Fiyat Politikası – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Fiyat Politikası – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

27 Ağustos 2022 Fiyat politikası nasıl Olmalı Fiyat politikası örnekleri FİYATLANDIRMA Yöntemleri 0
Ticaret Disiplini

Fiyat Politikasını Farklı Türdeki Yüksek Teknoloji Ürünlerine Uyarlamak

Pazarlama yöneticileri, yüksek teknoloji ürünlerinin fiyatlarını belirleme konusunda sorulduğunda, müşterilere karşı karar vermede karşılaşılan zorluğu vurguladılar; bunun yerine, şirketlerinin teklifine atıfta bulunmayı tercih ederler. Cevapları aynı zamanda fiyatın önemli bir pazarlama değişkeni olarak yeterince kullanılmadığını da gösterdi.

Bir segmentteki müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarına göre belirlendiğinde bir fiyat, konumlandırmayı güçlendirir ve bir şirketin pazara daha yakın kalarak daha önemli karlar elde etmesini sağlar.

Gerçekte, yüksek teknoloji ürünlerinin standartlaştırılmış veya farklılaştırılmış olmasına ve bu ürünlerin şirketin inovasyonu tarafından mı (arza dayalı) yoksa pazarın talebi tarafından mı (piyasa odaklı) çekildiğine bağlı olarak üç tür durum ayırt edilebilir.

Her durum, temsil edildiği gibi farklı bir yaklaşım gerektirir.

1. İster basit ister farklı olsun, ürünler bir firma tarafından yenilikçi oldukları için itildiğinde, müşterilere getirdikleri değere göre fiyatlandırmanızı öneririz. Nitekim, piyasada ilk olmak, fiyatı belirlemek ve müşterilerden maksimum primi almak için yer ve esneklik sağlar.

2. Ancak ürünler başarıya ulaşır ulaşmaz ve talep tarafından çekilir çekilmez pazara yeni rakipler girer. Bu nedenle fiyatlandırma, maliyetlerin üzerinde tutulurken rakiplere göre ayarlanmalıdır. Farklılaşma için çok az yer bulunan standart ürünler veya emtialar söz konusu olduğunda, başarıya ulaşmanın anahtarı, üretim ve dağıtım maliyetlerini agresif bir şekilde yöneterek ölçek ekonomileri yoluyla ürün birim maliyetini sürekli olarak düşürmektir, örneğin, dünyadaki ünlü Dell modeli gibi ya da telefon ahize etkinliğinde PC işletmesi veya Nokia modeli vb.

3. Farklılaştırılmış ürün için, talep satışları “çektiğinde”, şirketin fiyatlarını açıkça piyasaya uyarlaması gerekir, ancak oda fiyatlandırmaya daha açıktır. Şirket, müşterilerinin taleplerine uyum sağlamayı başarırsa, farklılaşmayı maliyetlerine göre değil, müşteri için değerine göre fiyatlandırabilir.

Örneğin, IBM Global Services, EDS veya Accenture gibi büyük entegratörler, ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanmış karmaşık programlar talep eden müşterilere özelleştirilmiş yazılımlar sunar. Standart bir liste fiyatı yoktur.

Müşterinin bütçesi dahilinde mümkün olan en iyi performansı sağlamak için bu ürünlerin fiyatını müşterinin finansal yeteneklerine ve mevcut kaynakların maliyetine bağlı olarak belirlerler. Sonuç olarak fiyat, müşterinin talep ettiği ürünün karmaşıklığına, tedarikçinin ve rekabetin satışlardaki saldırganlığına bağlıdır.

Farklılaştırma genellikle daha iyi fiyatlandırmanın anahtarıdır. Örneğin, arketipik emtia olan bellek yongalarında Samsung, sektör ortalamasının %15 üzerinde fiyatlamayı başardı. Nasıl? Çünkü bellek cihazlarının %60’ı Nokia’nın cep telefonları, Dell sunucuları veya Microsoft Xbox oyun konsolları gibi ürünler için özelleştirilmiştir.

İlginç bir şekilde, İnternet, müşterilerin sipariş verirken çevrimiçi olarak ifade ettikleri ihtiyaç ve isteklere göre uyarlanabilen standart hizmetlerin ve hatta ürünlerin özelleştirilmesi yoluyla farklılaşma için yeni fırsatlar sunuyor.

Genel olarak, yüksek teknoloji şirketleri, müşterileri için değere dayalı olarak fiyat belirlerken hala iyileştirme için yer var; bu, pazarlamayı öğrenmenin bir parçasıdır. Bu şirketler, daha geleneksel ürünleri pazarlayan şirketlerin deneyimlerinden önemli ölçüde yararlanabilir.


Fiyat politikası örnekleri
Tek fiyat politikası
Fiyat politikası nasıl Olmalı
Zararına fiyat politikası nedir
Özel fiyat politikası nedir
Miktar indirimi yoluyla fiyatlandırma
FİYATLANDIRMA Yöntemleri
Garantili fiyat Politikası


Fiyatın Diğer Belirleyicilerini Entegre Etmek

Bir ürünle ilgili her fiyat kararı, uygulanabilir olduğunda ürün yelpazesindeki fiyatları ve ayrıca şirketin genel fiyat politikasını ve diğer piyasa katılımcılarının tepkilerini dikkate almalıdır.

Ürün yelpazesine göre fiyatlandırma

Yeni yüksek teknolojili ürün sürümlerinin yüksek oranı, sıklıkla güncellenen geniş ürün yelpazelerine yol açar. Bu nedenle, bir aralığa ait her yeni ürün için, müşterilerin algılarının doğru anlaşılması ve tahmin edilmesi, fiyatlandırma söz konusu olduğunda, iki riski dengelemek için bir zorunluluktur.

Genellikle yeni ürünler, büyük sabit geliştirme maliyetlerinden kurtulmak için ödemeye en istekli olan segmente hedeflenir. Daha sonra, daha düşük fiyatlı versiyonlar, mütevazi bir artan maliyet nedeniyle çok daha düşük fiyatlarla satılmaktadır.

Bununla birlikte, sektörde hiçbir geçmişi olmayan yeni girişler dışında, yeni bir ürünün (devrim niteliğinde olsa bile) fiyatlandırması, şirketin mevcut ürün karması bağlamını dikkate almalıdır.

Bir yandan, ürün yelpazesine göre çok yüksek bir fiyatla yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde, müşterilerin daha cazip fiyat-performans oranına sahip eski bir modeli tercih etmeye devam etmeleri nedeniyle satışların artmama riski vardır. Öte yandan fiyat, mevcut ürünlerin yamyamlaştırılmasını frenlemede veya hızlandırmada belirleyici unsurdur.

Gerçekten de, bir serideki diğer ürünlere kıyasla çok düşük bir fiyatla piyasaya sürülen yeni bir ürün, bu diğer ürünleri “yıkabilir”, büyük miktarlarda satılmamış mal bırakabilir veya şirketin yapamayacağı bir talep yaratabilir. hemen tatmin etmek. Şirket teknolojik bir tekele sahipse, çözümlerden biri, ürünün daha önceki bir versiyonunu satın almış olan müşterilere özel bir fiyat teklif etmemek olacaktır.

Ayrıca, halihazırda var olan bir ürünün fiyatındaki düşüş, ürünün kullanımdan kaldırılmasını hızlandırabilir ve yenisini hazırlayabilir. Aslında, çok az müşteri, önemli bir yeni sürümün piyasaya sürülmek üzere olduğunu düşündüklerinde, ürünün eski neslini indirimli fiyattan satın almaya hazırdır.

Sonuç olarak, bazı tüketici elektroniği ürünleri gibi sadece 1 veya 2 yaşında olabilen olgunlaşmış yüksek teknoloji ürünü bir ürünün fiyat indirimi, hacmi artırmayacak, ancak marjları tamamen öldürecektir. Dinamiklerin hayatta kalmak için bir gereklilik olduğu yüksek teknolojide, bu tür bir fiyat politikası çoğu zaman gereklidir, ancak her zaman sorunsuz değildir.

Tamamlayıcı Ürünlerin ve Bağlantılı Tekliflerin Fiyatlandırılması

Yüksek teknoloji ürünleri, B2B veya B2C’de nadiren bağımsız mallar olarak satılmaktadır. Karmaşık ürünler olduklarından, teknolojinin sürekli gelişimine ayak uydurmak için çoğu zaman tam bir hizmet dizisine, eklentilere veya uzantılara ihtiyaç duyuyorlardı.

Tamamlayıcı ürünlerin fiyatlandırmasını değerlendirirken, bazı şirketler, ana ürünün maliyetlere göre ucuza fiyatlandırıldığı, eklentilerin ise değerinden satıldığı Gillette fiyatlandırma stratejisini model alan “ustura ve bıçak stratejisini” tercih etme eğilimindedir. tutsak müşterilere fiyat. Örneğin HP, yazıcı işini ve dijital kamera işini geliştirmek için bu modeli başarıyla uygulamıştır.

Bir diğer önemli fiyatlandırma uygulaması, yeni bir ürünü diğer tamamlayıcı ürünlerle birleştirmek veya bağlamaktır, çünkü paket hedeflenen müşteriler için daha çekicidir. Tipik örnekler, işletim sisteminde bulunan bir İnternet tarayıcısı veya bir cep telefonunda bulunan bir kamera veya bir DVD oynatıcı ile birlikte sunulan DVD’lerdir.

Genellikle bağlantı teklifleri, ürün ve hizmetleri ayrı ayrı satın almaktansa bir paket olarak satın almayı daha ucuz hale getiren özel bir fiyatlandırma teklifinden oluşur. Bu pazarlama tekniği, Microsoft, Samsung ve LG Electronics’in başarısının gösterdiği gibi, yeni pazarlar açmak ve pazar payını artırmak için çok faydalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir