Fiziksel Pazarlama Ortamı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Fiziksel Pazarlama Ortamı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

2 Mayıs 2023 Dijital pazarlama örnek Fijital Nedir 0
Pazarın Doğası

Fiziksel Pazarlama Ortamı

Dokuz farklı ölçüm denklemi, müşteri iletişimlerinin sahip olduğu etkilere ilişkin gerçek içgörüler sağlar. İlk üçü herhangi bir ortam için geçerlidir.

Hem dijital hem de fiziksel pazarlama ortamını kapsayan bir kampanyadaki zorluk, fiziksel çevre etkilerini hesaplamalara dahil etmektir. Edinme maliyetlerinin bir kampanyanın değerini gerçekten yansıtması gerekiyorsa, ‘döngüyü kapatmanın’ bazı yolları bulunmalıdır.

Müşterilerin e-posta ile alınan kuponları yazdırmasına veya bunları Web sayfalarından indirmesine ve fiziksel bir perakende satış noktasına götürmesine izin vermek olası bir çözümdür.

Gece kulüpleri, potansiyel müşterilere kısa mesaj göndermede gerçek bir başarı elde etti. Bu müşteriler kapıya gelip mesajı cep telefonlarına gösterdiklerinde ödül talep ediyorlar. Çok hızlı, temiz ve ölçülebilir bir tekniktir.

  • Trafik maliyeti = reklam ve promosyon maliyetleri/ziyaret sayısı
  • Dönüşüm başına maliyet = reklam ve promosyon maliyetleri/satış sayısı
  • Net getiri = toplam promosyon maliyeti/toplam promosyon sonuçları

Kalan altı oran “yalnızca dijital” ölçümlerdir. Hem ziyaretleri hem de sayfa görüntülemelerini sayarken dikkat edilmesi gereken bazı uyarılar vardır. Bunlardan ilki, sayfa hizmete sunulduğundan, görüntüleyen kişinin sayfanın tamamen yüklenmesini bekleyeceği garantisinin olmamasıdır.

Ya da tıklanan ve izleyiciyi yeni bir sayfaya yönlendiren bir reklamın o sayfa ile göz teması kurması. Her iki durumda da sayfa sayısı ve tıklamalar abartılmıştır.

  • Bağlantı oranı = promosyon sayfası görüntülemeleri/promosyon amaçlı tıklamalar

Web ‘sayfasının’ tanımı biraz dikkatle ele alınmalıdır. Sayfada, kullanıcıları başka bir sayfaya yönlendiren veya herhangi bir ek bileşeni indirmeye başlayan herhangi bir öğeye tıklamak, ikinci “sayfa” gösterimi olarak sayılmalıdır. Kabul edilen standart bu olsa da, bazen sayfanın öğeleri ayrı ayrı sayılır ve bu da beklenenden daha fazla sayfa sayısına neden olur.

Ziyaretçiler Web sayfalarını ilgi çekici ve bilgilendirici bulmalıdır. Çoğu durumda, ziyaretçilerin her Web sayfasında geçirecekleri “normal” bir sürenin belirlenmesi beklenir. Normlara göre varyasyonları izlemek, sayfaların yapısını ve içeriğini yönetmeye yardımcı olacak ve onları ziyaretçiler için daha kullanışlı hale getirecektir. Çoğu durumda amaç, ziyaretçileri uygun bir süre boyunca bir sayfada tutmak olacaktır.

Aynı şekilde, niyetin, ziyaretçilerin hızlı bir şekilde bunlar arasında ve belirli bilgileri detaylandıran sayfalara geçmesi gerektiği başka sayfalar da vardır. Bu nedenle, örneğin, ana sayfa, site arama sayfaları ve müşteri hizmetleri sayfaları “yapışkan” değil, daha hızlı kuzenleri “kaygan” olmalıdır.

Sayfaların hareketi şu şekilde hesaplanır:

  • Hareket = ziyaret sıklığı × saniye cinsinden ziyaret süresi
  • Sıklık = T zaman dilimindeki ziyaret sayısı/T’de ziyaret eden tekil kullanıcı sayısı
  • Süre = T zaman diliminde tüm sayfaları görüntülemek için harcanan toplam süre/ziyaret sayısı

Bu da aynı şekilde hesaplanır, ancak elde edilen değerlerin çok daha kısa olacağı öngörülür. Bir sitenin genel yapışkanlığı, ziyaretçilerin muhtemelen görüntüleyebileceği sayfa sayısının bir ölçüsünü içerir. Yine, başarılı siteler her zaman kalıcı değildir. Örneğin, etkili bir arama işlevi sık sık, ancak çok kısa süreler için kullanılacaktır.

Bir Web sitesinde sık sık ziyaret edilen ve ziyaret edilmeyen bazı bölümler olacaktır. Her bölüm, ‘odak’ için normal bir değer belirlemelidir ve bu oran, sitenin bir bölümünde büyük değişiklikler yapıldığı durumlar dışında muhtemelen istisnalarla yönetilmelidir.

  • Odak = belirli bir bölümde ziyaret edilen ortalama sayfa sayısı / bölümdeki toplam sayfa sayısı

Fijital Nedir
Dijital pazarlama örnekleri
Phygital marketing


ÖLÇÜLEBİLİR E-POSTA NASIL TASARLANIR?

E-posta, hedefi yüksek ve ölçülebilir bir pazarlama ortamı sunar, ancak mükemmel değildir. Hem teknik hem de etik olarak dikkate alınması gereken bir takım kısıtlamalar vardır.

E-posta iki temel biçimden birinde gönderilebilir: ek programlama gerektirmeyen yalnızca sözcüklerden oluşan metin ve kişiselleştirme, ölçüm ve bireysel izleme için önemli ölçüde grafik esnekliği ve ek kapsam sağlayan HTML yer alır.

Alıcılar bir e-postayı açmadan önce mesajın iki öğesini, konu ve gönderen alanlarını görebilirler. Her ikisinin de müşterileri e-postalarını açmaya teşvik etmede ve e-postanın içeriğini nasıl ele aldıklarında önemli bir rolü vardır. Gönderenin adı, alıcıların tanıdığı bir ad olmalıdır.

Zaman içinde gönderici olarak adı geçen kişiyi vermek pratik hale gelebilir, ancak çoğu ticari e-posta, şirketin markası tarafından gönderilirse daha iyi tanınır.

Konu satırları, dijital pazarlamacılara büyük bir yaratıcı zorluk sunar: 30 karakterde e-postanın içeriğini belirtebilmeli ve alıcıyı e-postayı açması için heyecanlandırabilmelidir. Konu satırı 30 karakterden uzun olabilir, ancak birçok posta kutusu görünürlüğünü kısıtlar.

Çoğu e-posta, alıcıdan yanıt olarak bir şey yapmasını istemek amacıyla gönderilir. Bu yanıt e-postayı yanıtlamak değilse, büyük olasılıkla gönderici, alıcının bir hiper bağlantıya tıklayarak İnternet’te başka bir yeri ziyaret etmesini istemektedir. E-postalar, gövde kopyalarının her yerine dağılmış birkaç hiper bağlantıya sahip olabilir, böylece alıcının yanıt veren bir bağlantı görmeden herhangi bir bölümünü görüntülemesi mümkün olmaz.

Her ticari e-postanın altbilgisinde bir dizi idari işlev sağlamak giderek daha doğru bir görgü kuralı haline geliyor. Alıcılara, e-postayı almak için abone oldukları adı göstermek son derece yararlıdır. En önemlisi, alıcıların abonelikten çıkma fırsatı olmalıdır.

Ayrıca, bir iş arkadaşının e-posta kopyasını okuyan herkesin kendi aboneliğine sahip olmasına izin veren bir “abone ol” bağlantısı da bulunmalıdır. Pek çok kişi e-posta adresini oldukça düzenli bir şekilde değiştirdiğinden, güncelleme ayrıntıları için bir bağlantı sağlamak akıllıca olacaktır. Bu bağlantıların tümü ‘doğrudan’ olmalıdır: alıcıya tıkladıklarında, güncellemelerini elde etmek için minimum çabayı göstermeleri gerektiğini görmelidirler.

Popüler “Outlook” programını kullanan alıcılar için ek bir avantaj, herhangi bir postanın ilk iki satırını alıcı açmadan önce gösteren önizleme modudur. Herhangi bir e-postanın açılış iki satırı bir köprü içeriyorsa, alıcının yanıt vermek için e-postayı açması bile gerekmez.

Aslında, alıcının mesaja yanıt vermek için atması gereken adımların (tıklamaların) sayısını azaltıyor. Tipik olarak, yanıtların sayısı, yapılması gereken her tıklamayla yarı yarıya azalır, bu nedenle, varsayımsal olarak, HTML e-posta metninin ilk iki satırda bir yanıt bağlantısı olacak şekilde biçimlendirilmesi, e-postadan alınan tıklama sayısını iki katına çıkarabilir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir