavşanları kurtarmaya karar verir.

1. Ben, kendisini tavşanların ve mülkiyetle bağlantılı tüm faydaların sahibi yapmak isterse, komşusu kendisine karşı bir dönüşüm davası açacaktır.
2. Ben, tavşanları kasten serbest bırakır ve kaçmalarına izin verirse, komşu, mülke izinsiz girdiği için ona karşı dava açar.
3. Eğer Ben, tavşanların şampiyonluk soyunun hayatta kalan son torunları olduklarını bilmeden kaçarsa, komşu, paranın kaybı yeterince telafi edemeyeceği teorisini yeniden canlandırmak için harekete geçebilir.

ÖDEV 12.9

Aşağıdaki durumda, söz konusu mülkün aşağıdakilerden biri olup olmadığını belirleyin:

a. karşılıksız kefalet
b. kayıp eşya
c. kayıp mülk
d. karışık mülk
e. dönüştürme işlemine konu mülk
f. mülke izinsiz girme davasına konu mülk
g. replevin için bir davaya konu mülk.

Jim ve Marshall, her yıl kamp alanları kiralayan özel bir tatil yerine sahiptir. Yıl boyunca, çeşitli kiracılar kendi sitelerini korurlar. Kiracı B’nin kuş gözlemciliği için düzenli olarak karavanının çatısına çıkması gerekiyor. Jim, B’nin karavanındaki kamp alanına ait bir merdiven tutmasına izin verir. Jim kamp alanı içinde ve çevresinde çalışırken, araç ve gereçlerle bir römork çeken bir traktör kullanıyor.

Fikri mülkiyet Nedir
Fikri haklar nedir
Fikri mülkiyet hukuku Nedir
Fikri mülkiyet Telif Hakkı Nedir
Fikri mülkiyet haklarının özellikleri
Internet sitesi fikri mülkiyet
Fikri mülkiyet Kanunu
Fikri mülkiyet haklarının korunması

Bir dizi lokma anahtar, römorktan sekiyor ve yolun kenarında uzun otların arasına iniyor. Kiracı M, kiracı B’nin Jim’in merdivenini kamp alanında tuttuğunu biliyor. Kiracı M, mağazadan satın aldığı çeşitli ürünler için fazla ücret alındığını düşünüyor.

İşleri dengelemek için, kamp alanının depolama alanına gider ve boş bir propan tankına yardım eder ve kendi adıyla işaretler. O sırada, serin havalarda RV’sini ısıtmak için propan kullanmak amacıyla tankı doldurur. Jim, sahil evinin çatısındaki bir proje için merdiveni almak için Kiracı B’nin sahasına uğrar. Kiracı B’nin merdiveni 100 mil ötedeki evine götürdüğünü keşfeder.

Kiracı B, merdivenin onu almak için gereken gaz miktarına değmediğini söylüyor ve gidip onu almayı reddediyor. Jim merdivenin peşinden gitmek isterse evinin anahtarını Jim’e sunar. Jim o kadar sinirliydi ki, Jim elektrik sayacı üzerinde çalışırken, birkaç aletini Kiracı B’nin yanındaki kamp alanında bıraktığının farkında değil.

Daha sonra Jim, adımlarını takip edip araçlarını almak için kamp alanına gittiğinde, o sitedeki kiracının bunları kendi araçlarıyla birlikte bir alet kutusuna koyduğunu fark eder. Kutuda yer alan aletlerin tipi ve imalatında birkaç kopya bulunmaktadır. Bununla birlikte, aletler arasında Marsha’nın ailesinden nesiller boyu miras kalan el yapımı bir bıçak var.

Bıçağın sapında, Marsha’nınki de dahil olmak üzere, bıçağa sahip olan her aile üyesinin baş harfleri vardır. Ancak kamp alanındaki diğer aletler arasında bıçağı bulan kiracı, “bulucunun, bekçinin” olduğunu iddia eder ve geri vermeyi reddeder.

FİKRİ MÜLKİYET

Son yıllarda katlanarak büyüyen bir hukuk alanı da Fikri Mülkiyet alanıdır. Maddi gayrimenkul ve kişisel mülkiyetten farklı olarak fikri mülkiyet, kelimenin tam anlamıyla yaratılan bir şeydir. Yüzyıllar boyunca bireyler, çeşitli ekipman türleri gibi icatlar üzerinde mülkiyet çıkarlarını korumaya çalıştılar.

Bugün bu, patentlerle başarılmaktadır. Bireyler de benzer şekilde telif hakkı yasası yoluyla sanatsal yaratımların kullanımını korumaya ve kontrol etmeye çalışmışlardır. Bununla birlikte, kitle iletişim araçlarının, küresel reklamcılığın ve İnternet gibi iletişim sistemlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, fikri mülkiyete uygulanan tanımlar ve kurallar sürekli bir gelişme halindedir.

Fikri mülkiyet en kolay iki yoldan biriyle kategorize edilebilir. Birincisi, sanayide ve ticarette kullanılan bir teçhizat, makine veya başka türden bir nesnenin icadı gibi fiziksel bir öğe tarafından temsil edilen şey vardır.

İkinci tür fikri mülkiyet, müzik, sanat eserleri, edebiyat vb. gibi tamamen sanatsal yaratımlardan oluşur. Fikri mülkiyetle ilgili olarak yaygın olarak ortaya çıkan sorunlar, genellikle fikri mülkiyeti yakından taklit etmeye çalışan ve böylece orijinal öğenin reklamının ve itibarının faydalarını elde etmeye çalışan üçüncü şahıslar ve bireyler tarafından önleyici grevlerle ilgilidir.

Bir taraf potansiyel olarak başarılı bir fikri mülkiyet kalemi tespit ettiğinde ve yasal olarak mülkiyeti tesis etmeye çalıştığında önleyici grevler meydana gelir. Örneğin, birisi büyük bir potansiyele sahip bir Web sitesi oluşturursa, ancak Web sitesinin etki alanını korumak için uygun adımları atmazsa, o zaman üçüncü bir taraf siteyi esasen klonlayabilir ve kendisine kaydedebilir.

Başka birinin Web sitesine el koyma süreci, genel olarak siber işgal olarak adlandırılır. Gittikçe daha fazla insan ve şirket İnternet üzerinden iş yaptıkça, birinin haklarını korumak ve tüm niyet ve amaçlarla bir başkasının iş ürününü çalmak isteyenlere karşı uyanık olmak giderek daha önemli hale geliyor.

Fikri mülkiyeti taklit etme eylemi yeni bir şey değil. Basitçe, bir başkasının yasal olarak korunan yaratıcı kavramlarını elde etmek ve neredeyse aynı bir öğeyi yaratmak için yalnızca en küçük ayarlamaları yapmaktır.

Fikri mülkiyet hakları yasal olarak korunabilmesine rağmen, kitle iletişiminin ortaya çıkışı, kavramları araştırmak isteyen herkes için kolayca erişilebilir kılmaktadır. Ancak hemen hemen aynı ürünün tespiti ve fikri mülkiyet haklarının ihlal edildiğinin kanıtlanması çok daha zor ve maliyetli bir süreçtir.

Bununla birlikte, birisi, bir araya giren kişinin tüm niyet ve amaçlar için orijinal ürünle aynı olan korunan fikri mülkiyete sahip olduğunu tespit edebilirse, mahkemeler orijinal sanatçı veya mucidin haklarını uygulayacaktır. İnternet dünya çapında bir iletişim sistemi olduğundan, kişinin kendini tamamen koruması neredeyse imkansızdır.

Bu, özellikle, çoğu pratik amaçlar için ABD mahkemelerinde kovuşturmadan muaf olan diğer ülkelerde bulunan kişi veya kuruluşlar için geçerlidir. Web etki alanlarının korunmasına yardımcı olan ve başkalarının yasal haklarını ihlal edenleri ortadan kaldırmak için adımlar atan kuruluşlar var, ancak bu açıkça hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de dünyada gelişmeye devam edecek bir hukuk alanıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir